Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Авторaтлaнт (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 19:45



Този метод се нарича остеопатия, не знам на кого му е хрумнало да го нарича атласонезнамковси



Тема Re: Темата Атласнови [re: aтлaнт]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:28



Здравейте Атлант,

В България може и остеопатия да го наричат - не споря,
на немски е така като съм го написала.

Бихте ли ми обяснили в какво се изразява осетопатията, наистина ще ми е интересно за да го сравня с това което прилагат тук.

Желая ви всичко хубаво Атлант!



Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 21:33



Здравей, Елза.
Кога успя да се разболееш? Но щом се оправяш, всичко е о'к.
В йога, също има подобно твърдение, че гъвкавостта и изправността на гръбначният стълб е показател за здраве. Преведи и останалото, ще ми е интересно.
Поздрави.




Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 21:40



Остеопатия от гръцки значи буквално - болки в костите, в медицината остеопатиите са нарицателно за костни заболявания, макар да има още няколко имена в тази насока. Не ми е известна такава наука, като изключим остеологията.
Давай нататък, мисля, че съм разбирам за какво става дума.



Тема Re: Темата Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:44



Здравей Хуанджи ,

ами съпругът ми успя да ми донесе вирус на някакъв тежичък гриб. Аз по принцип рядко се разболявам, но разболея ли се е качествено
Той и други работи ми носи де, но не болести та не мога да се оплаквам. Много се притесни като видя че без да съм излизала никъде хванах грипа. Но сега него го подкара. Хубавото е че имам тренинг, та знам какво да му давам-)))

Мина ми вече, на отшумяване е последни дни от грипа де

Ще преведа и остатъка, но утре, че не малко.
Може би на български наистина да има друго име, аз за това и питах де.

Всичко хубаво Хуанджи !

С поздрав Елза



Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 21:47



Е, хора сме, всеки може да се разболее.



Тема Re: Темата Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:52



Благодаря ти Хуанджи
Много ти благодаря !

Значи това което ми пише предишния човек от постинга не е Остеопатия = на Атлас, по простата причина, че Атлас, касае не само костите. Но явно някой не е имал търпение да изчака целия превод.

Чакай да те питам, ако си влизал в сайта който подадох, има и картинка с гръбначния стълб и с означенията на прешлените паралелно има дадено притискането, или разместването или ако искаш го наречи деформацията на правилната позиция на прешлените на гръбначния стълб до какви заболявания води. Малко дълго пък и аз няма как да нарисувам картинката, но ако проявяваш интерес, бих могла под същите номера са направя превода . Но тава ще дойде като тема 3 защото е наистина дългичко

Или ако имаш идея за картинката как да стане, щото аз не съм на ти с компютъра.

Всичко хубаво Хуанджи !



Тема Re: Темата Атласнови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 21:55




Ммм.......
Никой не вика Убий ме Боже.
Всеки вика Дай Боже!

И аз уж Дай Боже виках, ма може пък нещо да съм убъркала знам ли



Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 22:11




Чувал съм за това учение. Малко е по- сложно от разположението на прешлените и проблемите с тях.
Не съм влизал, ще го направя. По принцип съм наясно с прешлените, разположение, гръбначномозъчни нерви и пр. От практиката изведох един вид масаж, който въведох в курса по йога и много помага за овладяването на асаните, премахва болката в кръста, която е много честа. Масажа е върху плексусите излизащи от гръбначният стълб. Има практики за засилване както на гръбначният стълб, така и на гръбначният мозък. В даоските системи го наричат ци-гун за засилване на костният мозък. Значението му е голямо, понеже той е наелектризиран и има съответен заряд от енергия. Щом намалее, се появява слабост и болести. От тук произлиза лафа - "ще ти изпия мозъка", не става дума за главният мозък, а за гръбначният. В ликвора на гръбначномозъчната течност има електричество, при мъжа секса е разряд на това електричество и оттам и лафа.
За картинките и номерата с нета, препоръчвам Дейти, тя ми е щатен учител по тези неща, щото и аз съм малко прост, но става.




Тема Re: Темата Атласнови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 22:16



Kой беше сайта?
По отношение на здравето и живота, никой не е кадия. Ние всеки ден объркваме много неща, добре, че може и да ги поправим.
Предполагам, че на запад са взели и развили предимно ортопедичната страна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.