Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема За приложението на духовни практики в материалния нови  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.03.14 07:32



„събуждам се днес, умът ми почва да мели на тема зъби, преди да се е събудил, аз го елиминирам и започвам да правя медитативна техника, която вчера Башар ми е подсказал.“

Това е едно възможно приложение – отклоняване на вниманието.
Учението на Башар не дава ли други подсказки за решаване на конкретния проблем?
Нали приемаме, че науките, вкл. духовните, са призвани да служат на човек по-успешно да се справя във всички светове.

Редактирано от AH_ на 31.03.14 07:33.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.03.14 11:58



Какъв конкретен проблем?
Справяне с бръщолевеното на ума - Ошо само с това се занимава, аз тук пиша от години и ти ми опонираш, че какво му е на ума...

Аз откак се помня, прилагам духовните практики в тоя свят, за какво да ги изучавам иначе? Какъв им е смисълът, освен чрез духовни практики да се повдигнеш само като Мюнхаузен за косите?

Карлитко нямаше ли нещо за неправенето, а именно - спиране на навиците, хуанистите непрекъснато качват стълби заднишком, за да спрат навиците си.



Следене, дебнене, прикриване, как беше там - това значи да си дебнеш ума и глупостите му.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.04.14 07:29



Казвах, че отклоняването на вниманието от зъба е само временно.

Пращаме ума и въображението да поскитат, но после е добре да се завърнат по-ефективни и с подходящи решения за физическото ни съществуване.

Като каза „вплитам нови нишки“ имаше в предвид знания от лекциите на Башар или визуализиране на такива без конкретен повод и предназначение?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.14 09:58



Абе Ан, не е така, както ти ги виждаш нещата, отклоняването от зъба не е временно, а постоянно, как не разбираш за какво ти говоря?
Всичко е тук и сега, ти избираш дали да мислиш за зъбите си или за Бог - и зъбите и Бог са ти на същата една ръка растояние и всичко е едновременно материално и нематериално.
Кеф ми прекарвам си живота в мислене за зъбите, кеф ми в мислене за Бог.
Кое не разбираш?

Като казвам нови нишки, ти казвам, че спирам нишките на зъбите и стартирам нишките на Бог.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.04.14 10:32



как се спира бърборенето на ум, ако искаш да заспиш :
казваш си - оххххх искам да спя ! и веднага си отговаряш - е , неееее, моля те ! нека си поговорим още малко за днешните проблеми.. и той кво каза ? а ти кво му каза ??
после, неминуемо се усмихваш и теглиш ена на бърборкото в теб и си заспиваш като бебе.

това е издебване на привичките и елиминирането им.
просто е.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.04.14 07:34



Нали и Башар ти казваше, че справянето във физическия свят е проверка за духовните науки?
Значи непрекъснатото отклоняване на ума от зъба не е решение.



Ако „нишките“ не са просто твое описание за нови знания и мисловни пътечки, то би трябвало да се схващат като енергийни канали за укрепване на физическото, емоционалното и психическото тяло с помощта на общото енергийно поле.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.04.14 09:22



Къде съм писала непрекъснато?
Защо аз казвам едно, а ти разбираш друго, като си добавяш думички по свое усмотрение?
Давам ти общата схема, кеф ти я схващай, кеф ти я не схващай, а вместо това цикли на детайлите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.04.14 06:48



"Давам ти общата схема, кеф ти я схващай, кеф ти я не схващай, а вместо това цикли на детайлите."

Добре, човек започва да се учи да отклонява вниманието си от бебешката люлка с разни шарени дрънкалки.


И ако има разлика в общата схема, то тя е в детайлите или някъде в дълбочина.

Според мен въпросът е друг – как да разпознаваме кога една задача няма решение и следва да си отклоним вниманието и да не си губим времето с нея и кога има решение и трябва да концентрираме вниманието и си и да проявим упорство.
По тоя повод какво става със зъба ти? Аз съм с мостове и се случва да ми създават проблеми. Дъщеря ми е с импланти и също и създават проблеми- след седмица, като се прибере, първо ще посети зъболекаря заради импланта, а после – у дома.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.04.14 07:08



как да разпознаваме кога една задача няма решение и следва да си отклоним вниманието и да не си губим времето с нея и кога има решение и трябва да концентрираме вниманието и си и да проявим упорство.

всички задачи имат решение.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.04.14 09:55



Според мен въпрос няма, аз схващам, че има решение и решавам, ако се окаже, че не мога, не се задълбавам.
Как можеш да разпознаеш има ли или няма решение, ако не опиташ?
Действие трябва, а ти го удряш на философстване всеки път.
Ми чопли си мозъка има или няма решение нещо. Аз карам по метода на пробите и грешките, когато ми е дошло отвътре, че има решение.
После - всяко решение зависи не само от десйтвията ти, но и от вътрешното състояние. Т.е. Действие и отношение.
А ти вместо това предлагаш умствени еквилибристики.

Какви проблеми създава импланта? На мен ми се поуспокоиха нещата, в един момент просто реших, че ми е писнало да се занимавам със зъбите си, да се оправят, както знаят.
В устата ми имало много неоправени работи, каза последната зъболекарка, щото старата така ми ги правила, обаче ако били нейните зъби, тя нямало да ги пипа и щяла да изчаква да се проявят нещата, вместо да ги разбъзиква.
Така че и аз мирясах и на тоя етап ще вървя само да ми чистят зъбен камък и да ми вземат луди пари, предните се клатят все така, но последните зъболекари казаха, че не е фатално, няма да им слагат шина, няма да ги предпазват, само аз да ги пазя повечко и да им чистя зъбния камък.
И толкоз. Писна ми верно от тия зъби...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.