Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема любов и волянови  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано15.09.09 12:37



Направи ми впечатление една мисъл в

:

"Лекува се с любов, а не с воля"

Когато прилагаш воля, очакваш точно определени резултати, често в определено време. Когато "лекуваш с любов" - или, казано по друг начин, "с енергия" - не знаеш точно, какъв ще бъде резултата, вярваш и се надяваш да е положителен. Защо тогава второто да е по-добро? Дали е единствено възможното?

Don't tell me what I can't do

Тема Re: любов и волянови [re: amazonian]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано15.09.09 19:56



Мнението ми е на човек не прочел нито една книга за такива лечения, та е доста лаишко от към терминология и всичко..., но пък е основано на логиката.

Прилагането на воля принципно означава, че се прави нещо противоестествено, чрез усилие, един вид „на въпреки станалото”, то ако не беше така нямаше да е нужно да се прилага воля = усилие.
А ако приемем самата болест за някакъв вид нарушение, то тя най-вероятно също е продукт на някаква воля или някакво противоестествено въздействие – щом като има нарушение (дисбаланс) на естествена функция или дейност на нещо (орган, система..)

Та според мен прилагането на воля при лечение (каквото и точно да е вложено в израза) логически би трябвало да означава прилагане на нещо „на въпреки” или обратно на нещото довело до болестта, докато(за да се) балансира естественото равновесно състояние.
Дори обикновена хирургична интервенция става чрез прилагане на воля само, че от хирурга...

И накрая, не знам много добре какво точно означава тази мисъл "да лекуваш с любов", но ако съществува такъв начин чрез които да се достигне естественото равновесие без да се използва някакъв вид воля, тоест без (или с минимално) усилие, по естествен път, то този начин със сигурност е най-добрия.





Тема Re: любов и волянови [re: lvony33]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 12:29



Много добре се сещаш за хирургията и за съвременната медицина. Без съмнение медицината е спасила или удължила живота на много хора и продължава да го прави.

Въпреки това се е превърнала в бездушна машина и при така наречените "хронични болести" много често е безсилна. Самото название говори за това. Особено когато става дума за тежко болни хора, лекарят с едната ръка им помага, а с другата ги натиква още по-дълбоко в дупката, където са. Какво имам пред вид? Имам пред вид това, че повечето лекари или мразят, или презират пациентите си и това се проявява в отношението им към тях. Съответно пациентът, който получава някаква помощ във вид на химически вещества или друго, излиза със самочувствието на парцал, защото са се отнасяли към него като към парцал. А това се връща като обратен удар и върху самия лекар. Същото се отнася и за помощния персонал - даже в по-голяма степен.

Ето - това значи "да не лекуваш с любов".

Съответно да лекуваш с любов е обратното - да виждаш човека.

Не е обяснено в книгата - само е дадено като принцип. Волята е натиск, а живото често не се поддава.



Don't tell me what I can't do

Тема Re: любов и волянови [re: amazonian]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано16.09.09 12:57



zdrasti

чудна тема, важна тема
моята учителка обвързваше това с чакрите - когато енергията ти минава през сърцето, тогав е лекуване с любов, когато я минаваш през центъра на аза - слънчевия сплит, трета чакра, тогава е волево, тогава е личностно и тогава аза може да оплете конците. лекуването с любов е мърдо, понеже оставяш Природата да определи най-правилния начин и най-прекия път (всеки според методите си) лекуването с воля е късогледо/тесногръдо, понеже егото е такова, то не знае това, което Природата знае.
ами това са някакви аспекти, за които се сетих



Тема Re: любов и волянови [re: amazonian]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано16.09.09 14:14



Да, без съвременната медицина не може. Иначе и аз мисля така - срещу много болести тя е безсилна и даже погледнато от дадена ъгъл в много случай вреди на пациентите си.
То за това под слънцето има място за различни видове медицина, не смятам, че си пречат.
А като слушам за проблемите в здравната сфера на САЩ, ами, че те уж една от най-развитите страни, но имат адски много и големи проблеми, какво остава при нас...
И не знам още колко време ни трябва да разберем (обобщено говоря, за хората като цяло), че е по-добре добре от всяка една гледна точка, да се полагат усилия за здравословен начин на живот, отколкото впоследствие усилия да се лекуваме.
Защото освен, че се храним нездравословно аз въобще не съм убеден, че знаем как да дишаме здравословно, как да мислим здравословно, как да се движим здравословно, как да чувстваме здравословно и тнт.. но това са вече други неща и теми.



Редактирано от lvony33 на 16.09.09 14:15.



Тема Re: любов и волянови [re: жpв]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 16:55



Без съмнение и трета чакра има своето място, но от един момент нататък възможностите й са ограничени.
Един пример: аз съм работила като рехабилитатор, после смених професията, но докато работих това, много настоявах болните (много от които дядовци и бабички) да правят упражненията, да работят, да преодолеят обездвижването. Знаех, че от инсулт често можеш да се възстановиш на 100%, ако не е прекалено тежък, ако човекът е упорит. Възприемах го като лично предизвикателство - справяне с болестта. И все се дразнех, че те като че ли искат повече да споделят проблемите си, отколкото да ги разрешат - да разкажат за деца, внуци, караници, колко ги боли и пр.
Исках да стимулирам волята им и се борех със споделянето. Може би несъзнателно съм ги осъждала и съм се чувствала над тях.

Сега знам, че няма смисъл да се бориш със споделянето - това е част от лечението



Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 16.09.09 16:56.



Тема Re: любов и волянови [re: amazonian]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано18.09.09 16:48



Идвало ли ти е на ум да погледнеш проблема от следната гледна точка- много често натупването на проблеми от ежедневието с времето довежда до заболяване на организма. Именно споделяйки проблемите човек изхвърля натрупаната лоша енергия, която вреди и така се постига по-бързо оздравяване на организма. Любовта е универсално чувство. Именно когато изпитваш любов към всичко без да очакваш да получиш в замяна. Но това се постига не по-рано от момента, в който обикнеш себе си. Обичайки себе си и всичко останало постигаш хармония и от там здраве, радост и щастие да живееш. Тогава излъчваш спокойствие, което се усеща от околните и им влияе положително. Един човек, който е недоволен и всичко му е криво е този, който отхвърля себе си. Дано си ме разбрала.
Волята е необходима за постигане на определена цел, но ако е приложена с мярка. Всичко свръх не е за предпочитане.
Идва ми наум следното- в каквъв контекст е използвана фразата и за какво лекуване става дума- на тялото или на душата, защото за тялото за да се излекува от болест е необходима и воля все пак, докато за душата за да се излекува е необходима само Истинска Любов.

*Мир и Светлина вам*



Тема Re: любов и волянови [re: _europa_]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано18.09.09 20:38



Напълно си права - без любов към себе си нищо не може да се постигне. Бих казала, че болестта е и натрупаната лоша енергия, но често и свидетелство, че не сме могли да се справим с проблемите си по положителен за нас начин.
Доколкото помня от книгата - става дума и за двете, тъй като едното върви ръка за ръка с другото.



Don't tell me what I can't do

Тема Re: любов и волянови [re: amazonian]  
Автор Marapeв (инж.)
Публикувано27.09.09 22:13




Когато прилагаш воля, очакваш точно определени резултати, често в определено време
Прилагаш воля и очакваш точни резултати при лечение, при условие, че не са ясни до най-финия детайл причините за заболяването, самото заболяване и оптимално добрите пътища за излизане от него - това е доста груба намеса на сляпо. Дава вектор на външна сила относно някаква точка. Може да предизвика неочаквани и/или неприемливи последици и за болния, и за лечителя. А може да помогне и само временно, защото преследвайки резултата, лечителят не ликвидира причината.
Лечението чрез любов създава среда. Средата не дава посока, а само възможност за самоизцеление.


ПП
И любовта, и волята имат енергийни характеристики.

Редактирано от Marapeв на 27.09.09 22:16.



Тема Re: любов и волянови [re: _europa_]  
Автор Marapeв (инж.)
Публикувано27.09.09 22:26



Хрумнаха ми някои питанки ...
Ако човек натрупва "отрицателна" енергия, къде я изхвърля при споделяне?
Любовта чувство ли е? Истинската Любов Истинско Чувство ли е?
Как изглежда болна душа?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.