Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема КОСИТЕ - ЩО Е ТО?нови  
АвторДOKTOP X (Нерегистриран)
Публикувано06.06.02 10:24



Мнозина вече знаят, че косите и космите по човешкото тяло изобщо, са онези антени, които ни свързват (информационно и енергийно) с външния свят.
Космите по главата (косите) са "антените", които дават връзка на външния свят с нашето съзнание, подсъзнание и свръхсъзнание. Те са основни помощници и стимулатори на сензитивността и въображението при хората.
Затова хората на изкуството в повечето случаи носят дълги коси.
Днес на мода при мъжете у нас (и не само у нас) е бръснатата глава - Слави Трифонов, Годжи, мутрите и прочее. Какво се постига така? Прекъсване на свръхсъзнателната и подсъзнателна връзка с околния свят и постигане на вътрешна твърдост, която понякога може да прерастне и в жестокост. Бръснатата глава по същество е индикация за борба със собствената емоционална чувствителност и лабилност, за стремеж към твърдост и безкомпромисност в борбата за оцеляване.
А космите и по другите части на човешкото тяло имат не по-малко интересни свойства и функции и когато се посяга на тях, трябва добре да се знае на какво още се посяга.



Тема Re: КОСИТЕ - ЩО Е ТО?нови [re: ДOKTOP X]  
Автор Troika (две напред)
Публикувано06.06.02 11:09



Е, на мен като ми е оредяла косата, не е на добре, така ли? Ша са мре значи.

А след като прочетох и следващата бележка, си спомних, че на някой места имам повече косми отколкото на други. А това сега какво означава? Направо се разстроих. Май ще трябва да използвам кучето си за донор на косми. Дано няма нищо против, че сигурно да се разделиш с окосмяването си и с "...Прекъсване на свръхсъзнателната и подсъзнателна връзка с околния свят и постигане на вътрешна твърдост, която понякога може да прерастне и в жестокост..." може да не му хареса и какво ще го правя после хайванчето...

Btw, разказаха ми, за майсторите на у-шу, че ако преди двубой на някой му настръхне косата, по-добре вообще не започвай с него, а изчезни по най-бързия начин. Каква енергия, какво нещо!!!

Редактирано от Troika на 06.06.02 13:32.



Тема Re: КОСИТЕ - ЩО Е ТО?нови [re: ДOKTOP X]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано06.06.02 11:39



Разсъжденията ти са напълно погрешни.
Може би си чел Дънов, може би си чел нещо друго, но явно си останал с погрешни впечатления и/или не си интерпретирал правилно нещата.
Животните също имат съзнание и самосъзнание, какво ще кажеш за техните косми ?



Тема Re: КОСИТЕ - ЩО Е ТО?нови [re: ДOKTOP X]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано06.06.02 14:36




Da si spomnim KOSATA na Einstein und Bethoven...
GALKO che vse ochte ne sanem kak umira i sachto...ili veche ima nechto novo i v tasi nasoka ?

medea


Тема Те ме наведе и на друга мисъл с твоята тема...нови [re: ДOKTOP X]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано06.06.02 14:48



за което ти благодаря...а именно...
ЗАЩО принякои заболявания окапва косата, а при други изсъхва ,къса се и после се възстановява...
А процеса на побеляване... има ли вече проблясък в разкриването му?

medea


Тема Хем е тъй, хем и не е.нови [re: ДOKTOP X]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано06.06.02 14:45



Колкото пъти се опитва човек да достигне някакъв глобален извод, толкоз и... греши.
Вярно е, че косата се явява и антена, но нали си има и приемници с вградени антени? Тогава? Как ще постулираш тезата си?

А иначе размисли много-о-о-о. Прабългарските прически, подстригването на католическите свещенници, японските самураи и още бол неща, каращи те да се замислиш в тази насока.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Защото е резервоар за енергия.нови [re: Medea_forever]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано06.06.02 14:52



Косата е резервоар за енергия.
Затова и в мигове на силно напрежение и стрес побелява. От това място организмът си възстановява липсващото за момента енергийно равновесие, без да застрашава жизненоважните си функции.
Черния дроб, също има определени запасни ресурси, но е хубаво, когато не се използват. Хепатит.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: КОСИТЕ - ЩО Е ТО?нови [re: ДOKTOP X]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано07.06.02 18:55



Eto oshte edno mnenie za kosata ot spisanie Margarita. To obiasniava prichinite za pleshivostta v priblizitelno 90% ot sluchaite.

КОСИТЕ
представят силата ни. Когато се страхуваме, ние създаваме "железен обръч", който обикновено започва от мускулите на раменете, отива към главата, а после и към очите. Косите израстват от ??торбичката. Когато създаваме голямо напрежение в черепната си кутия, тези торбичики автоматически се затварят и космите започват да умират и окапват. Ако напрежението продължава постоянно и черепът не се отпусне, косите престават да растат. В резултат се получава плешивост. Щом жените влязоха в мъжкия свят на бизнеса и те започнаха да страдат от плешивост.



Тема НАСТРЪХВАНЕнови [re: ДOKTOP X]  
АвторHACTPЪXHAЛ (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 01:05



Може ли някой да каже какво означава настръхването на косите? "Настръхнал като диво прасе!"



Тема Re: НАСТРЪХВАНЕ- асоциациянови [re: HACTPЪXHAЛ]  
Авторkoтka (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 09:54



ами сетих се настръхналата козина на ку4е или котка, май е признак на враждебност...
а при хората ще трябва да е нещо по-езотери4но
или 4увстено

а какво ще кажеш за "изправиха ми се косите"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.