Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Болно гърло-дълго временови  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 16:16



Дъщеря ми беше болна преди около 2 седмици-с висока температура и зачервено гърло,пи сума ти илачи-силен антибиотик,имуномодулатори,витамини....Сега пак е болна.Преди 2-3 дни пак вдигна 40 градуса,а сега я боли гърлото,трудно преглъща,трудно се храни,а не е малка-тинейдърка си е...Пак сме на илачи разни-Изопринозин,витамини,хапчета за гърло.Дайте някаква добра рецепта за болно гърло-различна от стандартната медицина,че ми писна от антибиотици



Тема Re: Болно гърло-дълго временови [re: sunny]  
Автор huanji ()
Публикувано17.10.03 17:35



Ако иска след като премине заболяването да се включва редовно две упражнения - полусвещ и свещ по няколко минути всеки ден. Те предпазват от заболявания на гърлото.




Тема Re: Болно гърло-дълго временови [re: sunny]  
Авторnoviya (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 19:14



tri dni :18,19,20 oktomvri,vecher v 21chasa za 5 minuti pritiska s dlani i prasti chasha s voda i sled tova ya izpiva.Decata boleduvat ot garlo kogato ne im razreshavame da kajat kakvo mislyat ili iskat.Chrez bolestta te tarsyat nasheto vnimanie i razbirane.



Тема Re: Болно гърло-дълго временови [re: noviya]  
Автормиcлитeл (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 23:49



Айде още един последовател на Луиз Хей и на Ню Ейдж ... Заведете детето на свестен лекар хомеопат, дайте й и хранителни добавки Знаеш ли колко хора не си изказват какво мислят поради различни причини и въпреки това не боледуват от гърло



Тема Re: Болно гърло-дълго временови [re: sunny]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано18.10.03 11:13



:))))

Купувате средно голяма черна ряпа - сега я има навсякъде по пазарите;

Където са били листата издълбавате дълбока дупка, но без да се пробиват стените и да остане повече от месото на ряпата.

Слагате я с дупката нагире в някой буркан за да е устойчива и пълните дупката до към половината с мед. Оставяте я на мира за да си пусне сока и разбърквате отделения сок с меда . Давате по една лъжица от сместа когато се сетите.

Процедурата укрепва общо имунната система и дихателните пътища в частност. Ако детето пък и възрастен болеуват твърде често от грип и простуди - заведето го да му изследват имунната система. Ако там е проблема - докторите обикновено предписват една специална схема с витамини. Ако тя се съчетае с умерени физически натоварвания сред природата ефекта ще е още по-голям.



Тема Re: Болно гърло-дълго временови [re: Drona]  
Авторвитaминчo (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 16:02



И коя е тази специална рецепта с витамини, съчетана с натоварвания на чист въздух, която изписват докторите? Още не съм чул на някой да са я изписали, но съм готов да науча нещо по въпроса Иначе това с ряпата е добра идея. Но с витамините... доста ме съмнява, понеже досега резултат не съм видял от подобни рецепти



Тема Re: Болно гърло-дълго временови [re: sunny]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано18.10.03 18:49



Здравей Съни,

Кажи моля те, дъщеря ти има ли сливици и сливиците ако има такива дали са подути, защото за сливици си има една лесна бабашка рецепта, която може да ти реши проблема за винаги при случай че са сливици.

А за болки в гърлото е хубаво да кипнеш прясно мляко 1/2 ч.ч. към него прибави 1 ч.л. мед + 1/2 к.л. сода за хляб. Пие се хладко и веднага има облекчение.(ако го правиш, внимавай, защото като сложиш содата за хляб млякото образува доста пяна сякъш кипва и има реална опастност да прелее чашата. С медът не е толкова лошо за пиене, но ако остане само със содата направо е много трудно за пиене)
За облки в гърлото, компот от дюли, чай от бъзов цвят или ако имаш сироп от бъзов цвят.

Относно температурата:
1. Чорапки с винен оцет1/4 част и 3/4 части студена(не хладка) вода. Обуват се на краката и се спи с тях.
2. При много висока температура:
реже се ампула течен аналгин и се взима течноста с капкомер. В супена лъжица капеш толкова капки от аналгина на колкото навършени години е дъщеря ти. Към тях добавяш 2 пъти по толкова капки студена вода(но студена, не хладка)
Детето да го глътне и след като преглътне сместа, едва след това да дадеш още вода или някакъв любим сок, защото тази комбинация все пак горчи. За 10 минути след пиремането на сместа започва да пада температурата.

Но..... търси причината за температурата и я елиминирай. Това че сваляш температурата не значи че проблема на възпалителното огнигнище е решен.

Желая ти всичко хубаво !



Тема Re: Болно гърло-дълго време [re: витaминчo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.10.03 16:47



Ето... имаш шанс да научиш нещо ново....

Ще питам колежката. Тя ми е обекта на наблюдение. Преди 2 години за една есен боледува 4 пъти от грип.

не знам дали нейната схема ще е подходяща за теб например, но все пак ще я питам ако си пази рецептата да ми я покаже



Тема Blagodarq na vsichki!!!нови [re: Elsa]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 17:38



Благодаря ти,Елза и на теб за подробните съвети
Питаш ме дали има сливици-да,но май напоследък често се възпаляват.
Казаха ми една рецепта,но малко "горещичка" ми се струва и още не съм я пробвала:
В 250мл. 90градусов спирт/медицински-от аптека/ се добавя пчелен клей с големина на орех,като се нарязва.Престоява едно деноношие до добро разтваряне на клея и с тампон/около молив:)/ се мажат сливиците.Доста парело,та се налага да духашПо таз причина още не съм посмяла на мойто капризно детенце да я пробвамИначе била много ефикасна....



Тема Re: Blagodarq na vsichki!!!нови [re: sunny]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано19.10.03 21:00



Здравей Съни,

само ще трябва да провериш да не е алергична, към газ (видело, за газените пампи от едно време)

Ето сега ще ти постна рецепатата с която аз едно време отървах ножа. И да чукна на дърво ли на главали и аз не знам на какво но вече повече от 15г. аз не знам какво е това възпаление на сливицте. А тях си ги имам те са си полезни защото филтрират въздуха и си имат и своите си функции. Баба едно време казваше -)))), че ако не са били нужни Господ нямало да ни го постави в тялото -))))) А баба ми не беше учена жена . Та тази рецептя, сякъш ги изсуши повече не са са подували. Е, в годината една настинка с гърлобол и леко зачервяване е нормално, но не както преди години аз си бях 3 дни на у-ще и 4 дни в къщи, защото сливиците ми се подуваха много и вдигах много висока температура.

Ето и рецептичката :
kupi si tlysto svinsko meso nezhamrazheno. Ako niamash sredstva, v koiato i mesarnitsa da idesh i da kazesh ce iskash samo tlysto mestse, 2 parcentsa ti triabvat shiroki kolkoto pokazhaletsa ti i sredniat ti pryst vzheti zaedno, i dylgi gore dolu ne povece ot paletsa ti. Vseki mesarin ste ti rezhne samo tlysto i ste ti go prodade, auo ne ti go dade kato podaryk.
Tezhi mestsa nakisni v gaz za gazenite lampi(videlo) ot sutrinta, do vecerta. Vecerta slozi vsiako pyrcentse kato kompres vyrhu slivitsite otvyn. Posle slozi pamucna kyrpa(moze da e i marlia ako niamash kyrpa), posle nailon, posle vestnik, posle bintovaj. Triabva edna nost da se prespi e tozi kompres. Na sutrinta da go svalish, no da ne go miesh sys sapun ili shampoan miastoto, a samo da go zabyrshesh s vlazna kyrpa. Ne biva da se mie ili kype do 24 casa ot svalianeto na kompresa. Rezultata e ce slivitsite se izsushavat. Ako gi poglednesh v ogledalo, te imat vid na presusheni sini slivi, koito sa nabryckani i pobeleli, ot tova ce sa presusheni. Niama da boliat povece i niama da se vyzpaliavat, a niama i da bydat za vadene zastoto niama da praviat problemi povece.

Всичко хубаво Съни !
Ако нещо не е ясно питай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.