ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 02.09.14 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Рейки II?  
Авторeлeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 12:03

Може ли да ми кажете колко струва курсьт?

Тема Re: Рейки II?нови [re: eлeнa]  
Автор Neon (новак)
Публикувано13.02.04 12:25

180лв бг рейки организация
не го препоръчвам точно там но не знам други места

somewhen or another, a mind will discover it is not the source of reality.

Тема Re: Рейки II?нови [re: Neon]  
Публикувано13.02.04 13:38

благодаря ти 3а информацията. исках да питам, понеже действително в нета има само инфо 3а бг рейки органи3ация и 3а мagickschool, какво ти е мнението, 3аЩо не ти харесват? непрофесионално ли работят?

Авторvaleri (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 16:04

За Рейки І-во ниво или за ІІ-ро? Можете да ми пишете на email: vnaydenov@yahoo.com

Автор Neon (новак)
Публикувано13.02.04 16:29

ne me gledai che sam moderator na klub magiq. zanimawam se s meditaciq predimno i mnenieto mi za magiqta i razni utvardeni shkoli e mnogo nisko. ponqtiq kato obsebvane, zatvarqne, invokaciq, evokaciq trqbva da otpadnat i mogat da zanimavat samo chowek otkysnat ot Iztochnika. Syzercavaneto na mentalni obrazi i fantazii ne e cenen duhoven urok

Тема 3а Неоннови [re: Neon]  
Публикувано13.02.04 17:01

а3 отдавна ра3брах, Че и двамата модератори на клуб Магия не се 3анимават с "магия", в смисьла, в който я ра3бират повеЧето, когато Чуят та3и дума. Бях си направила и труда да проЧета и уводните статии. Не всиЧки, но достатьЧно, 3а да добия представа. Много ми харесаха.
Да си при3ая, нямам ни най малка представа какво о3наЧават термините, който употребяваш, 3аЩото отскоро 3апоЧнах да Чета книги 3а Чакри, енергии и т.н. и темите, който действително са свьр3ани с магии не ме интересуват. Нямам представа как се и3вьршва обуЧението по Рейки в БГ и Ще ми е мьЧно, ако действително имаш право, 3аЩото а3 свьр3вам Рейки с неЩо, което е ра3лиЧно от обсебване и т.н.
Много ти благодаря инаЧе 3а отговорите ти. Ако имам оЩе вьпроси, можв ли да те питам?
По3драви

Тема Re: 3а Неоннови [re: eлeнa]  
Автор Neon (новак)
Публикувано13.02.04 17:09

разбира се
на интелигентен въпрос не съм отказал да отговоря до сега

Тема Re: Рейки II?нови [re: valeri]  
Автор Ariell (непознат )
Публикувано17.02.04 10:31

Има и седемстепенна система. Доколкото зная цените са и по-ниски от тези на българския рейки център. Има учители във Варна, София и Габрово. Но не отказват да ходят и в други градове стига да се съберат 4-5 човека. Ако се интересуваш пиши ме на rd_bsm@hotmail.com и ще ти изпратя телефоните на учителите.

Тема Re: Рейки II?нови [re: Ariell]  
Автор Neon (новак)
Публикувано17.02.04 20:14

казвали са ми за 7степенната система, че е раздробена 3степенна + техники извън рейки. Искам да те попитам наистина ли при 7степенната трябва да правиш нещо като редовно самопосвещаване всеки ден, защото така ми беше казано?

Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 15:04

нито едно от тези неща няма в Рейки.Рейки втора степен струва сто лв.за Източното тристепенно Рейки.По седемстепенното-120 долара.

Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 15:15

не няма такова нещо,аз съм седма степен Рейки и съм учител по тристепенното Рейки.Вярно е че до трета степен двете са еднакви.Ако Някой го интересува нещо повече,ще отговоря с удоволствие.

Тема Re: Рейки II?нови [re: ***]  
Автор Neon (новак)
Публикувано19.02.04 08:57

говоря по впечатления и цени на бг рейки организация, намиращи се в кв. Слатина, София

Тема Re: za ***нови [re: ***]  
Автор999 (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 15:36

bi li mi kazala kak si

Тема Re: za ***нови [re: 999]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 16:34

Отлично,благодаря!

АвторAriell (Нерегистриран)
Публикувано19.02.04 17:06

До 3та степен двете системи са идентични като възможности и символи. Няма нищо извън рейки, нито пък самопосвещения. Аз самата съм 6та степен и съм проучвала доста рейки системи.

Има една теория която обяснява двете системи. Това е че жената донесла рейки в Америка - Хавайо Таката е обучила Барбара Рей до 7ма степен и внучката си едва до 3та степен. При което внучката се обижда на баба си и създава 3степенното рейки.

Едно е хубаво да се знае - до 3та степен и двете системи са идентични.

Пък и какво значение би имало след като се работи с една и съща енергия

Автор Neon (блестящ)
Публикувано21.02.04 05:05

нямам представа, рейки не ме влече и не ми допада. обаче други работи говореха в бг центъра, конкуренция май...

Авторdudi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 16:03

Ako si ostavish e-mail na krevsi@abv.bg ste ti kaja tzenata.

АвторDudi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 16:07

Prav si.Povecheto kursove sa s tzel da kradat energiata na horata.Triabva vnimatelno da se izbirat tezi nesta.

Автор Ariell (непознат )
Публикувано23.02.04 09:49

Ами, да, доста по-различни неща говорят в бг рейки център.
И аз съм изумена, но .....
Всеки има право на мнение.

Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 10:26

как да ти допадне,като нямаш вярна представа от него ?

Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 15:03

Как така Х. Такате е преподавала 7 степенно Рейки след като се знае, че е учила по ТРИ степенно?

Тема Re: Рейки II?нови [re: 123]  
Автор Ariell (непознат )
Публикувано24.02.04 10:04

Легендите са много. Аз преразказах само една от тях. Всеки учител/мастер разказва различна история. А коя е истината малцина знаят.

Смятам, че не трябва да търсим под вола теле, а да работим заедно. Та нали рейки енергията е една и съща.

АвторRossy (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 16:13

Моите цени са ниски, защото считам, че повече хора трябва да се научат да се самолекуват! Ако Ви интересува, напишете ми е-мейл.

Рейки мастер rossitsa2003@yahoo.com

Автор Neon (блестящ)
Публикувано26.02.04 13:41

Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано26.02.04 16:44

истината е една.Не всички я казват.

Автор Neon (блестящ)
Публикувано26.02.04 18:48

Зависи коя част от историята/истината ще започнеш. Рейки за първи път е била интегрирана от Учителя Rakoczi или по-простичко Сен Жермен по времето на Атлантида. След това е била полу-възстановена от д-р Усуй. Харидас или ХариБаба възстановява изцяло символите през 90те години. Понастоящем нито Rakoczi нито Харидас продължават да развиват рейки. Фокусът беше преместен другаде.

Публикувано27.02.04 09:44

За жалост ...

АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 08:23

Да не са си преместили фокуса към хомеопатията, като мене:)))

Тема Re: Рейки II?нови [re: Kaлинa]  
Автор Neon (блестящ)
Публикувано02.03.04 16:32

expand to the Light
:) не е хомеопатия

Авторelena (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 09:16

Mnogo interesno mi beshe da procheta postingite. Neznam na kakvo se dylji, no tezi, koito imat opit veche s Reiki ne sa pisali kakvo oznachava to za tiah. Podoziram, zashto moje da e taka. Imam vypros kym tiah. Izpolzvali li ste Reiki za uravnovesiavane na chakrite, za prechistvane na karma naprimer? Reiki e rabota s energia, kakto mnogo drugi metodi i edva li moje ogranicheno da se kaje, che e samo nachin za stimulirane na estestvenite lechebni protzesi v tialoto. Shte kaja samo oshte neshto- ako nashata tzel kato hora e da vyrvim nagore kym Syzdatelia, triabva da postignem opredeleno nivo na razvitie. Kolkoto poveche se razvivame, tolkova poveche se doblijavame do Nego. Kolkoto po-fini stavat nashite vibratzii, tolkova poveche se doblijavame do Nego. I kolkoto po-visoka stepen v Reiki se poluchava, tolkova po- fini stavat nashite vibratzii. Vseki si izbira sam po koi pyt shte postigne tova. Reiki e samo oshte edin nachin. I oshte neshto- zashto se kazva, che Reiki triabva da se prilaga pyrvo pri nas samite- i se nabliaga na tova? Ako niakoi ima jelanie, moje da mi otgovori.

Тема Re: Рейки II?нови [re: elena]  
Автор Neon (блестящ)
Публикувано06.03.04 18:06

не съществуват лечители, никога никъде не е имало такива. ние сами лекуваме себе си
колкото и да е странно помисли върху това и може би ще откриеш първоначалната идея на рейки, а не тази, в която са вложени милиони долари за реклама навсякъде по света.

Тема Re: gРейки II?3?$?нови [re: eлeнa]  
Авторmenelaj (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 22:22

Zavisi ot rogata!

Тема Re: za baklaviнови [re: ***]  
Авторpachlavi (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 22:25

Don't mention it!

toest

Nevermind!

ili It's a pleasure!

or

U R kladenez.com!

Тема Re: rejki?нови [re: Kaлинa]  
Авторja vor (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 22:29

Тема Re: Рейки II?нови [re: Rossy]  
АвторVrach (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 22:32

zdrave da ti dava!

Dr.

Тема Re: Пейки2?нови [re: Ariell]  
Авторuriela (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 22:39

Gvosdiki ste imame li?

Тема Re: Блейки?нови [re: Neon]  
Авторcибил (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 22:42

Публикувано07.03.04 21:12

:) moiat posting ne beshe svyrzan s "lechenieto". Vyprosyt beshe dali niakoi se e zamislial, kakvo vsyshtnost e Reiki. Dali e deistvitelno tova, za koeto se pishe navsiakyde ili ima oshte neshto. I mejdu drugoto v nito edna kniga ne sym prochela, che horata, koito prilagat reiki sa lechiteli - nabliaga se oshte v samoto nachalo, che ne sa.Tezi, koito se narichat taka, iavno, che ne sa iasno:) Za ostanaloto si prav- che vseki lekuva sebe si:)

Тема Re: Блейки?нови [re: cибил]  
Автор Neon (блестящ)
Публикувано07.03.04 23:35

блеейки

Публикувано09.03.04 23:34

Ako iskash da si pogovorim za reiki pishi mi na rd_bsm@hotmail.com

Автор Neon (блестящ)
Публикувано13.03.04 17:14

edno utochnenie koeto izleze v razgovor s HariBaba naskoro: vinagi vinagi trqbva da se pita Vishiq az na uchitelq koito shte te nastroiva dali ima po-visoko nivo ot nivoto reiki koeto uchitelq shte ti dade. Dali syznanieto na reiki mastera e po-razshireno ot nivoto koeto dava. Naj-dobre e da se meditira nqkolko dena predi nastroikata vyrhu tova i dali izobshto shte ima nastroika. Tova shte ti pomogne da izbegnesh nastroika kym niskiq astral i shte izbegnesh svyrzvaneto s negovite energii (koeto shte stane ako Vishiq az na nastroivashtiq e s po-nisko nivo na syznanie ot reiki ili shamballa ili kym kakvoto nastroiva) Syshto taka e dobre da se opitash da ustanovish kontakt s St Germain predi tova sys syshtiq vupros.

Публикувано13.03.04 21:52

tova za syznanieto mnogo hubavo go kaza, Neon. Po vreme na kursa, kato si pomislia, nishto ne razbrahme za Reiki. V posledstvie zapochnah da se pitam, kolko hora, koito sa izkarali kurs, vyobshte sa naiasno kakvo tochno e stanalo tam. Kazva ti se, shte se otvoriat 4 chakri i tolkova. Kakvi sa posledstviata ot tova i zashto izobshto se pravi, nikoi ne kazva. Napravi mi i vpechatlenie, che hora daje i s 2-ro nivo imat normalnite ejednevni problemi, ne sa postignali nikakvo razvitie v posoka na misleneto i v kraina smetka stavat zavisimi ot t.nar. Reiki-vecheri. Mislia si, che ako biah ostanala v razsyjdeniata si na nivo, samo tova, koeto ni se kaza i kakvo pishe v knigite za Reiki, niamashe da imam problemi. Samo che pri men zapochnaha da se sluchvat neshta, koito me nakaraha da zapochna da cheta i drugi knigi i taka sreshtnah dumi kato Vissh az, astralno nivo i podobni, koito ti syvsem svobodno upotrebiavash (v smisyl, znaesh za kakvo govorish) i mojesh da si predstavish obyrkvaneto mi - okazva se, che mi e otvorena vratata kym neshto, za koeto nikoi ne mi kaza i chieto znachenie e neopisuemo.
Vij samo ti kakvo si mi pisal- za meditiraneto, za zadavane na vypros, kontakt... V koia kniga za Reiki ili na koi kurs shte ti se kajat tezi neshta? Ta samia ni razgovor ne pasva v tozi klub:)
Blagodaria ti mnogo za postinga ti. Ne moga da ti obiasnia kolko mnogo oznachava toi za men. Kazvash mi mnogo poveche ot tova, koeto si mi napisal. Blagodaria ti!

Автор Neon (блестящ)
Публикувано14.03.04 16:42

ето ти още информация:) какво е чакра без глас? какво е чакра без божествена интелигентност? когато общуваме с някой, общува цялото ни същество с него, не е само размяна на думи. Ако искаш да отвориш чакрите си, ако искаш да ги накараш да разцъфнат, медитирай върху и фокусирай върху тях Светлината, тя ще ги накара да оживеят, ще ти помогне да разшириш съзнанието си и да се развиваш. Допусни до тези центрове качествата на Светлината; Красота, Мъдрост, Спонтанност, Радост..... каквото си подскажеш сама. Фокусирай се върху някоя чакра с чувство и емоция, без мисъл и без визуализация, само с намерение. Рейки е връзка с по-висш ред, но не е самия ред, използвай го като мост, по който да минеш. Има три стъпки на развитието: възстановяване, осъзнаване на Светлината, която си, и сътворяване на ново същество с качествата на Източника, без да има в теб енергии, откъснати от Източника. Фокусирането върху чакрите ще ги накара сами да премахнат всички енергии, дисоциирани от Светлината и самите тези думи, които употребявам ще добият друг смисъл за теб

Публикувано14.03.04 20:23

Znaeh si az, che shte nameria choveka, koito da mi otgovori na vyprosite, koito ne posmiah da zadam:)
Blagodaria ti oshte vednyj, shte posledvam nasokite ti i shte ti pisha na maila kakvi rezultati sym postignala. Ako si syglasen, razbira se

Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано15.03.04 10:48

обучението и инициирането в Рейки ,няма нищо общо с отварянето на чакри.За съжаление има вече много хора ,които стават Рейки мастери за парите и не им е ясно ,нито каква отговорност носят нито какво правят.Но като с всичко в България,неистинското ще си отиде.По страшното е когато попаднеш на такъв ,който те прави енергийно зависим.Има един ,които работи в Будапеща.И друго.За Рейки можеш да говориш,какво е и що е ,само когато ти си такъв.

Автор Neon (блестящ)
Публикувано15.03.04 14:32

broi li se ako sam bil iniciiran? naskoro pomolih da mi mahnat nastroikata zashtoto mi svalqshe nivoto na saznanie i se chuwstwah gadno. ot shamballa-md go naprawiha i se chuwstwam idealno sega.

Автор Neon (блестящ)
Публикувано15.03.04 15:22

разбира се

Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 11:16

не не се брои.Колко настройки ти направиха за първа степен?Те са четири,само за първа степен.Всеки има право на мнение и да знае как се чувства,не оспорвам твоите чувства,нито искам да рекламирам Рейки,но аз не съм чувала някой да се е чувствал зле,нито понятие като "свалиха ми настройката".Има достатъчно техники и литература,така че всеки има право на избор.Въпроса е единствено да не се изкривява информацията.

АвторBBB (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 16:04

Neon,
На мен също ми е интересно как се маха настройка?
И ти как разбра че трябва да я махнеш, а не да направиш по добра?

А по принцип, до колкото знам на Всеки сте му се случи това дето му е писано :)
Звучи изтъркано, ама има голяма доза истина.
И аз се лутам по тия пътища и ми е доста трудно да се оправя, ама ме влече ...

В един момент просто рекох - хайде да пробвам Райки и това беше, за момента съм 2-ра степен (по 3 степенната система)

За мен проблема е че хората в Рейки не работят заедно, като че ли всеки "учител" си дърпа чергата.

Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 16:17

Elena,

Ne znam chetesh li na Ruski, ama
Viz edin interesne (spored mene) sait

www.deir.ru

Pyrvata kniga izleze i u nas

Автор Neon (блестящ)
Публикувано16.03.04 18:16

всичко си беше направено както трябва и не ми трябва твоето мнение, за да реша дали съм имал и как съм се чувствал. мисля, че идеята за рейки е доста преекспонирана и му се предоверяват. а изкривена е информацията достатъчно в тази предостатъчна литература. рейки е средство за разширяване на съзнанието до ниските октави на 4измерение и нищо повече. в атлантида е използвано, за да донесе по-голяма психическа сила, издържливост и самоувереност на човешки същества, които поради ниското си ниво на съзнание са били използвани в днешни думи като роби.
и тъй като е само 4измерна енергия и е мост към ниските октави на 4д представи си какво става ако съзнанието ти оперира на малко по-високо ниво.
Умът може да покани в себе си всяка една енергия и всеки един тип енергия до 7д вкл@чително, както може и да ги изгони от себе си. Направило ми е впечатление, че 90% от така наречените мастери идея си нямат какво точно става по време на рейки настройка и къде се записва информацията и енергийните кл@чове. Настройката на рейки не е да направиш някое хубаво внушение в прана канала към сърцето на настройвания, нито да си представиш как е заобиколен от учители. още по-малко да му индуцираш засилен поток от своя рейки канал. При рейки се правят промени в вълните на днк, превкл@чват се два енергийни кода в духовното тяло и се преорганизират няколко енергийни канала през тялото. Информация за века-кодовете както и за кл@човете на Енох в духовното тяло също има много, така че няма да се задълбавам

Публикувано17.03.04 08:48

kakvo oznachava 4izmerna energia i niski oktavi na 4d?

Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 09:03

Виждам,че си на много високо ниво и боравиш с високи енергии.Много хора не са и им е необходимо и това ниско ниво на Рейки,така,че ги остави да избират.Интересно ми е имаш ли кристална пирамида под седма чакра?Успех ти желая във всички начинания.

Автор Neon (блестящ)
Публикувано17.03.04 14:05

ahahah imam da:))) samo deto tova koeto e na varha na glavata mi ne e 7ma chakra;)))))

Публикувано18.03.04 15:39

Здравей Неон,
Спомням си за твоя случай с рейки. Преди време ми разказа доста потресаваща история (ако помниш - аз се появявах с истинското си име). Честно казано от тогава нататък имах доста съприкосновения с въпросния рейки мастер и твоята инфо се потвърди от доста различни места. Меко казано е смущаващо как тази жена може да продължава. Но е запачнала да бъде разобличавана вече от доста от учениците си, така че както ти казваш неистинското ще си отиде.
Радвам се все пак че не си настроен към рейки като цяло. А невежеството не се стеле само сред обикновените хора, но и сред доста рейки мастери.

Тема Re: Рейки II?нови [re: BBB]  
АвторReiki-Master (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 03:52

Zdraveite! Az s'm ot Varna. Po profesiq s'm psiholog. Reiki Master - u4itel s'm v 5 sistemi i v 2 s'm na vtoro nivo. Ako imate v'prosi za reiki - pitaite. Ako imam znanieto 6te vi go dam.
Ako se nujdaete ot le4enie (vkl. distancionno, ako ne ste ot Varna) - obadete mi se, ako jelaete.
Osven tova, ako na nqkoi mu trqbva nastroika, moje da me pot'rsi na
tel. 0887/ 84 74 15 ili da pi6e na donar@ abv.bg
Kazvam se Donka Hristova.
Svetlina i Lubov!

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.