Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.11.14 07:23



Кайли я запомних преди 15 години, когато каза, че е чела Пърсиг. Това е специфичен автор. С хора, които четат такива автори, винаги мога да говоря на един език:)

За сънищата – последните месеци много сънувам. Чудя се дали има общо с една магнитна постелка, или с климатика над главата ми или пък с билковите чайчета, които сега редовно пия вечер.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.11.14 09:22



Ех вие... Има една увереност, не знае дали е поколенческа, но децата, хората били деца през 70те, все още пазят частица от нея... Някаква сигурност в градените тогава ценности... В просветналите им тогава истини...

На мен ми липсва...

А чели ли сте "Пътешествие с Чарли в търсене на Америка" на Стайнбек? Липсва част от култовия ореол и претенцията на споменавани от вас, но е не по-малко замисляща и безвремева... Мисля си...

Ще ме карате да препрочитам мотоциклетни изкуства... Не за друго, а за да опитам да доразбера... И понеже за галактическа стопаджийка разбрах, че не ставам още на младини, още преди средата на книгата... А мотоциклети не поддържам, но ме биваше в карането им... някога...



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано26.11.14 09:38



Ох... Дали са само две страните? Не знам вече...

Благодаря ти за оптимистичното тълкуване. Понахраних Венерата последните месеци, красиви тоалетчета, обувчици, малко културен и социален живот... Неща, които бях загърбила почти или съвсем години наред... Знам, че не са съществени, но могат да бъдат толкова прекрасни...

Е, не успях да оцелея прекрасните австралийски папагалчета, но си имам чудесна рибка с воална рокличка - инвалидка, която ще се постарая да поживее по-добре при мен...

И аз ви обичам.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.14 12:39



Ми то всички реалности са идеални, даже тая тук.
Всяка има предназначение и изпълнява идеално предназначението си.
Та това делене произволно твойто не го ценя.



И какво, да се стремиш към по-хубава реалност противоречи напълно на това да я изграждаш тук ли? Ми аз непрекъснато си градя моята реалност тук и сега, като привнасям от по-хубавите реалности чрез стремежа си към тях.

Айде сега пак отговори - всичко е идеално и повече от идеално и така е замислено. Ти къде предпочиташ да бъдеш и защо?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.11.14 12:42



Бъди спокойна, аз отдавна съм забравила каквото съм чела, така че и да съм чела Пърсиг, се тая



Знам, че не са съществени, но могат да бъдат толкова прекрасни...

О, я чакай, кое е съществено и кое не?
Съществено е всичко, което те прави по-добра и по-щастлива.
Всичко останало е несъществено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано27.11.14 05:31



Тук нещо се слага знак за рсвенство между съзнание и идентичност, което дава възможност за разминаване в гледните точки и философски спор.
Съзнанието е абсолютно, а идентичността - относителна. Затова съзнанието никога не се губи*, а идентичността се променя, т.е. може да се каже, че една се губи за сметка на друга - нова.
А това, че никога не губиш съзнанието си изобщо не е нова идея (или информация, ако така е по-добре).

*питам се какво се случва със съзнанието, когато човек загуби съзнание (припадне), както и по време на дълбокия сън без спомени. Ако Башар знае, тутакси да си признае!



...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:44



Аз пък много помня





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:48



Харесвам Стайнбек, но тая му книга не съм я чела.
Така е, такива автори изграждат светоглед, нагласи за търсене на качество, стойности, ценности.
Защо харесваш Стайнбек, щом не си сигурна в неговите истини?
Смяташ, че им е минало времето?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:51



Идеалът и съвършенството, ако изобщо са постижими, са постижими за ограничено време.
Казвам, че мотивацията ти да си в света на Башар не може да е доброто и светлината.
Може да е търсенето на такива. Но можеш да си ги търсиш и тук.
Т.е. смятам, че трябва да ги търсим в себе си, а не в реалността, в която сме. (с други думи, че и да попаднеш там, пак ще излезеш на изходна позиция)
Не ти ли се е случвало?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: L.L.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.11.14 06:52



То на такива въпроси трябва да отговаря и Кайли, защото се разпознава в тоя текст






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.