Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.05.17 11:45



Това ясно, питам как може да съществува едновременно и времето на прабаба ми и времето на динозаврите, тук и сега, както ти твърдиш.
Времето е единственото нещо, което хем е материално ( с смисъл, че можем да го измерваме) , хем е нематериално, защото няма как да го пипнем или да докажем нАучно, че съществува.
Коя теория потвърждава с опити, че времето съществува и е еднакво във всички измерения ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.05.17 11:47



да ти кажа, съществуването си е тук и не му пука дали ти, аз или бай Петко вярва в него.
всичко е енергия, а нещо я преобразува в материя.
що го прави това нещо, се и загадка.
защо преобразува една енергия в друга и защо не я губим никога ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.05.17 11:52



гледам един канал за вътрешен дизайн и прочие глезотии и ми прави впечатление , че повечето западняци, претендиращи ,че са много навътре в нещата, си проектират спалните, в смисъл, леглата, да са точно под прозорците.
това е супер грешно, според мен и нито един дядо на село няма да си сложи леглото така, че главата му да е под прозореца.
чак после, четейки за фен шуи, видях, че всъщност това наистина е грешка.

значи, преди всичко интуиция .
освен това, фен шуи категорично е против отворените пространства между кухня и всекидневна.
нещо там енергиите са били в разногласие


което си е и моя теория.

та, когато копираме неща, които някои смятат за правилни, не е ли по правилно са затворим очи и сами да си начертаем стаята ?
един приятел казваше - ако искаш да седнеш на най доброто място в стаята, изгони от там котката и седни ти.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор Owlbear ()
Публикувано01.05.17 12:48



Става!
Между временно ми е трудно да преценя кое да пиша и кое не...
Както стана въпрос съществуването е пълно с живот, вече и науката го признава, съответно е логично, комуникацията да се търси вече тук, вместо някъде там...
Което насочва към ченълингите...

Преди процеса на канализиране ми беше изключително интересен(все още е)Отделих доста години,семинари, активации и т.н. за да мога да усещам/виждам какво става, когато някой канализира и обяснението, което е най-близко до това което за мене става, е това което се ползва в свещената геометрия.

Като сме го почнали, мисля че е коректно все пак да напиша някакво обяснение, иначе то е видно, че ние няма да се разберем, но пък като е почната темата, ми се струва добра идея.

Ако го погледнем през свещената геометрия и системите свързани с нея, от там канал е това, което в различни школи понякога наричат "прана тръба", това е структура в аурата, която свързва всички чакри. Съответно предаването на информация по нея наричаме канализиране, различните точки от съзнанието се виждат като различни "нива", "плътности" или "честоти"и т.н.... Ама геометрично в тялото е разстоянието, което се изминава по канала, което се усеща като близък до нас свят/реалност или далечен такъв(висш аз, свръх душа)...


Тук е интересното, има още 11 прана тръби, които в книжки и семинари не се споменават, защото при повечето хора там няма почти никакво раздвижване, осъзнато от тях. Ако го гледаме геометрично другите 11 тръби влизат всяка в един връх на икосаедъра в аурата ни, което е средата на страните на додекаедъра.






Алтернативните реалности са потоци, които идват от тези 11 алтернативни канала. Съответно ако някой смята, че непрекъснато скача между различни алтернативни реалности значи е активирал част от тях(или всичките) и непрекъснато включва и изключва поток от различни места от там. Което е напълно валидно, стига това да беше това, през което Земята преминава.

Това не е това, което Земята прави в момента... Има много начини да се гледа на реалноста и това се определя от начина, по който Прана се движи по фигурите из аурата ни, което всъщност е съзнание/осъзнаване, Земята има свой и ако решим да използваме толкова различен от нейният в един момент ще трябва да решим или ще имаме голям проблем да споделяме опитноста си със Земята(което е идеята тук, все пак тялото ни е тя) или се връщаме на това, което света около нас ползва.

Просто ми се иска да предам разликата между потока, който се предава по геометрията/аурата на Земята и този, който се ползва на други места и от други същества.
Ако вземем начина, по който протича прана там от където е Башар например, и опитаме по такъв начин да работим тук, това ще доведе до разлика между нас и всичко останало.
Следващата стъпка я взимаме заедно със Земята, има различни протичания, които ни позволяват да ползваме известно количество алтернативни истории и светове и все така да изживяваме заедно със Земята, но ако ги ползваме толкова силно и често, няма как да е в синхрон със споделената реалност наоколо. Ще е в синхрон със света на Башар, които работи по доста необичаини начини, а и там не работи така за всички(което може да се усети ако намерим Башар в реалностите свързани от прана канала и усетим света, от който идва посланието).

Струва ми се коректно да има някъде обяснение.
Колкото и да го въртим, резултата ще е никакъв, аз всичкото това съм го пробвал не виждам как се очаква да го видя различно. Ти явно си доволна от начина, по който го разглеждаш. След като всеки е доволен, всеки опит за промяна за момента е излишен.

Така просто няма какво да се каже, преди го мислех по абсолютно същият начин, който даваш и имах доста основателни причини да престана, което поражда и насоката на темата. Съответно ми се искаше да опитам да обясня къде се получава проблем, ако човек го вижда така. От друга страна ако на мене някой тогава ми казваше същото(което се и сещам) нямаше как да го чуя, именно заради идеята, което идва с този тип протичане, че всичко е възможно и ние избираме как работи цялата работа, а не мястото на което сме.
Което прави цялото нещо безсмислено. : )

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.

Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear ()
Публикувано01.05.17 12:50



Мхм, интуицията работи перфектно за това. Стига на човек да му работи интуицията, много хора там са затапили нещата.

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.05.17 01:32



Що ти е теория, не ми се бърка сега из гугъла да диря физика. Коя теория подкрепя, че времето е линейно и тече равномерно само в една единствена посока?
На нашето, на макро и на микрониво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.05.17 01:35



Ми аз го правя съществуването, а ти вярваш в него и че е неизменно. Въпрос на вяра. Колкото грахово зрънце. Няма лошо.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.05.17 01:42



Че аз не ща да съм в синхрон със споделената реаалност наоколо, по никакъв начин. Тя ме изтощава. Пледпочитам да съм в синхрон с башаровата реалност и с висшия си аз.
Според мен тая споделена реалност се разпада по същия начин, по който се разпада държавата ни и е безмислено да опитваш да се синхронизираш с раково болен...

Впрочем всеки канализира. Висшия си аз. Иначе нямаше да е жив.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор Owlbear ()
Публикувано02.05.17 11:35



По канала винаги тече прана... Ама има разлика между насочен поток(послание от Башар към някой, тоест целно движение по канала между различните реалности) и просто това което тече за да някой да може да възприема света(който и да е свят).
Иначе, разбира се, всеки непрекъснато ползва канала и чакрите си, иначе няма как да съществува.

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.05.17 13:26



Така погледнато, Башар казва, че не говори той, а висшият ни аз, който го използва като посредник, за да можем да чуем какво ни казва висшият аз, защото иначе не го чуваме на съзнателно ниво. Та може просто Башар да канализира висшия ни аз, за да насочи и уплътни и систематизира пжтжка, че да можем да разберем.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.