Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.02.18 15:10



На теб Карлито ти го пуска.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.02.18 06:15



минаваш на лични обиди, защото нямаш аргументи.
то само с копи пейст на става.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.02.18 12:39



Ми какви аргументи да имам? Или знаеш, че ти създаваш света, или не знаеш. Науката, която работи с факти, твърди, че светът си съществува независимо от съзнанието. В 3Д изглежда така и всеки факт от 3Д го потвърждава.
Доказателството е 3Д инструмент. Аргументът е 3Д инструмент. И става омагьосан кръг.
Вселената потвърждава всяко твое твърдение безусловно, защото всичко е едновременно вярно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.02.18 12:26



Холограмата е триизмерен запис на заснетия с помощта на лазерна светлина обект върху фотоматериал.

Затова попитах съвсем възпитано, с надежда само за диалог -
кой е заснетия първообраз, и кой пуска прожекционния апарат.
Съвсем смислени въпроси.
Нищо мистично .

За да направиш от една цяла Вселена холографски сложен образ, ти трябва
Първо- същата тази вселена, съществуваща някъде реално.
Второ - изкусен оператор, който да " пренесе " реалния образ във вид на холограма някъде в пространството, където би трябвало да няма нищо.
Защото ако на това място има каквото и да е , то следва холографския образ да бъде " насложен " върху това нещо си .

Не е сложно да разбиране.
Трябва ти АйКю малко по голямо от това на гълъб.

Относно определението ти за мен като Карлитко, искам да ти заявя, че това за мен е истинска похвала.
И не само- това е твоето признание, че се движа в правилата посока и съм твърде променен, за да бъда отново тъп землянин.
Благодаря и със здраве

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.02.18 16:40



Очевидно мозъкът ми е по-малък от на гълъб, та не се интересувам кой как и защо.. Започнах да се интересувам от това какво мога да направя с дадена информация аз лично, как мога да я използвам.
А любопитството просто да знам ми се изпари.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear ()
Публикувано13.02.18 12:46



До колкото съм попадал като има сравнението за вселената като холограма се има предвид нещо друго, обикновенно. Поне от източниците, които ми пасват. Идеята е че при холограмите във всяка част от нея може да се види цялото нещо.

Не си спомням технически подробности, въпреки че го учихме по физика в МЕИ/ТУ-то, май, някъде там преди години... Но така, доколкото знам е как работи.
Съответно от там различни части се виждат в зависимост от къде го гледаме, но потенциално цялото го има във всяка частица, подобно на фракталите на Манделброт.

Произволна картинка от гууглето на фрактал:



В тази картинка няма как да се види, но всъщност се пишат по формула, което значи че влизат безкрайно навътре и безкрайно навън и могат да се види във всяка част от тях цялата форма. Ако човек има програма за показване на фрактали се вижда ясно.

Мисля че в повечето случаи не става въпрос, че вселената е направена с човешки апарати и лазар, по-скоро става въпрос за идеята за нещо, което съдържа себе си във всяка част и е игра на светлина. Съответно промените в нас променят външният свят и обратното, защото той се "съдържа" в нас.

Поне така го разбирам и аз си го примем за валидно. Идеята че е направена с човешки апарати, бих предположил, че е метафора. Поне не съм срещал някой да го има предвид на сериозно, все пак това предполага същите тези хора около апарата и за да го построят и ползват, електроцентрали за да може да ползва ток и въобще бавно и полека връщат всички "реални" неща, които идеята на метафората може би е била да махне.

Та ми се струва, че много задълбаваме в метафори, които са полезни да придадат даден нюанс, ама няма как да предадат всичко, което става. Всичко е голямо.

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.

Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.02.18 18:16



Съгласен съм с теб, че всичко е голямо, твърде голямо, за да бъде видяно от един човек.
Но тук се твърдеше, че всичко около нас е холограма, и в същност не съществува.
И че в същност ние сами си създаваме реалността около нас.
Аз като прагматик, занимаващ се със шаманство, никога не вярвам на очите си.
Искам да пипна или да проверя по мой си начин дали това нещо е реално, сънувам ли или съм просто в друго състояние.
Как да обясня - нещата, които са от реалния свят имат една енергия и вибрират, нещата от сънищата имат друга енергия и не вибрират.
Пълна каша, а ?

Това са прожекционния апарат е метафора.
Просто като кажеш холограма и първото нещо, което ти идва на ум е, че холограмата няма маса, тя не е материя .
Как би могъл да докоснеш холограма ?
Пръста ти просто ще мине през нея, според мен.
Хммм , не знам.
Знам как да се създаде нов свят, обаче не знам това холограма ли е или не.

Затова исках да поговоря с Наташа.
Просто като ценностен опонент, обаче не ми се получи.

БТВ , какво е усещането ти за летящия автомобил на Мъск ?
Първото нещо, което си помислих е, как този космонавт ще ходи до тоалетната, или се храни или каквото там се сетиш ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 13.02.18 18:19.



Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear ()
Публикувано14.02.18 00:53



Знам ли... Реших нещата на Мъск, да ги приемам все едно всичко, което маинстрийма разглежда е така. Въпреки че ми се струва доста ясно, че не е.

Та все едно НАСА вече толкова години имат проблем , защото излиза много скъпо спомагателните двигатели всеки път да се унищожават... Все едно Мъск сега им е наредил нещата... И все едно заради това 2023 изведнъж може да вземем да цъфнем на Марс.

Така че - браво на Мъск, много ме изкефи, ще видим как ще продължи нещата и дали ще цъфнем на Марс до няколко години. Пък автомобила дали беше нужен, защо пък не... В момента около земята се с събрал толкова боклук, че в бъдеще се очаква сателитите да престанат да работят както и пътуването извън Земята да стане невъзможно:



та виждам, че Мъск започва да трупа боклук и около други планети... Това е новаторско и впечетляващо, браво на човека(не че колата е боклук, ама след като няма как някой да е ползва от там, на практика пасва на дефиницията за боклук).

Иначе други интересни неща, които изведнъж дръпнаха много и ще променят всичко като се развият още малко, ако върви, както за сега са AI/ML алгоритмите и DNA sequencing-a.


Ето две интересни видеота за последните две неща:



SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.

Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.02.18 06:43



100% съгласен, че колата на Мъск е космически боклук.
Само да миг си представи, ти, седнал в това кабрио, изложен да ужасяваща радиация, без никаква възможност да се движиш .
Появиха са няколко видео споделяния, в които определено се вижда, че снимките са студийни.



За да отидем и да имаме възможност да се върнем от Марс ни трябва ясна концепция, при това действаща , за тераформиране на Марс.
Иначе- филма "Марсианецът " изглежда далеч по реален от показаното от Мъск.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Шуманов резонанс и осъзнато сънуваненови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear ()
Публикувано15.02.18 13:26



Из разни видеота по темата даваха идеята, че Мъск тази част много не го интересува. Той разработва системите за стигане и доставяне на неща, останалите работи като това как всъщност ще оцелее там народа не са приоритет. Първите хора, които стъпят там,май има идеята, че няма да оцелеят и без това.

Което си е доста кофти концепция, ама това е ако вярваме на маинстрийма. Ако вярваме на конспиралниците, то в зависимост на кои конспиралници вярваме или има бази на Марс от много години или човечеството не е стъпвало и на Луната.

Второто не е всъщност единствено от конспиралници, ако човек се заслуша в доводите има много, много добре обосновани неща.

А първото... Имаше сайт преди време, където разглеждаха филтрите използвани от НАСА при публикуване на снимки от Марс. Като се махнат от снимките става жълто/кафява земя със синьо небе. Което не беше конспиралническо, беше си от хора които с това се занимават и от официално публикуваните филтри на снимките.
Та беше интересен въпрос, защо всички снимки от Марс го показват като червена и враждебна планета, направено с допълнителни филтри и ясно казано, че е така от хората, които са го правили...

Ама гледам да избягвам твърде конспиралнически подход из форуми... Най-малкото защото независимо как са нещата, човечеството практически се развива с темповете на маинстрийма, съответно и да знаем нещо от нещата отзад, ползата не е голяма, докато не се отвори за всички.

От тази гледна точка... Ще стигнем до Марс, когато някъде там решат, че този сюжет ще им свърши работа за прокарване на нещата, които искат да прокарват. 2023 нищо чудно и да е, след като са го обявили вече е удобно. Което не е критика, хората така са преценили да прокарват нещата, чакаме и зяпаме.

Още един от бонусите на метафизичните системи, имаме много по интересни неща за правене отколкото да разчитаме на основният поток на човечеството, кога ще стигне до най-базовите осъзнавания.

Та така...
Но по начина по който го разглеждат в момента, привидно идеята е че първите хора там по-всяка вероятност няма да оцелеят, ако нещо доста силно не се промени в базата, с която се готвят в момента.

Все пак Мъск е бившият CEO на PayPal, не мисля, че има логика да очакваме твърде много алтруизъм там(PayPal си е супер, ама все пак...).

SX11:Mountain and wind create people incurable drawn to the wilderness.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.