Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Закривайте разделанови [re: Firi]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.01.16 18:39



Supercomputer Takes 40 Minutes To Model 1 Second of Brain Activity
Despite rumors, the singularity, or point at which artificial intelligence can overtake human smarts, still isn't quite here. One of the world's most powerful supercomputers is still no match for the humble human brain, taking 40 minutes to replicate a single second of brain activity.

Researchers in Germany and Japan used K, the fourth-most powerful supercomputer in the world, to simulate brain activity. With more than 700,000 processor cores and 1.4 million gigabytes of RAM, K simulated the interplay of 1.73 billion nerve cells and more than 10 trillion synapses, or junctions between brain cells. Though that may sound like a lot of brain cells and connections, it represents just 1 percent of the human brain's network.

The long-term goal is to make computing so fast that it can simulate the mind— brain cell by brain cell— in real-time. That may be feasible by the end of the decade, researcher Markus Diesmann, of the University of Freiburg, told the Telegraph.

кво ще кажеш ?
ако си внимавал в часовете по английски - ок, ако не си - сори.
доучи си и пак пиши нонсенс-и .



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Закривайте разделанови [re: silver.moon]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано02.02.16 15:55



Ситуацията е религиозен кретен се пъне като бръмбар на сламка





Тема Re: Закривайте разделанови [re: silver.moon]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано02.02.16 15:57



Не съм учил английски бе тука е БГ, но религиозните чифути скоро ще прибягнат и до китайски като нема кво да кажат на български. Лайномет си ти драги





Тема Re: Закривайте разделанови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано07.02.16 13:20



Както казват някои метал банди:
Run to the hills, run for your lives!!!
Давай да се измъкваме от тука(темата), че стана страшно хехе...

Иначе инфото е интересно, ама всеки следващ пост само води до следваща доза помия която Firi с високата си нравстеност(спомената в другата тема) излива при първа възможност...

(не знам как точно вървят заедно високата нравственост и наричането на друг потребител на форума "Лайномет" без причина, ама както и да е...)


За клинична смърт могат да се напишат много интересни неща, ама би било много шантав ход точно в тази тема и точно сега.

Иначе аз лично се измъквам от темата с пълна скорост, мисля че би било разумен ход на този етап... Твърде много нравственост се събира, малко поотвикнах на българските форуми(твърде много писане в азиатски), та бях забравил как се развиват нещата тук честичко...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Закривайте разделанови [re: Owlbear]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано09.02.16 10:25



Нравственост и толериране на лъжите и измишльотините са две противоположни понятия. Нравственост значи да не лъжеш. Какво реално казахте в тази и другата тема? Абсолютно нищо само препратки към чуждоезични сайтове.Ми преведи бе конспектирай, изложи теза и доклазателства на български.Е така от самоуважение или на български цитирате само глупостите на цигани и индиянци едни напреднали в нечистоплътноста и алкохолизма народи ама духовно извисени и с паранормални способности:) Пълни нещастници с психични проблеми и нужда от някаква имагинерна утеха, за това смучете като наркомани (някои и буквално) всякакви глупости с етикет езотерика:)

Редактирано от Firi на 09.02.16 10:31.



Тема Re: Закривайте разделанови [re: Firi]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.02.16 16:58



значи, за теб има голяма надежда , това присаждане на глави си е супер.
няма нужда да се образоваш повече.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Закривайте разделанови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.02.16 17:03



да ти кажа, хора с претенции за какво ли не има навсякъде.
никога не може да ме обиди човек, който е без значение за мен.
мнението му също е без значение.

тя, да се измъкваме от темата.
като слушах едни напълно смешни прогнози за годината на огнената червена маймуна , и ми стана страшно..
една лелка с претенции за нумеролог, астролог и каквото там се сетиш взе да ме убеждава, че цвета на дрехите през тази година имал някакво значение.
и как ме виждаш в ярко червено по улиците ? хахахаха

та, ти като практикуващ, какво видя за тази година или това е строго индивидуално ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Закривайте разделанови [re: silver.moon]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано19.02.16 15:32



Ми да нема като тебе да седя в Медресето с години и да си казавам "аз мога, аз мога" а всъщност нищо да не можеш





Тема Re: Закривайте разделанови [re: silver.moon]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано19.02.16 15:34



А мене не може да ме обиди ни човек със значение нито такъв без. Защото обидиш ли се значи имаш голямо чувство за собствена значимост. Трябва да стоиш като скала и да т бият, бият шамари ,а ти да си повтаряш "Не съм обиден, не съм обиден". И тогава ще дойде ангел небесен и ще ти ебе майката





Тема Re: Закривайте разделанови [re: Firi]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано26.08.16 19:27



И чий дух остава накрая в новия индивид? Този на тялото или този на главата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.