Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема kak se prigotvq elda-gre4kaнови  
Автор hexagram (777)
Публикувано25.02.04 18:58



има ли някой информация за "гречката",всъщност,какво е то?как се приготвя?за какво се яде?



Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: hexagram]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано25.02.04 20:20



Елдата има специфичен вкус, не се харесва особенно на повечето хора. Можеш да си направиш супа. Всъщност най- се доближава по готвене до лещата, опитай да я сготвиш по същият начин. Мисля да я пробвам, дали кълни.



Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: xyaнджи]  
Автор kultivirana ()
Публикувано26.02.04 12:47



Гречката - по-скоро е БЕЗвкусна

Свяравам я, докато зрънцата попият цялата вода,
после задължително си настъргвам отгоре кашкавал или сирене.

И готово - вече има И вкус



Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: hexagram]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано26.02.04 13:42



За руснаците елдата е национален деликатес. :))))))

МОжеш да си купиш елда на зърна на щанда за зърнени храни в Халите в София; или да си купиш преработена елда - също като овесените ядки - може да се купи от БИлата.

Обичам елда и я ям с удоволствие особено след шанк пракшалана.

За елдата на зърна ще погледна точната руска рецепта каке; а онази от Билата само се залива с топла вода, посолявам и с малко мазнина - олио или чисто масло и ми е достатъчно вкусно.



Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: kultivirana]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано26.02.04 16:48



Правилно отбеляза...вкуса.
Да, това е другият начин. Просото обаче се кутира по- добре, малко като кус-кус става.



Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: xyaнджи]  
Авторkks (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 10:44



Варя елдата с мляко- като мляко с ориз и ми харесва



Тема Отлично. :)нови [re: kks]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.02.04 20:39



Ето как я приготвям:
Елдата се сварява предварително във вода, когато уври, трябва да остане почти без вода и се слага млякото, после захарта, една ванилия. Разтваря се малко брашно в хладка вода и се добавя за сгъстяване. По желание може да се поръси с канела, или да се сложи направо вътре, но канела на пръчки. Всъщност, приготвена по този начин, я оприличавам на домашна юфка.



Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: Drona]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано27.02.04 20:46



Шакхя пракшалана е сериозна очистителна процедура и по отношение на нея са споменати няколко изисквания, които ако не се спазят, може да доведат до навреждане. Изрично се препоръчва да се захрани до половин час, най- добре с варен ориз с малко и то не пълноценен, а полиран, което е за щадене на лигавицата на храносмилателият тракт. Това е важно. Елдата има обвивка и заради това не е подходяща за захранване.
Разбира се, ти можеш да правиш каквото си поискаш.



Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: xyaнджи]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано28.02.04 11:55



Аз си имам книга, в която пише какво и как се прави. авторът е специализирал лечебните практики в йога в Индия и му имам доверие. Той наред с ориза - без сол и т.н. спомемава и елдата. ... Аз я правих есента с елда от тази дето е като овесените ядки и нямах никакво нераположение. Но всеки действително като прилага намира кое е най-добро за него.





Тема Re: kak se prigotvq elda-gre4kaнови [re: Drona]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано28.02.04 18:58



Кой автор и коя книга?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.