Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:47 06.05.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема косопад  
Авторxипи (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 16:52



нещо против косопад?



Тема Re: косопаднови [re: xипи]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано29.03.03 19:10



1. Смени шампоана. Най-добре почни да миеш косата само с жълтък.
2. Купи си хининова вода и след всяко измиване прави фрикции с нея.
3. Ако си жена си накъдри косата (ако си мъж-пак може)
4. Много ефикасно и с бърз ефект - смес от газ и мас (по 1 супена лъжица) - намазва се преди миене 1 път седмично и стои около 1-2 часа. Преодолей миризмата.
5. Много ефикасно и с по-бавен ефект (прави се на всеки 10 дни два месеца поред) - разбиваш като майонеза: 1 жълтък, 1 супена лъжица чист спирт, 1 супена лъжица рициново масло(зехтни) и 1 шишенце(малко) витамин А. Намасва се суха коса със тази смес, увиваш добре в кърпа, найлон и пр. и спиш една нощ с това, или поне държиш 5-6 часа. После измиваш.

6. Билка Чемерика- Внимание- силно отровна, дават я само с лекарско предписание. Великолепен ефект, но е опасна. Опитай преди нея другите.

7.Ако косопада е точков ( на петна) - иди веднага на лекар



Тема Re: косопаднови [re: ekcпepт]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 17:26



Nameri si Regain i go polzvai nai-malko 4 menseca 2 pyti dnevno >Preparata sydyrza Minoxidil 2% i 5% .Izpolzvai shampoan Pregain ima go v aptekite.Tova lekarsvo e edinstvenoto dokazano s sveta protiv kosopad.Deistva sys sigurnost .az lichno go izpolzvam ot okolo 2 god.Trudno se namira v BG.Na men sa mi go dostavqli ot Gyrciq i USA.
Ima i drugi preparati kato Minoxidil na Vishi,no ne bih kazal che e mnogo efektivno...syshto iam i na Rene Furterer nqkakvi ampuli no tqh ne sym gi izpolzval.V internet mojesh da namerish mnogo info za Minoxidil ...



Тема Re: косопаднови [re: nik]  
Авторkн. (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 19:03



този regain може ли да се намери в аптеките и лосион ли е това или хапчета. как се взема?



Тема Re: косопаднови [re: kн.]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:04



Losion e...No ne sym siguren dali moje da se nameri v bg. V Usa beshe okolo 35 US $ za 3 flakona koito ti stigat za okolo godina. Tyrsi go po generichnoto ime MINOXIDIL 2% zashtoto tova e aktivnata systavka i moje da se prodava pod razlichni imena...no samo to ti garantiram cheb shte ti pomogne...Potyrsi go po Hubavite apteki no ima i lekarstvo AMINEXIL na VISHI vnimavai da ne go obyrkash ,zashtoto sym go probval i ne mi pomaga...Regaina zapochva da deistva sled okolo 3 meseca....
Nik



Тема Re: косопаднови [re: xипи]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 21:01



Ето ви нещо елементарно, но предупреждавам че косата става гъста(ако се направи няколко пъти, става дори много гъста), но мазна ако това не ви смущава.

Взима се костен мозък от телешки мозъчен кокъл
(Джолан - кокълите дето са за бульон).
Още по добре е от кон
(тогава косата не се умазнява,
но това е много трудно за набавяне)
Джолана не бива да е замразяван.
т.е. трябва да е пресен

Намазва се главата с мозъка
изваден от мозъчния кокъл(джолана),
след това увивате главата си с найлон, вестник, кърпа
Стоите минимум 2-3 часа с тая маска на главата си,
а още по-добре е ако преспите(пренощувате) с нея.
После си измивате главата с шампоана с който си се миете.

Тази маска се прави не по често от 6 месеца.
Аз съм я правила общо 3 пъти
може би в срок от 6 години.
Косата ми така се сгъсти,
че е мъка като ида на фризьор за подстригване,
а ако трябва да ме гласи виждам че им се доплаква.
При това косъма стана силен и корав
и е труден за работа защото не е податлив.
Единственото е че е мазна,
но........
по- добре мазна отколкото без коса

Ако искате опитайте,
дано и на вас да ви помогне !

Желая ви Успех и всичко хубаво!



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Авторkн. (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 13:46



Елза, моля те да доизясниш. мозък от черепа на животното или от кокали от тялото? трябва ли кокалите да са сварени предватително или да са сурови? как се изважда мозъка от тях, с какво? върху мокра или суха коса се нанася? колко мазна става косата- всеки ден ли ще трябва да се мие? важно- какво количество кокали и мозък? колко да купя?



Тема Re: косопаднови [re: Eлзa]  
Автор huanji ()
Публикувано06.04.03 20:46



Този костен мозък го наричат, червиш по народному. Използвали са го за мазане на обувките преди. Старите хора ми гарантират, че с него пропускане на вода няма. Знам, че за тази цел като се извади се пържи за да се отдели мазнината и да се избистри. Както сланината, при която се отделя мастта.
Не съм го слагал на главата си, косата ми е гъста и без това, фризьорите верно им настръхват косите :))), но ще препоръчам на някой и ще кажа за резултата.



Тема Re: косопаднови [re: kн.]  
АвторEлзa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 23:35



Здравейте,
не е от черепа на животното,
а от така наречения джолан(питай месарин или готвач да ти покаже кой кокал става за телешко варено, и ще видиш че кокала е голям в средата му има дупка и нещо мазно - това мазното всъщност прави бульоните силни и това е всъщност мозъка от кокъла който ти трябва), т.е.
това е от глезена на горе до 3-4 пръста преди подколянната става. Кокъла е кръгъл и в него както в търба има костно вещество наречено мозъчен кокъл. Вади се с опакото на лъжичка за кафе и се издухва от едната страна на отвора към другата страна на отвора на самия кокъл. Ако е от по високо т.е 5-6 пръста над глезена, тогава дупката е по-широка и е по лесно първо за изгребване с лъжичка или избутване с лъжичка в някаква купичка, но и кокала е по голям, а всъщност плащаш за месо, то и за това никой неще или рядко копува джлан за телешко варено.
Мозъка от мозъчния кокъл ти трябва суров. Мажеш се с него, като втриваш в кожата на главата с пръстите си. Нанася се върху суха, даже е най добре върху вече мръсна коса, защото така или иначе после ще трябва да я миеш.
В последствие ако косата ти е суха по принцип, значи ще стане нормална. Ако е нормална ще се умазни, а ако е мазна ще стане съвсем мазна. Моята е последния вариянт и ме се налага на всеки 2 дена да я мия с шампоан, а за да я поизсуша понякога я мия с хума и е по- добре, но аз не съм човек дето обръща много много внимение на себе си
Купи 1 голямо парче месо с по голям мозъчен кокъл. Извади мозъка както е суров, (направи си маската)преди това го раздели на няколко части за да не си пипаш по косата с него и като ти остане да го хвърлиш, а употреби частите 1 по 1, ако ти остане без да е слаган по косата , сложи в тенджера с си свари заедно с месото и си направи телешко варено. Ако незнаеш рецепта за телешко варено питай ще ти кажа
Та да можеш да съчетаеш полезното с вкусното -)))
Ами дано съм била изчерпателна, ако нещо не е ясно питай пак
Желая ти успех!



Тема Re: косопад [re: Eлзa]  
Авторkн. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 17:25



Елза, благодаря ти за изчерпателната информация. Страхотна си. Ако наистина ми се сгъсти косата и спре да пада имаш голямо черпене от мен. Не мога да готвя, така че и да ми даваш рецепта, кой знае какво ще излезе. Защо казваш че не обръщаш внимание на себе си? Аз съм същата и зная, че не е добре това, но май ще науча доста неща от теб.
поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.