Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Д-р Бах - лечение на емоциитенови  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано01.03.05 21:08



От известно време се занимавам с това на експериментални начала. Основите на метода са описани тук:

, а подръчните средства - под формата на капки от цветни есенции, приготвени по специален начин, вече се намират и в България на цени, многократно по-ниски от европейските.
Моля това да не бъде схващано като реклама. При интерес ще публикувам координати на човека, който ги произвежда.

Ценното на метода е, че е лесен за прилагане, силно индивидуален, не противоречи на други евентуално провеждани лечения и няма никакви специални изисквания. Доколкото знам, в България се провеждат и курсове и бих могла да разузная къде.

Също при интерес, бих публикувала другите ми налични материали, които са в хартиен вариант и ще отнемат известно време за набиране.
От собствен опит мога да кажа, че лечението дава МНОГО добри резултати, но изисква съзателно и конструктивно отношение към фокусираните проблеми.

Ще се радвам да съм ви полезна
В интернет има многообразна информация на чужди езици:
- Bach Flower Remedies
- Bachblueten

Loneliness inside. Some kind of falling.

Редактирано от Янa на 02.03.05 02:52.



Тема Re: Д-р Бах - лечение на емоциитенови [re: Янa]  
Автор paracels (непознат )
Публикувано05.03.05 22:34



Какво значи да се лекуват емоциите,има положителни такива,гнева може ли да се лекува а страха,понякога благодарение на тях оцеляваме,какъв е този метод ,обясни и какво лекува?



Тема Re: Д-р Бах - лечение на емоциитенови [re: paracels]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано05.03.05 23:05



По принцип става дума за модификация или трансформация на емоциите и за освобождаването на блокажи в емоционално-духовен план.
Да, гневът и страхът могат да се лекуват. Това не значи, че ще премахнем естествения инстинкт за самосъхранение, а означава, че ще си помогнем да разберем мотивите за своя гняв, страх, ревност и т.н. и да се освободим от тях.
Също така, на всеки се е случвало да разбира емоциите си в интелектуален план, но въпреки това да им е подвластен или просто да е зацклил в дадена ситуация/усещане и да не успява да се задвижи в никаква посока.
В такива случаи цветните есенции помагат да преодолеем кризата и да стигнем точка, от която да продължим.
Разбира се, по-добри резултати се получават, когато съзнателно участваме в процеса, но аз имам опит, че се постига облекчение дори в ситуации на остра криза.
Самите есенции са 38 на брой плюс т.нар. "спасителна смес" - която на мен не ми излиза от чантата.

Майка ми, например, има фобия от автомобили и като тръгнем нанякъде, започва да тормози всички, че караме бързо и на нея й е зле... и така часове наред, докато стигнем. Аз реших да си направя експеримент със спасителната смес по "любимото" й трасе София-Троян и за пръв път от години пътувахме кротко слушайки музика, а не нея

На мен са ми помагали в безброй ситуации, включително в сегашната подготовка за държавни изпити. Обикновено от тръшкане и истерия не мога изобщо да се концентрирам, а сега съм толкова спокойна и уравновесена, че е цяло чудо ;)

Като ми остане време, ще кача в тази тема отделните есенции и техните показания :)

Devotion frees.


Тема 38-те есенциинови [re: Янa]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 02:26



1. Agrimony (Агримония, Камшик)
Отрицателно състояние: Умствено напрежеие и мъка, скрити зад весела маска. Избягва емоционалната болка.
Положително състояние: Честен към емоциите си. Вътрешен мир.

2. Aspen (Трепетлика)
Отрицателно състояние: Неясни страхове и предчувствия с неизвестен източник. Подсъзнателна тревожност.
Положително състояние: Безстрашие и вяра.

3. Beech (Бук)
Отрицателно състояние: Нетолератност, мнителност, перфекционизъм.
Положително състояние: Съчувствие и толератност. Приемане.

4. Centaury (Червен кантарион)
Отрицателно състояние: Слаба воля, лесно се влияе, не се грижи за себе си. Позволява да бъде използван.
Положително състояние: Самоопрделяне и отстояване на себе си. Вътрепна сила.

5. Cerato (Цератостигма)
Отрицателно състояние: Не вярва в себе си, колебае се, съмнява се в решенията си, несигурен. Търси съвет от другите.
Положително състояние: Вътрешно знание (интуиция) и себеувереност.

6. Cherry Plum (Джанка)
Отрицателно състояние: Страх от умствен/емоционален срив и загуба н контрол. Отчаяние и деструктивни импулси.
Положително състояние: Душевно спокойствие. Упование в Бог и Божественото.

7. Chestnut Bud (Пъпки от конски кестен)
Отрицателно състояние: Повтаря грешките и не се учи от опита си. Повтаря едно и също поведение и навици.
Положително състояние: Разчупва старите схеми. Усвоява уроците на живота. Мъдрост.

8. Chicory (Цикория)
Отрицателно състояние: Себичност и самосъжаление. Взискателно и собственическо отношение. Емоционална бедност.
Положително състояние: Безкористна любов, отдаване. Уважава свободата на другите.

9. Clematis (Повет)
Отрицателно състояние: Идеализъм, фантазии, разсеяност, незаинтересованост, бягство от света.
Положително състояние: Творческо вдъхновение. Реализъм. Връзка с реалността.

10. Crab Apple (Дива ябълка)
Отрицателно състояние: Отхвърляне на себе си, отвращение от себе си. Педант и чистник.
Положително състояние: Есенция за пречистване. Приема себе си и се вижда в реална светлина.

11. Elm (Бряст)
Отрицателно състояние: Претоварен със задължения. Временно отчяние и затруднения в работата.
Положително състояниe: Увереност в себе си и сигурност, че ще се справи със задълженията.

12. Gentian (Горчивка, Тинтява)
Отрицателно състояние: Обезкуражаване след неуспех. Реактивна депресия и съмнения.
Положително състояниe: Вяра и настойчивост въпреки трудностите.

13. Gorse (Улекс)
Отрицателно състояние: Дълбоко отчаяние, безндеждност и примирение. Хронично заболяване.
Положително състояниe: Нова надежда, вяра и оптимизъм. Възстановяване.

14. Heather (Калуна)
Отрицателно състояние: Загриженост за себе си, "център на света", постоянно говори. "Нуждаещото се дете".
Положително състояниe: Емоционална удовлетвореност, състрадание.

15. Holly (Джел)
Отрицателно състояние: Омраза, ревност, завист, подозрителност, гняв, неконтролируеми емоции.
Положително състояниe: Любов. Състрадание и отворено сърце. Най-силният лечебен еликсир.

16. Honeysuckle (Нокът)
Отрицателно състояние: Живее в миналото, съжалява за миналото, носталгия и мъка по дома.
Положително състояниe: Приема миналото и продължава напред, емоционално освобождение.

17. Hornbeam (Габър)
Отрицателно състояние: Умствено и физическо изтощение, умора и досада от всекидневието.
Положително състояниe: Възвръщане на силите. Ентусиазъм и енергия.

18. Impatiens (Слабонога)
Отрицателно състояние: Нетърпение, раздразнителност, фрустрация и изключително умствено напрежение.
Положително състояниe: Търпение, приемане и любезност.

19. Larch (Лиственица)
Отрицателно състояние: Недостатъчна увереност, очаква да се провали, чувство за малоценност.
Положително състояниe: Увреност в себе си, спонтанност и творческо себеизразяване.

20. Mimulus (Мимулус)
Отрицателно състояние: Страх и тревожност с известен източник. Срмежливост и плахост. Интроверт.
Положително състояниe: Храброст и самоувереност.

21. Mustard (Синап)
Отрицателно състояние: Неочаквана и необяснима черна депресия. Силно отчяние и мъка.
Положително състояниe: Радост и вътрешен покой. Мир и присъствие на духа.

22. Oak (Дъб)
Отрицателно състояние: Депресия поради претоварване с работа. Не проявява гъвкавост в борба с трудностите.
Положително състояниe: Възвръща силата и стабилността си. Приема гранниците на възможностите си. Знае кога да отстъпи.

23. Olive (Маслина)
Отрицателно състояние: Крайно изтощение след непрекъснат стрес или продължителна борба. Възстановяване след боледуване.
Положително състояниe: Възстановяване и подмладяване. Енергия и подхранване.

24. Pine (Бор)
Отрицателно състояние: Вина, самообвинение, прекомерна самокритичост. Съжаление и угризения.
Положително състояниe: Прошка и себеприемане.

25. Red Chestnut (Червен конски кестен)
Отрицателно състояние: Прекомерен страх, загриженост и тревога за другите, специално за любимите хора.
Положително състояниe: Вътрешен мир. Вяра в нормалния ход на живота. Обективност в грижите за другите и за себе си.

26. Rock Rose (Желтак)
Отрицателно състояние: Шок, ужас, паника и изключителен страх. Кошмари. Остра криза.
Положително състояниe: Превъзмогване, непоколебимост, спокойствие.

27. Rock Water (Скална/изворна вода)
Отрицателно състояние: Самоотрицание, саможертва, строгост към себе си.
Положително състояниe: Гъвкавост и вътрешна свобода, отворен за чувствата си.

28. Scleranthus (Хрущялка)
Отрицателно състояние: Несигурност, колебание, неспососбност за вземане на решения.
Положително състояниe: Равновесие и устойчивост, решителност и вътрешна сигурност.

29. Star of Bethlehem (Гарвански лук)
Отрицателно състояние: Умствен/физически/душевен шок. Скорошна или отдавнашна травма.
Положително състояниe: Мир и покой. Успокоение и изцеление. Пробуждане и преориентиране, нови перспективи.

30. Sweet Chestnut (Ядлив кестен)
Отрицателно състояние: "Тъмната нощ на душата".
Положително състояниe: Сила, кураж и самоувереност.

31. Vervain (Върбинка)
Отрицателно състояние: Екстремизъм и фанатизъм, свръхентусизъм.
Положително състояниe: Умереност и толерантност, дисциплина и въздържание.

32. Vine (Лоза)
Отрицателно състояние: Властен, безмилостен и непреклонен. Амбициозен и тираничен. Агресивен.
Положително състояниe: Положителни лидерски качества. Толерантност и безкористно служене. Смирение.

33. Walnut (Орех)
Отрицателно състояние: Промени в живота, свръхчувствителност към влияния и идеи. "Разбивач на стари връзки".
Положително състояниe: Свобода и кураж да следва пътя си. Раздяла с миналото.

34. Water Violet (Блатна перушина, Хотония)
Отрицателно състояние: Гордост, надменност, резервираност и напрегнатост. Схващания на тялото. Изолация.
Положително състояниe: Способност да сподели способностите си с другите, любезност и състрадание.

35. White Chestnut (Бял конски кестен)
Отрицателно състояние: Тревоги, въображаеми спорове, натрапливи мисли. Умът се върти около все едно и също нещо.
Положително състояниe: Умствен покой и тишина. Яснота. Вътрешен мир.

36. Wild oat (Див овес, Овсига)
Отрицателно състояние: Несигурност за посоката на живота. Неудовлетвореност и усещане за нереализираност.
Положително състояниe: Усеща, че следва призванието и постиг целите си. Изразява вътрешната си мотивация. Себереализация.

37. Wild Rose (Шипка)
Отрицателно състояние: Апатия и застой. Отрицателна нагласа, безнадеждност.
Положително състояниe: Жизненост, интерес към живота и радост. Мотивация.

38. Willow (Върба)
Отрицателно състояние: Обида и горчивина. Обвинява другите. Жертва на съдбата. Отрицателни и деструктивни мисли.
Положително състояниe: Прошка. Приема личните си отговорности. Положителни мисли, оптимизъм и вяра.

Devotion frees.


Тема Re: 38-те есенциинови [re: Янa]  
Автор paracels (непознат )
Публикувано06.03.05 11:08



:Много от тези растения познавам,други не съм чувал,някои от тях са токсични,как се приемат в какава доза,какви комбинации,колко време,ог къде да се намерят и на каква цена?Можем да се срещнем в айсикюто.



Тема Re: 38-те есенциинови [re: paracels]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 11:40



Много от тях са токсични, ако се използваше самото растение. Всъщносе се използва енергията му. Има слънчев метод за приготвяне на есенциите, където водата във взаимодействие със слънчевата енергия извлича специфичната вибрация на цвета (използват се чашките на цветовете) и я запечатва. Водата е материя с памет :) После си има някаква методика по приготвянето, която не съм разучавала. Дообавя се алкохол за стабилизация, затова трябва да се внимава при абстинентни алкохолици разреждането да е по-голямо.

Моите капки са от България, струват 50 лева комплекта. Трябва да добавя, че в Германия и по света една есенция струва между 8 и 10 евро.
Разбира се, не правя реклама на производителя, но това засега е единственото място, откъдето капките могат да бъдат закупени. Преди да се започне напосоки, е добре да се прочете това-онова, за да се придобие представа за разликите в есенциите и тяхното приложение. За съжаление книгите ми са в София, но на българския пазар има книга на тази тема, макар и изплагитствана
Аз ще допълвам темата с всякаква информация, която ми се стори полезна.

Производител:
д-р Димитър Пашкулев
Тел. 02/ 97 111 79, 953 11 65, 0888 214483;
e-mail: dpashkulev@yahoo.com



В шише от тъмно стъкло с капкомер се налива вода до 3/4 - но не преварена!, нейната памет е изличена, един вид :) Може минерална или филтрирана. Може и от чешмата. Добавят се по 2-4 капки от избраните есенции. Най-добре е комбинацията да се състои от не повече от 7, най-добре 5. Капкомерът се измива с чиста вода след всяка есенция, за да не се "смесят" вибрациите, защото това ще повлияе на качеството. Долива се с коняк.

Приема се 4 пъти на ден по 4 капки в чаша с каквато и да е било течност. Е, не точно водка В началото може и по-чести приеми, ако усещате необходимост. Всъщност душата сама си казва от какво има нужда. Когато започнете да "забравяте" да си вземете капките, обикновено те вече с довели до желания резултат. Няма времево ограничение за една комбинация. Ако ви действа добре, можете да я приемате с месеци. Обикновено първите ефекти се усещат до седмица - поне моят опит е такъв.

В началото, когато още не познавате добре капките, можете да изпробвате като сутрин капвате 2-4 капки от избраните есенции в чаша вода и я пиете на няколко приема през дена. Така можете да се наблюдавате и при необходимост да променяте комбинациите, докато намерите своята.

Тъй :)
При въпроси - аз съм насреща
Реших да напиша тук, защото за мен това е един чудесен щадящ метод да си помогнем сами :)

Желая ви Светлина...

П.п. Присетих се, че в първите дни от нова комбинция е възможно да се засили емоционалната симптоиматика. Подобен ефект се наблюдава на соматично ниво в хомеопатията. Например ако приемате Джел за ревност и гняв, е възможно първите 2-3 дена да ви сполетят дори по-интензивни преживявания от обикновено. Така енергийната ни структура се освобождава от натрупванията и ги изхвърля навън. Имате два варианта - да стиснете геройски зъби или да намалите приемите и да изчакате по-бавен ефект.



Devotion frees.

Тема Re: 38-те есенциинови [re: Янa]  
Автор paracels (непознат )
Публикувано06.03.05 12:19



"Не си създавай Ти кумир,
че всяка форма е преходна,
виж Слънцето топи безспир,
снега с лъчите Животворни"

Махабхарата



Тема Re: 38-те есенциинови [re: paracels]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано06.03.05 12:30



Спокойно
Имаме право на помощ отвън, докато не се научим да се регенерираме отвътре :) аз лично приемам с благодарност всякаква.

Devotion frees.


Тема Благодаря ти:-)нови [re: Янa]  
Автор Sarayah (Деба и транзити)
Публикувано06.03.05 17:09



Темата ти по интересен начин хармонира с друга една разработка на моя приятелка за билките и чайовете на Димков:-)
Ще очаквам с интерес и следващите ти материали...

Близнаците-на сапун!


Тема Re: 38-те есенциинови [re: Янa]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано06.03.05 17:41



Принципът на действие на капките е следният. Те правят емоциите да излязат от вътре и да станат явни. Значи, ако гнева е проблемен, тогава съответните капки ще го стимулират. Значи клин, клин избива, за да станат нещата видими. Ние сме така устроени, че не виждаме проблемите си(макар всички други да ги виждат ), когато проблема излезе явно и в остра форма е по- лесно да му се въздейства.
Според мен, капките са нищо без консултацията, която продължава няколко часа и е един вид сваляне на цялостен психологически портрет, базиран на всичко, не само на разговора, но и на жестове, интонация и т.н. Тогава специалиста преценява къде да "натисне" чрез капките и доколо човека е в състояние да се справи. Той ще те подготви за ефектите и самото осъзнаване на проблема.
Трябва да се отбележи, че тези капки въздействат на емоциите и са приложими при по- духовни хора и ефирни, един материален човек, може и да
не усети нищо от тях.

Има един човек в София, който работи по метода, имам добри отзиви за него, въпреки, че не го познавам лично. Понеже не знам дали ще иска да си даде телефоните тук, първо ще го питат и може да ги напиша, има кабинет ако не се лъжа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.