Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 27.09.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано22.10.03 20:19



Не само и от малини. Крушовицата, много се гонощисва със свинското ако си любителка, разрежда, така, прокарва тежкото чувство в стомаха. Малиновото вино, калява характера, като пийнеш едма малка тубичка и с цялата сила на характера...се опитваш да изглеждаш естествено...само дето не си сигурен дали си правоверен в походката или някаква ерес те е налегнала. Но добрата новина е, че от страни всичко се вижда и можеш да попиташ другите, ако не веднага, то на другия ден.




Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: Dea_]  
Автор huanji ()
Публикувано22.10.03 20:30



:))
Селена е най- полезен за мъжете.
Не знам дали ще стане за бъзака с мед, може да пробваме.



Тема Re: Питие от бял равнецнови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано22.10.03 20:34



Благодарно.
Да пробваме тогава.



Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано22.10.03 20:40



Здравей Хуанджи,

Да и пелтето има същия ефект ( при болки в гърлото) от дюли, даже и сока от компот от дюли или сироп от дюли.

Да за шипковите храсти си прав, но лятото се скриват межди листата и не се забелязват. Сега когато листата са поопадали, е по лесно да се забележат и да са отрежат и приберат на сухо място.

Хуанджи, ти много ме изненада и заинтригува , че тези образувания от шипковия храст се ползуват при проблеми с бъбреците. Можеш ли дададеш малко светлина по " ?-а" ? - ако не те затруднявам разбира се.

Относно бъбреците, ще ти споделя от личен опит, че при прекалена употреба на шипков чай усещам болки и е логично, защото шипките са богати на витамин С. А точно витамин С спомага за образуването на кристали, същото се получава и при прекомерна консумация на пресни домати, които имат леко кисел вкус. Ох....., май го обясних слижно

За цвеклото наистина тук където съм много го консумират настъргано на салата и с майонеза. А знам една много вкусна руска рецепта с варено червено цвекло, ако имате интерес ще я пусна

*
Да добавя към рецептите

Ако все още има дренки, направете си компоти от тях много са полезни за малки деца при разстройство, просто помагат да се стегне разстроения стомах, а хлапетата не обичат всичко да приемат, но на боровинки обикновено не отказват

Като се сетя още нещо го пусна.

На всички Ви желая да сте жизнени и здрави !
А на теб Хуанджи ти пожелавам всичко най най-хубаво !
С поздрав Елза



Тема Да допълня към Аспержитенови [re: Drona]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано22.10.03 20:54



Правя допълнение към Аспержите за да не се повтарям с Дрона

Значи Аспержите помагат и при :

стопяване на хрушялните израстъци - шипове, които много често израстват по ред причини, една от причините обече е прекомерната употреба на сол. А Българинът е известен с пресоляването на гозбите си. Да доуточня, аспержите оправят само времено положението с шиповете и ако не сведе до минимум консумацията на сол, шиповете си се появяват пак и ако решите пак следват 2 пъти седмично аспержи, пресни или консервирани.

Аспержите действат още диуретично(Отводняващо), и са много полезни за бъбреците.

*
Относно Гулията,
за да няма газове от нея се попоарва с вряща вода и веднага се прецежда през гевгира. А за да не потъмнява се облива със сока от лимон разреден в чаша студена вода и се оцежде съответно.



Тема Re: Аюрведата :))))нови [re: huanji]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано22.10.03 20:57




Те си ги харесват, защото са им свикнали с вкуса.

Не питай обаче, без холандси сос не мога да ги опитам.
Имат много остра миризма, която напомня семенна течност и това им е отблъскващото . Поне според мен де.



Тема Да допълня към Грейпфрутанови [re: Dea_]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано22.10.03 21:04



Много е полезен при температура, ако някой съумее да изяде 1-2 цели плода с ципите ще свали температурата ако има такава за нула време и без особени пристесниния. Аз лично му беля не само кората, но и самите ципи, защотот ми горчат, като се махнат ципите е леко сладникав почти като портокала.

Грейпфрут на гладно сутрин с чаша шампанско, дез да хапвате до обяд, действа диетично и по този начин се отслабва.(от личен опит)



Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: Aлбa]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано22.10.03 21:09



Алба,
сока от нар се ползва и при спец. коктейли. Придава невероятен вскус, а и цветът му никак не е лоши. Бърка се с шейкър, което забавлява доста хората на коктейл-)))



Тема Re: Някои неща за храните.нови [re: huanji]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано22.10.03 21:12



хахаххахах

Сите сакам да ги изпием! Наливай смело!!!! :))))

in vino veritas


Тема Re: Аюрведата :)))) [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.10.03 08:54



Аз си ги обичам и си ги хапвам всякак.... Имаме 3 корена в двора и ги консервираме - в буркани и във фризера.

Миналата година като се събирахме да садим фиданки в Плевен Пепи ги задуши с масло и бяха много приятни.

Аз ги обичам най-вече на супички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.