Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.04.17 11:24



По въпроса с календара на маите - сигурен съм на 100 % , че хората, "разчели " го, са сбъркали. Допуснали са основни грешки при превода.
Не може хора като маите, прогнозирали събития за след 35 хил. години да бъркат.
Ние бъркаме.
Нито една важна промяна не става полекичка, бавно и безшумно. Всяка велика промяна идва с гръм и трясък и ни плесва по тъпите чела, при това е неотменима.
Та, поговорката - со кротко, со благо - има и продължение - и со малко кьотек.*

Иначе си абсолютно прав - природата не търпи празно пространство. Веднага по пълни с нещо друго, преобразувано от липсващото.
-------------------------------------------
* кьотек - това е една когато с една здрава, дрянова тояга, обелена и добре изсъхнала, прадедите ни са се били яко.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 27.04.17 11:25.



Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.04.17 13:26



Аз пък не съм толкова черногледа. Всеки ще върви в реалност, с която вибрира най добре. Реалността не е една, вие това изобщо не отчитате, реалностите са безкрайно много и един ще отиде в една, друг в друга, дошло е време разделно и кой накъдето е трэгнал, натам да върви, късно е вече да се спасява неспасяемото. Не гледайте в бездната, за да не ви повлече и вас.

Като езотерици не знаете ли, че земята едновременно се намира в разцвет, друга планета отдавна е унищожена, трета е под ботуша на третия райх, четвърта се гърчи и т.н. в коя реалност предпочитате да бъдете?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear ()
Публикувано27.04.17 17:42



Става! ; )

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор Owlbear ()
Публикувано27.04.17 17:53



Както го казваш се оставя идеята, че мислиш, че всички неизбежно вярваме в това, ама от време на време го забравяме в хода на събитията.
За мене нещата работят различно, всички се съгласяваме с определени правила преди да се родим тук и от тях няма излизане, каквото и да си правим с вибрациите или мислите. Ама това сме го нищели като ставаше въпрос за Башар преди, няма смисъл да го почваме пак. : )

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.04.17 23:01



Е, ама да излизаш от правилата е също част от правилата. Някои може да сме се съгласили да се появим тук, за да променим или излезем от правилата. Знаеш ли западняците колко стриктно спазват авторските права, а ние пет пари не даваме за тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор Owlbear ()
Публикувано28.04.17 01:34



Нямах предвид такива правила. ; )
По-скоро неща като карма или земно притегляне, време, опитност, изживяване и т.н.
Това което дава форма на изживяванията ни тук.
Съответно градивните частици на това, което наричаме План за това прераждане.
И голяма част от тях съм напълно отворен към разбирането, че са наш собсвен избор/договореност преди да дойдем тук, но сме се съгласили с тях и това предполага, че докато сме тук, горе-долу всички, нито ще летим без помощни средства, нито ще се телепортираме без такива. Освен ако не отдадем години от живота си за учене на начини да го направим и тогава, ако успеем, ще е благодарение на пълното разбиране как тези правила работят.

Ако се правим, че ги няма, няма как да минем отвъд тях, защото сме използвали свободната си воля да ги създадем и да се преродим в тях преди да дойдем тук. Те са тук да ни учат, както и да разглеждаме реалноста от система от вярвания не изчезват, иначе лудниците щяха да са пълни с летящи хора...

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.17 01:05



Значи първо може да сме се съгласили да живеем половината си живот така, а другата половина онака, кое те кара да предпоставяш, че сме дали съгласие за целия си живот?

Второ може да сме се навили да разберем как работят те и да минем отвъд тях.

И трето всички извънземни говорят, че правилата са променени и е време да осъзнаем това и да започнем да използваме новите правила.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.04.17 10:31



наистина не разбирам едновременното съществуване на няколко реалности.
това, че всеки един от нас си живее в собствена реалност - да.
но като си обкръжен от хора, които пряко се намесват в твоята реалност, не става ли тя и тяхна ?
или ние влизаме в тяхната ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор Owlbear ()
Публикувано29.04.17 12:57



Говорят го през хора... Които като погледнем живота им се оказват все така под влияние на същите тези правила. А ако проследиш как се развива процеса, горе-долу всеки един от тях го говори все по-засилено докато в един прекрасен ден започне да казва как, когато дойде определена дата всичко ще се промени. Датата минава и нищо не става, след това или млъква, или започва да говори доста по- смирено все едно не е прогнозирал такива неща преди година, две.

И това се повтаря вече повече от 50 години, с различни дати и моменти от времето и различни "цивилизации" и послания, идващи от различни хора, от най-първите като Сет и Рамта, до голямото им увеличаване около 89-та, до 92, после 94 и т.н. Много народ се отказаха около 2012, когато твърде голяма част от канализиращите очакваха "промяната".

Та идеята ми е... Говорят, ама ако погледнеш на практика нещата не стават, както го говорят, в повечето случаи става точно обратното... А все пак е готино да помним, че не извънземни го казват, хора го казват с претенции, че е послание от извънземни...

Като стана въпрос за авторско право, Башар например беше доста забавно, посланието било на Башар, ама авторското право било на Даръл Анка, защото... Защо?
Посланието от Башар ли е или от Даръл?Защото разликата е голяма, а по всички човешки принципите Даръл изглежда мисли, че посланието си е просто негово, а не от нещо друго.
Ако той не действа по правилата казващи, че посланието не е от него, защо толкова хора приемат, че това идва от другаде в цялостната си форма?

Та правилата... Разбира се, изключения има -китайските неща(чи гун и т.н.), тибетци, някои будисти и т.н. И тези изкючения са ми много интересни, но тях няма да видим сред канализиращите, до момента един не съм видял с каквито и да било, "сидхи", както им викат йогите.
Конкретно нормалните хорица правещи ченълинги казващи, че правилата са се променили, не дават някакви признаци те самите да работят по различни правила. Дори когато стане въпрос за собствените им ченълинги.


За другите неща, това е въпрос на това, какво човек си спомня и с кое от тези нива има връзка. Няма с думички да се промени, нито как ти го виждаш, нито как аз, така че няма много смисъл да го нищим. :)

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.17 13:15



Убежденията правят света, в каквото вярваш, това получаваш. Променяш си вярата, променя се и света. В тоя смисъл какво ме интересува променят ли се човеците канали, или не, целта ми е аз да усетя посланието и да си променя убежденията. От тук нататък не ми трябва да гледам в канчето на другите.

И има хора, които непрекъсното се пржменят и се възнасят, а останалите тук непрекъснато твърдят, че нищо не се е променило и не се прэменя. За възнесения всичко се променя, за останалите отстрани нищо не се е променило.
Та в тая връзка и 2012, и всички останали - вратите се отварят все по-често и все по1широко, който умее вече да ги ползва, изчезва, койтж не умее, вика, че ето, пак нищо не се е прэменило.

Нашите убеждения създават света, той няма да се промени, докато не прэменим себе си, независимо източни, западни, канали или светци - всички ще ни говорят и ние ще твърдим, че ни лъжат, защото ето как всичко си остава същото...и се повтаря вече 50 години.

Маите са се изнесли, а за нас тук маите са изчезнали и измрели. За тях реалността е една, за нас друга. Щом ти харесва да стоиш в такава реалност, дето другите си говорят, ама нищо не се променя, хубаво. Аз обаче няма да спра да се променям и да побутвам стените, докато не отворя вратата, а вратите днес много по-лесно сеотварят, отколкото в други времена и не искам да си пропилявам шанса, оглеждайки се как и другите си стоят и значи нищо не става...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.