Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Знаете за Атласологията - Атлас  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано28.10.03 13:48



Здравейте на Всички !

Знаете ли нещо за нуката Атласология и практиката й наричана още Атлас ?

Ако знаете споделете моля.

Ако не, аз ще споделя малко по-късно това което знам.

Желая на всички Ви всичко хубаво !



Тема Re: Знаете за Атласологията - Атласнови [re: Elsa]  
Автортyзeмeц (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 20:03



таквоз нещо нема, или не се казва така



Тема Re: Знаете за Атласологията - Атласнови [re: тyзeмeц]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано28.10.03 21:04



Има имааа
, но няма кака да сложа ударението при Атлас е на първото А.

Добре щом не се знае, допусках че още не е познато в нашенско. Утре ще седна и ще пусна информация по въпроса.

Само едно малко доуточнение - води се като един вид нестандартна Медицина.
Право да изучават Атлас имат само медицински лица - доктори, помощник доктори, мед сестри. За хора без медицинско образование е недопустимо изучаването на Атлас, просто не ги допускат до подобен курс. Курса на обучение трае 2 години и цената му е доста солена.



Тема Re: Знаете за Атласологията - Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано28.10.03 21:54



Разкажи за това.



Тема Re: Знаете за Атласологията - Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано28.10.03 22:07



Здравей Хуанджи

Ще разкажа, но утре, че си е доста за писане, а съм изморена.

Приятна вечер Хуанджи и всичко хубаво !



Тема Re: Знаете за Атласологията - Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано28.10.03 22:23



Благодаря, Елза.
Приятна и на теб!




Тема 4akame:)нови [re: huanji]  
АвторFridda (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 16:26



O4akvam(e) s interest da ni razkajesh, Elsa :)



Тема То стана направо по в други деннови [re: Fridda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.11.03 17:00



Май Елза е по болна от колкото изглеждаше. Лошо.
Оздравявай (за Елза) и пусни нещо, може и кратко.



Тема Здравейте на Всичкинови [re: bira_more]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 00:23



От днес съм на крака
но като човек, който няколко дена е пазил леглото съм с доста неща назад
Включително и с този постинг
Надявам се да ме извините и да проявите разбиране, че бях грипава.

Вече е късно, да пиша, но утре ще седна сериозно да пусна темичката за Атласологията.

Специално към Бира Море-))
Благодаря за пожеланията , вече оздравях, но беше трудно !

Желая ва всички Ви да сте здрави и всичко хубаво !
С поздрав Елза



Тема Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 17:00



Здравейте на Всички,

както обещах най-сетне успявам да си изпълня част от обещанието и да пусна малко повечко светлинка по темата Атлас

За тези които се интересуват повече по темата, ще посоча един веб, който обаче е на немски, но с помоща на някоя от праводачките на страници, например в Гоогле, ще можете да си преведете страницата на английски, ако сте по на "ти" с английския.

Убедена съм че има и други сайтове, но този ми допдна защото има приложение на рисунка на гръбначния стълб, означения на спиналните нерви и паралелно са дадени заболяванията които могат да бъдат предизвикани при деформация в прешлените.

Аз ще се опитам да дам кратка и сбита информация - по право ще преведа от една брушурка. Признавам си че не съм толкова гениална, за да е лично мое творение. И на финала ще Ви напиша личното си мнение от едно посещение при човек практикуващ Атлас.

Корените на Атласологията(наименованието е Атласлогия - Аtlaslogie),
което обаче допускам че е много трудно за произнасяне и преобръщане в нашата българска разговорна форма.

Корените на Атлас, датират много отдавна. Смята се едва ли не, че преди повече от 2000г. китайците са познавали значението на това, колко важно е гръбначния стълб заедно с гръбначия мозък в него намиращи се в човешкото тяло да бъдат в пълен синхрон. Те са знаели, че гръбначният стълб е огледалото на здравословното състояние на човека. За това важи и до днес в сила тяхната поговорка :
"Ако е болен гръбначният стълб, то тогава е болен и самият човек"

Корени на този вид терапии е имало още в дълбока древност по времето на Вавилон, древните гърци и индианските народи.
Наименованието Атлас се е появило от гръцката митология. Митът достигнал до наши дни разказва, че Богът Атлас носи на раменет си Небесния свод. Анологът тук е първият шиен прешлен от гръбначиния стълб, който е наречен Атлас(допускам че на гръцки е наречен Атлас) - носи човешкото тяло и прави връзка между тяло и мозък.
Благодарение на централното място което заема в тялото ни Гръбначиният стълб оказва голямо въздействие както върху човешката енергия и живот, така и върху връзките между Мозък и Тяло. Дименционално казано, гръбначинят стълб е постоянната ни връзка с живота, или се явява още като врата между Небето и Земята.

Какво е Здравето ?

Здравето е нашето богатство. Един човек е здрав тогава, когато се намират в пълна хармония Тяло, Дух и Душа. Показателите за болестно сътояние са налице, когато има болки и тялото се намира в една дисхармония. Когато един човек обаче няма болки, все още това не означава че този човек е напълно здрав, възможно е този човек да не обърнал внимание на сигналите подавани му от неговото тяло, или да ги е подтиснал и игнорирал.
Едно заболяване не се появява никога от днес за утре. Едно заболяване се явява като последица от недостатъчното внимание отделено на съответното тяло проявено от неговия собственик. Неразположение на което не е обърнато своевременно внимание и човек е носил със себе си това неразположение години, да не кажем десетилетия.
За да функционира правилно нашето здравословно състояние, просто трябва да се спазват елемнтарни правила- толкова простички на вид, че ние с лекота често ги пренебрегваме и подминаваме. Факт е че много от нас не водят природо съобразен начин на живот.
Независиимо, че предлаганите новости в медикаментите и високите апаратурни технологии непрекъснато воюват срещу заболяванията, се появяват странични ефекти - а понякога и самите ефекти от тази борба са недостатъчни.
За радост човешкото общество винаги е искало да предотврати заболяванията. Това общество винаги е било активно и в повечето случаи всеки човек е носило отговорност за своето тяло, както и последиците от зле носената отговорност към това тяло.
Заболяванията , честите болките са зрънцето, целта на Атласологиата. Атласологиата не е борба със симптомите, тя обхваща болката и нейните корени. Атласологията дава основата за едно здраво тялои носи силата на един по добър живот.

Разместване на гръбначните прешлени и техните последици.

Може би ще следва(?)

Ще спра до тук, че има поне ощи 2 пъти по толкоз информация, а и постинга стана дотста дълъг.
Ако проявявате интерес ще преведа и останалата част от брошурата.

Желая на всички Ви да сте здрави и бодри и много успехи !

С поздрав до всички Елза



Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Авторaтлaнт (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 19:45



Този метод се нарича остеопатия, не знам на кого му е хрумнало да го нарича атласонезнамковси



Тема Re: Темата Атласнови [re: aтлaнт]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:28



Здравейте Атлант,

В България може и остеопатия да го наричат - не споря,
на немски е така като съм го написала.

Бихте ли ми обяснили в какво се изразява осетопатията, наистина ще ми е интересно за да го сравня с това което прилагат тук.

Желая ви всичко хубаво Атлант!



Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 21:33



Здравей, Елза.
Кога успя да се разболееш? Но щом се оправяш, всичко е о'к.
В йога, също има подобно твърдение, че гъвкавостта и изправността на гръбначният стълб е показател за здраве. Преведи и останалото, ще ми е интересно.
Поздрави.




Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 21:40



Остеопатия от гръцки значи буквално - болки в костите, в медицината остеопатиите са нарицателно за костни заболявания, макар да има още няколко имена в тази насока. Не ми е известна такава наука, като изключим остеологията.
Давай нататък, мисля, че съм разбирам за какво става дума.



Тема Re: Темата Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:44



Здравей Хуанджи ,

ами съпругът ми успя да ми донесе вирус на някакъв тежичък гриб. Аз по принцип рядко се разболявам, но разболея ли се е качествено
Той и други работи ми носи де, но не болести та не мога да се оплаквам. Много се притесни като видя че без да съм излизала никъде хванах грипа. Но сега него го подкара. Хубавото е че имам тренинг, та знам какво да му давам-)))

Мина ми вече, на отшумяване е последни дни от грипа де

Ще преведа и остатъка, но утре, че не малко.
Може би на български наистина да има друго име, аз за това и питах де.

Всичко хубаво Хуанджи !

С поздрав Елза



Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 21:47



Е, хора сме, всеки може да се разболее.



Тема Re: Темата Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:52



Благодаря ти Хуанджи
Много ти благодаря !

Значи това което ми пише предишния човек от постинга не е Остеопатия = на Атлас, по простата причина, че Атлас, касае не само костите. Но явно някой не е имал търпение да изчака целия превод.

Чакай да те питам, ако си влизал в сайта който подадох, има и картинка с гръбначния стълб и с означенията на прешлените паралелно има дадено притискането, или разместването или ако искаш го наречи деформацията на правилната позиция на прешлените на гръбначния стълб до какви заболявания води. Малко дълго пък и аз няма как да нарисувам картинката, но ако проявяваш интерес, бих могла под същите номера са направя превода . Но тава ще дойде като тема 3 защото е наистина дългичко

Или ако имаш идея за картинката как да стане, щото аз не съм на ти с компютъра.

Всичко хубаво Хуанджи !



Тема Re: Темата Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:55




Ммм.......
Никой не вика Убий ме Боже.
Всеки вика Дай Боже!

И аз уж Дай Боже виках, ма може пък нещо да съм убъркала знам ли



Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 22:11




Чувал съм за това учение. Малко е по- сложно от разположението на прешлените и проблемите с тях.
Не съм влизал, ще го направя. По принцип съм наясно с прешлените, разположение, гръбначномозъчни нерви и пр. От практиката изведох един вид масаж, който въведох в курса по йога и много помага за овладяването на асаните, премахва болката в кръста, която е много честа. Масажа е върху плексусите излизащи от гръбначният стълб. Има практики за засилване както на гръбначният стълб, така и на гръбначният мозък. В даоските системи го наричат ци-гун за засилване на костният мозък. Значението му е голямо, понеже той е наелектризиран и има съответен заряд от енергия. Щом намалее, се появява слабост и болести. От тук произлиза лафа - "ще ти изпия мозъка", не става дума за главният мозък, а за гръбначният. В ликвора на гръбначномозъчната течност има електричество, при мъжа секса е разряд на това електричество и оттам и лафа.
За картинките и номерата с нета, препоръчвам Дейти, тя ми е щатен учител по тези неща, щото и аз съм малко прост, но става.




Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 22:16



Kой беше сайта?
По отношение на здравето и живота, никой не е кадия. Ние всеки ден объркваме много неща, добре, че може и да ги поправим.
Предполагам, че на запад са взели и развили предимно ортопедичната страна.



Тема www на немскинови [re: Elsa]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 22:41



http://www.svfa.ch/main.htm,
пропуск към предишната тема.



Тема Re: Темата Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 22:51



Хуанджи,
сайта е :
http://www.svfa.ch/main.htm, като на него има част
Die Bedeutung der Wirbelsäule, точно там е картинаката на гръбначния стълб с описанията.

За здравето си много прав ! Но нали от грешки точно произлизат новостите, нововъденията и рационализациите.

О, на запад разчитат много на модерната техниката, но личното ми мнение е че са доста по-слаби като лекари от колкото лекарите в България.

Ортопедичната страна е развита предимно на масажите с апаратура, но в мануалните масажи са меко казано 0. Един ден седнах и на една дама която има собствено студио за масаж - направих 15 мин. класически масаж. Тя беше не 7-то небе и ме попита, кога мага да седна да я уча-, хитряга го даде. Аз се усмихнах само и й казах, че смятам да го практикувам в близко бъдеще и че за момента нямам намерение да обучавам никого. Един вид й намекнах, че хляба си не бих дала
Защото тукашните много обичат срещу жълти стотинки да получат хляб в ръцете. Е, да ама вече не давам, малко е закъсняла дамата.


Аз Дебора не я познавам виртуално, би ли могъл след като погледнеш сайта да я попиташ, ако не ти представлява проблем?

Всичко хубаво Хуанджи !




Тема Re: :))нови [re: Elsa]  
Автор omeg@ ()
Публикувано05.11.03 15:50



това ли имаш впредвид Елза?





Тема omeg@ точно това имах на предвид, БЛАГОДАРЯ МНОГО!нови [re: omeg@]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано05.11.03 16:54



Здравейте omeg@,

наистина имах точно това на предвид.

Още веднъж много Ви благодаря !

Тази вечер ще седна да напиша втора част от превода , за да стане ясно какво е Атлас и за какво се ползва.
А може би утре вечер ще седна да преведа картинката на гръбначния стълб.

Желая Ви всичко хубаво omeg@ !



Тема Re: www на немскинови [re: Elsa]  
Автормaлko пoмoщ c пpeвoдa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 21:43



Това са първите две страници. Ако някой има интерес, остават още две, ще ги преведа. Нататък е методът на прилагане и правила за добро здраве.


Още в древността врачките и врачовете /това е буквално превода, хора, които не са признати официално/ са осъзнавали значението на Атлас.
Започването в новото време е от д-р D. Palmer.Той изхожда от това, че един добре изправен гръбначен стълб дава възможност на тялото оптимално да работи.

От преди около две десетилетия Валтер Ландис започва да възобновява това познание. При това той се фокусира върху Атлас, на който той дава централно значение правилното положение на гр. Стълб и спомага за доброто функциониране на централната нервна система.

Валтер Ландис нарича своя метод Атласология (Atlasologie) – учение от Атлас.

Възможно действие /въздействие/
Кой се възползва от Атласологията? Това са хора, които:

- искат да подобрят стойката на гръбначния стълб
- които искат да подобрят възможностите и обезпечат по-добро функциониране на централната нервна система
- искат да избегнат оплаквания от завръщащи се, или хронични увреждания
- искат да предотвратят възможни увреждания, като съдействат за съхраняване на здравето си
- които искат да съхранят, или повишат доброто си състояние


Принадлежност
Атласологията е доказано подходяща за хора от всяка възраст – от малките деца до възрастните хора




Начин на лечение

Атласологията е едина нова концепция, която се различава в поставените цел и резултат основно от обичайните, традиционни терапии : Атласологиятавъздейства върху нервната система, върху равновесието на системата на организма, върху целото мускулно напрежение и обръща вниманието ни към опасностите за тялото.Атласологията съдейства, помага на тялото за възможно подобрение на активитета на защитните сили и самолечението му.

Първият шиен прешлен се нарича Atlas – той носи главата / в смисъл държи/ . При него пристигат от всички прешлени специфичните сигнали за мястото на дефекта в тази област ,в която могат да се проявят .

Мускулите и съединителната тъкан около Atlas са прекалено наситени с нервни окончания. Тези нерви регистрират и управляват (направляват) със своите пипала позицията на тялото в пространството и подпомагат с това контролирането на обтегнатото състояние, (положение) на общите мускулни групи и сухожилия на човека.
Те имат директна връзка към органите на равновесие и към определени мозъчни центрове , в които бива планирана грубата и фина моторика. Те участвуват също косвено и при сигналите за болка.

Мускулите и сухожилията в горната част на раменете със своите нерви могат да се приемат като сетивни органи, които изпращат информация на мозъка, къде съответните реакции ще загрубеят. При нарушено здравословно състояние на клиентите – като за пример при разтягане на сухожилията и нарушения в движението – ще бъде предадена “фалшива” информация. Същото важи и за сигнали за нарушения при изработване на равновесието, регулацията на кръвното налягане – особено но мозъка – и при състояние на болка. С Атласологията сега вече се удава тези неправилна информационна обработка да се използва, за да се приближи нормалното състояние и така здравословното състояние на клиентите да се подобри , като например се активира самооздравителния процес. По принцип при Атласологията също гръбначният стълб като цяло се изправя по-добре , като следствие от това гръбначните нерви могат да подобрят своите функции , което повторно може да въздейства върху функционирането на вътрешните органи.

Практическото осъществяване става посредством енергетичен импулс пряко в прешлена Атлас.Този менталноенергетичен импулс (да не се бърка с механично въздействие) ще бъде освободен чрез допир със средния пръст в гърлото на клиента на височина на прешлена Атлас.

Противоположно на манипулативните методи има основание на базата на досегашните дългогодишни опити да се смята, че при Атласологията няма никакви типични рискове – техническото осъществяване е без изтегляне, въртене, обръщане.Не е възможно нараняване, увреждане на шийните прешлени и до сега не е имало оплаквания. Атласологията е една внимателна, предпазлива техника.



Тема Re: www на немскинови [re: мaлko пoмoщ c пpeвoд]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано05.11.03 21:56



Сърдечно Благодаря за помоща при превода !!!!

Аз не превеждах директно от сайта а от една брошурка за Атлас, но това което сте написали напълно отговаря 1:1 и на сайта и на самия Атлас.

Сайта подадох заради графиката с Гръбначния стълб, пък и ако някой иска на немски да погледне.

Благодаря че за тази вечер ми спестихтие превода !
С моя превод ще продължа утре, не че ще съм Христофор Колум и ще открия нещо ново, но просто ще допреведа започнатата брошурка която имам.

Сега надявам се благодарение на внесената от Вас светлина да е по ясно какво е това Атлас.

Желая ви от все сърце да ви се случват само хубави неща !
С поздрав Елза



Тема Re: Темата Атлас продължение 2нови [re: Elsa]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано07.11.03 15:33



Разместване на прашлените и тяхните последствия

Всяка болка ни дава да разберем, че времето в което сме здрави и нямаме болки, е като подарък. Прието е , че всеки жив човек ще се грижи за здравето си. Нашето тяло е в състояние да отрази всички пречки водещи към заболяване, като тялото ни опитва винаги да издигне пречката до такова ниво , че да обърнем внимание на сигналите на нашето тяло.
Нашият мозък, като най високо изпълняващ функцията орган, е непрекъснато зает с поемането и понататъшното предаване на информация, като към заетоста на мозъка ни спадат и заповедите. Посредством нервната система под формата на импулси биват предавани по нанатък заповедите на мозъка към нашето тяло. Една 100% функционираща нервна система е възможна, когато потока от нервните импулси тече безпрепятствено, или това означава без да има натиск върху спиналните нервни връзки. Ако обаче на лице имаме разместване (деформация в позицията) на един или повече прешлена се предизвиква една редукция на нервните импулси. Тази редукция се явява отвор посредством разместването(деформациата) на прешлените на гръбначния стълб. Това намалява проходимоста на потока от нервните импулси и от тук се образува един натиск върху спиналната нервна система. Нервните импулси не могат по техния си нормален ритъм и път да протичат безпрепятствено, и съответно не могата да стигнат неповредени до съответния орган за когото са предназаначени. Така регенерирането на клетките е непълно, и благодарение на такива пречки се явяват предпоставки за различни заболявания.


Как може да се получи разместване на прешлените на гръбначния стълб

Проблеми се появяват от: различния начин на седене, Носене на тежки неща (чанти с покупки, носене на деца, ученически тежки чанти при малки деца), автомобилни катастрофи, падания (особено през зимния сезон - поледиците, при зимните спортови , и въобще при спортовете, трудови злополуки) и т.н.

Този род причинители предизвикват : Натиск във врата (свхащане) и в раменния пояс също . Мускулите и мускулните връзки не са в нормална връзка с Атлас(първият гръбначен прешлен)

-проблеми могат да предизвикат и :
седенто с часове пред компютъра, дългото седене пред бюро пулта, дългото седене зад волана на МПС.

Душевни и Духовни проблеми, като : стрес, агресивност, Грижи, Тъга и т.н.
Този род причинители са свързани с мисловния ни процес, под настик се явяват и изговаряните от нас думи . Натиск от външни и вътрешни фактори, и поради това тялото се намира в една Дисхармония.

Ще следват още един превод и превода на картинаката, в случй че искате да ви преведа картинката

Желая на всички Ви всичко най - хубаво !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.