Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Символите  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.03.16 19:43



ДУХОВНИ СИМВОЛИ, КОИТО СА БИЛИ ПОЗИТИВНИ В НАЧАЛОТО
(нищо не е такова, каквото изглежда)

Тъмните сили са много добре обучени окултисти. Те взимат символите на светлината и използват масовата пропаганда, за да накарат хората да асоциират тези символи с тъмнината, болката и страданието, и така да потискат божествената енергия. По този начин те спират огромно количество Светлина да протича в сърцата и умовете на хората.
Това те са направили с числото 666, което е било свещеното число на богинята Венера.
С пентаграма, който е бил свещен символ на богинята Венера, а сега е символ на черната магия.
С Луцифер, който е бил символ на богинята Венера – носител на Светлината – сутрешната звезда.
Със свастиката, някога символ на духовната еволюция.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Символитенови [re: Kaily]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано06.03.16 18:02



Нистина ли вярваш в това ?! Тъпо е откъдето и да се гледа!!



Накрая разбрах, че не виждат...





Тема Re: Символитенови [re: Kaily]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано06.03.16 21:34



Едно по едно... идеята че венера прави пентаграма в небето над земята е доста лесно оспорима от всеки с начални знания по астрономия. Има еклиптика където всички планети от слънчевата система правят движенията си, може да има завои, но 5 остри ъгъла и тази форма просто няма как да стане... Ако ти е любопитно, ето пътя начертан от венера 2004, в снимки от наса, другите години формите са различни:




666 идва от новият завет, и по конкретно от "откровение"(където идеята е че това е "номера на звяра"). Идеята че Йоан Богослов е "много добре обучен окултист" който е искал да изопачи "числото на венера", ми се струва меко казано смешна...

Иначе съм съгласен че църквата си има проблеми, и идентичноста на авторите на по голямата част от новият завет, е изгубена в историята... Това си е голям проблем, християнството се базира на текст с неизвестни автори, в по голямата си част... ама се преглъща, ценностите там си остават(обичай ближния си и т.н.) има готини неща.

Та идеята, че авторите на новият завет(поне на откровение конкретно в тази част от текста, приемам че пуснатото тук е откъс), са "добре обучени окултисти" които да искат "да асоциират с символика на болката и страданието" ми се струва леко детинско като разбиране...
Християнството си има проблеми, ама не мисля, че точно това е била идеята...

Както и да е, няма да продължавам... щом ти пасва.. свободни сме да вярваме в каквото искаме все пак...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Тема Re: Символитенови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.03.16 00:43



Новият завет кога е писан?


Ищар е акадска богиня, съответстваща на шумерската Инана/ Ининин. Богиня на любовта и войната; отъждествява се с Вечерницата/Зорницата



В Северен Вавилон е бил разпространен култът към богът на слънцето Сиппаре.

А в Южен Вавилон (начело със столицата гр. Ур) почитали Луната (наопаки на Северeн Вавилон) и там се заражда сатанизмът. В лицето на бог Син (наричан понякога Наннар), т.е. Светещ, който е признат там за първи измежду боговете. Бил рогат творящ бог, внасящ светлина в тъмната нощ. Бил не случайно бог, олицетворение на Луната. Слънцето не го почитали много, тъй като през деня жегите там са непоносими и не им идвали като носещи живот, а по-скоро като убиващи живота. Негова жена е Ищар. Змията се явява символ на Бог Син. На един от най-важните празници на този бог - Нова Година, по Ефрат е тръгвал свещен кораб. Стремили се този кораб да прилича на кораба на бог Син, с който той плава по Млечния път. Предната част на кораба наподобявала змия, а самият кораб бил отрупан със злато и скъпоценни камъни.

Култът към бог Син започва да граничи с монотеизъм. За това се съди от писмени източници, където се изписва за бог Син логограмата "дингир", обозначаваща бога и отделяща го от всички останали висши сили.

Самите последователи на бог Син са държали изключително много на истината, тъй като бог Син я покровителствал.





Съществува спор в историческата наука кога за първи път е бил употребен символът на пентаграма. Датировката на този символ варира между 8200 г. и 4000 г. назад във времето. За родина на пентаграмата се сочат Шумер, Вавилон. Като астрономическа схема на движението на планетата Венера, пентаграмът се появява първоначално 4000 г. пр. н. е. в Месопотамия. Също така пентаграмът е египетски и шумерски знак за звезда. В египетските гробници небето се обозначавало с пентаграм.

Наблюдаемото движение на Венера, както древните шумери, а по- късно гърците и маите са установили, показва доста строга 8-годишна цикличност. Ако примерно, в началото на пролетта Венера се наблюдава идеално като зорница, това се случва отново на 8-ата година, като междувременно зорницата се наблюдава добре още четири пъти, но в други сезони. Тези нейни появи, отбелязвани на небесния кръг, отстоят на около 215 градуса й последователното им нанасяне върху една окръжност задава пентаграм (0, 215, 70, 285, 145, 360 - в приблизителни числа)

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Символитенови [re: Kaily]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано07.03.16 01:24



Това което наричаш Наннар, във Вавилон се е наричал Нанна, и това е синът на Ен.лил и Нин.лил.

Ен.лил и Нин.лил сами по себе си са Нефилим, разбира се, но идеята че във Вавилон сатанизма се е зародил от преклонение към сина им, ми се струва доста мътна.(нанна наистина е свързан с луната и има споменаване на някаква къща от светлина, но това е горе-долу цялото инфо)

Основните богове в Шумер а в последствие Вавилон и Акад, са Ану най отгоре, след това синовете му Ен.лил и Ен.ки.

За техният Син, Нанна, не съм срещал в шумерските плочи да се казва особенно много...
Дай ми някакъв исторически документ в който да се казва, че сатанизма е тръгнал от там... (исторически, не неща писани незнайно от кой, базирани незнайно на какво, а реален исторически текст)

Чел съм много, много текстове от шумерските плочи и имам някаква идея за боговете които те представят в Акад и Вавилон, и повечето неща споменати тук ми се струват меко казано съмнителни(а добра част от тях горе-долу абсурдни).

Целият текст е толкова съмнителен и има толкова много дупки и мътни неща, че не знам от къде да го подхвана... Та да го направим по лесно, дай някакво научно доказателство(не конспиралническо, научно - има предостатъчно текстове от Шумер), за каквото и да било от споменатите неща.

Първо за орбитата на Венера и как вместо да е що годе право движение обръщащо се при ретраградния момент, ще чертае прави ъгли из небето, пък и шумерите това ще го наблюдават преди 8200 години когато Шумерска цивилизация не е имало...

Второ за това как пентаграмата е дадена от шумерите преди 8200 години(пак когато там не е имало цивилизация), са я видяли като пентаграма, ама реално научно или поне което можем да проверя сам, иначе всеки може да твърди каквото иска.

Трето, картинка на шумерска плоча с пентаграма на нея... Щото до момента не съм виждал, пък и не знам да е имало и във Вавилон...

Четвърто - 666 като число показващо венера тръгващо от... Шумер може би?
Всичкото тук е такава каша, че вече въобще не знам къде очакваш да ги намериш...

Пето - какъв точно сатанизъм е тръгнал от там?
Основателя на сатанинската църква(Ла Вей), вписва Кроули като родоначалник на сатанизма(нещо което Кроули не би бил съгласен мисля), и хич не мисля че тяхното определение за сатанизъм е това което ти гледаш... Самият факт че има почитане на бог, вече значи че не е модерният сатанизъм...


Аз мога да ти дам тонове, за това че основните богове в Шумер са Ану/Енлил и Енки, съответно във Вавилон и Акад са техните репрезентации... И Нанна, макар че малка част от споменатото е вярно, почти всичко друго според мене определено не е. : )

А това линкче което даваш, не ми се чете цялото, само виждам че смятат Мардук за Вавилонски бог... което предполага че е съвсем различна гледна точка, или вярваме че съществуват нефилим/анунаки, и Нибиру и Мардук(имената в Шумер и Вавилон съответно) са едно и също, или не вярваме и Мардук е бог. Не става да ги смесваш както ти хрумне..

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 07.03.16 01:26.



Тема Re: Символитенови [re: Owlbear]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано07.03.16 02:05



Не го пиша за да се заяждам. Всеки е свободен да вярва в каквото иска разбира се...


Само че... Сичин доказваше Нефилим и собственият си поглед съм шумерските плочи по много начини... Даваше описание на планети, преди НАСА да стигне до тях, прехвърляха месности и събития от старият завет, а както споменахме на друго място във форума Планета 9 отговаря на всички описания на Нибиру. Дали ще я признаят или не, мисля че това дори и дане я, е много по-силно потвърждение от необходимото...

Ама какво стана със Сичин...
Изчакаха да почине и сега всички обясняват, пишат отворени писма и правят какви ли не други глупости за да покажат според тях колко много грешки имал Сичин... ама никой дума не смееше да обели докато беше жив, просто защото знаеха, че като се стигне до Нефилим няма как да изкарат повече от него, всичкото беше достатъчно обосновано и потвърдено по десетки начини през годините.


На този фон, да вярваме че Мардук е бог, а синът на Ен.лил е светец(още повече пък че някой е решил да прави монотаизъм базиран на него, забравяйки всичко останало от Нефилим включително Ану и синовете му), ми се струва много странна идея... Достатъчно странна че да си струва човек да продължи темата, за сега...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Символитенови [re: onmyown-189576]  
Автор Силвия М (:-)
Публикувано07.03.16 08:00



Във всичко се търси някаква закономерност и цикличност, или подобие.
Но даже и за фракталите липсва правилната дефиниция.
Подобията са от и заради нашето стремене за подреждане и класифициране на нещата.




<a target="_blank" href="https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%BB
">https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%BB
</a>




Накрая разбрах, че не виждат...



Редактирано от Силвия М на 07.03.16 08:01.



Тема Re: Символитенови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.03.16 11:08



Сега, да ти кажа моята гледна точка.
Първо - миналото може да се променя от настоящото, миналото не е написано на камък, не е твърдо и не е непроменимо.
Второ - всички неща са неутрални, ние им даваме смисъл.
Трето - не вярвам много на науката история и на разни други науки, защото е много лесно да бъдат манипулирани и след няколко поколения да бъдат променени съвсем наопаки.
Четвърто - не ти дадох линковете, за да задълбаваш в детайли, по които да спориш, дадох ти линковете, защото имат малко различна гледна точка от общоприетата, верни ли са , не са ли верни .. кой знае.
Пето - винаги си казвам - а какво, ако... и това, че науката в момента няма доказателства ... това какво значи? Че не мога да мисля извън така наречените научни рамки и съм вкарана в нейната кутийка ли? Аз не мисля така.
Шесто - вярвам в конспиративните теории.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пентаграм на Венеранови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.03.16 11:13




Пентаграмът на Венера с картинки, движещи се картинки и обяснения.

Видео по въпроса

Редактирано от Kaily на 07.03.16 11:17.



Тема Re: Символитенови [re: Kaily]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано07.03.16 11:18



С това обезсмисляш всичко... Миналото няма значение, настоящето няма значение, науката няма значение, линковете нямат значение, информацията в тях няма значение... Научни доказателства нямат значение, гледните точки нямат значение...

Ами хубаво, ако смяташ че идеята че нищо няма значение ти помага, супер... Аз каквото и да кажа, няма да има значение на този етап...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.