Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 22:05



Точно за цвета говоря Хуанджи,
той е като благ мехлем за рана, така и цвета на бъза е при болки в гърлото или пресипнал глас. От него чайче, ако някой не е имал време да си направи захарен сироп от бъза на пролет. Чайчето върши точно същата работа.
А сиропа е доста пивък в жегите с газирана вода и лед мммм.....,
наложи ми се да скрия 3 шишета за зимата, щото инак всичко да бяхме изцоцкали още лятото по жегите, пък сега кога гърло заболи ще гледкаме или ще правиме чайче от бъза. Щото аз си насуших и цветове за чай де

Всичко хубаво Хуанджи !



Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: x]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.11.03 22:07




Моля моля, имай си го и като чуеш че някой е закъсал предавай на татък рецептата !



Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: Elsa]  
Автор huanji ()
Публикувано04.11.03 22:24



Благодарно.
Всичко добро и на теб!



Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: Elsa]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 20:44



на англииски.

Мерси



Тема Re: §Ї§с§Ь§а§Ъ §Я§Ц§л§С §Щ§С §з§в§С§Я§Ъ§д§Ц.нови [re: leni]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано10.11.03 17:08



§­§Ц§Я§Ъ

§¦§д§а §д§Ъ §Э§С§д§Ъ§Я§г§Ь§а§д§а §Ъ§Ю§Ц §Я§С §Т§м§Щ§С
Sambucus Nigra L.

§С §Ц§д§а §д§Ъ §Ъ §С§Я§Ф§Э§Ъ§Ы§г§Ь§а§д§а §Ъ§Ю§Ц §Я§С §Т§м§Щ§С
Elder
§Ц§д§а §д§Ъ §Ь§С§Ь §г§Ц §б§Ъ§к§Ц §Я§С §в§С§Щ§Э§Ъ§й§Я§Ъ§д§Ц §Ц§Щ§Ъ§и§Ъ, §й§С§Ы §а§д §и§У§с§д §Я§С §Т§м§Щ
§Я§Ц§Ю§г§Ь§Ъ - Holunder blЁ№tentee
§ж§в§Ц§Я§г§Ь§Ъ - Tisane de fleurs de sureau
§Ъ§д§С§Э§Ъ§С§Я§г§Ь§Ъ - Tisana di fiori di sambuco

§Ј§г§Ъ§й§Ь§а §з§е§Т§С§У§а §­§Ц§Я§Ъ !



Тема Ако може:)...нови [re: huanji]  
Автор White rose in the heart (жизнерадостна:))
Публикувано02.12.03 14:06



едно лично мнение...
Топчетата да не се овалват с пудра захар, може да не са толкова трайни, но със сигурност, ще са по-полезни без нея:)
Привърженик съм на разделното хранене, спорес което ядките и меда са напълно съвместими, но не и захарта:)
Освен това, много от настойките биха могли да се правят вместо със захар с разтвор на мед и минерална или изворна вода.
Киселото мляко и доматите са почти несъвместими с други храни. Киселото мляко е съвместимо само с кисели плодове, а доматите не са зеленчук, а плод, лишен от съдържанието си на захар и поради това - несъвместим почти с нищо...
Всъщност, разделното хранене е много близко до китайсото здравословно хранене, както ми се струва при сравнението, което съм правила.
Не е задължително да споделяте моето мнение, но аз лично много подобрих състоянието си с видими и вътрешни резултати:)
Който се интересува, може да ме пита, ще отговоря на всички:)

Винаги вярвай и винаги имай мечти:)


Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: huanji]  
Авторhanake (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 20:29



Изчетох много внимателно и с голямо удоволствие всичко. Чудесно е, че сте се сетили да пишете по тази тема.
Мога да добавя две неща. Само за това се сещам сега. Корита на нара се измиват и изсушават. Отвара от кора с размер на 5/5 см. помага при разтройство при малки деца.

В края на лятото си приготвям мед от магарешки тръни. Противно на общото мнение, че е билка за мъже, магарешкия трън помага най-вече за добрата обмяна на веществата. 80 цвята от магарешки трън се слагат в голям съд, заливат се с вода колкото да ги покрие и се варят 20 мин. Прецежда се и се добавя захар - на 1 литър течност - 1 кг. захар. Вари се до сгъстяване, добавя се лимонтозу. Хубаво е да се консумира до 2 месеца, защото после се захаросва.



Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: hanake]  
Автор huanji ()
Публикувано03.12.03 21:47



Благодаря за включването, рецептата с магарешкият трън е добра. Освен това, тази билка има лечебно действие спрямо сърдечната система.



Тема Re: Ако може:)...нови [re: White rose in the he]  
Автор huanji ()
Публикувано03.12.03 21:55



Здравей.
Не знам кое е най- доброто, най- добре отсъжда тялото, щом се чувства добре и леко, значи даденото е добро. Възможно е при всеки да е различно.



Тема Здравей:)...нови [re: huanji]  
Автор White rose in the heart (жизнерадостна:))
Публикувано04.12.03 11:12



...приятно ми е да те видя и в този клуб:)
Мисля, че си прав, всичко е твърде индивидуално, за да се напъха в строги рамки:)
За един е ефикасна една система, друг постига не по-лоши резултати с нещо по-различно:)
Желая приятен ден на Клуба

Винаги вярвай и винаги имай мечти:)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.