Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Тема Посланията на водатанови  
Автор Alphecca (скитник)
Публикувано26.01.06 11:55



- една прекрасна статия. Снимките и информацията в тази статия отразяват работата на Масару Емото – вдъхновен и доста екстравагантен японски изследовател – публикувани в неговата изключително значима книга “Посланието на Водата”. Ако все още имате съмнения, че мислите ви влияят върху всичко около вас и във вас – вижте фотографиите, препечатани тук от книгата на господин Емото, прочетете за неговите изследвания, правени навсякъде по света.

Правете любов, а не война.

Тема Re: Посланията на водатанови [re: Alphecca]  
Автор ainshtain (непознат )
Публикувано26.01.06 12:28



прекрасна информация.благодаря



Тема Re: Посланията на водата [re: ainshtain]  
Автор agrimonia (непознат)
Публикувано28.01.06 17:24



Впечатлена съм,наистина.Благодаря за информацията.



Тема Snejinki?нови [re: agrimonia]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано29.01.06 18:01



Абе не знам каква вода е това, но със сигурност това не са водни молекули, ами чисти снежинки. Въпросът е: 1. защо има само по 1 снимка от всяка проба? Ами нали всяка снежинка е уникална, ами ако се появи някоя различна и по-невзрачна?
2. Формата на ледените кристали зависи от температурата, при която се образуват. Дали снежинка от ледник е образувана при същата Т, както и другите?
3. Ако водата в тялото ви по нещо наподобява сниманите структури, значи сте замразени в моргата
4. Молекулярната структура на водата си е една- 2 атома водород, един кислород- ииии не е същата като кристална структура
5. Човекът е снимал красива снежинка, а после е интерпретирал резултатите. Защо няма тест, в който на сляпо да се опитат да различат снежинки от различни води- да се даде проба със сериен номер и да се категоризират примерно водопровод-извор?
6. "Негативната" вода е снимана в течно състояние. Може би цветните филтри и общата липса на структура дават "грозната" картинка. От статията не става ясно дали и тя е замразявана и дали и тя няма да даде що-годе правилен кристал.
7. Честно, ама честно налейте в няколко чаши чешмяна вода, минерална няколко вида, от извори и кладенци- номерирайте ги, сложете ги в хладилника да са на еднаква температура и ги дайте на приятелчето си (особено ако имате под ръка екстрасенс) и го накарайте да ги различи
Мислете критично и се забавлявайте:)



Тема Re: Посланията на водатанови [re: agrimonia]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано29.01.06 18:35



http://www.its.caltech.edu/~atomic/snowcrystals/primer/morphologydiagram.jpg


Ето една диаграма, която представя различното образуване на снежинки според температурата. Освен това, когато една снежинка падне, тя за минути се стопява и губи уникалната си форма.



Тема Re: Snejinki?нови [re: hipparchia]  
Автор Alphecca (скитник)
Публикувано29.01.06 20:01



- от тук си смъкнах книгата на руски.
Ето част от неговите изследвания:
"Когда ваше сердце открыто для всего нового, вы начинаете замечать мелочи, которые могут привести вас к огромным открытиям. Так, однажды я случайно открыл книгу на словах, которые буквально бросились мне в глаза: «Не существует двух совершенно одинаковых снежных кристаллов».
Конечно, я проходил это еще в средней школе. У каждой из снежинок, которые упали на землю за миллионы лет, своя уникальная форма. И все же я прочел это предложение так, будто оно несло совершенно иной смысл, поскольку мое сердце было открыто и готово воспринять это послание. В следующее мгновение я подумал: если я заморожу воду и посмотрю на кристаллы, возможно, каждый из них тоже будет совершенно уникальным. Это был мой первый шаг на пути в новый и неисследованный мир. Я решил замораживать воду и фотографировать кристаллы. Первым моим шагом было арендовать очень тонкий микроскоп и смотреть на воду, замороженную в холодильнике. Однако, поскольку фотографии делались при комнатной температуре, лед таял. Нам потребовалось немало времени для того, чтобы мы смогли получить хоть какие-то фотографии кристаллов. После двух месяцев проб и ошибок нам наконец удалось сделать одну фотографию. Вода подарила нам фотографию прекрасного шестиугольного кристалла. Теперь для экспериментов у меня есть большой холодильник, в котором поддерживается температура -5°С и внутри которого можно свободно передвигаться, но все началось с первой фотографии. Фотографии кристаллов воды, которые я начал делать, оказались исключительно выразительными и красноречивыми. В них я обнаружил глубокую философию. Кристаллы появляются лишь на двадцать-тридцать секунд, когда температура повышается и лед начинает таять. Истина вселенной обретает форму и становится видимой лишь на несколько мгновений. И в этот короткий промежуток времени пред нашими глазами приоткрывается окно в поистине волшебный мир.
Позвольте мне рассказать, как я делаю фотографии кристаллов воды.
Я помещаю пятьдесят различных проб воды в пятьдесят чашек Петри. (В первые годы я брал сотню чашек.) Эти пробы я замораживаю в морозильнике при температуре -20°С в течение трех часов. В результате благодаря поверхностному натяжению образуются островки льда диаметром около одного миллиметра. Кристалл виден, когда вы направляете свет на верхушку такого ледяного островка."

Надявам се да си добре с руския , книжката си заслужава да се прочете.



Тема Re: Посланията на водатанови [re: hipparchia]  
Автор Alphecca (скитник)
Публикувано29.01.06 20:08



Ето още малко интересна информация от книгата:
"Конечно, у меня ни при одном опыте не получалось пятидесяти одинаковых кристаллов, а иногда и вообще никаких кристаллов не образовывалось. Когда мы проанализировали получающиеся кристаллы, то обнаружили, что разная вода образует кристаллы разной формы. Некоторые из них были похожи на правильные снежинки, некоторые получались деформированными, а в некоторых пробах воды, как я уже сказал, вообще никакие кристаллы не образовывались.
Сперва я посмотрел на кристаллы водопроводной воды из различных районов. Вода Токио оказалась просто ужасной - она не могла образовать ни одного законченного кристалла. Для дезинфекции в водопроводную воду добавляют некоторое количество хлора, который полностью разрушает структуру природной воды."



Тема Poetichno...нови [re: Alphecca]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано30.01.06 11:27



"Фотографии кристаллов воды, которые я начал делать, оказались исключительно выразительными и красноречивыми. В них я обнаружил глубокую философию. Кристаллы появляются лишь на двадцать-тридцать секунд, когда температура повышается и лед начинает таять. Истина вселенной обретает форму и становится видимой лишь на несколько мгновений. И в этот короткий промежуток времени пред нашими глазами приоткрывается окно в поистине волшебный мир. "

Това е поетично, но не ми прилича хич на фундаментално научно откритие. И какво ще рече "красноречиви" кристали...всички снежинки имат хексагонална симетрия, това е заради начина на подреждане на водните молекули. Предполагам, че ако водата се изпари (за да остане без примеси), и каналната вода ще даде симетрични снежинки при определени условия.



Тема И други смущаващи неща...нови [re: Alphecca]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано30.01.06 13:32



Най-смущаваща е липсата на двойно-слепи тестове, тоест когато и тестващият фотограф, и лаборантът не знаят каква вода снимат. Иначе фотографът може да започне съзнателно да търси "красиви" кристали, ако очаква, че пробата ще даде именно такива. И да пропусне по-грозноватите, които могат да се появят наоколо. Така че проучването е ненадеждно и не би трябвало да се взима много насериозно. I do not require any blind test on any samples after that. I believe that the researcher's aesthetic sense and character is the important aspect when taking crystal photographs. Therefore, I try to make sure that they can take photographs in a relaxed and positive atmosphere. I urge each one of them to try their best because beauty exists in everything.
(Extract from a February 2, 2005 interview of Emoto by Maui Newspaper)

Според думите на самия Емото се разчита именно на естетическото чувство на фотографа. Аз на това му викам мамене.

В същото интервю:
Emoto mentioned he didn't "understand this double-blind too much

Еми като даже не разбира основни научни методи, съвсем прости, с които и най-желаещият да вярва би се съгласил- нека се тества "на сляпо", след като е толкова уверен в хипотезата си. Е, след като не разбира и основите на науката (завършил е със специалност Връзки с обществеността, а после е взел диплома от съмнителен институт за алтернативна медицина с мнооого ниски академични изисквания)-какво можем да кажем за "фундаменталните" му научни открития? Че май хексагоналната му вода изтича през продупчените му теории.
Между другото, пак да повторя, по-голямата част от леда на земята е с хексагонална симетрия, има малко кубичен лед в стратосферата.
И друго: Това колко вярваш в една хипотеза няма никакво отношение към това колко тя е вярна. Силната ти вяра в нея трябва да е само причината за изключително задълбочени тестове.
Към всички, дето се чудят дали да прочетат книгата:
1. Ще си упражните руския
2. Може да се научите как НЕ се прави наука
Приятно критично четене! Ще откриете много глупости при внимателен прочит, обзалагам се!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.