Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема някой знае ли нещо за меркаба?нови  
Авторkakarapo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 04:02



Някой да го е практикувал т'ва чудо и да каже - не е ли залудо?



Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: kakarapo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано16.07.03 08:10



И за какво ти е?



Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: kakarapo]  
Автор DragonLord (ancient)
Публикувано16.07.03 18:36



Това е за клуб Окултизъм или Магия...

Практикувал съм го.Имам и още познати,които го практикуват.Мога да ти кажа от личен опит какво става.И как действа.

Занимавах се с меркаба няколко месеца и чудя се как още съм жив.
Меркаба активира т.нар. Светлинно тяло и благодарение на това твори сама по себе си реалности.

Ако си представим реалността(под реалност разбирам не само мат план,а
астрала,менталното поле и всички останали) като нарисувана,меркаба я
променя така,сякаш с анимационен ефект.Казано на по-особен език:мер
каба прекроява Матрицата.

Има една поговорка:мислите на човека са сенки.Мислите на Бога са живи същества и реалности.

Меркаба активира именно Божественият ти аспект.Каквото помислиш,как
вото пожелаваш,каквото чувстваш,става реалност.

Ето какво означава думата "свръхестествен"-имаме просто прекрояване на описанието на реалността.Няма причина,няма и следствие.

Парапсихизмът,магията,йога и др такива променят материалният план чрез повлияване на по-висшите измерения(астрал и т.н.).Тоест,те имат
причинно-следствена връзка.Макар че не са точни науки,те са толкова свръхестествени,колкото и психологията.И са на същото ниво на развитие.

Но при меркаба нещата стоят по-иначе.За нея се твърди,че е средство за катализирано развитие на Божественият ни аспект и води към Възнасяне
и Просветление.

Както и че отвежда в Рая-според меркаба мастерите-4то измерение,къде
то би трябвало да се завърнем като индивидуалности.Би трябвало,но колко са достигнали тази зрелост?След това връщането от там е трудно.

Представи си собствената ти реалност да зависи от това,доколко мислиш за нея.Мислиш за дадено твое качество-има го.Не мислиш-няма го.
Отделно,че меркаба има заложена в нея програма да изпълни импулсите и стремленията на първите 3 чакри.Става красиво.

Някога това е била тайна.Чудя се защо е пусната в масово обръщение?

Рано е да ставаме още богове:))).Макар че това ще стане един ден-а защо не и без меркаба:)))

Поздрави

The promise of spring erases the shame of winter


Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: DragonLord]  
Авторkakapaпo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 22:05



Благодаря за информацията. Да ти призная, отговорът ти породи море от въпроси. Ако искаш, мога да отворя темата в Окултизъм. Първоначално идеята
ми беше за лечение чрез меркаба, но сега много нови неща изникнаха...
Притеснява ме това ''чудя се как още съм жив'' - доколкото разбирам според теб хората са неподготвени още за това знание, така ли?
Изтръпвам при мисълта, че човек може да влияе на Матрицата - най - интересното на реалността е нейната непредсказуемост.
Това Светлинно тяло различава ли се от т. нар астрално, фино или енергийно тяло, което уж и други системи активират(и то без да претендират, че то може да твори реалности)?
И накрая, мамка му, просто отчаяно искам да се излекувам от една гадост - каквото и да ми струва това!
Ако продължиш диалога, ще ме зарадваш...



Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: Drona]  
Авторkakapaпo (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 22:11



Просто исках да разбера дали нещата, които се твърдят за меркаба, имат някакво покритие. Питам се дали мога да се излекувам от една болест, която с
какви ли не средства съм лекувал неуспешно...



Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: kakapaпo]  
Автор DragonLord (ancient)
Публикувано17.07.03 22:55



Притеснява ме това ''чудя се как още съм жив'' - доколкото разбирам според теб хората са неподготвени още за това знание, така ли?


Определено.Без да искам да те плаша,но щях да се изтрия-като реалност,
като същество,като разум.НЕ ПРОСТО БИОЛОГИЧЕСКИ.

Ако питаш мен,използването на меркаба за каквото и да било(в контекста
на решаване на биологични проблеми) е все едно да опиташ да направиш яма с атомен взрив!

Това Светлинно тяло различава ли се от т. нар астрално, фино или енергийно тяло, което уж и други системи активират(и то без да претендират, че то може да твори реалности)?

Астралното,менталното,духовното,дори и космическото тяло са доста различни от т.нар.светлинно тяло.Тези тела "живеят" в рамките на реалността,светлинното е част от нейната "тъкан".

Пиши ми ако искаш на

и можеш да споделиш за какво става дума.Може да има и други начини за решаване на проблема ти.Повтарям:меркаба не е шега,не е за всеки.Някои окултисти след години изчистване и медитации я завъртат само за малко.

Но тук мога да споделя какво точно изпитах,след като активирах меркаба.
Между другото,мер-ка-ба е египетска дума.Ка е божествената искра,ба-
душата,мер означава изчистване.Меркаба мастерите разбират под мер- онзи въртящ се диск в основата на гръбнака,който се появява след като се завъртят тетраедрите.

В началото изпитвах прилив на любов,сила,имах чувството че карам на пределната психическа скорост.Имах свръхразширяване на съзнанието...
без да знам,какво може да ми коства това по-нататък.

Е,имаше моменти,когато трябваше да спра да практикувам медитациите-
за щастие и меркаба се деактивира,ако спреш да я въртиш.Но ако продъл
жаваш с медитациите,малко се наркотизираш към тях.Което е много коварно.От една страна,че те вкарва в измерения на съзнанието,за които не си подготвен,от друга-някак те оплита като муха в паяжина и връщане
то назад е трудно.Започваш масивно да пропадаш надолу.Получаваш сви
ване на сетивата,съзнанието,психическият апарат.Активират се най-нисш
ите ти аспекти.

И се оказа,че това чудо постепенно ме е изтривало като същество.Буквал
но усещах,че от мен няма да остане нищо.Мер-ка-ба:ИЗЧИСТВАНЕ на душа и божествена искра...

Меркаба се активира с любов.Любовта е нейният движещ импулс.А какво е любовта?Единство.Единство с друг човек,с природата,вселената.Но като всяко нещо,когато се прекали с нея,тя се превръща в отрова.Както ти казах,меркаба усилва мисълта и емоциите до свръхстепен,при което те се материализират.Малко гняв към някого го убива на място.А любовта,
ако се ускори до свръхстепен,ще те слее със всичко около теб.Нали меркаба това изисква-да обичаш до безумие(мисля,че си запознат с техниката!).

Казват,животът е взаимодействие.Ако си жив,ти си част от вселената,от
реалността,където всичко е свързано.Животът е любов.Той се поражда от любовта и съществува заради нея.А това е нагледен пример как любовта сама поражда смърт.

Много хора са полудели от това,че без да искат,с меркаба са материализи
рали всичките си кошмари и лоши помисли...

И пак ти казвам:пиши ми на мейла горе и ми кажи за какво става.Може да има и по-лесно решение:))).

The promise of spring erases the shame of winter

Редактирано от DragonLord на 17.07.03 23:12.



Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: DragonLord]  
Авторkaмeн (Нерегистриран)
Публикувано26.07.03 15:27



От къде може да се прочете нещо за това чудо"мекраба".Много любопитно ми стана що за чудо е това.Не съм го чувал преди.



Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: kaмeн]  
Автор Xpиc (Отсъстващ)
Публикувано27.07.03 11:42



http://www.geocities.com/c_jilova/



Тема Re: някой знае ли нещо за меркаба?нови [re: kakarapo]  
Автор anjelka (мир вам!)
Публикувано04.08.03 02:25



Ако искаш да се излекуваш от болеста е трудно сам да използваш езотерично лечение .Трябва да полагаш много усилия за да можеш да достигнеш тези знания ,а кой ти е казал ,че това става чрез меркаба - не знам ..Но има много видове лечения ...
Но ако все пак искаш да си помогнеш сам - радвай се ..Това е най-добрият лек,усмихвай се на днешния ден ,на това ,че съществуваш...Радостта е най-добрия лек ,изчисти всички лоши мисли,защото болестите най-често са предизвиквани от негативни емоции...Радвай се !

Аз съм луда ,колкото ти си нормален и съм нормална ,колкото ти си Луд.


Тема усмивканови [re: anjelka]  
Авторkakarapo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 21:55



Благодаря за мнението и съветите, но искам да ти кажа, че не съм чак такъв невежа в езотериката и съм постигнал неща, които "нормално" се смятат за невъзможни. Така че защо и лечението да не стане, стига човек наистина да се стреми да го постигне. Защо да се ограничаваме в сигурното и познатото, животът си е безкрайно предизвикателство, безкрайно взаимодействие.
Колкото до усмивките и позитивното настроение, аз съм за!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.