Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Крионнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.11.16 09:27



ходя е твърде условно казано- ходя, само ако възнамеря да ходя.
и да, усещането за материално тяло го няма.
поне в моите сънища.
ако си сънувала аромати, т.е., ако в съня си можеш да надушваш всякакви миризми, тогава може и да ме разбереш.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Крионнови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.11.16 09:30



как проверяваш дали си в осъзнат сън или си просто в най обикновен сън ?
има ли връзка с мястото, на което си заспал и на което се събуждаш ?
можеш ли да се събудиш на различно място ?

иначе - не се трепи, хората са го измислили . на пазара вече има устройства за луцид дрийм.
и не струват кой знае колко.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Крионнови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано28.11.16 13:57



Осъзнат сън, по дефиниция, е момента когато осъзнаем че сънуваме. С това съня се променя и можем да му въздействаме по начини по които не можем на обикновен сън.

Как проверявам дали съм в осъзнат сън... Въпроса е безсмислен, ако съм стигнал до там да проверявам, вече е осъзнат.

Има ли връзка мястото... В астрала няма концепция "място". "Място" предполага стабилност която може да има само в материалният свят наоколо, в астрала всичко прелива, съответно дори и да мислиш, че се събуждаш на едно и също място, винаги ще е различно.

има ли връзка с мястото, на което си заспал и на което се събуждаш ?
можеш ли да се събудиш на различно място ?


Въпросите са безсмислени, в астрала няма "места". Ако останеш в нивата от астрала най-близки до физическият свят може да изглежда същото... Пак няма да е.

За устроиствата - ами супер. Не виждам това какво значение има в темата до момента, има както и да е...
Иначе то има и устроиства за астрална проекция, някъде из хард дисковете имам и файлче което се очаква след 5 минути слушане директно от будно състояние да те извади от тялото... От сайта който го предлага връщаха парите на хората за които не беше проработило...

Струва ми се че тук някъде не успях да обясня нещата... Моята идея, не е че е толкова трудно, че не си струва човек да се занимава без устроиства. Идеята ми е че е нещо естественно което повечето хора правят доста често, без никакви устроиства или подобни щуротии... И което може да се използва за доста впечетляващи и трудни неща, като излизане извън тялото. Освен това може да се ползва за щуротии.

Освен това че всичко това придобива дълбочина и смисъл чак когато се научим от отделените астрални сънища да се вливаме в общият астрал. (което става когато обърнем осъзнатият сън в проекцията).

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Крионнови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.11.16 14:20



Идеята е, че някой може нещо, което другите не трябва да го могат, защото това усилва ЧСЗ-то, което преведено от хуанистки означава - усилва чувството за собствена значимост, демек по простонародному егото.
Аз така ги виждам нещата.

Затова пък аз мога да практикувам осъзнато сънуване наяве, което другите не могат, и значи мойто ЧСЗ е най-велико.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Крионнови [re: Kaily]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано28.11.16 15:17



Това е друг начин да направиш овце... убеди всички последователи да се борят срещу собственото си разбиране за значение и виж после каква следа ще оставят в света около тях...


Идеята че е лошо да имаме значение... Мисля че всички които са оставили следа в историята са смятали, че имат значение...
Представи си например Лутер Кинг или Ганди... Мислиш ли че са се борили да се убедят как нямат значение?

Пък тези които хвърлят щури усилия да се убедят че нямат значение - ами сигурно ще го направят...
Един от популярните из практикуващи окултисти, се е режел с бръснач всеки път когато е казвал "аз", "мое" и въобще някакво насочване към егото. Оставил е следа, ама едва ли по начина по който би искал...

Сигурно и той човека се е борил да няма значение... Това е една от битките които е доста тъжно,ако спечелим, според мене...

Аз лично имам много надуто ЧСЗ и се стремя да практикувам такива неща които да го надуят допълнително, вече доста години. Става симпатичен процес, който ми се струва полезен и здравословен. Сигурно би било ужасно според Дон Хуан и другите образи там, ама слава богу от тях гледам да стоя по-далече... И това е само една от много причини за това. ; )

Та в случая аз нямам никакъв проблем с идеята, че някои може да прави нещо което другите не могат. А засилване на идеята че имаме значение от това - супер, също. Ама трябва да има някакъв резонанс в света наоколо. Ако си засилваме егото от това че можем да белим картофи, ни чака кофти изненада напред, като разберем, че всички белят картофи.

Ако си засилваме егото защото сме печелили най-впечетляващите състезания за готвене на картофи - виж тука вече е друго. Тук е съвсем заслужено да чувстваме, че това което сме направили има значение в света около нас.


Накратко гледам да бягам от всякакви учения които се опитват да направят овце. А ако някой иска последователите му да нямат значение, дори и за самите тях, хич не е моя човек в тези неща, Някъде из клубовете преди години описваха как са вървели семинари на кастанеда докато е бил още тук, май беше пост на Миро. И се е получило, там се вижда, че и за самият него последователите му са имало доста малко значение.

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 28.11.16 17:49.



Тема Re: Крионнови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.11.16 01:09



Ва мен пък ми е писнало от това ЧСЗ, борбата или приемането му и съм му теглила една майна и не ме интересува повече, да прави, каквото иска, да се оправя, не е малко.
Просто се занимавам с него и играта с него, независимо в каква посока, ми е безинтересна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Крионнови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано02.12.16 18:53



Ето линкче към нещо...
Само не четете българската книжка, това е първата му книга, която е доста тъповата. Последната обаче, "фазата", са напреднали доста и смятам, че за много хора техниките от там ще проработят по-лесно отколкото много скъпи, и проверени методи, и устроиства на пазара.

Това не е за сън, това е директно за излизане от тялото/астрална проекция(той ги гледа като един и същи феномен, въпрос на семантика, но семантиката е важна).

Значи книжките на английски и руски са с последните техники, безплатна е.
Въпреки че е на същият линк, българската книжка е първата му книга, която никаква работа не върши. Съответно ако не разбирате английски или руски, по-добре чакайте превод.



Въпреки че толкова наблягат на това как е нужно да се прави веднага след събуждане, за мене си сработи и от будно състояние. Ама те нещата са малко различни на този етап при мене, та за някои друг може да си има нужда от цялото нещо.

Успех на който има ентусиазъм да пробва. : )
А ако човек веднъж е излязъл в проекция, едно от интересните за посещение места е дървото на живота на кабалистите. Дървото може да се визуализира като огнени нишки свързващи живи въглени и до пътищата му стигаме през картите Таро(например Отчелника е пътя Бина > Кетер).

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 02.12.16 18:57.



Тема Re: Крионнови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.12.16 18:08



чета и говоря руски и английски и то на добро ниво.
не е проблем.
дървото на живота на Кабала хм..
те са две дървета.
второто е проекция на първото , само че на долно ниво.
една приятелка ме представи на едно същество от разклоненията на горното дърво.
сега имам съюзник.



някои хора използват силни предмети или просто препаска за главата , за за влязат в ОС по лесно.
При мен въпроса беше - това осъзнат сън ли е, или просто много жив, но обикновен сън.
като се научих да проверявам в съня си, и стана по лесно.

благодаря ти, че си си направил труда да поровиш и намериш неща специално за мен.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Крионнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.12.16 18:16



много си променена.
по спокойна, балансирана.
изглежда, последните събития ти се отразяват добре.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Крионнови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано04.12.16 16:02



Фрактали са... Влизат безкрайно навътре и безкрайно навън... Съответно могат да бъдат колкото човек иска... практически ползваме 4 за целите физически измерения(всяко от тях е една от картите от малките аркани в един от световете между другото, цялата колода "чаши" всъщност е различни места от астрала) или едно голямо което обхваща тях...

Ама могат да бъдат колкото искаш, две, осем или пет хиляди... Ама ако работиш с таро ти трябва едно за големите аркани и четири за малките. : )

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.