Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТ  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.08.14 10:59



БАШАР – ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТ

Винаги нещо ще ти се случва – без значение какво преживяване е. Дори разтварянето, за което много от вас говорят, как всички ще се слеят обратно в едно, в светлината. Това не е абсорбиране!
Разберете, отново, че всичко е едно, че всичко е Сега, че всичко е Тук и тогава всяко изживяване, което ще ви се случи, се случва от гледна точка на вашата уникална перспектива, ВКЛЮЧИТЕЛНО идеята за сливане с Цялото и т.н. „абсорбиране” – вие не губите своята идентичност. Вие ще имате това преживяване от перспективата да съществувате като Цялото – всичко винаги ще ви се случва НА ВАС!
И това е вярно от всяка една индивидуална перспектива.

Вие винаги ще се будите все повече в самите себе си, както се събуждате от сън сега и всичко изглежда толкова реално. Но когато се събуждате, ще си казвате: „О! Без значение колко реален изглеждаше сънят, това не бях аз, аз съм това, което съм сега”.
И когато умрете, ще се събудите в Духа и ще се обърнете назад и ще си кажете: „О! Това беше част от мен, но ТОВА е, което съм наистина аз!”
И когато отидете в друго ниво на реалността, други по-високи нива на измеренията и плътността, вие ще се събудите там и ще си кажете: „О! Това беше част от мен, но ТОВА е, което съм наистина аз!”
И „ТОВА е, което съм наистина аз!”
И „ТОВА е, което съм наистина аз!”

И дори в момента, в който изпитвате сливане, независимо на какво ниво, дори на нивото на Цялото, това сливане ще се случва от перспективата на „Всичко това е част от мен, но ТОВА!!! е, което съм аз! И то е Цялото!
И тогава ще имате различни изживявания за това и това ще продължава завинаги и винаги, и винаги, и винаги.
Защото дори Цялото, което не можете напълно да обхванете дори с въображението си, дори Цялото може да се пробуди и да си каже: „О, това е част от мен, но ТОВА е, което аз съм!”
И ТОВА е отвъд вашето разбиране в този момент...И дори отвъд нашето...И то е отвъд разбирането на всяко друго същество, което сме срещали досега...Но ние знаем, че то е там. Откъде знаем това? Защото това е наблюдение! Не е мнение. Ние можем да виждаме структурата и знаем, просто гледайки природата на тази структура, че ТАКА стоят нещата. Защото то е безкрайно. Безкрайно. И което наистина е безкрайно, съдържа всичко и всички. И е невъобразимо.

И ако вие знаете, че можете да се събудите във вашето ново Аз, то тогава също знаете, че и онова, което наричате Бог, може също да се събуди във ваше ново Аз.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.08.14 12:10



каква да е идеята на това послание?

Понеже няма нищо лошо да си сменя човек идентичността





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.08.14 18:59



Каквито и идентичности сменяш, все си оставаш ти и се себеосъзнаваш като себе си.

За мен това е един от най-силните текстове на Башар за всички времена.
Заедно с още един - тези двата монолога са потресаващи.
Ето вторият, някоя добра душа го е превела с БГ субтитри.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.08.14 07:38



Защо толкова се бунтуваш срещу въпросите- те помагат на човек да стигне до по-дълбоко разбиране на себе си, на другите, на вселената. Способстват осъзнаването.

Ето, в случая, даже в конкретния контекст, не съм убедена, че човек не губи идентичността си. (ако приемаме, че идентичност е самоопределяне)
Иначе стигаме до извод, че всичко е еднакво. Бидейки цвете или куче, мигар си идентична на човека? Духът си избира конкретика и се идентифицира с нея по някакви причини. Ако не го прави, никога не можеш да станеш цвете, като го погледнеш. Това си е принципен въпрос.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.08.14 09:37



Като погледна цветето, ще стана цвете, но пак ще съм си аз, само че поглеждайки от перспективата на цвете.
Винаги ще се себеосъзнавам като аз.

Не се бунтувам, обикновено неимоверно се учудвам на въпросите ти, които показват дълбоко невникване в същността на текста.
Като стана цвете, пак ще съм учудено на въпросите ти цвете.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.08.14 10:28



Ето, в случая, даже в конкретния контекст, не съм убедена, че човек не губи идентичността си. (ако приемаме, че идентичност е самоопределяне)

Идентичност е самоопределяне, но фокусът е различен, като съм цвете, пак ще се самоопределям като аз, но фокусът ми ще е изместен и ще възприемам света от позицията на цвете.
Ти приемаш, че идентичността е фокусът, от който наблюдаваш света.
Но ако се вгледаш навътре, а не навън, ти си си все ти - и на 5, и на 50 години, все казваш АЗ.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.09.14 07:17



Ако се самоопределяш като цвете, ще си стоиш в градината и ще фотосинтезираш. Можеш ли го?
Само отказът от идентичност ще го позволи. Пак отказът от идентичност позволява дълбоката медитация.
Всъщност в краткия ни живот като човеци отказът ни от конкретна идентичност позволява истинските промени.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.09.14 09:27



Идентичност означава да се себеосъзнаваш

АЗ СЪМ!

А не да се идентифицираш с цвете, човек, мъж, жена, българин, негър, извънземен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.10.14 08:07



Оная тема стана дълга, пък и без това има връзка между реалност и идентичност.
Всеки си съществува в собствена реалност. Реалностите може да си приличат и да бъдат общи. Може да се свиват и да се разширяват, може да имат филтър, може в тях да се появяват и да изчезват неща. Като изчезнат от една реалност, не значи, че престават да съществуват.
Няма лошо ти да си в моята реалност, но предпочитам вируса ебола или убийците от Ислямска държава да останат вън от моята реалност.

Ако извънземните са в някаква газообразна, неопределена форма, без цвят и мирис за моите сетива, ми е достатъчно с тях да си обменям мисли – не ми е важно да са в реалността ми





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.10.14 17:12



Че те като обменят мисли, са в твоята реалност, всичко, за което знаеш или мислиш, е в твоята реалност.
Дали буквално с физически тела, дали като мъглявина, дали само като връзка или мисъл - това си е пак реалност.

И пак не разбрах как отделяш реалното от нереалното, в случая кое от изброеното е реално и кое нереално за теб и защо - аз, извънземните, ебола, убийците от ислямската държава?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.10.14 07:24



“Бих казала, че по едно и също време съществуваме в една реалност и безброй въображаеми реалности(нереалности).
Разликата между реалността и въображаемите реалности е, че в реалността същестуваме с всичките си енергийни центрове и тела, докато във въображаемите реалности – само с някои енергийни центрове и тела.“


Т.е. когато си говорим с теб по интернет, ти си от въображаемата реалност за мен, а когато си ми на гости у дома – ти си част от реалността ми.

Когато само разсъждавам, мечтая, медитирам или сънувам, отделям логическото, духовното (рядко и емоционалното)тяло и се пренасям другаде във въображаеми реалности.
Точно заради сънищата (които са важна част от съществуваненото ми) такова разграничаване на реалност и нереалност е удобно. Бих казала, че в реалността съществуваме и като материя (частици), докато в нереалността – само като вълна. В сънищата пак имаме тела, но с вълнови характер и други способности.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.10.14 19:34



Бих казала, че в реалността съществуваме и като материя (частици), докато в нереалността – само като вълна.

Аз пък бих казала, че в реалността съществуваме като дух, докато в нереалността съществуваме като материя.
Това казват и на изток, материалният свят е илюзия, майя, т.е. ти си обърнала всичко надолу с главата.
Нали помниш притчата за Конфуций, който сънувал, че е пеперуда и сега се знаел дали не е пеперуда, която сънува, че е Конфуций.

Съвсем произволно си си направила деление между реалност и нереалност и на всичко отгоре си избрала нереалното за реалност и обратното.
Защо?
Защото науката казва така. Същата тая наука, която отхвърля астрологията като бабинидеветинини.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.10.14 06:37



Може и така – просто зависи какво съдържание ще внесем в съответното понятие.

Общоприето е към момента от точните и от духовните науки за реалност да се приема конкретното съществуване в материално и фини тела. Реалността е кратка, ограничена, променлива, несъвършена. В нея работим и се усъвършенстваме. В нея променяме идентичността си.

Вечното, цялото, безкрайното(съставено от конкретната фактическа реалност и всички възможни, въображаеми реалности) - нереалност. В нея се сливаме в цялото, зареждаме се с енергия и си почиваме. В нея не променяме идентичността си, но тя е необхватна.

Защо ти е да противопоставяш точни и духовни(класически и окултни) науки? Те са едно цяло – но окултните науки са стимул за развитие на класическите и точните. Като обясним и осъзнаем нещо окултно, то отива при познатите и класическите.
Аз не виждам нищо лошо да има тайни и окултни общества и науки – чрез практическото приложение на окултните науки разгръщаме ума си- сетива, мислене, въображение, творчество и пр.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.10.14 06:44



Някои отхвърлят астрологията, но те мислят в тесни, конкретни рамки и постигат някакви конкретни резултати. Няма лошо- то си е тяхна работа.
Мен това не ме притеснява, нито обижда



Има ли значение за теб какво мислят другите за твоите интереси?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.10.14 12:56



Общоприето е към момента от точните и от духовните науки за реалност да се приема конкретното съществуване в материално и фини тела.

Това изобщо не е вярно, прието е само от науката, от духовна страна такова нещо не е приемано камо ли общоприемано.

Виж там какво е Атман - вечното, безкрайното, непроменливото - само то е реално, всичко друго е илюзия.

Башар например казва път, че само нашите преживявания са истински, всичко останало е илюзия.

Аз казвам - да казва кой каквото иска, мен кво ми е...




Защо ти е да противопоставяш точни и духовни(класически и окултни)
науки?


Щото едните казват, че материята е илюзия, а другите казват, че духът е илюдия, а ти задмина всички, като твърдиш убедено, че и духовните науки се кълнат, че материята е реалността

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.10.14 08:08



Общоприета употреба е важна, доколкото улеснява комуникацията.

Защо приемаш теорията за множество реалности, в които присъстват фините ни тела и една нереалност, в която е и материалното тяло, вместо обратното?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.10.14 11:29



Защото така ми вибрира по-добре, защото знам, че е така и защото няма да приема нещо, само защото било общоприето.
Водя се от усета си, а не от общоприетите неща.
Неведнъж съм споменавала, че умът е инструмент, който е лесно внушаем отвън, ако живееш в племе далеч от цивилизацията, ще ти е общоприето друго, ако живееш в Индия, ще ти е общоприето трето, защо да приемам нещо общоприето на територията, на която се е случило да живея, когато не мисля, че е така и не ми е убедително.

Всички открития стават по същия начин - Айнщайн ли беше казал, че всички знаят, че нещо е така, но все се намира един, който не го знае, и именно той прави откритието.

За теб общоприетото е новият Бог.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.10.14 07:11



Общоприетото е удобство, за да говорят хората за едно и също, когато говорят.

Защо изобщо поделяме нещата и световете на реални и въображаеми?
(на такива въпроси трябва да имаме отговори, ако сме направили осъзнат избор и сме включили всичките си енергийни центрове)



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.10.14 11:50



ей, появи се



Защо изобщо поделяме нещата и световете на реални и въображаеми?

Щото ти го почна това и аз исках да те убедя, че няма реални и въображаеви светове, което, както е видно, и постигнах.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.10.14 07:39



Още седмица ще съм нередовна в дискусията



Иначе е така – за много въпроси нямаме добър отговор и нищо няма кой знае какъв смисъл, вкл. подялбата на световете.
Но са си различни световете и по-важното- ние в тях сме различни.
Нищо, че Башар казва, че запазваме идентичността си.
Ако ще сме съвсем еднакви, защо ни е да сменяме световете



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.10.14 12:13



Ако ще сме съвсем еднакви, защо ни е да сменяме световете

Ноо ясно - за да ни е интересно.
Поради същата причина и ти чоплиш всякакви философии, а аз чопля семки и ти гледам сеира.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.11.14 06:37



Кое, според теб, трайно задържа интереса ни?





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.11.14 11:53



Аааа, научи се да не говориш в първо лице множествено число.
Това означава, че ми даде правото да имам собствено мнение, а не непрекъснато да ме набутваш под общ знаменател с твоето.



Според мен нищо не ми задържа трайно интереса, ето защо прелитам насам натам и не мога да се задържа на една работа с години, както правят хората. Интересно ми е година-две-три-повече, но ми писва в един момент и тъкмо като дойде време да си събирам плодовете от наученото, пощръклявам и почва да ме гони един копнеж по нещо друго..

В момента съм така, не ми се прави това, което правя, а какво точно друго ми се прави - не знам.
Как съм с парите астрологично, щото наистина не ме свърта и ходя вече абсолютно насила на работа, а и нищо друго не ми се работи от нормалните човешки работи, които се предлагат тъдява...

Аз мисля че светлината се въплащава ту тук, ту там и аз вървя по нея и я събирам ту тук, ту там. Т.е. интересът ми се задържа от светлината, но пък тя много подвижна и се разхожда по 3Д света и вниманието ми по нея.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.11.14 07:07



Бунтуваш се срещу общите знаменатели, но те са факт във вселената. Което не пречи на уникалността на създанията (в тоя смисъл е вярно, че не губим идентичността си, както казва сегашния ти любим духовен учител:)). Но е важно да отчитаме общите знаменатели, екипността, съединението. И е факт, че твоята зодия си има вътрешен бунт срещу съединението и често дълго търсите сродна душа:)

Винаги те питам какво мислиш ти, а не някой духовен учител. Но пак е вярно, че при раждането си сме манипулирани на физическо ниво от гени, в зависимост от родители и среда, а после, в мислите си, сме манипулирани от всевъзможни чужди мисли и идеи.

За интересите – ами поне имаш траен интерес към светлината. Много хора са като носени от вятъра листа във всички посоки (даже не като сламки по течението на река).

За парите – два три месеца гледай да се въздържаш от собствени инициативи – тр. Марс ще направи съединение с наталните Юпитер и Сатурн във втори дом – възможно е да изхарчиш на куп повечко пари, после да се посвиеш, а след това си карай както си знаеш – нищо фатално няма да се случи по отношение на парите. Ако междувременно се случи нещо, което не е по твоя инициатива, то ще дойде и ще си замине без сътресения.
Иначе все така тр. Нептун ти е на радикална точка, а тр. Юпитер също отива към такава. Юпитер ще ти даде най-малко ентусиазъм и оптимизъм по отношение на житейската реализация, а е възможно и да ти се случи по-сериозна хубава промяна, свързана с аналогиите и на Нептун и на Юпитер:)



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.11.14 18:29



Общите знаменатели са факт в тая вселена и не са факт в другата, зависи къде стоиш, ако стоиш разкрачен между две вселени, май е по-добре да се присъединиш изцяло към едната и да забравиш другата, вместо да се бунтуваш срещу една от тях и така да я задържаш по-дълго от необходимото.
Вселената не е една, реалностите пък хептен - нали знаеш.

Мисля си, че всички хора са привлечени от светлината и се стремят към нея, само че тя се проявява под най-различни начини. А ония, които се носят по течението, със сигурност пък са привлечени от течението.

Не издържам повече в тая работа, гади ми се от нея, искам да я напусна и пет пари не давам вече коолко ще ми е зле после без работа. Затова те питах. Ако си налягам парцалките с парите, мога ли да се махна? Наистина направо не издържам вече и всеки ден ми е мъчение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.11.14 07:05



Почти без астрология – мина ни времето да се тревожим за пари, коли, жилища и пр. – на по- младите им е ред да се тревожат за такива неща. Нямаме време в тая реалност да го губим на неприятни работни места и все някак ще поддържаме физическото тяло и без някой да ни дава редовно заплата.
С астрология – ако сега зарежеш работа, ще е под влияние на тр. Марс – ще имаш кратък период, в който да съжаляваш, но нищо фатално. Ако изчакаш месец, да отмине съвпада на тр. Марс с н. Сатурн във втори дом, ще е по-спокойно, осъзнато, избрано решение.
Трайните хубави влияния на тр. Юпитер на МЦ и тр. Нептун на ИЦ се предполага, че са в състояние да неутрализират разни по-краткотрайни негативни енергии.

„Мисля си, че всички хора са привлечени от светлината и се стремят към нея, само че тя се проявява под най-различни начини.“ – това е интересно – по какви различни начини?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.11.14 09:11



Хахах, веднъж да съм съгласна напълно с теб. Трябва да го отпразнуваме.


Точно и аз съм на тоя акъл - мина ми времето да се тревожа за пари и прочее. И нямам никакво време за губене в неприятни неща.
Башар ме обучи на нещо - следвай най-голямото си въодушевление и то е завършен пълен набор от инструменти. То те поддържа и те носи, то не ти дава възможност да потънеш, тръгнеш ли да го следваш, ще те носи и подкрепя.
Ама де да го знаех това преди...нищо де, и сега не е късно! Ще пробвам, ако загубя, губя само себе си, ако спечеля, ще спечели цялото човечество.

За светлината - ми то човек е съставен от светлина, какво друго да следва. А светлината като капки роса, пък ние като пиещи роса - тук светлина, там светлина, аз съм сменила много професии и състояния и общото е, че идва момент, когато досегашната професия примерно губи светлината в себе си, става тъмна и невзрачна, а светлината започва да просветва от друго място. Тук гасне, там светва. И те води за носа. Ти се занимаваш с астрология, защото в нея свети светлина за теб и тя ще те предизвиква да я следваш, докато имаш нужда от това.
Духът е хитър и винаги намира начин да те заглавинква.

Значи всичко е направено от светлина, защото няма от какво друго да бъде направено. Така че навсякъде е замразена светлина в нашата реалност, нагоре става примерно от лед към вода към пара. В кабала имаше интересно обяснение, като сме слизали надолу, сме си оставяли маркери и те са като стъпала сега, ние, катерейки се обратно нагоре, стъпваме от стъпало на стъпало от светлина.

Така че всеки стъпва на следващото стъпало светлина, после на следващото, някои го правят по-бързо и доловимо, други стоят на стъпало може и няколко живота и така губят връзката и си мислят, че нямат нищо общо със светлината.

Редактирано от Kaily на 08.11.14 11:40.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.11.14 07:21



Това за светлината звучи красиво, но бих казала, че всичко е съставено от енергия.
Пък лично аз по-скоро се стремя към вътрешна, душевна хармония.
Разликата между привличане от светлината и хармонията е, че и нещо тъмно или лошо може да се стреми към хармония и да я постига. А светлината по-скоро се асоциира с доброто.

Т.е. енергията е по-общовалидна(общ знаменател) – или ти признаваш общия знаменател само когато сме на едно мнение





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.11.14 11:10



Вътрешната хармония е приравняване към светлината. Зад енергията също стои светлина.
Дори лошото е съставено от светлина, щото лошото и доброто са относителни понятия, нали знаеш, че даже дявотъл е част от Бога, защото няма нищо освен него.
Тъмното и лошото имат своята роля в живота, щото без тях няма да има светло и добро. Нали си чела Дао? Когато хората познаха доброто, се появи лошото. Двете са двете страни на една монета, монетата винаги има две страни, без една от страните няма монета.
Тъмнината е необходима на семенцето да покълне, ако то не стои заровено в тъмната и влажна земя една зима, няма как да се подаде на светло напролет.

Отиването в четвърта плътност означава да осъзнаеш, че ти си цялата трета плътност, с всичкото и добро и лошо в нея, колкото по-нагоре вървиш, толкова повече лоши неща срещаш, защото едното е в пълен баланс с другото.
Нали имаше според Хегел диалектиката на развитието - отрицание и отрицание на отрицанието. Е тук е обединение на двете страни и приемането им като едно цяло.
На едното ниво има или-или, ези или тура, на горното ниво има и ези-и тура и една цяла монета.
На едното ниво има битие или съзнание, на горното ниво има битието и съзнанието са двете страни на едно по-голямо цяло...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.11.14 06:53



По повод съпоставката на енергия и светлина, нещата опират от една страна до подбора на думички (словото), а от друга – до специфика на възприемащия тия думички.
Не случайно един е вдъхновен от словото на Башар, а друг- от друго.

И си мисля, че с годините, по време на тая инкарнация на земята, освен енергията, на преден план, макар и не до там осъзнато, излиза стремежът към свобода. И недоволството ти сега от работата е пак израз на тоя стремеж. На края, пак във връзка с тоя стремеж, ще се освободим от материалното, вкл. от физическото тяло.
По важно е друго- ако не откликваме на тоя стремеж, няма хармония.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.11.14 16:13



Не опират до думички, а опират до вибрация.
Светлината вибрира по един начин, енергията вибрира по друг, във всичките и форми.
Аз усещам вибрацията на светлината различна от вибрацията на енергията, а освен това пет пари не давам за думички, освен ако не усетя особена притегателна вибрация зад тях.
Думичките на Башар са си думички и наистина посланието му е стройно, стегнато, комплексно и перфектно, ама след 40 години скитане из духовните светове с тия думички и концепции няма как да ме е безкрайно впечатлил, и ний све от стара коза яре вече...обаче виж вибрацията, ааах, вибрацията...



А стремежът към свобода ми приключи преди години, когато писах в клуб Кастанеда нещо, което таман бях осъзнала - предпочитам да съм роб на мъдрец, вежели свободен сред глупаци (и простаци допълвам сега)...

Сега имам стремеж към принадлежност, към светло, красиво, добро общество от същества извисени, светещи и т.н.
Недоволството ми от работата е е от стремеж към свобода, ами от факта, че се занимавам с нищо не вълнуващи ме глупости на шефа, вместо да се занимавам с ускоряване постигането на оная връзка и принадлежност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор abroad. (-)
Публикувано10.11.14 22:11



Не издържам повече в тая работа, гади ми се от нея, искам да я напусна и пет пари не давам вече коолко ще ми е зле после без работа.
--------------------------------------
Наистина направо не издържам вече и всеки ден ми е мъчение.


я, какъв синхрон, какво съвпадение





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.11.14 06:56



Е, аз за това говоря, че стремежът за свобода често е неосъзнат.
И това е особено важно за родените под знака на Сатурн, който управлява едновременно ограниченията и свободата.
Ако беше на друга работа, която ти ги осигурява, нямаше сега да коментираме тоя въпрос.
Ако можеш да избираш работа, избирай такава.
А, и няма място за илюзии – все нещо работим, поне докато сме в някакво психическо здраве.


„Сега имам стремеж към принадлежност, към светло, красиво, добро общество от същества извисени, светещи и т.н.“ – ако гледаме само хороскопа, с тр. Юпитер на МЦ и тр. Нептун на ИЦ., много е вероятно да го постигнеш. Но как да се случи на практика си е твоя инициатива.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: abroad.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.11.14 06:58



Нали виждаш- и при двете н. Венера, като сигнификатор на работа, е под опозиция на тр. Юпитер. Но тоя аспект не дава чак такова разочарование – по-скоро е провокация да си спечелите нещо- повече пари или свобода.
Недоволството е по-скоро по тр. Марс или Сатурн- тр. Сатурн не ви носи сега напрежение. Остава Марс- при Кайли в съвпад с н. Юпитер и опозиция на рождения, а при теб – влиза в орбис на съвпад със Слънцето, обаче и в тригон с р. Марс- може да си извоюваш нещо удовлетворяващо. Ако е само Марс, недоволството ви няма да продължи дълго.

Обаче и при двете тр. Уран прави напрегнати аспекти с натални планети и трайно искате големи промени.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.11.14 19:04



Тая работа на тоя етап ми осигурява максимална свобода, но не ми е присърце и не я искам..стоя точно заради максималната свобода.
Обаче искам не свобода, искам да се занимавам с нещо смислено, като да променям света към по-добро например. А не да работя за частните интереси на някой.

Не е въпросът в свободата, въпросът е какво искам да правя и за кого.

А ако си следваме страстта, не работим, независимо, че сме на работа, нали помниш приказката - направи страстта си своя работа и няма да ти се наложи да работиш и един ден през живота си. Свободата отдавна не ми е страст.

ако гледаме само хороскопа, с тр. Юпитер на МЦ и тр. Нептун на ИЦ., много е вероятно да го постигнеш.

Амин!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: abroad.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.11.14 19:05



Ми то това за мнооого хора е така, завряни някъде, където да работят за единия залък, това ли е смисълът на живота? На безценния дар, който имаме, да живеем - и някои са ни впрегнали като волове да им орем по нивите на техните лични притежания.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.11.14 20:08



А пък може и да си права, стремя се към свобода от логиката и причинно-следствените връзки.
Защото в света на чудесата всичко се случва мигновено и не защото има причини в миналото, а защото ти така искаш.



съвършено съм сериозна

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор abroad. (-)
Публикувано11.11.14 23:29



Ако е само Марс, недоволството ви няма да продължи дълго.

тая работа, ако я броим по Марс, ще трябва да я отчетем от Везни, когато отпочна, защото от тогава все си е така, и не изглежда да спира, тъй че нещо не е точно така...



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор abroad. (-)
Публикувано11.11.14 23:31



Ми то това за мнооого хора е така, завряни някъде, където да работят за единия залък, това ли е смисълът на живота? На безценния дар, който имаме, да живеем - и някои са ни впрегнали като волове да им орем по нивите на техните лични притежания.

никак не си падам по обобщенията, ама никак

, не само защото не са адекватни на теория, ами на практика направо си противоречат
около мен различни случаи колкото щеш, а и горното не ме описва съвсем



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: abroad.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.11.14 06:38



Ако я броим по ретрограден тр. Уран в опозиция на МЦ, ще отнеме време и ще донесе промени в двата опозиционни сектора.
Но твоята заслуга ще е основно да не пропуснеш шанс заради секстила на тр. Уран към наталната Венера.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.11.14 06:41



Свободата е широко понятие и човек може да се освобождава от всичко, което го ограничава.
Как смяташ логиката и причинно-следствените връзки ограничават теб или хората изобщо?
(понеже обръщаш внимание на общия знаменател, ще поясня, че Сатурн като мунданен управител на МЦ, косвено касае всички хора, така че темата за ограниченията и свободата се явява обща и се предполага, че е най-високия връх, до който ще достигнем)



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.11.14 11:48



Значи за мен ограниченията са си лични, пък който не се чувства ограничен, да не се чувства.
Не искам да садя семе и да чакам 30 години да порастне дърво.
Не искам да строя къща, защото искам да живея в нея.
Башар го подмята като вариант и аз толкова много го искам, че му вярвам на 100%, пък тя вярата планин повдига.
Разбираш ли - вярата повдига планини, а логиката не може.
Както имаше един лаф, приписват го на Айнщайн - логиката ще те отведе от т. А до т. Б, а въображението ще те отведе, където си поискаш.

Та, казва Башар - не е задължително да строиш къща, ако искаш първо да изпиташ какво е да живееш в къща, можеш да живееш в къща. А чак после можеш да решиш, че искаш да изпиташ какво е да строиш къща и тогава да почнеш да строиш къща.
Нашите логически и причинно-следствени връзки изобщо не ми харесват и нямам намерение да им вярвам повече.
Всеки вярва в онова, което му харесва, сега е дошло времето на петия свят ли беше, шестия ли беше - който щял да бъде празен. И в него всеки да гради, каквото му харесва.
Та нямам намерение да градя старите ограничения в новия си свят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.11.14 06:29



Сега имам стремеж към принадлежност, към светло, красиво, добро общество от същества извисени, светещи и т.н.

ставаме двама.



освен във филми , такова общество не знам да съществува някъде из реала.
може би някъде из джунглите или в пустините, далеч от погледа на уж цивилизовани общества, на друго място не съм виждал подобна система, при това действаща.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.11.14 06:35



Логиката и откриването на причинно-следствени връзки са конкретни способности на ума и вършат много добра работа в една конкретна действителност. И са свързани с енергията само на някои чакри.

Докато вярата е по-скоро състояние и е свързана с обединение и хармония на енергията на всичките ни енергийни центрове.

Когато в духовните науки говорят за освобождение, имат предвид освобождение от привързаности, зависимости. Например, зависимост от работа, пари или даже физическо тяло. Което не значи, че човек не трябва да работи, или да печели пари, или да се самоубива.
С това не искам да кажа, че трябва да работиш работа, която разбалансира всичките ти чакри.

Кое, смяташ, че укрепва вярата ти?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.11.14 14:11



Е хем освобождение, хем не значело човек да не работи...ми човек не трябва да работи като вол за тоя де духа и толкоз!
НТП и НТР направиха така, че 10% от хората могат да произвеждат предостатъчно за всички или всички могат да работят 10% от досегашното време и да има достатъчно и предостатъчно. 3Д принтерите скоро ще почнат да печатат всичко - от пържола до нова къща.
Защо тогава хората все още работят като волове, както по времето, когато само волове са орали земята?
Трябва да се изчисти земята от тая напаст банкери-сатанисти, илюминати, политици, алчни бизнесмени и прочее сволоч...


Вярата ми се укрепва от разбирането, напоследък, което ми предаде Башар.


Той казва, че ние винаги вярваме на 100% и няма как да се научим да вярваме повече, ние вече си го знаем, въпросът е в какво вярваме.
Та няма как да се укрепи вярата ми, тя е толкова крепка, че да създава светове и вселени, по-крепка от това няма как да бъде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.11.14 14:12



Цивилизацията на Башар е такава, а ако ти не му вярваш, си е твой проблем.
Плеядинците също са такива.
Много са...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.11.14 07:14



Е, да – тъпо е да се работи като вол.Освен ако не е удоволствие и смисъл на живота.

И аз смятам, че човек или вярва , или не вярва в нещо. Например, със силна вяра се отличават някои хора на науките, на религиите, на изкуствата – открили са смисъл и цел на живота си.

Но пак смятам, че логиката не пречи на вярата. Просто логиката в различните светове е различна и не винаги ни е понятна. Например, логиката ми от сънуваните светове в будния живот не е ми съвсем понятна, но в сънувания свят ми върши работа достатъчно ефективно. Но съм сигурна, че в будния живот не действам по същия начин.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.11.14 11:45



За да е удоволствие, трябва да работиш онова, което ти се работи или което ти се прави, а не да работиш каквото има, що банкерите и капиталистите съсипали света и го обърнали с хастара навън...

Пък аз все така не сънувам, не помня или сънувам такива елементарни простотии, че все тая..



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.11.14 07:09



Не е кой знае каква загуба, че не помниш сънищата. Знаеш си, че има паралелни светове и реалности и без тях. Сънищата помагат да се пренебрегнат или изместят на заден план неща, които не харесваме. Същото се случва като знаем, че има и други светове.

На мен са ми интересни символите и съответствията от астрология, карти, сънища и пр. и сигурно съзнателно и подсъзнателно давам команда на ума и затова ги помня.
И понеже тръгнахме от идентичност, а е факт, че световете са различни и ние сме различни в тях, та се чудя, ако нещо от нас е едно и също във всички светове, кое е то.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.11.14 11:50



И аз съм си го мислела това, че живея в т.н. реалност в различни светове и затова нямам нужда от сънища още повече да ми разбъркват визията и знанието..

И също съм се чудила кое е онова у нас, което оцелява, преди време съм се чудила и стигнах до извода, че е онова, де дон Хуан казва - онова у нас, което създаваме с безупречността, мисля си, че ние приличаме на парче глина и отвреме навреме успяваме чрез безупречност да кристализираме част от тая глина, е именно кристалните части остават после, на следващата врътка кристализираме още нещо и така натрупваме..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.11.14 07:13



А, много интересна представа.
Аз по-скоро съм склонна да мисля за нещо с аморфна структура (нали се сещаш за разликата между аморфна и кристална – при първата няма организация).
А може би все пак е една вълничка или просто зародиш от енергия.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано16.11.14 08:28



говориш ми за цивилизации, които никой не знае точно къде са и дали изобщо съществуват.
дай нещо в реала.

и на мен ми харесва да съм част от екипа на Фондацията, обаче трябва да почакам още 15938 прераждания.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.11.14 18:23



Ми то глината е аморфна, не знам. Така или иначе според мен хем ни е дадено от началото на времената, хем пък и каквото си изработим и изкристализираме.

И така си вървим с натрупвания през животите.
Безупречност или себеосъзнаване - струва ми се, че това са пътищата към кристализация, може и чрез радост, знам ли вече...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.11.14 18:23



живей си в онова, което наричаш реал, за мен не е

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.11.14 06:43



Независимо от представата ни за структурата, може би е по-важно да знаем с каква и колко енергия разполагаме, каква и колко енергия можем да пропуснем през нас и каква и колко енергия можем да отблъснем.
И с количеството е по-лесно- общо взето всеки си знае има ли или няма енергия в определен момент.
Но подялбата на видове енергии не е много добра. Общата подялба на позитивна и негативна енергия не върши работа, на потенциална и кинетична (от физиката) – също, на енергетични и не-енергитични типове от хюман дизайна – също.
А да приемаме желани или да отблъскваме нежелани енергии си е важно във всички светове.
Би трябвало енергията, която е в нас в определен момент, да формира идентичността ни.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.11.14 13:47



?!?
Можем да пропуснем каквото си поискаме, можем да се разширяваме и свиваме, можем повече, можем по-малко, за да знам каква енергия мога да пропусна сега, като след малко ще е различна?
Всичко можем да пропуснем, зависи с колко ни е комфортно, щото от един момент ти става некомфортно и спираш...обаче това няма как да се знае от ума, караш по усет, като ти стане некомфортно, става, и това умът предварително няма как да го знае...

И на дон хуан щуротиите не ги ценя, ние сме проводници, не съдържаме енергия в себе си, че да я къткаме, ние пропускаме, Лайтман примерно вика, че колкото повече светлина пропуснем през себе си, толкова повече ще можем да задържим.

На дона и карлито са им стеснени възприятията, колкото повече даваш, толкова повече ти остава, та днес имаш една енергия, утре друга, няма застинали цифри, до които мозъкът ти да се добере и да ги обсъди.

Идентичността ни се формира от постулатите ни, не от енергията. Енергията я приеми като ток, който тече по жиците. Идентичността на котлона се различава от идентичността на телевизора не по тока, който тече в тях.

Енергията е енергия, също като токът е ток - може да те топли, а може и да те убие. Зависи от уреда, с който се опитваш да го ползваш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.11.14 06:40



Е, Башар надали има предвид постулатите – нали с вредните или остарелите от тях се разделяме. И всъщност всичко е енергия, даже постулатите.

Говори за пробуждане след сън, след смърт, в други светове и измерения и казва, че нещо от нас определя идентичността ни и остава едно и също. Някаква неизменна същност, в смисъл на божествена.
Нещо по-базисно от постулати, по-базисно даже от ДНК(понеже и ДНК се променя).



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.11.14 11:47



в МОЯТА РЕАЛНОСТ не всичко е енергия, има енергия, а има и инструменти, с които се управлява тази енергия.
Както не всичко е ток, има ток, ама има и пералня, която го кара да работи по определен начин.
Постулатите са различни от енергията както пералнята е различна от тока.

И всъщност всичко е енергия, даже постулатите.
Това също е постулат.

Аз съм оня, който съм, и мога да се разбера чрез себеосъзнаване в тишина, почва ли да бърбори умът, не се себеосъзнавам. Така че ако се опитваш с ума си да откриеш коя си ти изначално, люлей се в тая люлка, може пък да откриеш някой ден нещо.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.11.14 20:44



Тук някой е имал рд преди 20тина дни и сме го пропуснали. Простете, поднасям най-добрите си пожелания най-напред за здраве, после много радости и пътешествия, и успехи.



Аз опитах да спася едни папагалчета-инвалиди, които за огромно съжаление и болка се споминаха. Бяха погребани подобаващо. Сега се грижа за 4 прекрасни златни рибки, от които едната двойна инвалидка, специалистите не дават много надежда, но аз се надявам да успея да я поповдигна на перки.

Иначе последните два месеца бяха доста трудни. Смъртта на папагалите, и доста тежки болести на 3 пъти опитаха да довършат мама, в кулминация - начало по затъмнението съвпад с кету, и брутално завихряне при тр. Сат върху Слънце и Марс. Мерк се обърна, но предстои тр. сат да премине през У. АЦ. Не знам дали ще оцелее, но се старая и моля много. Но имам и саботьори на дейността.

Поздрави от мен!

Редактирано от belika на 18.11.14 20:45.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.11.14 21:03



поздрави Белика, дръж се, ще се справиш

Честит рожден ден на патерици на който е имал рожден ден, пожелавам да разбере кой е, а ако не може да разбере, да прихваща и чужди гледни точки по въпроса, не за друго, а така да си разширява перспективата.
Живи и здрави и много любов!

Редактирано от Kaily на 18.11.14 22:14.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.11.14 06:31



Ако изобщо някаква наша същност запазва идентичността ни вечно, надали са постулатите. Освен ако не е някакъв основен постулат – напр.за вечно съществуване.
Не съм сигурна, че ми харесва идеята за вечното съществуване.

Какво направи с работата – мина ли ти раздразнението?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.11.14 06:32



Мерси за честитката.


Отказах се от домашните любимци преди години, защото живеят по-кратко от нас и ми става мъчно, като умрат.
По тая причина се бях отказала и от цветята, но сега пак имам няколко, все още живи.
Какво става с твоите цветя?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано19.11.14 08:51



Цветята са горе-долу добре. Почти всички орхидеи са напъпили, или напъпващи.

Балконските обаче трябва да бъдат пресадени почти всички, а саксиите им и сега са тежки, е - пресаждам едно по едно... Имам няколко нови божура, които би трябвало да цъфнат на пролет, огромни градински коренища са, не купени от магазин джвъчки.

Значи, ако взимаш домашен любимец - ти препоръчвам какаду - живеят повече от хората и са много контактни и емоционални същества.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано19.11.14 09:02



Благодаря, Кайли!





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.11.14 13:28



Помина ми раздразнението, но така или иначе съм с единия крак навън, вися само от немане какво друго да правя за момента...

Слушах снощи точно по въпроса много хубава медитация от Башар, ама ти нали не признаваш чуждите идеи...та казва - представете си пустота, бездънна вечна черна пустота, а сега си представете една малка блещукаща звездичка в нея, с безброй лъчи, това сте вие, и целият свят и всичко останало е във вас и идва от вас...

Вие сте част от Бога и като такава вие сте Бог, който се изживява чрез вас.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.11.14 13:29



Ми що не си садиш секвои?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.11.14 06:49



Забелязваш ли как се появяваш наоколо, когато някой бърз транзит ти активира силно сигнификаторите на общуването





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.11.14 06:50



Сега ще се опитам да се грижа за един бенджамин – стига ми като дръвче.
Ти имаш ли си някоя саксия?
Как ще общуваме с извънземните, като със създанията от нашата планета още не сме се научили.


И казват, че растенията стимулират телепатичните ни способности



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.11.14 06:53



Добре си решила с работата – защо да си усложнява човек живота. Има едни периоди, в които ако не се ядосва с работа, се ядосва с друго.


Как така да не признавам чужди идеи – и без това всички са чужди. Някои си имат конкретен носител, а другите се появят в ума на човек от общото информационно поле.

И тая визуализация ми харесва.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.11.14 11:34



Башар има много хубави медитации за общуване с камъните, с растителния и с животинския свят.
Не е нужно да ги гледаш, за да общуваш с тях, особено с камъните, че най не изискват грижи.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано20.11.14 11:36



Ех тази Венера...





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.11.14 11:38



О, той има безкрайно много визуализации на тема кои сме ние, на 15 ноември е имал сесия и изтече сесията с много лошо видео но добро аудио, също медитация какво си ти.
Светлината и тъмнината, ин и янг, светлината в тъмното и тъмнината в светлото...абе дълга е, пускам линк, ако ти се слуша...

С две думи всичко, което си пожелаеш си ти, защото ти си цялото и сам Бог и всичко вътре в света и извън света.
Но Башар е много по-плътен и поетичен.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано20.11.14 11:41



Представям ви моята златна рибка - анорексичка, и двоен инвалид - мутант, сега е на биберонено бебешко рибешко захранване, родом от Болоня, прекрасна красавица е, нали..?





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.11.14 18:52



wow

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.11.14 07:04



И опозицията на тр. Слънце към н. Марс, като персонален У на 7-ми дом. Това във връзка с ректификацията.





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.11.14 07:05







Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.11.14 07:06



Ако акцентът в отношенията пада върху грижата, най-добре да се оттеглим.
С хората е по-трудно, но с кристали, растения и животни не е.
По друго време пак опитваме – може да попаднем в резонанс и нещата да са различни.





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.11.14 07:07



Това си е хубаво, че толкова време Башар все така те въодушевява.





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.11.14 13:35



защото знаеш ли защо?

Щото Башар казва, че нарочно не се появявати не се проявяват по-плътно, защото целта им е да предадат съобщението, а не да се втренчим във вестоносеца.
Това и Ошо го е казвал, и всички де - че не е важен пръстът, който сочи луната...

Обаче тук има едно голямо НО - Башар е 100% пълно покритие на желания от мен мъж дотук по всички показатели, толкова му е точна енергетиката и вибрациите, такова прецизно мъжко усещане, че често се чудя дали не съм го създала аз самата, за да ми приляга така напълно...друг път се чудя дали не ми е партньорът във вечността, за когото съм запазила спомен, като съм се гмурнала в тая реалност и който сега идва да ме събуди...

Така или иначе виж колко е чудно - за всички останали интелектуални словесни съобщения от прикриващ се източник. А за мен самият вестоносец и вече пет пари не давам за съобщенията ... защо ли го правят?...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.11.14 08:27



в тоя случай излиза, че посланието е самия посланик





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.11.14 12:41



Да, точно така излиза.
И сега се чудя какво е посланието в такъв случай.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.11.14 07:29



Може да е в пълноценно и удовлетворително съществуване в паралелни реалности.
Тая не ти харесва много, но оная на Башар ти харесва





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.11.14 10:37



Даааа


Напълно ми харесва! И всичко, което той е описал за неговата си цивилизация, ми харесва!
Много интересно как да съществувам в двете, а иначе непрекъснато опитвам и с удоволствие бих..

Сега дали Башар не ми е партньорът във високото измерение?...и аз примерно съм слязла долу и съм забравила всичко, а той стои горе и помни всичко и се е показал точно в подходящия момент...аз така си мисля.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.11.14 07:31



az пък забелязвам, че всички други реалности ми харесват колкото и тая.

тая нощ минавах от сън в сън и никъде не ми се стоеше за постоянно



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.11.14 13:27



Ми аз като не сънувам?...
Ма не ми харесва реалност, в която хората са бедни и озлобени от 25-годишна нищета и борба за оцеляване.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.11.14 06:53



Разликата е, че си убедена, че съществуват реалности, в които има само хубави неща и се стремиш към тях.
А аз не съм и излиза, че трябва към друго да насочвам усилия.
По-хубаво е, ако човек вярва, че има рай, в който царят само мир, любов и светлина.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.11.14 12:42



О, аз бях убедена, че тази реалност е единствена, а останалото е бягство от реалността...и бягах ли бягах...

После почнах да се замислям, абе що така си мисля, че тая реалност е реална, а всичко друго не е...мислих, мислих и стигнах до извода, че мама, тати, обществото и всички останали са ме научили да мисля така...не помогна обаче ... продължих да мисля, мисля ...и някъде преди година и повече време изведнъж ме осени коренът на проблема - някак си са ме научили да вярвам, че което мине през официалните медии, то е реално, а останалото не е. Ако по новините на Канал 1 кажат, че върху парламента са кацнали ято феи, ще им повярвам. Номерът при мен беше точно тоя, ключът от бараката - вярата ми в официалните медии!

И лека полека со кротце со благо почнах да се отучвам от тая вяра.
Зящо да не вярвам в един научно-фантастичен роман примерно или в една детска приказка?

В основата на всички вярвания стоят първични постулати - казва Хъбард, казва го и Башар. Хъбард пишеше някъде, че нещо опитвал и не ставало и не ставало, не се връзвало, и така карал, докато му хрумнало да преразгледа "извечните си истини" - ония, които счита за толкова достоверни, че никога не подлага на съмнение...

Та така - вечните истини са най-незабележими, фон, който никога не виждаш и който ти влияе върху абсолютно всичко. Нулевата позиция в една координатна система. Колкото и да местиш точката по абцисата и ординатата ... за да се промени неща, трябва да преместиш оная точка нула, в която абцисата и ординатата се пресичат...

Та -
1. защо предпочиташ да вярваш, че няма по-хубави реалности, с какво ти е полезно това?
2. кое е най-ужасното нещо, което предполагаш, че ще се случи, ако повярваш, че има по-хубави?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.11.14 17:46



Аз пък ви завиждам на концентрацията, с която успявате да продължите, все така вглъбено тази дискусия



На мен напоследък ми липсва такава...

Сънувах два странни съня последните нощи.

Първият беше, че изваждам роклята от абитуриентския си бал, която е тъмно синя, обличам я, харесва ми, планирам да ходя с нея някъде и разсъждавам дали да не я боядисам, но понеже тъмно синьото може да стане само черно се отказвам.

Вторият сън беше, че сънувам, че съм някъде навън с много хора и ми е изчезнало огледалцето за гримиране от чантата. Много се ядосах. Търсих, търсих, и когато го намерих бях много доволна.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.11.14 20:14



Значи е време да спреш да избираш негативната страна на живота, защото всичко има две страни и ти умираш от удоволствие да криеш светлата си страна и все в негативната да джапаш.
Досега.
Отсега точно наопаки!


А че си говорим, ми аз поучавам, наставлявам, ядосвам се, че АН не прихваща

и при всички случаи много се кефя на компанията и. Пък тя що го прави да си признае сама.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.11.14 07:22



„защо предпочиташ да вярваш, че няма по-хубави реалности, с какво ти е полезно това?“ – по- хубави реалности има колкото щеш, но има разлика между по-хубава и идеална реалност (като рая, изграден от мир, светлина и любов)
И основната разлика е, че по-хубавите реалности ние ги градим (тук, там или навсякъде), а идеалните ги е изградил бог, Башар или друг.
Ако се стремим към по-хубава реалност, не мечтаем да се махнем от тук, а я изграждаме тук.

„кое е най-ужасното нещо, което предполагаш, че ще се случи, ако повярваш, че има по-хубави?“ – обяснението за разликата между по-хубава и идеална обезмисля тоя въпрос.
Най-ужасното, което смятам, че се случва, ако попаднем в идеална реалност, че се губи смисъла на съществуване.
А доброто все пак е, че вярата в идеална реалност поддържа мотивацията за създаване на по-хубава.

„А че си говорим, ми аз поучавам, наставлявам, ядосвам се, че АН не прихваща“ – приятно ти е да си общуваш по любимата материя, пък аз се интересувам от всякакви духовни материи, но с повечко критичност от теб





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.11.14 07:23



Кайли я запомних преди 15 години, когато каза, че е чела Пърсиг. Това е специфичен автор. С хора, които четат такива автори, винаги мога да говоря на един език:)

За сънищата – последните месеци много сънувам. Чудя се дали има общо с една магнитна постелка, или с климатика над главата ми или пък с билковите чайчета, които сега редовно пия вечер.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.11.14 09:22



Ех вие... Има една увереност, не знае дали е поколенческа, но децата, хората били деца през 70те, все още пазят частица от нея... Някаква сигурност в градените тогава ценности... В просветналите им тогава истини...

На мен ми липсва...

А чели ли сте "Пътешествие с Чарли в търсене на Америка" на Стайнбек? Липсва част от култовия ореол и претенцията на споменавани от вас, но е не по-малко замисляща и безвремева... Мисля си...

Ще ме карате да препрочитам мотоциклетни изкуства... Не за друго, а за да опитам да доразбера... И понеже за галактическа стопаджийка разбрах, че не ставам още на младини, още преди средата на книгата... А мотоциклети не поддържам, но ме биваше в карането им... някога...



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.11.14 09:38



Ох... Дали са само две страните? Не знам вече...

Благодаря ти за оптимистичното тълкуване. Понахраних Венерата последните месеци, красиви тоалетчета, обувчици, малко културен и социален живот... Неща, които бях загърбила почти или съвсем години наред... Знам, че не са съществени, но могат да бъдат толкова прекрасни...

Е, не успях да оцелея прекрасните австралийски папагалчета, но си имам чудесна рибка с воална рокличка - инвалидка, която ще се постарая да поживее по-добре при мен...

И аз ви обичам.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.14 12:39



Ми то всички реалности са идеални, даже тая тук.
Всяка има предназначение и изпълнява идеално предназначението си.
Та това делене произволно твойто не го ценя.



И какво, да се стремиш към по-хубава реалност противоречи напълно на това да я изграждаш тук ли? Ми аз непрекъснато си градя моята реалност тук и сега, като привнасям от по-хубавите реалности чрез стремежа си към тях.

Айде сега пак отговори - всичко е идеално и повече от идеално и така е замислено. Ти къде предпочиташ да бъдеш и защо?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.14 12:42



Бъди спокойна, аз отдавна съм забравила каквото съм чела, така че и да съм чела Пърсиг, се тая



Знам, че не са съществени, но могат да бъдат толкова прекрасни...

О, я чакай, кое е съществено и кое не?
Съществено е всичко, което те прави по-добра и по-щастлива.
Всичко останало е несъществено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.11.14 05:31



Тук нещо се слага знак за рсвенство между съзнание и идентичност, което дава възможност за разминаване в гледните точки и философски спор.
Съзнанието е абсолютно, а идентичността - относителна. Затова съзнанието никога не се губи*, а идентичността се променя, т.е. може да се каже, че една се губи за сметка на друга - нова.
А това, че никога не губиш съзнанието си изобщо не е нова идея (или информация, ако така е по-добре).

*питам се какво се случва със съзнанието, когато човек загуби съзнание (припадне), както и по време на дълбокия сън без спомени. Ако Башар знае, тутакси да си признае!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:44



Аз пък много помня





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:48



Харесвам Стайнбек, но тая му книга не съм я чела.
Така е, такива автори изграждат светоглед, нагласи за търсене на качество, стойности, ценности.
Защо харесваш Стайнбек, щом не си сигурна в неговите истини?
Смяташ, че им е минало времето?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:51



Идеалът и съвършенството, ако изобщо са постижими, са постижими за ограничено време.
Казвам, че мотивацията ти да си в света на Башар не може да е доброто и светлината.
Може да е търсенето на такива. Но можеш да си ги търсиш и тук.
Т.е. смятам, че трябва да ги търсим в себе си, а не в реалността, в която сме. (с други думи, че и да попаднеш там, пак ще излезеш на изходна позиция)
Не ти ли се е случвало?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: L.L.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:52



То на такива въпроси трябва да отговаря и Кайли, защото се разпознава в тоя текст





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 07:08



Всъщност смятам, че ти интуитивно търсиш качеството, което идентифицира нещата.
За това харесваш текстове, като тоя на Башар за идентичността.
А такава потребност се залага у нас като постулат от автори като Пърсиг.
Но наистина прелиташ над тях като пчеличка и отнасяш ценния прашец





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.11.14 10:03



Добро и лошо са категории, с които все повече внимавам как боравя, дори в мисленето си... Но да, и аз вярвам в тяхното съществуване, все още





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.11.14 10:07



Нещата, които харесвам ги харесвам, защото са ми близки като схема на образуване... Не защото са моите истини. Литературата изобщо, познанието, а и изкуството приемам като прозорчета, не като извори на истини, които аз да приемам...

Ще кажете, че имам проблем с авторитетите - и да, имам такъв, но не това е основното в случая

Другото също би било вид проблем, мисля си...



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: L.L.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.11.14 13:17



Ти пък май слагаш знак на равенство между съзнание и осъзнаване на идентичността.
В момента в тоя земен живот ние нямаме съзнание за останалите си нива, ние си висим и осъзнаваме само идентичността си, примерно егото - в добрия смисъл.
Като спред да осъзнаваме идентичността си и заспим примерно, отиваме в съзнанието си, което знае всичко, помни всичко и съдържа всичко, в т.ч. и осъзнаването на идентичността.

Като се събудим обаче, сме забравили всичко, защото сме забравили съзнанието и си клепаме само в идентичността.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.11.14 13:53



Съвършенството е винаги и навсякъде, ние всички сме съвършенни във всеки един момент. Всичко е тук и сега и всичко е съвършенно и вечно.

Мотивацията ми да съм в света на Башар е главно и най-вече че съм влюбена в него.



И той се кълне, че не може да слезе толкова ниско във вибрациите, щото те виреят на едни нива на вибрации, ние на други, те били живеели в свят, който е подобен на нашите сънища.
Та ако сме искали да ги видим и срещнем, ние трябва да изминем половината път към тях и те другата половина към нас и да се срещнем по средата.

Аз така и така тоя ми живот целият е бил някакво безумно катерене нагоре нагоре нагоре да стигна някъде, щото трябва да стигна там без да съм съвсем наясно защо, но пък съм с ясни и отчетливи усещания, че трябва да не стоя на едно стъпало, на едно място да не се заседявам, да драпам на горното, жива мъртва, трябва на горното и после на още по-горното...та така.


С други думи и да попадна там, никога няма да съм на изходна позиция.
Даже и да НЕ попадна там, пак няма да съм на изходна позиция, щото що катерене съм му ударила, що чистене и прочистване, няма как след 4 десетилетия катерене и чистене да съм на изходна позиция, то иначе всичко е безмислено, не ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.11.14 13:56



А аз вече вярвам в съществуването на дракони и феи и русалки и ангели и еднорози.
Съвсем сериозно.
Всичко съществува тук и сега, абсолютно всичко. Просто всичко вибрира на различна честота и ние виждаме само онова, което вибрира на нашата..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.11.14 06:19



Може и да не е всепризнат авторитет.
Достатъчно е творецът да успее да ни пренесе поне за кратко в някоя интересна реалност.





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.11.14 06:20



„то иначе всичко е безмислено, не ли?“ – смятам, че тая мисъл като вземе на често да ни минава през ума, ни наближава времето да се разделим с това физическо тяло, както и със стойностите и ценностите (любов, деца, светлина и пр.) на тоя физически свят.

Какви ли ще са ценностите в другите светове, ако имаме такива





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.11.14 11:24



Любов, светлина и други такива.
Само че в по-силна изява.
Светлината и любовта са единственото от висшите светове, което успява да проникне в нашата мрачна омагьосана гора.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.11.14 07:23



Няма как да сме сигурни в ценностите на другите светове, понеже надали можем да си въобразим огромното разнообразие на такива.
Бихме могли да направим нещо по-лесно- да се възпитаваме в интерес и любопитство към нещата в дълбочина.
Това, което виждаме на повърхността, не се променя много - земя, небе, звезди, дървета, треви, хора, коли и пр.
Но в дълбочина, например на земята, се случват необикновени неща и колкото повече научаваме, толкова по-интересно става.
И тогава наистина смятаме, че един живот не стига да задоволим интереса си.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.11.14 11:14



Ами ти не си сигурна в другите светове и затова караш на тоя. Аз обаче съм сигурна в светлината и че светлината и любовта нагоре са все по-силни и чисти. И затова си се катеря и си ги търся. 100% съм сигурна какво има там.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.11.14 07:08



По-скоро, ако човек реши, и от тоя свят може да възприема само светлината и любовта.
Нали са си в него. И в тоя свят усещаш любовта и светлината на Башар.
Излиза, че щом все пак се стремиш към друг свят, търсиш и нещо друго.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.11.14 13:35



търся по-силна светлина и повече любов и търся различни вибрации
най-вече различни вибрации

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.12.14 06:51



Може и вибрация.
Аз си мислех за търсене на някакво качество, в смисъла на „арете“ – то на Пърсиг, което да носи някаква уникалност, идентичност на съществуването.

Смятам да попътувам няколко дни, пък ти виж за друго интересно послание на любимеца си





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.12.14 12:52



С Лайла на Пърсих отдавна приключих, сега си работя с вирации и си нямам разправии с качества.

Къде все пътуваш, що не ме взе със себе си?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано09.12.14 18:49



различните вибрации се отблъскват.
аз пък търся еднакви или много подобни на моите вибрации.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.14 22:29



че защо ги търсиш, би трявало автоматично да ги привличаш

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.12.14 14:01





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.