Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема моля ви за мнение по този въпроснови  
Авторвepa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 17:47



здравейте,
желая ви щастлива и успешна 2006 година и много здраве и любов!
ще ви помоля да ми помогнете с мнение или съвет по един въпрос.
От 2002 година боледувам и не мога да се справя с лечението на тази болест. засегнато е цялото ми тяло - кожа, коса ,очи, храносмилане, стави, .... мисля, че всичко се дължи на бактерия, която се казва хламидия и макар никъде да не пише че не се лекува, явно моят организъм не може да се справи или имам слаба имунна система. вярно е, че преди да се разболея бях под почти постоянен стрес или депресия и сигурно това е повлияло така да отслабне организма ми. все по-често се отчайвам напълно и започвам да мисля че тази болест не се лекува. по-силна е от мен. действа ми и психически. не се интересувам от езотерика ,но още преди да прочета тази статия десетки пъти съм си мислела, че сякаш съм обладана от лош болестен дух или от паразити в цялото тяло. Просто такова е чувството, не е лесно да се обясни. целият ми живот се промени и честно казано, на никого не го споделям, но се чувствам като прокажена или прокълната. не мога да се справя, опитвах да пия билки и имаше ефект, но засега временен, може би трябваше да ги пия по-дълго, месеци.
въпросът ми към вас е свързан със статията - за двата начина на лекуване на болестта - какво се има в предвид под първия начин на лекуване на болестта и защо непременно трябва да са застрашени близките ако се изгони духа на болестта. може да ви се стори глупав въпросът ми, но аз в последно време често страдам от различни страхове и опасения и сякаш вместо да се стремя към излекуване - аз се спирам пред всяка пречка още в мисълта си. ако само имаше начин някъде някой да ми помогне или аз да изгоня духа на болестта сигурно щеше да е най-голямото щастие за мен - това да оздравея напълно и никога повече болестта да не се връща. (защото сякаш когато съм в по-добро настроение и по-добро разположение на духа - болестта се усеща по-слабо, но когато дори съвсем малко изпитвам някакви отрицателни емоции - веднага се влошава. това още повече може да побърка човек, защото се оказва че подобрението е било само временно.) но в тази статия пише, че изгонването на болестта това може да навреди на близките - защо да навреди на близките? как става това изгонване на болестта- какво се има впредвид? как тогава човек да има желание да се излекува? това исках да ви питам във връзка със статията.
извинявайте за дългото писмо

******


Мариана Везнева - откъси от ІІІ книга - "Езотерично посвещение"
ОТКРОВЕНИЕ ЗА ДУХА НА БОЛЕСТТА

Болестите, които тормозят хората, са всъщност разрушителни енергийни същества. Те влизат в тялото на човека и атакуват отделните органи, тъкани и системи. Голямата причина за появата на болестите, освен кармичната, е липсата на топлина и любов. Тогава именно човек постоянно натрупва тъмна, отрицателна и разрушителна енергия, която изстудява и заледява жизнения му център - слънчевия сплит. Постепенно го разболява, като го атакува там, където е най-уязвим. Отрицателната енергия влиза през чакрите, които са енергийните врати на човешкото тяло. Когато човек води неразумен начин на живот (пуши, прекалява с употреба на алкохол, използва вредни за организма храни и др.), сам допуска отрицателната болестотворна енергия в тялото си, като съсипва енергийната хармония на отделните органи или системи и ги разболява.
За да победи болестта, тази отрицателна енергия трябва да бъде изгорена, а това може да извърши само любовта. Съвременното лекуване е с по-голям или по-малък ефект, но не е пълно, а само частично. Отрицателната болестотворна енергия има свойството, ако не се унищожава напълно, да се премества. Хората, които общуват помежду си, са свързани в енергиен резонанс. Когато някой от тях се разболее и му се проведе енергийно лекуване, насъбралата се отрицателна енергия може да се пренесе в някой от близките му.
Болестта никога не изчезва напълно и не може да бъде излекувана изцяло, ако не се промени начинът на живот. Всяко заболяване е зов за промяна. Когато искаме да изгоним от едно блато всички гадини, ние го пресушаваме. Същото е и с болестта. Трябва да се премахнат всички лоши мисли и отрицателни емоции както на болния, така и на неговите близки, а той да промени начина си на живот. Отрицателните мисли си влияят една на друга. Допирът, прегръдката, близостта водят до обмен на енергия и положителен ефект, дават жизнена сила. Затова болните и старите хора искат да бъдат докосвани или да се намират близо до млади, здрави и жизнени хора. При среща с любим човек радостта, усмивката, допирът, ръкуването или прегръдката носят положителна енергия и са голяма сила.
Обезателно е необходимо пренастройване на психиката, оптимизъм и вяра в добрия завършек.
Да си представим енергията в човека като термометър. Това е жизнената енергия, която се намира във всяка отделна клетка. Ако тя не може да изпълни изцяло някой от органите, все едно че не може да издигне температурата в термометъра на необходимото ниво. Това става причина за проникване на ледена енергия. Мястото на този орган се изстудява и заледява. Всъщност тази отрицателна енергия представлява ледено студени енергийни същества, които се загнездват в отворените енергийни врати на човешкия организъм — чакрите. Това са духовете на болестта — паразити, черпещи от поразения неговата положителна енергия, за да се хранят. Тези същества не се прераждат. Те са подвластни на характера на човека, който ги привлича или отблъсква. То е все едно, когато газите в локва. Ако стъпвате направо в тинята, ще се изцапате, но ако сложите камъни, по които да стъпвате, ще се предпазите. Това е и принципът на заболяването и лекуването му.
Върху болестта се действа по два начина. Единият е духът на болестта да се изгони от мястото, за да търси другаде подходящ обект, където да се загнезди. Тогава болестта намира друг човек, който е обхванат от студената енергия на омразата и се храни с нея.
Вторият начин е всеки човек сам да влива в себе си енергия на любов и, променяйки начина си на живот, да се промени качествено. Тогава тази болестна енергия от отрицателна да се превърне в положителна. Така тя става безопасна, но тлее в организма и ако човек се върне към стария си начин на живот, отново ще я активира. Това е като семе на плевел, което се държи на сухо и не му се дава възможност да поникне. Но ако му се даде и най-малък шанс, то би покълнало. Така става и с болестта.
Проявите на болестта зависят от самия човек, от неговата психика, от това дали той гледа мъдро на живота или ще трепти като птиченце, хванато в шепата на злодей.
За предпочитане е да се използва вторият начин, за да не може болестта да стане опасна за близките на болния.



Тема Re: моля ви за мнение по този въпроснови [re: вepa]  
Автор Alphecca (скитник)
Публикувано19.01.06 11:40



Мила Вера! Разбираемо е да страдаш от противоречия, но разбери че стресът и страховете изобщо не ти помагат в случая. А сега направо по въпроса ти - всички близки хора са свързани не само на генетично ниво, но и на енергийно. Колкото по-бързо осъзнаеш че всичко в живота е енергия, толкова по-добре. Човек е заобиколен от фино енергийно поле наречено аура. Болестите често излизат като разкъсвания, дупки или черни петна в аурата. Както има лекари които лекуват тялото, така има и хора с мощна енергия които лекуват аурата. Но и двата типа хора не се замислят че има причина за възникването на болестта и че лекуването й не е нищо повече от отсрочка в бъдещето. Предполагам че ти ясна думичката "карма" която стана много популярна напоследък. Ти носиш в себе си всички положителни и отрицателни неща натрупани енергийно в твоя род. Примерно, ако майка ти се е дразнила на определени хора и ги мразила, тази негативна енергия (защото всяка мисъл и емоция са енергия) ще присъства не само в нейната аура, но и в твоята. Вие сте като скачени съдове в енергиен план. Неприятното в случая е че негативната енергия многократно се засилва в потомците. И докато при родителите ти всичко може да е излизало като леко неблагополучие в живота, при теб вече нещата са по-сериозни. Идеята е,че излекуването на аурата при теб може да означава пълно прехвърляне на болестта и всичките скрити проблеми на твоите деца. Чисто и просто освен аурата има много фини структури които обикновения лечител не може да види. На пръв поглед човек е излекуван и може да си върви по живо по здраво. И в тези фини стуктури целия род, всички близки хора са едно цяло. Да не говорим за още по-фините структури когато всички живи същества са едно цяло...
Мариана Везнева е права - трябва да се промени целия начин на живот и тогава може да се говори за някакво излекуване. Желая ти много положителни емоции, много вътрешна сила и желание за промяна!!! Само не се отчайвай, изпитанията никога не са случайни, просто се научи да раздаваш любов и всичко ще се промени!!!
П.П. Намери книгите на Сергей Лазарев - Диагностика на кармата. Страхотни книги, мисля че ще си обясниш много неща след прочитането им. Ето ти и сайта:

- на руски е. Надявам се да съм ти била полезна.

Правете любов, а не война.

Тема Re: моля ви за мнение по този въпроснови [re: Alphecca]  
Авторпeтъp (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 14:46







Тема Re: моля ви за мнение по този въпроснови [re: вepa]  
Автор hipparchia (минаващ)
Публикувано20.01.06 15:23



Скъпа, я иди на лекар, за хламидията си има тестове- показват има ли я или я няма, какво е това- мисля, че има!
Направо на лекар, потърси първо простите причини. Няма нищо лошо в алтернативното лечение, но и стандартното не е за извърлене. Трябва ти добър диагностик при тия разнообразни оплаквания.
Ако един антибиотик може бързо и надеждно да ти помогне, защо да си тровиш акъла със съмнения дали не са те нападнали зли сили?
Мога ли да предложа да се обърнеш и към специалист по психология или психиатрия?
Хайде сега при добър лекар и късмет!



Тема Re: моля ви за мнение по този въпрос [re: вepa]  
Автор ainshtain (непознат )
Публикувано25.01.06 00:12



и ако след посещението на лекар нямаш подобрение. потърси ме.



Тема Re: моля ви за мнение по този въпроснови [re: пeтъp]  
Автор samoznaika (nepredubedena)
Публикувано25.01.06 20:10



Можеш да му се довериш!



Тема Re: моля ви за мнение по този въпроснови [re: вepa]  
АвторSUNSHlNE (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 14:42



Zdravei Vera. Kato pro4etoh pismoto ti imah 4uvstvoto 4e az sum go pisala.I az imam hlamidiq ot 3 godini i ne moga da ia izlekuvam.Kaji mi molq te kakvi bilki si pila?E-mail na koito te molq da mi pi6e6 e toni_mr@mail.bg



Тема Re: моля ви за мнение по този въпроснови [re: вepa]  
Автор 3aeK (дългоух)
Публикувано09.02.06 17:34



Здравей!
Нямаш паразити по цялото тяло и не си прокажена, няма защо да се чувстваш така. Не съм лекар, нито ясновидец, но...бактерия!-- знаеш ли колко други неща има в организма ти, полезни неща! Които като нищо могат да се справят с тази бактерия или болест, или каквато и да е причината за неразположението ти.
Не се отчайвай, горе главата, това е временно! Организмът ти се е задръстил. Давай го по-спокойно, излизай повече сред природата, срещай се с весели и добри хора, и не забравяй, че ще се оправиш. Ей, ще се оправиш! Ще ти мине и ще забравиш



Тема Re: ЩЕ ТИ ПОМОГНАнови [re: вepa]  
АвторOTГOBOP (Нерегистриран)
Публикувано21.03.06 19:08



ЩЕ ТИ ПОМОГНА СЪС СЪВЕТ, НЕ ВЯРВАЙ НА ВСИЧКО КОЕТО Е ПИСАЛА АВТОРКАТА ПО-ГОРЕ. ОТГОВОРИ ЩЕ НАМЕРИШ В БИБЛИЯТА , ДА ТИ НАИСТИНА СИ ОБЛАДАНА ОТ ДЕМОН ПРИЧИНЯВАШ ХЛАМИДИЯ. НАЯСНО СИ ЧЕ ДЕМОНИ ИМА, ВОЙНА СЕ ВОДИ В ДУХОВНИЯ СВЯТ, НЕ МОЖЕМ ДА ВИДИМ ДЯВОЛИ И ДЕМОНИ ДА ТЪРЧАТ КЪМ НАС.
КОГАТО ДЕМОНЪТ СЕ ИЗГОНИ - ТОЙ СЕ ВЪРЗВА И НЕ МОЖЕ ДА НАВРЕДИ НА НИКОЙ. ТОВА ОБАЧЕ ГО ПРАВИ ОПИТЕН ИЗГОНИТЕЛ НА ДУХОВЕ.
ПОТЪРСИ ПОМОШ В ПЕТДЕСЯТНАТА ЦЪРКВА , ТАМ ЩЕ ТИ ПОМОГНАТ.
НА МЕН ЛИЧНО МИ ПОМОГНАХА , МАКАР , ЧЕ НЕ СЪМ КРЪСТЕНА ЕВАНГЕЛИСТКА , ЩЕ МИНЕ ОЩЕ ВРЕМЕ ЗА ДА СИ ОТГОВОРЯ НА НЯКОИ ВЪПРОСИ ДО КАТО ГО НАПРАВЯ
ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ, ЩЕ СЕ МОЛЯ ЗА ТЕБ, БОГ ДА ТЕ БЛАГОСЛОВИ



Тема Re: ЩЕ ТИ ПОМОГНАнови [re: OTГOBOP]  
Автор kokep ()
Публикувано26.03.06 15:11



Ей, я не стряскай момичето и не й вкарвай излишни филми! Демон!- да не би да живеем в 18 век?! Да, хубаво е да си чете Библията, да отиде на църква, да си поговори с някой духовник за успокоение и просветление, но нямаш право да прокарваш мисли за обладаност!
Съвсем сериозно говоря, недей да плашиш момичето, в такъв момент хората са лабилни и само им трябва някой като теб да ги психира още повече.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.