Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Прочистване на дупето (клизма)?нови  
АвторMapи (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 17:32



Здравейте,
мисля, че съм по малка от вас. Бихте ли ми обяснили по какъв метод най добре да си прочистя дупето по-навътре



Тема Re: Прочистване на дупето (клизма)?нови [re: Mapи]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано27.07.05 16:51



Зависи какъво целиш с това. Най-добрата клизма е с прясна урина. Твоята сутришна. 500-600 г като събереш, трябва да я задържиш колкото можеш и после - готово! Обаче, за какво ти е да го прочистваш?



Тема Re: Прочистване на дупето (клизма)?нови [re: krisy75]  
АвторMapи (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 23:16



Това с урината сериозно ли?

Иначе анален секс.



Тема Re: Прочистване на дупето (клизма)?нови [re: Mapи]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано29.07.05 17:20



Че какво толкова ще го прочистваш от анален секс?! То само ще се почисти. Споко! А урината е за по-сериизно прочистване от други неща!



Тема Re: za Krisy75 ?нови [re: krisy75]  
Авторxoxito (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 04:18



polepi v debeloto chervo moje li da s epochistvat s klizma ot urina ?



Тема Re: za Krisy75 ?нови [re: xoxito]  
Автор krisy75 (минаващ)
Публикувано01.08.05 10:31



Мисля, че може, но трябва да погледна в книжката си за уринотерапия. Осветн това при такова сериозно нещо трябва да се плиожи вероятно сехама първо клизми с прясна урина, после с преварена. Ако те интересува по-подробно мога да погледна и да цитирам книгата.



Тема Re: za Krisy75 ?нови [re: krisy75]  
Авторxoxito (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 13:21



Blagodarq ti ! Govorih s maika mi za tova i tq se zae da izdiri info :)



Тема Re: za Krisy75 ?нови [re: xoxito]  
Авторvalq (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 11:42



Krisy az se interisyvam ot pro4istvane s klizma , no se y4a vse o6te sama ako ima6 opit bi li mi kazala nqkakav e-mail za vrazka ?



Тема Re: za Krisy75 ?нови [re: valq]  
Автор krisy75 (минаващ)
Публикувано03.08.05 12:42



Книжката, от която черпя информация се казва "Уринотерапия" - практическо ръководство и е на издателство Дар. Авторът й е Алексей Скворцов. Доста логично ми се видя лечението с урина, след като я прочетох. А иначе за прочистването на дебелото черво ето какво пише:
"В корена на всяко заболяване стои интоксикацията на организма. Замърсяването му започва от дебелото черво и докато то не бъде очистено, човек трудно може да се надява, че ще оздравее напълно. Затова, на първо място, независимо каква природолечебна методика се прилага, тя трябва да започне с очиствоне на най-замърсеното място в организма. Очистването става или с клизми, или със специална техника и упражнения, заимствана от системата Йога. Най-простото и достъпно средство е клизмата, най-добра е уриновата, а най-ефективен е цикълът от клизми с преварена урина."
Ще си позволя коментар на казаното до тук - в книгите на българския народен лечител Петър Димков, към всички болести задължително има препоръка за клизми, вярно не с урина, а с отвара от сено, но явно това за интоксикацията е вярно. Колкото до прочистването по йога - само съм чувала за него. Става с пиене на солена вода и някакви упражнения, но според мен клизмите не пречат на йогата и обратно. Продължавам с цитатите от книгата:
"Когато запекът е предизвикан от сухост в организма /човек изкарва топчести отпадъци/, е полезно в началото да се направят тъй наречените маслени микроклизми. Взима се 100 мл прясно мляко и в него се добавя 20 г топено краве масло, разбърква се. Емулсията, предварително загрята до температурата на тялото се вкарва в дебелото черво посредством детска помпичка. Задържа се колкото е възможно.
Дебелото черво може да бъде очистено тотално от залепналите втвърдени като камък отпадъци, полипи, слуз, патогенна микрофлора и други невероятни неща, които то е насъбрало с годините. Най-добре, меко, ефективно и безопасно очистването ще стане с помощта на цикъл от клизми с преварена урина. Правят се или с детска помпичка или с иригатор.
Подготвителен цикъл. Добре е да се започне след новолунието. През първата седмица се прави клизма с прясна урина, количество 600-800 г /събрана през деня/, загрята предварително до 39 градуса, през ден. Времето - сутрин на гладно или вечер към 18 ч. /това изискване не съм го спазвала. Правех ги вечер, час-два след вечеря/.Целта е дебелото черво да привикне към урината и да се подготви към далеч по-силното средство.
Пълен очистителен цикъл. Включват се клизми от преварена урина. Ако болният е с язвен колит, това трябва да стане постепенно, като в прясната урина помалко се влива преварена и съотношението във времето постепенно расте в полза на преварената урина. Правят се през ден. Препоръчвам цикълът да започне с новолунието и да завърши в последния ден на лунния месец преди следващото новолуние. Цикълът започва с 50 мл преварена урина, така че да се стигне до еднократна употреба на около 200-250 мл, но не повече от 500 мл. Всичко зависи от случая, телесната маса, самочувствието, ефекта и, разбира се, от личния опит. От средата на цикъла количеството се намалява, за да стигне в последния ден до 50 мл - с колкото сте започнали.
1-ви ден - 50 мл, 3-ти ден -100 мл, 5-ти ден - 150 мл и т.н. След това от средата на цикъла също през ден намаляваме: например 300-250-200-150 и т.н.
Пълният цикъл за очистване на дебелото черво с преварена урина, който може да се извърши веднъж или два пъти в годината, се препоръчва да предхожда и други предпочитани здравни процедури, например гладолечението.
ЗАБЕЛЕЖКА. При тази процедура се отделят огромно количество най-различни отпадъчни вещества. Не се плашете! Усиленото очистване често е съпроводено с болки, понякога много силни. Но това са болките на обновлението. Така посрещаме болката след животоспасителна операция. те трябва да се изтърпят, за да се доведат нещата докрай."
Аз лично съм правила очистването два пъти, защото след него си правя очистване на черния дроб с лимон и зехтин. Наистина излизат доста гадости. Първия път го правих по описаната схема, а втория правих клизмите всеки ден, а не през ден. Имаше криза, но не беше чак толкова страшна, колкото е описано.



Тема Re: za Krisy75 ?нови [re: xoxito]  
Автор krisy75 (минаващ)
Публикувано03.08.05 12:59



Искам да ти напиша още нещо за полипите. Според холистичната медицина, в която човъкет е разглеждан като еднинно цяло между - Разим, Душа и Тяло, причината за определена болест никога не се крие във физическото тяло, а в психиката и грешните мисловни модели на човека. Скоро ми попадна една книжка на Луиз Хей - излекувай тялото си , в нея са дадене умствените причини за болестите. За полипи няма дадено нищо, но за дебелото черво пише, че е съвразно с това как се освобождаваме от миналото. Проблемите с него означават натрупаване на стари объркани мисли, задръстващи пътя към изхода, затъване в лепкавото блато на миналото, страх от отпускане. Това, което можеш да направиш е да се вгледаш в себе си дали наистина има нещо такова и да си кажеш, че искащш да се промениш. При една моя близка с проблеми като твоите нещата са едно към едно както ги пише в книгата. Тя помни незначителни неща, които са се случили преди 20 години, и то с такива подробности, които сигурна съм задръстват ума и, и дебелото черво.
Новият мисловен модел, който трябва да се създаде в този случай, едновременното лечение на физическото тяло, според Луиз Хей е: С лекота освобождавам онова, което вече не ми е необходимо. Миналото е приключено и аз съм свободен. Моето мислене е ясно. Спокойно и радостно живея в настоящето.
Успех в лечението и дано да се справиш спроблема изцяло и завинаги!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.