Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.16 16:25



...и аз не разбрах...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.01.16 07:01



Тоя въпрос за физическото тяло е свързан с въпроса за смисъла и значимостта на съществуване на всички тела и изобщо на всичко.
Не че има добър отговор.

Сигурно важното е да има разни интересни и вдъхновяващи неща за търсене.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.01.16 21:09



Ми аз имам отговор, който ме удовлетворява.
Човек има ен на брой тела, не знам колко точно. И физическото тяло е най-плътното от тях.. Човек се помещава едновременно във всичките си тела, но, слизайки на земята, избира да се фокусира да гледа от позициата на физическото тяло и да забрави как се гледа през останалите. За да може да изживее определени опитности, които не може да изживее с останалите.
Човекът не е тяло, което има душа, а душа, която си има временно тяло.
Идва момент, в който може да си спомни какъв е всъщност. Най-често като умре.
Но това не значи, че не може да го направи и прави и приживе. Просто малцина успяват, а и малцина изобщо се интересуват да го направят.
От физическия свят има много изходи, но човек обикновено се докопва само до един от тях, най-очевидния.

Затова се казва, че номерът е да умреш преди да си умрял. Останалото така или иначе си тече.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.01.16 06:49



Тоя отговор за физическото тяло понякога ми се вижда добър, но пък си остава въпроса за смисъла на съществуване на всичко останало.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.01.16 18:03



Както казва Башар - нищо няма смисъл. Ние му даваме смисъл.
Така че - какъвто смисъл те прави щастлива, такъв вложи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.01.16 07:10



Знаеш, че тоя отговор за щастието ми е познат:)
Бих заменила тая дума и с други – например, да му е интересно на човек; да се посвети на някаква кауза; да открие трайна мотивация, пък била тя и съвсем банална, като да печели пари и т.н.

Всъщност ми се иска да намеря нови отговори на стари и вечни въпроси.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.01.16 13:41



Честито, завладял те е духът на новото време


Аз всъщност цял живот това съм правила - гледала съм на нещата от различна перспектива. Това все още ми е интересно и е едно от малкото неща, които са се задържали да са ми били интереснипрез целия ми живот.
Да намериш нов отговор значи да погледнеш от друг ъгъл.
Хъбард, бащата на сциентологията, казва, че хората не са нищо друго, освен гледни точки. Като се замислиш, и тая перспектива е валидна.
Какво друго може да е човек...аз обожавам да сменям гледни точки.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.01.16 06:45



Това с новите неща, вкл.гледни точки и перспективи, е малко трудно.
Все имам чувството, че всичко вече съм чела, чувала или виждала в някакъв вариант.
Но пък понякога е интересно да се търсят нови приложения на стари неща.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.16 13:02



Ми аз непрекъснато имам нови озарения и просветления и значи нови гледни точки.
Може би трябва да се отпуснеш и да оставиш духът или висшия аз да ти ги подава, умът принципно май не е способен на това.
Като ученичка много обичах задачи да решавам, трудните бяха най-сладки, защото се въртиш около тях, въртиш и в един момент ти присветне, просветне или както там го наречеш.
Затова рисуват човек с крушка до главата - присветнало му значи. Затова и Архимед търчал гол и викал: "Еврика!".
Като ти присветне, е винаги ново, ама винаги.
Като умът дъвче нещата, винаги е нещо старо.

А ти може и да четеш едни и същи неща, уж различни, ама идващи от едно и също място. Башар много еврики ми поднася. Сега слушам Крион за новото време - и там имам еврики. Казва неща, които уж съм ги знаела, ама все ми присветва.
Ето линк към аудиоматериалите му., от 2013 има даже с превод на български, щото е бил тук.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано27.01.16 13:37



Споко това е щото остаряваш. Природата е намерила лек за това и дори само за това живите същества умират и се раждат други с чист мозък. А то тия басни за преформатиране и съхранение в стар раздрънкан харддиск с една камара лоши сектори и бавно четене запис ги има отдавна но защо ли всички си купуват нова техника:) Така, че не се коси оти ке ти мине и друг ке дойде:) Ти представяш ли си къв ужас би било ако хората бяха безсмъртни или живееха по 5-600 години? Немаше да сме слезли от дърветата още вервай ми:)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Firi на 27.01.16 13:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kaily на 29.01.16 22:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.