Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Време е за новата реалност  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.09.15 19:41



Това, което чакам от 2001 година, защото оттогава знам за него и го предвкусвам, настъпва. Най-накрая.
Няма да повтарям всичко, което се носи из интернета. Само поствам набързо преведена част от последната сесия на Башар.



12 септември 2015
(със съкращения)
Башар: Преди да продължим това предаване, нека първо обяснявим какво преживяхте преди малко.
Един момент!.... Един момент!.... Един момент!....
Извиняваме се, трябва да не отговаряме на този въпрос .... нещо се случва.
Друг глас: Пространствено временната матрица, която познавате като физическа реалност, заради промени в честотата на съзнанието, се дестабилизира. Тази дестабилизация позволява да се случи прехвърляне, което не е било възможно преди. Направено е пренареждане на споразуменията. Споразуменията се пренаписват. На по-високи нива, на ниво шаблон, реалността започва да се разпада по шевовете. Това дава възможност за по-голяма флуидност и гъвкавост в опитностите ви в пространство-времето, повече разбиране на вашата връзка към самото измерение, което наричате физическа реалност. Това са основните промени, които позволяват промяната да се случи, нови споразумения да се сключат, ново съзнание да стане неразделна част от цялостния дневен ред. Във вашия свят е дошло ново съзнание, към вашия свят се присъедини ново съзнание, което ще обхване и съдържа и ще ви потопи в известна степен в енергия и флуидност, която не сте имали тук досега. Много промени ще се случат и начинът, по който вашият свят е изразявал тази енергия, няма да бъде повече същият. С времето тази промяна ще се случва по-бързо. В идващите орбити, които вие наричате години, промените ще се случват почти незабелезяно. Орбитите на планетите ще се преместят леко навън, леко навън, почти незабележимо, за да съответстват на новото разширение на енергията във вашата система. И ще помогнат за задвижване и ускоряване на преживяването ви напред към една нова реалност, която дори не си представяте. Това ще бъде първото семе на кристализацията на шестата хибридна раса, а също ще засади семената, които в крайна сметка ще доведат до седмата. Това е всичко.
Башар: Понеже сега сме фокусирани върху идеята за една нова фаза на интерактивност с вас, с по-голяма откритост и желание от ваша страна за контакт, с повече участие и създаване на нови източници на енергия, която ще доведе до контакт. Това, което изпитахте, беше началото на нова архетипна енергия, която влиза в системата ви, и която никога не е била тук преди. Вие сте имали индивидуални контакти с извънземни и сте водили дискусии за извънземни цивилизации, но това никога до този момент не е включвало архетипна енергия на извънземните във вашето колективно съзнание. Но сега тази енергия е тук

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.09.15 21:15



архетипна енергия - какво е това ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.09.15 22:07





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.12.15 14:22



Честита Коледа на всички присъстващи и неприсъстващи.
Пожелавам ви скоро да се срещнем в новата реалност.
Вярвате или не, нещата вече се случиха на фино ниво, остава им само да се проявят.
АН, къде изчезна така, да не се отдаде на медитации?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.12.15 06:15



Честита Коледа и тук



занимавам се с физическа реалност

какво ново от реалностите на извънземните?
да не си открила нови интереси или автори, или книги?



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.01.16 21:52



Крион на първо време, той е стар, ама аз го открих съвсем напоследък.
2016 ще е прелюбопитна година, а може и малко така опасна...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.01.16 06:50



Старо или ново- без значение. Важно е нещо да ни плени и да ни зареди с енергия и ентусиазъм за известно време. Защо да е опасна новата година?

Барселона звучи топло, но защо точно Барселона? Иначе е подходящо време да мислиш за чужбина и чужди култури.
Имахме по празниците гостенка от Бразилия- вероятно по правило в топъл климат живеят приятни и спокойни хора





Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.16 01:04



Щерка ми мисли за Бразилия. В Барселона живее и работи една приятелка, та познава мястото и имам при кого да отида. Освен това е в Европа, не е далеч, има евтини полети до там. И има море. Животът бил по-евтин от тук.

Ми каналите плашат туй онуй, лошите сили последен напън, може природни катаклизми, световен срив на борсите, Башар септември рече да следим Китай и Гърция. Ако се случи нещо там, ойде финансовата система и всички авоари с нея.
То като раждането - хубаво нещо, ама докато родиш зор...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.16 01:05





Отброяваме 13 месеца
БАШАР – Отброяваме 13 месеца
27-ми септември, 2015 г.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.01.16 06:45



Ако падне някой по-голям метеорит е възможен сериозен катаклизъм, макар че сегашната цивилизация най-вероятно ще оцелее в някакъв редуциран вариант.

За Испания какво му мислиш – иди поне на екскурзия, пък каквото излезе.
Търсим енергията на извънземните, а в непосредствена близост има също толкова непознати енергии.





Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.01.16 11:39



Къде са тия енергии?
Дори и да ги има, нямат същия вкус, а аз търся енергии с определен вкус.
То за Барселона почнах да мисля преди два дена, засега разглеждам сайтовете им за недвижими имоти. Има някакъв сайт за продажба от банки. Та се намират и жилища, които са на час път от Барселона в посока сушата с цени съвсем на една гарсониера в Люлин...аз лятото гледах в Гърция, впрочем, също се намират евтини жилища, ама какво е на място - не знам..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.01.16 06:47



И в Испания на преден план ще излезе въпросът с енергията- какво да правим с нашата, как да се зареждаме с нова. Освен ако идеята ти не е свързана с недвижимите имоти – тогава ще е ясно около какво ще се върти енергията.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.01.16 13:24



Ми да де, какво да правим с нашата...То зареждането идва от работата с нашата..не знам, подръчквам насам натам и чакам нещо да ми се подскаже.
Карам на принципа на Башар за въодушевлението, което е пълен набор от инструменти. Следвам пътя на въодушевлението докато мога с нула очаквания, след като не мога повече да го следвам, минавам на следващото.
Да видя дали ще проработи...

Някой да иска коте? Появи се на 21 декември, дойде с щерка ми една нощ, никога не съм гледала котка, кой знае, може и да е бременна, иначе що е избягала от предишните си собственици...иначе е добра, бързо се научи къде да пишка, почти сме се научили да се дерем на едно парче мокет, спи по цял ден и така..

Много ми се иска да правя процесинг и с това да си заработвам прехраната, ма нещо кандидати няма.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.01.16 07:05



За всички създания по земята сега Юпитер е в Дева, а там той затруднява амбициите и желанията. По-лесно все пак се реализират желания, свързани с материалната реалност и е подходящо в нея да откриваме вдъхновение.

А Сатурн е в Стрелец и когато е там може да се усещаме като в капан. Решението отново е откриването на по материално вдъхновение. Важно е да можем да променяме схващанията и разбиранията си.

Излиза, че продължаваш да си черпиш вдъхновение от процесинга, но търсиш и ново вдъхновение от материалния свят.


Просто за всички е подходящо да обърнат внимание на материалното за да съхранят и развиват духовното.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.01.16 12:15



Дошло е време да се свалят новите енергии на земята.
Башар след три години глад бой стригане успя да ме убеди, че никъде няма да ходя, ами трябва да свалям наученото на земята. И че трябва да се действа в посока най-голямото въодушевление.
Така че почнах да се оглеждам за действие, не заради Юпитер, а заради Башар. От зор...а иначе на мен Юпитер пък ми се върти около МС - девети и десети, та си мисля, че това е показател нещо да правя - какво, не знам, ръчкам насам натам за момента.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.01.16 06:51



Най-лесно обменяме енергия чрез любов и общуване с другите или чрез работа. При теб и двете сфери се управляват от Венера като общ и персонален сигнификатор. Сега наталната ти Венера е хармонично аспектирана от тр.Уран, т.е. възможни са внезапни и бързи благоприятни промени в тия сфери.

Докато чакаш, кажи какво мислиш за мигрантите и Ислямска държава от икономическа и духовна гледна точка.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.01.16 20:06



Ох, амин дай Боже нещо да се случи и от твоите уста в Божиите уши. Или в ушите на извънземните.
Поподредила съм си нещата, та нямав засега нужда от пари, а и съм се научила да живея, без да харча.
Ама не ми се стои на едно място, не мисе лежи и да се чудя какво да правя. А и не ми се работи при тия идиоти български, а и всякакви алчни откачалки..

За мигрантите не знам какво да мисля. Определено САЩ подкрадиха огъня около Европа отвсякъде и причиниха тия вълни. Сега бягат нормални хора, а покрай тях и подставени лица, а Европа си бърка в носа.
Защо го правят САЩ - подозирам, че създават хаос, за да предотвратят идването на един нов ред, който е съвсем различен от техния нов световен ред.
Но какво ще стане конкретно и докъде ще се стигне, идея си нямам... ти какво виждаш по въпроса?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.01.16 06:43



От икономическа гледна точка сигурно Германия, САЩ и Русия имат еднакви заслуги за ситуацията.

От духовна гледна точка е интересно. Такива масови преселения и разселения (ако продължат, защото за сега май не са масови) са характерни за нови етапи в развитието на цивилизацията.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.16 16:45



О, изобщо и не говоря за нов етап, това е толкоз просто логично и очеизвадно, че стои като неизменен фон, който дори не го споменаваме от един момент нататък.
Преселения ще има още повече - заради климатичните промени и заради човешки действия.
Ври и кипи - откога пиша теми на тема новият порядък. Всъщност илюминатите го предугадиха и се опитаха да го изпреварят и изкривят, затова толкова усилено натискаха за нов световен ред. Един вид - виждаме какво се задава, затова ще построим защитна стена да се пазим от него и защитната стена ще е контролиран хаос, нов световен ред, климатични промени, които изкуствено ще предизвикаме, и още ред други действия, до които са могли или още могат да се докопат.
Като техните безумия са отделно от планетарните промени, които земята прави. Гайя. Или Гая.

Твърдят някои, че Гайя отдавна мина в горно измерение, само човечеството още пъпли и се тутка.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.01.16 06:25



Ако се случи някое голямо измиране, сигурно само след няколко поколения цивилизацията ни ще изглежда по начин, който сега не можем да си представим.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.01.16 18:48



Ми то се е случвало много пъти досега.
А и сами сме се изтребвали. Атлантида и не само.
Пък някои казват, че отгоре има някаква пелена и тя ни пречи да виждаме звездите и вселената такава, каквато е.
Та, като се махнела пелената, съвсем друга картинка сме щели да виждаме.
Историята не е тази, която ни преподават, астрономията не е тази, то човечеството верно няма да издържи на толкова различна информация и ще лудне.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.01.16 07:24



Така е, трябват ни разни пелени.
Понякога знанието за утре ни кара да губим мотивацията си да сме живи днес.





Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.01.16 08:16



ако съм разбрал вярно Башар, то ние не само имаме, но и знаем, че имаме повече от 5 сетива.
преди няколко дена, сутринта, без никаква явна причина извадих всичките си кредитни и дебитни карти от портфейла, пари , оставих една много дребна сума и няколко монети.
вечерта, плащайки на таксито , съм пуснал портфейла си някъде на седалката и се прибрах без портфейл.
нямам загуби, освен това сега си вярвам на макс.
както казва Башар - прогнозите ни са свързани само с моментното усещане на енергията около нас, сега, в този момент.

та, такива ми работи.

иначе - какво ти пречи да опиташ да правиш това, което ти доставя радост ?
Прави процесинг, ако самата дума процесинг спира това, да си намериш клиенти, смени я на каквото ти дойде на ум, какво ще загубиш ? Това, че процесинга няма да се казва процесинг няма по никакъв начин да го промени, нали ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 15.01.16 08:26.



Тема много интереснонови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.01.16 08:33



Башар: На теб защо ти пука? Защо ти пука? Защо? Не цениш себе си достатъчно? Ти вярваш на другите, когато се опитват да отразят подценяване към теб? Защо им вярваш, защо мислиш, че това има нещо общо с теб?

и още

Башар: Ти можеш да се справяш с всичко, което се случва. Ако не можеше да се справяш с нещо, то нямаше да се случва.
Участник: Да. Би ли го казал отново, за да ми влезе по-добре в главата?
Башар: Ти всъщност не можеш да получиш повече от това, с което можеш да се справиш, това не е възможно. Ти обаче можеш да вярваш, че не си готова да се справиш.
Участник: Точно така.
Башар: За всяко нещо, което се изпречи на пътя ти ... ти трябва да знаеш, че ще можеш да се справиш, защото то съответства на вибрацията, която излъчваш! То не може да бъде повече от вибрацията, която излъчваш, нито по-малко. То трябва да съответства точно на вибрацията ти.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.01.16 13:49



А Крион твърди, че шестото сетиво е състраданието.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.01.16 13:54



Утре е пълно с паралелни реалности, ние избираме в коя да влезем.
А избираме оная реалност, която съответства на вибрациите, които представляваме в момента.
Първо имаме убеждение за нещо си, после това убеждение привлича като с магнит разни второстепенни убеждения, чувства, отношения и енергии и накрая всичко това накуп предпоставя бъдещето, в което да се напъхаме.

Та ако имаш знание за утре, със сигурност то се базира на изначални убеждения тук и сега в теб, които формират това знание за утре.
Като за начало - със сигурност имаш убеждение, че идва някакво сигурно бъдеще и то е неотменимо.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.01.16 17:19



значи, има хора, на които това чувство за състрадание е ампутирано.
нямат такова.
и те стават все повече.
за съжаление.
смятат, че състраданието ги прави слаби.
на какво ниво са ?
2.0 ?

изобщо, даде ми четиво за следващите няколко дни.

Тенкс !

ПП - жените около Кастанеда , когато не могат да вземат решение или пък се колебаят, правят следното - оставят ума си да блуждае, занимават се със несъществени неща и изведнъж отговора идва от само себе си.
Другия начин е да се вгледаш към хоризонта , на юг или изток, гледаш и блуждаеш, после отговора си идва сам.


дано да съм ти помогнал.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.01.16 07:19



„Утре е пълно с паралелни реалности, ние избираме в коя да влезем.“

Така ще е, само ако Утре зависи на 100% от волята ни. Т.е само ако волята ни е по-силна от всякакви възможни външни фактори (природа, бог и пр.)

Или ако се откажем от индивидуалност и се слеем с цялото, вкл. вселена, природа, бог и т.н., т.е. ако се откажем от индивидуална воля.





Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.16 16:29



Утре разполага с всички възможности и варианти, както и днес, както и вчера, както и тук и сега, защото всичко е тук и сега.
т.е. ние не създаваме нещо, че да използваме волята си напук на течението.
Ние просто избираме къде да влезем, от всички възможни врати през коя да минем.
От какво зависи през коя врата ще влезем?...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.16 16:33



Ми да де, болшинството хора нямат състрадание и следователно не им е отворено третото око или шестото сетиво.
И така изглежда много по-смислено и много по-елементарно и лесно уловимо. Не знам прав ли е Крион, ама ползвам техниката на процесинга, която гласи - Не е мажно дали е вярно, важното е дали работи.

А за блуждаенето, това не е карлитково откритие, всички го ползват от памтивека, и аз го ползвам далеч преди да срещна писанията му.
Ние сме две части - моя милост в тоя момент и висшия ми аз, и двете сме едно цяло, ама висшия ми аз знае какво прави, а умът ми не знае, мисли си, че знае, и много държи той да води хорото.
Та като отстъпи умът ми многознайкото назад, дава възможност на висшия аз да се намеси, оправи старите бъркотии и начертае новите насоки.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано16.01.16 16:38



всъщност, намесва се нещо, което ти дава отговора наготово. все едно какво име ще му дадеш.
някои му казват намерение някои висш аз , каквото ти дойде на ум.
все едно , името е грешно.

ти можеш само да го приемеш, или да се съпротивляваш, докато нещото не те плесне здраво и после пак тръгваш по начертания път.
винаги е така.
и Башар го казва.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.16 18:54



На тоя отговор наготово аз му викам озарение и съм свикнала с него от млади години.
Оттогава знам, че отговорът наготово е абсолютен и неизменно верен, докато отговорите на ума, базирани на логиката, са изменчиви в зависимост от постулатите, от които са тръгнали разсъжденията.

Понеже науката разчита на логиката на ума, вързана с фактите, които пък се променят, цатова на науката не може да се разчита.
Но на озаренията не само че може, но и трябва.

И затова аз мога да говоря само за неща, получени чрез озарение. За останалите неща просто казвам, че не знам, още не съм получила информация. Не че не мога нещо да кажа, защото умът никога не оставя празно място в неговото си знание, но знам, че отговорът е от ума и следователно некачествен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.01.16 07:00



В конкретна реалност някои неща са предопределени и изборите са ограничени.

(т.е. вратата зависи от външни фактори)



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.16 19:29



Да, ама пък може да прескочиш в друга реалност, където изборите не са ограничени.
Всъщност аз цял живот точно това се опитвам да правя - от реалност с ограничения да прескоча в реалности с по-малко.
И успявам май...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.01.16 07:17



И аз така правя, но само в една реалност успявам да съм с материалното тяло, а ми се струва, че тя е важна, особено ако има прераждания.





Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано19.01.16 14:11



И кво стана с тие орбити?



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.16 17:46



Ми те реалностите с материално тяло са безброй, а освен това материалността на тялото има безброй градации.
Примерно можеш да си в това същото материално тяло и в безчетно число реалности с него, не знам защо си решила, че е само една реалността.
А сега влизаме в 4Д реалност, в която мматериалното тяло става по-малко материално, времето и пространството по-гъвкави и по-малко детерминирани, всичко става по-течно - обаче все още си е материално и ще бъде материално още бая прераждания.
Нищо не се променя с щракане на пръсти за една нощ - не че не може де, ама хората по правило предпочитат процесите, защото учат в тях, а процесите изискват време.

Та що са прераждания пред нас - все могат да са в материални тела..ама едно е негъвкаво, детерминирано за остаряване и с много ограничители материално тяло, друго е така по-гъвкаво в пространството,времето, здравето, възрастта и т.н. тяло.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.01.16 06:47



Тогава проблемът е, че аз не мога да съм с това тяло в други реалности и не знам някой да го може. Ти да не би да смяташ, че го можеш?

Допускам, че е възможно да съм с материалното тяло в сън, например, но не се получава.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Firi]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.01.16 06:48



Кои орбити?



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.16 16:25



Ние непрекъснато се преместваме от една реалност в друга милиони пъти в секундата. Това възприемаме като време. Точно обратното е - ние не можем да стоим в една и съща реалност, така сме създадени, да се местим, местим, прескачаме, прескачаме, прескачаме - никой не може да влезе в една и съща реалност два пъти.
Но реалностите в които се движим, се отличават толкова леко една от друга, че си мислим, че сме в една и съща реалност - ти си се преместила в различни реалности толкова пъти досега, че даже няма как да се изпишат като число. Тялото ти толкова пъти се е променило и е сменило клетките си, че вече изобщо не е същото, отделно и то се е движило и променяло, за кое точно тяло си говориш?
И за кои реалности?
И то всички тела са материални, ако говориш строго за физическото, то за кои реалности не можеш да бъдеш с него? В осъзнатото сънуване и подобни ли?
Ми, ако започнеш да влизаш там с някое от другите си тела и се научиш да си в състояние на съзнание, бидейки примерно само в астрално тяло, което аз не мога засега, то защо точно ти е физическото тяло?
А и физическите тела се променят в тая епоха, и ДНК се освобождава, и телата стават по-различни от преди, и светлинно тяло се изгражда, и ...
А пък аз най-много харесвам на Башар тезата, че ние не се намираме в тялото си, а тялото се намира в нас. И идеята за излизане от тялото е всъщност преместване на фокуса на вниманието от това да гледаме извътре от тялото през очите си, другаде.
А това вече аз го мога, верно, не е застопорирано, но от дете мога да гледам от друг ъгъл...и на практика всички го можем.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.16 16:25



...и аз не разбрах...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.01.16 07:01



Тоя въпрос за физическото тяло е свързан с въпроса за смисъла и значимостта на съществуване на всички тела и изобщо на всичко.
Не че има добър отговор.

Сигурно важното е да има разни интересни и вдъхновяващи неща за търсене.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.01.16 21:09



Ми аз имам отговор, който ме удовлетворява.
Човек има ен на брой тела, не знам колко точно. И физическото тяло е най-плътното от тях.. Човек се помещава едновременно във всичките си тела, но, слизайки на земята, избира да се фокусира да гледа от позициата на физическото тяло и да забрави как се гледа през останалите. За да може да изживее определени опитности, които не може да изживее с останалите.
Човекът не е тяло, което има душа, а душа, която си има временно тяло.
Идва момент, в който може да си спомни какъв е всъщност. Най-често като умре.
Но това не значи, че не може да го направи и прави и приживе. Просто малцина успяват, а и малцина изобщо се интересуват да го направят.
От физическия свят има много изходи, но човек обикновено се докопва само до един от тях, най-очевидния.

Затова се казва, че номерът е да умреш преди да си умрял. Останалото така или иначе си тече.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.01.16 06:49



Тоя отговор за физическото тяло понякога ми се вижда добър, но пък си остава въпроса за смисъла на съществуване на всичко останало.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.01.16 18:03



Както казва Башар - нищо няма смисъл. Ние му даваме смисъл.
Така че - какъвто смисъл те прави щастлива, такъв вложи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.01.16 07:10



Знаеш, че тоя отговор за щастието ми е познат:)
Бих заменила тая дума и с други – например, да му е интересно на човек; да се посвети на някаква кауза; да открие трайна мотивация, пък била тя и съвсем банална, като да печели пари и т.н.

Всъщност ми се иска да намеря нови отговори на стари и вечни въпроси.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.01.16 13:41



Честито, завладял те е духът на новото време


Аз всъщност цял живот това съм правила - гледала съм на нещата от различна перспектива. Това все още ми е интересно и е едно от малкото неща, които са се задържали да са ми били интереснипрез целия ми живот.
Да намериш нов отговор значи да погледнеш от друг ъгъл.
Хъбард, бащата на сциентологията, казва, че хората не са нищо друго, освен гледни точки. Като се замислиш, и тая перспектива е валидна.
Какво друго може да е човек...аз обожавам да сменям гледни точки.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.01.16 06:45



Това с новите неща, вкл.гледни точки и перспективи, е малко трудно.
Все имам чувството, че всичко вече съм чела, чувала или виждала в някакъв вариант.
Но пък понякога е интересно да се търсят нови приложения на стари неща.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.16 13:02



Ми аз непрекъснато имам нови озарения и просветления и значи нови гледни точки.
Може би трябва да се отпуснеш и да оставиш духът или висшия аз да ти ги подава, умът принципно май не е способен на това.
Като ученичка много обичах задачи да решавам, трудните бяха най-сладки, защото се въртиш около тях, въртиш и в един момент ти присветне, просветне или както там го наречеш.
Затова рисуват човек с крушка до главата - присветнало му значи. Затова и Архимед търчал гол и викал: "Еврика!".
Като ти присветне, е винаги ново, ама винаги.
Като умът дъвче нещата, винаги е нещо старо.

А ти може и да четеш едни и същи неща, уж различни, ама идващи от едно и също място. Башар много еврики ми поднася. Сега слушам Крион за новото време - и там имам еврики. Казва неща, които уж съм ги знаела, ама все ми присветва.
Ето линк към аудиоматериалите му., от 2013 има даже с превод на български, щото е бил тук.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: AH_]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано27.01.16 13:37



Споко това е щото остаряваш. Природата е намерила лек за това и дори само за това живите същества умират и се раждат други с чист мозък. А то тия басни за преформатиране и съхранение в стар раздрънкан харддиск с една камара лоши сектори и бавно четене запис ги има отдавна но защо ли всички си купуват нова техника:) Така, че не се коси оти ке ти мине и друг ке дойде:) Ти представяш ли си къв ужас би било ако хората бяха безсмъртни или живееха по 5-600 години? Немаше да сме слезли от дърветата още вервай ми:)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Firi на 27.01.16 13:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kaily на 29.01.16 22:24.



Тема Re: Време е за новата реалностнови [re: Kaily]  
Автор Firi (непознат)
Публикувано27.01.16 13:40



Ми аз непрекъснато имам нови озарения и просветления и значи нови гледни точки.
Мани , мани бъкаш по шевовете от озарения повтаряйки кво казал тоя или оня вече най-вероятно мъртъв циганин или индиянец:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.