Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Рейки -нови [re: Lan77]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано18.04.07 13:28



хъммм... енергията е една и всичко е енергия
доказва се с общата теория на относителноста на аинщаин(е=m*sqr(c))

дали обаче е така?
можеш ли да докажеш нещо с теория?

монитора който гледаш
и вратата присъстваща евентуално зад него
едно и също нещо ли са

би трябвало и двете да са енергия(защото и двете са маса)
от монитора обаче можеш да четеш в клубовете
от вратата да излезеш от мястото където в момента си
или да влезеш в друго - зависи на какво се фокусираш ;)


от скоро се занимавам с premordial forces
може да се нарекат първичните сили в природата
от моя гледна точка в момента
има доста голяма разлика
между това коя първична сила от коя посока идва
и петте са един тип 'енергия'
но от всяка посока са напълно различни
(мисля че това може да се усети от всеки по чувствителен
ако просто се обърне към четирите посоки и усеща)
енергията идваща от земята също е доста различна
а се използва при същата медитация/движения
има още стотици(не знам дали имат бройка всъщност) различни видове енергии



не знам какво е това универсална енергия
струва ми се общо определение за всичко което не е физическо
но то е много повече и много по разнообразно от физическото
съответно все едно когато някой обяснява
че за да си направиш сандвич трябва да вземеш две филии хляб
да сложиш кашкавал и салам(примерно) между тях
и после да ядеш
ти да кажеш - ми няма нужда
то всичкото е материя
ще взема две парчета хартия
ще пъхна между тях трето
и ще стане същото

или още по кофтия вариант
да вземеш универсална хартия


практично звучи
и физично сигурно е оправдано
ама от тази работа
нищо не печелиш


All of this has happened before, and all of it will happen again.

Редактирано от BrandofAmber на 18.04.07 13:36.



Тема Re: Рейки -нови [re: BrandofAmber]  
Автор Lan77 (ентусиаст)
Публикувано18.04.07 13:53



Аз за това казах, че се разделя за улеснение на потребителя. По същество обаче дори в тези материални примери, след съответната обработка хартията може да става за ядене.
Точно това е основната грешка при бораване с енергията - липсва обработката, а се приемат готовите наслагвания в нея и да се използват уж по предназначение.
Ако използвам твоята метафора със сандвича при "лекуване" на болен е нещо от рода на: вземаш един сандвич, който на теб ти е бил много вкусен и те е заситил и го натъпкваш в устата на умиращ от глад. Оказва се обаче, че той е алергичен към някоя от съставките и вместо да се засити се скъсва от повръщане (например).
За това енергията трябва да е свободна от наслагвания, когато се влияе с нея. Не знам дали има универсална материя (физиката ми е на някакво начално ниво), но при енергията има такава - първичната енергия.

Редактирано от Lan77 на 18.04.07 14:14.



Тема Re: Рейки -нови [re: Lan77]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано18.04.07 14:00



не я знам тази енергия май ;)
за мене не е една обща енергия която се преработва
за мене за невероятно много - абсолютно различни
може би някоя от тях наричаш универсална
може би всичките махаш разликите и ги обобщаваш като универсална
а може би е нещо друго

но определено не е по един и същи начин :)

повечето практикуващи рейки доколкото ги усещам
под универсална енергия разбират
някакъв мръсно бял поток
който не само не е начален
ами и никак не е универсален

но според мене би могъл да лекува
което е основното

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re: Рейки -нови [re: BrandofAmber]  
Автор Lan77 (ентусиаст)
Публикувано18.04.07 14:13



Исках само да довърша, че докато в "Материалния свят" моят пример със сандвича е изключителна рядкост, т.е. повечето сандвичи ще свършат работа, при енергийният баланс на човек, той е много често срещано явление. Т.е. каквато и уж подходяща енергия да изпрати "лекуващият" на болния, болният от своя страна изключително рядко успява да я адптира към своето енергийно поле, т.е. да му се помогне за лечението. Аз вече си писах наблюденията, какво точно изпращат Рейки мастерите. "но според мене би могъл да лекува
което е основното", да би могло, при някои леки болести, дето човекът е достатъчно силен, за да приеме готовата им енергия и да преоформи, за да му влезе в полза. В по-продължителен план обаче дори и "перфектно" да е лечението според моите представи, т.е. изпрати му се пределно чиста енергия и му се помогне да я адаптира, самият акт е вреден за този човек, защото болестта е продължение на нещо, това "Нещо" Рейки мастерите въобще не ги интерисува.

Редактирано от Lan77 на 18.04.07 16:00.



Тема Re: Рейки -нови [re: Lan77]  
Автор Lan77 (ентусиаст)
Публикувано18.04.07 14:30



Обаче си прав, че за нашето ниво на съзнание и на съществуване първичната енергия е леко имагинерно понятие. Най-близо като състояние до нея, човек е непосредствено след зачеването и веднага след смъртта. Дори и след смъртта обаче се запазват някои наслагвания, не се получава абсолютно пречистване.



Тема Re:нови [re: BrandofAmber]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано18.04.07 15:37



Каквото и да си говорим универсална енергия вътре в проявлението няма. Универсална и единна енергията е само на нивото на Източника, а рейки няма общо с нея, освен, че произлиза от нея. Рейки е само един много тесен диапазон от енергия, който настройва и твоята система да действа в много тесен диапазон.
Единствената причина, поради която трябва някой да бъде докоснат е ако светлината не може да достигне до клетките, защото има много съпротива в тях и кристализация, т.е. не подават на одухотворяване или са в disaligment, т.е. плоскостта, по която приемат енергия е изкривена и не могат да се свържат директно със светлината.



Тема вмятамнови [re: Lan77]  
Автор TaTaK (пурпурен)
Публикувано18.04.07 15:54



всяка енергия е носител на информация; от това следва, че може да бъде модулирана по начин, правейки я лечебна или зловредна или каквото и да е;
твърденията за необходимостта от полагане на ръце идват от нивото на обучение, необходимостта от пряк контакт(психологически) и за двете страни -лекувана и лекуваща и т.н.
все пак лечителското изкуство предполага подходящо обучение, умения(напр. интуитивни) и пр. и за това е изкуство, а не професия, занаят..
и моля - лесно е да се окаля нещо, някой, но значително по-трудно е да се очисти или да се прояви състрадание...
а за опошляването на една система е необходимо много малко..за съжаление...



Тема Re:нови [re: .:Mystical:.]  
Автор BrandofAmber ()
Публикувано18.04.07 16:08



за последното - ами сигурно
не съм се замислял

мисля че микротрона може да мине за универсална
ама не се усеща особенно микротрон обикновенно
когато някой спомене универсална енергия
усеща се оправдателна несигурност
за това какво всъщност самите те усещат

All of this has happened before, and all of it will happen again.


Тема Re:нови [re: BrandofAmber]  
Автор Lan77 (ентусиаст)
Публикувано18.04.07 16:29



А, като не знам си казвам, като не съм сигурна - пак си казвам, като реша да се оправдавам (когато осъзная, че съм сгрешла) - пак си го казвам директно. Ето сега идея си нямам кое точно именуваш като "микротрон".Това, което аз имах предвид е точно това, което е описал Mystical, а именно енергията от Източника. Пределно ми е ясно, че в този вид не може да се докара от простосмъртен или поне аз до сега не съм срещала такъв, за това и вметнах "максимално пречистена от наслагвания", т.е. да се доближава максимално възможно до това начално ниво. Пък от къде я черпи първоначално и дали прави от хляба сандвич или от хартия - пак сандвич си е въпрос на лично трудолюбие.

Редактирано от Lan77 на 18.04.07 16:53.



Тема Re:нови [re: BrandofAmber]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано18.04.07 16:50



Да, защото микротронът е енергия, заедно с махатма, която идва "отвън" :) и двете са макрокосмически енергии, а не микрокосмически. Дори бялата светлина на източника е самият той, но гледан отвътре и свързващ всичко отвътре. Махатма във всяка своя област носи цялото проявление, защото го осветява "отвън"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.