Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема За приложението на духовни практики в материалния  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.03.14 07:32



„събуждам се днес, умът ми почва да мели на тема зъби, преди да се е събудил, аз го елиминирам и започвам да правя медитативна техника, която вчера Башар ми е подсказал.“

Това е едно възможно приложение – отклоняване на вниманието.
Учението на Башар не дава ли други подсказки за решаване на конкретния проблем?
Нали приемаме, че науките, вкл. духовните, са призвани да служат на човек по-успешно да се справя във всички светове.

Редактирано от AH_ на 31.03.14 07:33.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.03.14 11:58



Какъв конкретен проблем?
Справяне с бръщолевеното на ума - Ошо само с това се занимава, аз тук пиша от години и ти ми опонираш, че какво му е на ума...

Аз откак се помня, прилагам духовните практики в тоя свят, за какво да ги изучавам иначе? Какъв им е смисълът, освен чрез духовни практики да се повдигнеш само като Мюнхаузен за косите?

Карлитко нямаше ли нещо за неправенето, а именно - спиране на навиците, хуанистите непрекъснато качват стълби заднишком, за да спрат навиците си.



Следене, дебнене, прикриване, как беше там - това значи да си дебнеш ума и глупостите му.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.04.14 07:29



Казвах, че отклоняването на вниманието от зъба е само временно.

Пращаме ума и въображението да поскитат, но после е добре да се завърнат по-ефективни и с подходящи решения за физическото ни съществуване.

Като каза „вплитам нови нишки“ имаше в предвид знания от лекциите на Башар или визуализиране на такива без конкретен повод и предназначение?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.14 09:58



Абе Ан, не е така, както ти ги виждаш нещата, отклоняването от зъба не е временно, а постоянно, как не разбираш за какво ти говоря?
Всичко е тук и сега, ти избираш дали да мислиш за зъбите си или за Бог - и зъбите и Бог са ти на същата една ръка растояние и всичко е едновременно материално и нематериално.
Кеф ми прекарвам си живота в мислене за зъбите, кеф ми в мислене за Бог.
Кое не разбираш?

Като казвам нови нишки, ти казвам, че спирам нишките на зъбите и стартирам нишките на Бог.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.04.14 10:32



как се спира бърборенето на ум, ако искаш да заспиш :
казваш си - оххххх искам да спя ! и веднага си отговаряш - е , неееее, моля те ! нека си поговорим още малко за днешните проблеми.. и той кво каза ? а ти кво му каза ??
после, неминуемо се усмихваш и теглиш ена на бърборкото в теб и си заспиваш като бебе.

това е издебване на привичките и елиминирането им.
просто е.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.04.14 07:34



Нали и Башар ти казваше, че справянето във физическия свят е проверка за духовните науки?
Значи непрекъснатото отклоняване на ума от зъба не е решение.



Ако „нишките“ не са просто твое описание за нови знания и мисловни пътечки, то би трябвало да се схващат като енергийни канали за укрепване на физическото, емоционалното и психическото тяло с помощта на общото енергийно поле.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.04.14 09:22



Къде съм писала непрекъснато?
Защо аз казвам едно, а ти разбираш друго, като си добавяш думички по свое усмотрение?
Давам ти общата схема, кеф ти я схващай, кеф ти я не схващай, а вместо това цикли на детайлите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.04.14 06:48



"Давам ти общата схема, кеф ти я схващай, кеф ти я не схващай, а вместо това цикли на детайлите."

Добре, човек започва да се учи да отклонява вниманието си от бебешката люлка с разни шарени дрънкалки.


И ако има разлика в общата схема, то тя е в детайлите или някъде в дълбочина.

Според мен въпросът е друг – как да разпознаваме кога една задача няма решение и следва да си отклоним вниманието и да не си губим времето с нея и кога има решение и трябва да концентрираме вниманието и си и да проявим упорство.
По тоя повод какво става със зъба ти? Аз съм с мостове и се случва да ми създават проблеми. Дъщеря ми е с импланти и също и създават проблеми- след седмица, като се прибере, първо ще посети зъболекаря заради импланта, а после – у дома.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано03.04.14 07:08



как да разпознаваме кога една задача няма решение и следва да си отклоним вниманието и да не си губим времето с нея и кога има решение и трябва да концентрираме вниманието и си и да проявим упорство.

всички задачи имат решение.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.04.14 09:55



Според мен въпрос няма, аз схващам, че има решение и решавам, ако се окаже, че не мога, не се задълбавам.
Как можеш да разпознаеш има ли или няма решение, ако не опиташ?
Действие трябва, а ти го удряш на философстване всеки път.
Ми чопли си мозъка има или няма решение нещо. Аз карам по метода на пробите и грешките, когато ми е дошло отвътре, че има решение.
После - всяко решение зависи не само от десйтвията ти, но и от вътрешното състояние. Т.е. Действие и отношение.
А ти вместо това предлагаш умствени еквилибристики.

Какви проблеми създава импланта? На мен ми се поуспокоиха нещата, в един момент просто реших, че ми е писнало да се занимавам със зъбите си, да се оправят, както знаят.
В устата ми имало много неоправени работи, каза последната зъболекарка, щото старата така ми ги правила, обаче ако били нейните зъби, тя нямало да ги пипа и щяла да изчаква да се проявят нещата, вместо да ги разбъзиква.
Така че и аз мирясах и на тоя етап ще вървя само да ми чистят зъбен камък и да ми вземат луди пари, предните се клатят все така, но последните зъболекари казаха, че не е фатално, няма да им слагат шина, няма да ги предпазват, само аз да ги пазя повечко и да им чистя зъбния камък.
И толкоз. Писна ми верно от тия зъби...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.04.14 08:07



„Какви проблеми създава импланта?“
На 3-4 години е импланта, а последните месеци се е разклатил, пък трябваше да е вечен.


А тя е млада – сещаш се, че на Сатурнова възраст човек трябва да е особено внимателен към кости и импланти.

„Как можеш да разпознаеш има ли или няма решение, ако не опиташ?
Действие трябва, а ти го удряш на философстване всеки път.“
Действията и решенията най-общо могат да са в 3 групи:
1.отклоняване на вниманието
2.концентрация на вниманието
3.блокиране на вниманието/чрез медитация, примерно/
Изборът на действие е в пряка връзка с житейската философия, която пък е резултат на осъзнаването. Накъде без осъзнаване и светоглед? Как се постигат те, според теб или пък според Башар?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.04.14 08:08



"всички задачи имат решение."


Примери колкото щеш, но ми трябва поне една приемлива причина да си разменям мисли с теб





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.04.14 09:26



Хм, я виж ти ...за импланта, значи и той не е вечен наистина, само дето е скъп...аз тия дни четох за някакви нови импланти, дето хем били по-евтини, хем по-бързо ставали, хем сигурно са трайни, като ги гледам...
Ама то Божа работа.

Всички решения за мен се свеждат до внимателно оглеждане на ситуацията и, така как си я гледам, се задълбочавам, решението в един момент само изплува пред мен.
Т.е. карам на концентрация според твоята статистика.

Според мен и според Башар решението е промяна на дефинициите или постулатите, както аз им викам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.04.14 09:44



Тъкмо ми попадна цитат, под който се подписвам -
Ти не решаваш проблемите, ти променяш начина си на мислене. Тогава проблемите се решават сами.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.14 06:46



С колкото повече хора си разменяш мисли и идеи, толкова по добре.




зелено - това, което знаеш
лилаво - това, което знаеш, че не знаеш
жълто - това, което не знаеш, че не знаеш



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.04.14 07:21



Това с вниманието са си 3 групи техники и се предполага, че ползваме различни в зависимост от задачата, личната философия и темперамент.

За решение, например за зъба, коя дефиниция или постулат би променила?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.04.14 07:22



А на мен напоследък ми харесва една мисъл, която казват редовно по една тв: дай на човек риба и ще го нахраниш веднъж, научи го да лови и ще е за цял живот





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.14 11:23



То имаше една мисъл преди време, има
неща, които знаем, но не знаем, че знаем
неща които не знаем и не знаем, че не знаем
неща, които не знаем, но знаем, че не знаем
неща, които знаем и знаем, че знаем
неща, които знаем, но знаем, че не знаем
неща, които не знаем, но знаем, че знаем...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.14 11:28



Ми боря се в момента, аз имам нагласа да мразя всички дискомфорти, в т.ч. да ми човъркат по зъбите, сега се опитвам първо да променя дефиницията си, че да ми липсва зъб в устата е силно дискомфортно и неприемливо нещо.
И втората, по-важна дефиниция - обичам да изпреварвам нещата и да ги елиминирам в зародиш, но сега, ако искам да изпреваря нещата, трябва да си извадя всички зъби и да си сложа чене, че да съм приключила веднъж завинаги с проблема.
Така че промяната е - да спра толкоз да изпреварвам събитията и да се науча да ги следвам понякога, по-добре да чакам нещо да се случи и тогава да реагирам, отколкото да предвиждам какво би могло да се случи (бастисване на зъбите) и, изпреварвайки събитията, да ги вадя всичките.
Това ми е много основна дефиниция - за предвиждането и изпреварването на събитията като основно правило за спокоен живот. Очевидно тук не става. И много се обучавам..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.04.14 07:14



Щеше да е добре, ако можехме да сменяме физическите тела както сменяме дрешките


Органите, вкл. сетивните, се износват бързичко, само мозъкът, респ. умът е по-траен.
А в йога казват, че животът се мери не с години, а с брой вдишвания.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.04.14 12:22



Ами аз затова съм се заела от детството си да търся по-траен носител на съзнанието, не човешкото тяло.
А напоследък даже го и надушвам.

Всъщност точно на изток казват, че смъртта не е нищо друго освен смяна на дрешките, така че твоето щеше да е добре, е буквално - слава богу, че си сменяме телата всеки живот.
Номерът е да ги сменяме по-бързо.
В четвърта плътност вервам да е възможно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.04.14 06:45



„съм се заела от детството си да търся по-траен носител на съзнанието, не човешкото тяло.
А напоследък даже го и надушвам.“

Имаме общо ДНК с растенията и животните, т.е. общ прародител, но въпреки забележителното постижение на еволюцията да стигне до нас, ще и трябват още милиони години да направи телата ни по добри


А щеше да е интересно да можехме съзнателно да преминаваме в течно и газообразно агрегатно състояние

Като каза „нишки“ си помислих, че имаш предвид нещо такова



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.04.14 09:32



Ами аз изобщо не говоря за линейната еволюция, а ти друго, освен линейно развитие, очевидно не си способна да видиш.


Какво значение има какво и е нужно на еволюцията на материята? Аз не говоря за еволюцията на материята, говоря за развитието на съзнанието. Нали не мислиш, че човекът наистина е произлязъл он маймуните по еволюционен начин?...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.04.14 07:29



Какво имаш предвид с „линейна“ еволюция?
По принцип еволюцията е разгръщане в пространството.

„Нали не мислиш, че човекът наистина е произлязъл он маймуните по еволюционен начин?...“
Да не би да те обижда родството ни с животни и растения?

Ние с теб можем да видим, че кръвта на хора и животни си прилича, а специалистите виждат, че имаме сходно ДНК. Обмен на енергии- като измрем, и хора, и животни, и растения се превръщаме в скали. И се връщаме в цялото, заедно със съзнанието си.
А еволюция има на хора, на животни, на звезди, и на съзнания



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.04.14 09:43



Какво имаш предвид с „линейна“ еволюция?
По принцип еволюцията е разгръщане в пространството.

Е да де.
Това е.
В четвърта плътност пространството е вътре в теб, не ти си в пространството, т.е. време и пространство няма поне не във вида тук.
Така че линейна еволюция е разгръщане във времево-пространствения континуум само на трета плътност - в пространството и с времето.
Някои му викат и квантов скок на нелинейната еволюция и революция.
Едното е линейно и спазващо правилата на 3Д, другото е скок над 3Д.

Да не би да те обижда родството ни с животни и растения?
Винаги се изумявам как от мои думи стигаш до твои собствени заключения.
Защо реши, че ме обижда?!? Вероятността да се появи човек в к8райна сметка от първичния бульон е равна на вероятността маймуна чрез щракане на клавишите на компютъра да напише Война и мир.
Поразрови се да видиш, че само една обща ДНК не стига да се обясни човека като резултат от еволюционно развитие на маймените, някой е пипал в гените ни.
Но не спори с мен, просто се поразрови и попрочети.Независимо че всичко знаеш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.04.14 07:35



„само една обща ДНК не стига да се обясни човека като резултат от еволюционно развитие на маймените, някой е пипал в гените ни.“
Е, как да не споря сега – нали като четем разни неща, после е добре и да разсъждаваме над тях



Дали хората са се появили точно от някои от познатите ни маймуни си е спорен въпрос.
Но дори да има намеса в човешките гени, тутакси се появява въпрос как се е появил тоя, който се е занимавал с нашето генно инженерство?

Вярваш ли, че от една оплодена яйцеклетка се появява цял човек без никаква еволюция, само чрез случайно сливане на яйцеклетка и сперматозоид ? Ако вярваш, какво ти пречи да повярваш в това:“ да се появи човек в к8райна сметка от първичния бульон“?
Или приемаш, че човек се появява както божията майка е дала на хората божия син?

И не говорим само за хора- говорим за всякакви познати и непознати същества, от всякакви планети, стига да има еволюционно развитие/т.е. не говорим за конкретен обект- при един индивид няма еволюция/



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.04.14 10:15



Но дори да има намеса в човешките гени, тутакси се появява въпрос как се е появил тоя, който се е занимавал с нашето генно инженерство?
Ми чети, интернетът е пълен с обяснения, не по-малко правдоподобни от обяснението за маймуната, дето написала война и мир.
На кораби, чрез телепортация, по въздушно капков път - както ти харесва, така се е появил, кое те притеснява, че няма снимки от айфони на спускащите се кораби ли?
Или си убедена, че откак съществува вселената, нищо по-велико не е успяло да се развие от човека и за толкова милиарди години няма по-развити цивилизации от нас, това ли ти е убеждението? Май и преди сме си говорили за това - или приемаш, че има по-велики от нас и не ги знаеш какво правят и на какво са способни, или приемаш, че ти си черешката на тортата, а ти определено не си способна да допуснеш, че някой друг освен теб може да бъде черешка.
Изобщо глупави въпроси задаваш...всичко ти идва от изначалния постулат на егоизма, повтарям се...

Във вселената има еволюция и има революция, и Библията, и Дарвин са едновременно прави, всичко се развива еволюционно, па по некое време някой го барне и го развие революционно, след което го остави да продължава да се развива еволюционно по новоначертания път.
Ти не правиш ли същото с цветята си? Поливаш ги, подрязваш ги, ториш ги, па ги оставиш да се развиват, растат и да бъдат себе си, преди следващата ти намеса.
Цветята сигурно също отричат висша намеса в битието им.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.04.14 07:32



„На кораби, чрез телепортация, по въздушно капков път“ – това са начини за транспорт, не е теория за поява и съществуване на кое да е създание от всемира. Преди да се движат, създанията започват да съществуват.

„всичко ти идва от изначалния постулат на егоизма, повтарям се...“ - значи теория за устройство на космоса, в който всичко, което е издържало на еволюция, е еднакво значимо, е с постулат за егоизъм, а теория, в която има висши и низши същества е без



Не гледам на космоса като на торта с черешки или без черешки. Все едно да кажа, че в момента мониторът на компа е по-висш от клавиатурата.

Космосът е едно цяло и всичко в него е в динамика, която се стреми към равнопоставеност и хармония.
И такава философия възпитава у последователите си усещане за мир и хармония, а не непрекъснат стремеж за изкачване по стълбата към по-високи плътности и висши същества.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.14 10:08



Най-отгоре има Един, който е едно цяло, не е разделен на противоположности, той не осъзнава себе си, защото няма противоположност, която да го кара да се осъзнава. Не ми се задълбава тук, давам ти примерна схема.
Той се дели на две и става Цялото, което е. То вече се осъзнава, продължава да се дели надолу и там оная теория за душите и свръдушите и гроздовете от души от матрицата 5.

А защо го прави - защото може. Не ми се философства по тоя въпрос, чувствам се малка и с недостатъчно инфо и възможности на ума ми да побере чак такива неща.
Съзнанието слиза от високите плътности надолу и се преобразува в раси, цивилизации, свръхдуши, човеците са като пръсти на ръцете на свръхдуши, една свръхдуша има примерно 1000 крайника - човеци и същества от други цивилизации, свръхдушите се събират на клъстери и правят свръхсвръхдуши и така нагоре.

Съзнанието е вечно, не се е зародило и няма край, то си играе със самото себе си и слиза надолу във все по-ниските плътности, като успоредно с това остава по всички възможни плътности и вечно си играйка.

На мен на тоя етап тази картинка ми е предостатъчна и нямам желание повече да задълбавам, като му дойде времето, ще ми бъде спусната още информация...


Егоизъм е неприемането, че има по-висши същества от теб. Не самата теория. Онхвърляш йерархията, защокто ти е неприятно да допуснеш, че не си отгоре.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.04.14 08:11



„Егоизъм е неприемането, че има по-висши същества от теб. Не самата теория. Онхвърляш йерархията, защокто ти е неприятно да допуснеш, че не си отгоре.“

е, аз приемам теория от рода на тия за големия взрив и последваща поява на най–различни създания и разуми.

Създанията биват просто устроени или сложно, но понеже са различни, не подлежат на обща градация, т.е. не мога да кажа напр., че хората са по–висши от тревите



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.04.14 09:41



Ми от една гледна точка всичко е едно, от друга гледна точка всичко е различно, от една гледна точка нищо не е по-висше от друго, от друга има йерархия, зависи човек за какви цели използва фактите...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.04.14 06:25



“ от една гледна точка нищо не е по-висше от друго, от друга има йерархия,“

Може да зависи от период или етап, на който се намираме.
Ако сме в период на осъзнаване как от една форма на съществуване преминаваме чрез разлагане в други форми / част от нас преминава в почвата, растенията, животните и други хора/,естествено се питаме какво съдържание влагаме в словосъчетанието:“висше същество“.

Какво според теб е :“ висше същество“?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.14 09:49



Сега ще ни обясня по един начин, но начините и гледните точки са много, сега ще ти дам една гледна точка, която току що ми изникна в акъла.
Човек играе шах и е с черните фигури - той е селфдетерминиран, играе само от гледна точка на черните фигури и държи сметка за тях, а за белите, колкото да ги следи, за да спечели с черните фигури.
По-висшата изява е когато човек играе и с белите, и с черните фигури, той е пан-детерминиран, изразът е от сциентологията, той играе играта от името на всички участници.
По-висшето същество в този смисъл е онова, което може да играе от гледната точка на повече от един участник.
Пример - бизнесмените играят за себе си и унищожават земята и за децата си, те ще са по-висше същество, ако, играейки си игрите, мислят не само за конкретната си бърза печалба, но и за далечните последици от действията си.
Свръхдушите например пък играят на много шахматни дъски и от името на много повече играчи.

Колкото повече позиции можеш да постигнеш като свои собствени, толкова по-висше същество си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.04.14 09:54



Само заради последния ти пост тук , заслужи адмирациите ми.
Наистина си в 4Д.
Как преминава скока в 5 Д ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.14 11:24




их брей

Къде сега пък в 5Д? Там какво има?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.05.14 11:03



Специално за АН, която се покри и се надявам да преживява живота, а не да търси отговори ... пак





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.05.14 05:46



че защо да се лишаваме от игрите на ума, докато търси отговори




още няколко дни ще съм заета



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.05.14 11:37



аз вчера включих, че тоя ум с тия игри ми е заел целия хард диск и в него вече няма място ни за емоции, ни за усещания, ни за нищо друго, освен ума да си играе, даже духът - софтуерът, се бори с него за оцеляване

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.05.14 06:34



Най-вероятно не говорим за едно и също, но казват, че пълен рестарт на ума може да спре развитието даже на ракови клетки.
А си е трудно даже за кратко умът да се научи да изключва информацията от сетивата.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.05.14 10:50



може, умът създава реарността, аз правя усилени опити да спра и обърна остаряването или барем да се прехвърля на светлинен носетел, оставайки в тая реалност



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.05.14 07:59



Умът е необятен и непознат като космоса:)
Май ми трябва още някой ден преди да почна да го освобождавам да се забавлява с разни философски и абстрактни теми:)



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.05.14 12:31



Ми щом ти е интересно, играй си с ума, което и правиш де.
И упорито не искаш дори да допуснеш, че има нещо отвъд и над него.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано15.05.14 07:58



да се опитваме да разберем как работи умът ни е все едно , като свалим задния капак на телевизора, да разберем как работи.
Не ни е дадено.

Все едно, трябва да го използваме, а не да го разбираме.
Щото ако случайно разберем дори една малка част от него, веднага ще я използваме във възможно най неподходящата сфера на живота ни .

Нещо като овцата Доли .



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.05.14 07:01



Какво ти правят извънземните?
Аз, в следващия живот, ще се преродя на планета с 3 слънца – ще си имам бели, червени и сини дни.

Как си личи, че гледам предаване Космос





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.05.14 14:29



А, викам ги всеки ден да кацат, че вече не се търпи.


Съвсем наскоро четох интересни неща за ДНК, не че преди не бях чела почти всичко де, ама сега реших да си местя съзнанието в ДНК околността около тялото ми и оттам да гледам света, изведнъж се почувствах бая облекчена, щото изчезна бъдещето, нали като го няма ума и няма и време.
Може пък най-накрая да съм успяла да спра гадината...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.05.14 06:41



Гледам няколко предавания на границата наука – фантастика, т.е. занимаващи се с теории и хипотези, и винаги са ми интересни.
Основата им е, че елементите, изграждащи всичко, са едни и същи. От там- и енергиите, действащи между тях.
И ни остава само да усещаме родството си с животни, растения, извънземни и звезди.
Не че това е кой знае колко добро решение на конкретните предизвикателства от ежедневието.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.05.14 09:57



Даже в Дао на физиката на едно място срещнах чудесна теза от физик - в основата на мирозданието не стои материя, не стоят енергии, а стоят отношения.
Вселената била изградена от отношения, по същия начин по който една частица не може да бъде разглеждана по никакъв друг начин, освен като набор от взаимоотношения.
Т.е. твоето отношения изгражда света и всичките отношения на света са конкретните тухлички на мирозданието...каквото и да е, но е много по-лесно да променяш отношения, отколкото т.н. от нас материя или енергии. Къде е да променяш цели енергии и да не знаеш кака, къде е да си промениш отношението и хоп...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.05.14 06:14



Така е – промяната на отношението (нагласата, светоусещането, житейската философия) върши работа.

Но само в частни случаи можем да сложим знак за равенство между енергия и отношение.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.05.14 11:13



Защо така мислиш, че само в частни случаи?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.05.14 06:58



Нали вчерашното земетресение или пък компютърът са проявление на енергии.

Промяната на отношението е свързана със съзнателна дейност на ума. Пък тая съзнателна дейност остава често на заден план даже при човека- например при кома, в сънищата или даже при силна болка.

Общо взето промяната на отношението иска едновременно заемане на позицията на наблюдател и на извършител на действието. Пък щом духовните науки честичко ни напомнят да заемаме позицията на безпристрастен наблюдател, явно не е ни съвсем присъща





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.14 11:54



мъхъ, тъкмо т сова се занимавам, как да започна да съзнавам и дейността на аурата примерно, наскоро четох пак много ивтересните материали за ДНК, разправя се, че ДНК е първото проявление на духа в 3Д, като слиза духът надолу, първо се създава ДНК, но тя е 12 части, като само 2 или 3 са материални, останалите са из другите измерения и създават условията за слизане надолу и създаване на физическия свят...

Та като медитираме и спираме ума, си мисля, започваме да усещаме точно тая ДНК...сега целта е да си прехвърля съзнанието върху ДНК някак си...

Вчера на това земетресение ясно се разделих на 3 части - едната част беше умът ми, който съобразяваше дали да си виси под външната врата, дали да хуква надолу по стълбите по чехли, които ще ме спъват, дали да хуква по чорапи, или да се извърти зад вратата и да вземе обувки. Мисли, мисли умът и нищо не измисли, но най-хладнокръвно и делово мисли.

Втората част беше тялото ми, което беше в ужас, трепереше, подскачаше, стресираше се и направо ми скъса нервите.

Третата част беше наблюдателят, който наблюдаваше щракащия ум, наблюдаваше паникьосващото се тяло и общо взето кесеше отстрани невъзмутим.

Та от вчера се чудя умът владея, наблюдателят също мого да местя насам натам, обаче пустото паникьосващо се тяло, над него как да установя контрол...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.05.14 07:29



Духовните практики, за които съм чела и слушала, и които се занимават с ДНК и са що годе потвърдени и от медицински изследвания, може би биват три групи.
-молитви- изцяло съзнателна и волева дейност
-медитация – след първоначално съзнателно и волево усилие идва изключване на ума
-„рестарт“ на ума – това май е съзнателно пренасочване или оная промяна на отношението

И нещата все опират до волеви контрол на ума. Пък точно когато наистина е важно е да се контролира ума и евентуално да се промени ДНК-то, умът не се подчинява.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.05.14 09:41



Моят ум се подчинява, ма тялото не ще.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.05.14 07:26



Вчера търсех мнения по един въпрос и попаднах в някакъв форум на цитат от твоя любим учител:
"ДНК не е нещо, което се съдържа в тялото ти. ДНК е онова, което си ти като физическо същество. Съзнанието се проявява във физическата реалност като ДНК. После ДНК-съществото, което ти си, се разпростира в идеята за физическа обвивка, която вие наричате тяло. Но не е коректно да се каже, че твоето тяло има ДНК. Правилно е да се каже, че ти, като ДНК-същество, изразяваш тази физичност във формата на тяло.
Като физични същества вие не сте хора, вие не сте мъже или жени, вие сте ДНК нишки, ето това е физическото съзнание, така съзнанието се изразява във физическата модалност. Така че всички вие сте физически - ДНК нишки, разбирате ли?"

Башар



Но в какъв генерален контекст се обсъжда ДНК-то не стана ясно.
Мен ме интересува по съвсем прозаична причина – здравословно.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.14 12:59



Тоя цитат аз съм го превеждала и пускала тук, радвам се, че се разпространява.
Обаче откъде точно съм го измъкнала, май и аз не помня.



Генералният контекст обаче не може да бъде друг освен да ни разяснява кое как е и как стоят нещата в тая и оная вселена.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.14 13:01



А мен пък ме интересува също по същата прозаична причина - ако си изградя светлинното тяло, здравословните проблеми няма да ме занимават.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.05.14 06:31



Такъв е май редът- прозаичните причини са мотивацията, духовните науки дават идеи, класическата медицина на практика съдейства.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.05.14 09:28



Мдам, винаги най-прозаичните причини са мотивацията, то сигурно и затова сме тук, да сме подложени на прозаични причини, щото другаде ги няма.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.05.14 07:18



„Третата част беше наблюдателят, който наблюдаваше щракащия ум, наблюдаваше паникьосващото се тяло и общо взето кесеше отстрани невъзмутим.“

Как на практика според теб се постига странично наблюдение по отношение на някакво състояние или ситуация?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.05.14 09:20



Не знам, на мен винаги ми е идвало отвътре.
Може би трябва да се издигнеш на метър над главата си и леко назад и оттам да погледнеш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.06.14 07:08



Тая позиция май предполага не просто да видим себе си отстрани, а да се дистанцираме и анализираме, да видим общото и различното, да видим назад и напред във времето. По същество - да усетим преходността на конкретното проявление на енергията.

И май точно когато е най-важно, е и най-трудно. Може да е защото духът в грижата си да защити тялото, почти му се подчинява.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.06.14 10:51



Да, тая позиция предполага точно това. И за мен това не е трудно, а нещо напълно естествено, което правя, откак се помня.
А защо духът се е идентифицирал с тялото и се върти все около него, е това вече дух ми го не побира...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.06.14 06:43



Може да е защото основната задача на духа е да одухотворява материята.

Кофти, че при проблем духът действа както компа под сейф мод – не поддържа периферията, изключва системи, органи – грижи се, доколкото може, за най-важното – сърцето.
Т.е. ако това е най-важната задача на духа, изобщо не можем да пренебрегваме тялото, ако искаме духът да се проявява във всички сфери.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.06.14 11:44



За мен това не му е основната задача и изобщо духът няма задачи, а си играе, щото си няма и задължения...т.е. като не признавам духът изобщо да има задачи, знам, че предпочитам вече да си играя на друго място, на това ми втръсна, пък твоят дух нека си поддържа тая материя, аз търся по-фин материал за игра.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.06.14 05:56



Смяташ, че след като ти е омръзнала тая игра на духа, можеш да му заповядаш да се захване с друга игра?
Т.е. че съзнанието управлява материята и енергията?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.06.14 13:12



ма боже...след толкова години познанство с теб - сигурно са 15, чак сега ли разбра, че това ми е основното смятане?



Естествено, че аз заповядвам и аз съм този, който прави избори.
И естествено че съзнанието управлява всичко, че даже нещо още по-точно -

Всичко Е Съзнание.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано04.06.14 13:01



даже има специална наука, дет' се занимава с това - Ноетика.



поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.06.14 20:04



каква наука, то това есветая светих на света - и тоя, и оня, и всичките вкупом...някаква си наука не може да го обсеби, това е познание от векове и из всички религии и духовни учения

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.06.14 17:30



мда, обаче някои хора не приемат неща, които религиите или други учения казват, и то на достъпен език.
те искат сложни обяснения, формули, дъра бъра по тивито, и прочие неща.

щото ако го кажеш ти или аз - полза никаква, няма значение, че лично си го пробвал и това нещо работи.
друго си е ако един брадат чичко от Харвард излезе и им го обясни.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.06.14 23:12



хора всякакви, теб какво те интересуват хората, които вибрират на други честоти, що се втренчваш в тях, какво те влече там?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано06.06.14 07:20



нищо не ме влече, просто изпадам в амок, като чуя- видя някой, който толкова се е втренчил в собствения си пъп, че е забравил да гледа към звездите.
и поне се опитвам да му посоча телескопа.

обаче - това си е чиста загуба на време и енергия, а аз нямам такива в излишък и за хвърляне в боклука.

гледа ли новия клип на Башар ?
супер интересен е .

поздрави

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.06.14 14:19



ми аз що не изпадам в амок от такива работи вече?
явно имаш още да доработваш, копай
В себе си копай, не в другите

Кой нов клип на Башар, то непрекъснато излизат нови клипове

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.06.14 18:54



кОпам, направо съм се превърнал в миньор



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.06.14 16:14



какво ново при теб ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.07.14 06:32



тук малко съм загубила връзката, но съзнанието на отделен индивид е слабичко да управлява вселената




понякога се оказва слабичко да управлява даже индивида



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.07.14 12:34



Съзнанието, идващо от ума, е слабичко, но съзнанието човешко, което е отвъд, управлява всичко, въпросът е да се докопаме до това съзнание, а не като теб да си въобразяваме, че съзнанието, което съзнава аналитичният ни ум, е цялото ни съзнание



После, не знаеш ли, че най-силни са слабите взаимодействия, мъдрецът с едно движение прави повече отколкото умният за цял живот.
Бог е невидим и неусетен, но силата му е такава, че срещу нея никой не може да се изправи...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.07.14 07:12



Ветровете на мислите събират или разсейват облаци в съзнанието.
И то е ту тихо и спокойно, ту мрачно и припламващо.





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.07.14 11:54



Е да, ама Слава Багу, ни е дадено да можем поне това да контролираме.
Така че не може да е мрачно, освен ако не го искаш. Знами ако е мрачно, го искаш по един или друг начин, значи смяташ, че това ти върши някаква работа, полезно ти е с нещо.
Човешкото същество е създадено така, че никога не прави нищо без полза, само дето често пъти ползата му се губи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.07.14 06:59



както и да го контролираме, само в равновесие и без противоположности не може



пък за ползата - то за това я има оная приказка - всяко зло за добро

какво интересно казва в последно време любимецът ти?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.07.14 09:50



Ами любимецът ми бил казал, че сега е времето за избираме, който чака края на лятото и началото на есента, щял да закъснее в избора си. Много е интересно посланието, ще пусна линкове, сега ме подсети.

А преди 2 седмици е имал сесии в САЩ и там пък казал, че до изборите им през есента на 2016 за президент всичко щяло да се промени, така че който искал новото, да бърза да се трансформира, да не изпусне влакът...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.07.14 06:04



Е, растителният, животинският и човешкият ни свят сме съвсем мимолетни на тая планета.
Големите промени са в резултат на тектонска, сеизмична, вулканска дейност на планетата ни или в резултат на космични взаимодействия.


Пък промените в човешкия ни свят – и без това последната седмица говорим все за Сатурн- в края на месеца тръгва директно, така че наистина сега си е подходящото време за промени в синхрон с външните влияния.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.07.14 10:33



Големите промени са ги правили надземните, извънземните или както искаш ги наречи.
Щото човекът е преработен снежен човек.
И сега отвсякъде казват, че е време за големи промени в тоя човек, все едно са ни посадили в разсад преди хиляди години, а сега е дошло времето да ни извадят оттам и да ни преместят на голямата нива.

Интересно ми е, че Башар тук там слага различни дати, веднъж каже 2016, друг път 2025, трети път ат 2015 нататък, четвърти път - лятото на тая година, т.е. сега.
Предполагам за всеки има по някоя дата, когато той си прецени, пче е готов да каже ХОП!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.07.14 06:23



планетите символизират промени, за които ние независими дали сме готови, се случват. И могат да се отнасят както за отделен човек, така за общество или за земята. Понеже зависят и от външни фактори.

„за всеки има по някоя дата, когато той си прецени, пче е готов да каже ХОП!“
А Башар говори за осъзнати промени на конкретен човек, които той сам да провокира? Каква е целта?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.07.14 13:43



Бас държа, че планетите не могат да ти подскажат кога са идвали извънземни и са правили генетични манипулации над прачовека, за да го превърнат в човек.



А Башар говори за осъзнати промени на конкретен човек, които той сам да провокира? Каква е целта?

Промените са провокирани от това, че идва краят на времената, даже вече е дошъл, промените в човешкия род се очаква да са огромни, откъде накъде Башар ще ги провокира, наказали са над земята хиляди и милиони извънземни, същества от по-високи планове и всевъзможни такива водачи, гурута и просто зяпачи, защото на земята се извършват важни за цялата вселена промени, които хем са интересни, хем са поучителни, хем влияят на цялата вселена...та така, не е само Башар, пълно е из нета с ченъли на какви ли не, най-известният е Абрахам, който е май набор от безплътни същества с много високо съзнание, говорят през една жена и все едно тя си говори, Естер и беше името.

На всяка крачка се спъваш в някой говорител, гъмжи интернетът от тях...

Целта е да направим следващата огромна крачка в развитието си и да преминем успешно от 3Д в 4Д

Разбира се, който не ще, като теб, той ще си продължи мирно и кротко да се забавлява в 3Д...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано07.07.14 18:26



много канали, много нещо.
досега успявах да отсея по нещо, сега е мъка.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.07.14 19:19



Сега всички говорят едно и също - че сега е времето. Сега.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано07.07.14 20:48



Ку-ку! Привет!

Мен ме гони сатурновата дупка, както може да се предположи.

Тези дни чета биографии и истории на разни ню ейдж общества и водачи. Кайли - ти гледа ли филма за Рон Хъбард от тази година? На мен ми хареса.

Та значи, понеже Хъбард е по-специална тема, предвид Кайли и тукашния клуб, пък Кастанеда сме го нищили вече, да ви споделя за друг, на който посветих доста време. Чандра/Раджнеш/Ошо или каквито там имена си е слагал сам човекът. Не знам до колко сте влизали в творчеството му или в историята как се е развивал и налагал като такъв. Но аз съм впечатлена. Противоречията са много, някои от тях озадачаващи, особено от делата им в Орегон. Човекът се въздига с материалната и лична подкрепа на няколко жени - богати жени. После, когато става ясно, че една от тях е творила мазало в името на неговата комуна в Орегон - той мигом се обръща и заявява, че няма грам общо, че ни лук ял, ни лук мирисал и тя е виновна за всичко. Анатемосва я и опитва да си продължи без нея. Не се получава и след като е изгонен от редица страни, в които искал убежище, се връща в Индия.

Гуру та дрънка :)

Имал е колекция от 97 бутикови ролс ройса, подарявал е на жените си диаманти, по-големи от тези на Елизабет Тейлър, и е бил откровен фашист и настървен антисемит, и анти хомосексуалността.

И това - индиец - гуру-възвисен. Цитирам: "Хитлер е свършил отлична работа. Жалко само, че не я е довършил. Но следващият ще. Всичкото зло на земята идва от евреи и хомосексуалисти. Всички болести и зарази идват от хомосексуалистите.".

След изгонването му от САЩ, анатемосва цялата им страна, и казва, че ако не се намери кой да я затрие цялата, тя щяла да затрие света, защото е гнездо на злото.

Ц Ц Ц.

Редактирано от belika на 07.07.14 20:51.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.07.14 23:16



Изчела съм половината от огромното му творчество, ма никъде не съм чела срещу хомосексуализма.
Аз, по правило, обичам да пия вода от извора, да чета какво казва човекът, не какво казват за човека...
Ошо ми е учител, отделила съм години от живота си да го чета и да го пия. Преобърнал ме е в много отношения.
А да е бил антисемит, също немам спомени...Ошо определено е срещу свещениците и политиците и това са двете съсловия, които мрази и с които винаги се е разправял.
А виж, ако някъде е напсувал евреин или хомосексуалист, бъди сигурна, че след 10 страници ги е облажил, Ошо е известен с това, още като е бил преподавател в университет, първият час е защитавал дадена теза до степен всички студенти да се съгласят с нея, вторият час е защитавал противоположната теза до същата степен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.07.14 07:12



Познатият ни свят с хора, животни и растения е от преди милиони години, пък планетата ни е на милиарди години. Смята се, че е имало 5 големи „измирания“, като е унищожавано всичко живо на планетата.
Така че по принцип са съвсем възможни природни или космични катаклизми.
И да сме готови и да не сме готови, те се случват.
Но по хороскопи няма как да сме сигурни сега ли е момента да се случат отново


Помислих, че говориш за някакви лични промени да правим. За тяхната цел питах.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.07.14 07:15



Честит Рожден Ден, тогава




а духовните учения и учители май все успяват да ни ограничат свободата по някакъв начин



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.07.14 07:16



„първият час е защитавал дадена теза до степен всички студенти да се съгласят с нея, вторият час е защитавал противоположната теза до същата степен.“ - това е много полезно умение





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано08.07.14 09:44



Ама тия работи, дето ги казвам аз гледах на видеота как ги приказва Чандру. Не как ги разказват, че ги бил казвал...
Но ти си им вярвай на учителите, то си е въпрос на избор. И аз съм чела творчествата им, Кайли

И новини гледам редовно, но и опитвам да подбирам. Ето сега разказват много развълнувано по Бтв как "Израелската държава" изстреляла 300 бомби и взривила 150 поселения в ивицата Газа на "екстремистката ислямистка групировка хамас". Пък познавам и историята на "Израелската държава", и на "палестинския народ"... И случката, предизвикала сегашните събития на "легитимните израелски войски" с "отвличането на 2 израелски и 1 американско невинни млади момчета" и последвалото намиране на убитите им трупове, според немалко сериозни анализатори е била инсценировка на израелските и американски тайни служби, с цел оправдаване на неистовия огън по, уж автономните палестински поселения.

Нямам още РД, АН, има още малко дни до тогава...

Но мерси за честитката

Редактирано от belika на 08.07.14 09:45.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.07.14 13:24



Това е най-полезното нещо на света, защото показва колко е измислено всичко, което приемаме за наша същност и защитаваме с такава ярост.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.07.14 13:29



Чандру честно казано за пръв път срещам като негово име, а се занимавам с него повече от 20 години...и нека ги казва, да вярвам на моите обширни изследвания върху Ошо или на откъси, извадени на видео, казах ти - не отричам и да е плюл по въпросните, Ошо е плюл по всички и всичко, така че просто не ме учудва нищо от него...

И новини гледам редовно, но и опитвам да подбирам. Ето сега разказват много развълнувано по Бтв как "Израелската държава" изстреляла 300 бомби и взривила 150 поселения в ивицата Газа на "екстремистката ислямистка групировка хамас". Пък познавам и историята на "Израелската държава", и на "палестинския народ"... И случката, предизвикала сегашните събития на "легитимните израелски войски" с "отвличането на 2 израелски и 1 американско невинни млади момчета" и последвалото намиране на убитите им трупове, според немалко сериозни анализатори е била инсценировка на израелските и американски тайни служби, с цел оправдаване на неистовия огън по, уж автономните палестински поселения.

Т.е не вярваш на това, което говорят по телевизията, защотопознаваш нещата из основи и по-дълбоко и датова знаеш, че от телевизията манипулират и изкривяват нещата, това ли се опитваш да ми кажеш?
А защо в такъв случай не вярваш, че с тия филмчета за Ошо теб манипулират по същия начин, по който БТВ манипулира фактите от горните сценки...

Отдели за Ошо толкова време, колкото си отделина за еврейската история, прочети различни източници и гледни точки и тогава ще говорим, сега просто повтаряш някакво видео, което си приела за извечна истина...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.07.14 13:31



Целта на личните ми промени е да вървя в 4Д света, не го ли повтарям достатъчно често.



Защо ги пропускаш покрай ушите си и продължаваш да настояваш за промени в света на гъсениците, когато аз се глася да ставам пеперуТка.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.07.14 15:48



ерата на водолея.
нали така беше.
новото време.
като гледах как " някой" разби метеора над Сибир и ми идва да кажа, че някой няма да ни позволи да се самоунищожим.

щото ние сме си тъпи по рождение.
обичаме да доминираме.
обичаме да разрушаваме нечии пясъчни дворци, щото не сме ги направили ние.

и други такива ласкави неща за нас.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Абрахам за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.07.14 16:02



Понеже наскоро ти съобщих за друга група същества, дето една жена им е ченъл, ето днес попаднах съвсем синхронично на запис какво те мислят за астрологията.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано08.07.14 21:53



казах ти, че съм чела доста. и не съм гледала 1 видео някъде си, от което съм заключила нещо си.

ама ако на теб ти харесва повече да мислиш, че от "моя повърхностност" се дължи заклюяението ми за Чандру, когото ти си чела и видяла друго в него...

аз обичам да се съмнявам. за съжаление след по-дълбоко вглеждане повечето ми съмнения се оказват основателни. ти нямаш съмнения. може би ти е по-лесно...



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.07.14 06:51



с Марс на асцендента можеше да си готова с 2-3 дена по-рано да почнеш празника





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.07.14 06:56



всичките Д-та са тук и сега. Като с цветето - или го поглежда човек и става цвете, или не.
Чудя се дали с промени се постигат Д-тата.

Но пък хубавото на Башар е, че ти дава вяра и цел. Чудесно е да се събужда човек сутрин с очакване за нещо интересно.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.07.14 14:46



Ми хората са различни и виждат различни перспективи на реалността, сега ти си имаш твоята перспектива, аз моята.
Щом си ти харесва, върви си с нея през живота, нищо не мога да ти кажа.
На мен си ми харесва моята.
А пилците се броят наесен и може даже да е тая есен..някои така намеци има оттук оттам.

Виж сега, аз установих, че най-важното за мен е да бъда щастлива. Правя всичко да съм. А дали съм умна, проста, вярваща, съмняваща се - вече ми е през...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.07.14 14:53



Да де, всички са тук и сега, не съм казала нещо различно. Казвам, че всичко е тук и сега, ама ние не сме в състояние да обхванем всичкото, а хващаме части от него. И избираме ония части, на чиято честота вибрираме.
Та с промени на честотата се привлича различното. И с нищо друго. Т.е. въпроса ти дали с промени се постигат Д-тата - то няма с какво друго.
Подобното се привлича от подобно, за да видиш нещо отвън, първо трябва да завибрираш на неговата честота.
Виж я Белика - Ошо е и такъв, и онакъв, в него има песен, има поезия, има вечност, сигурно има и порок, позор и човешки качества, аз виждам едното, тя вижда другото му лице.
С всичко е така - всичко вибрира на всички нива, постигаш ония, на които си се настроил. Зависи какво целиш в живота - да си умен, хубав, щастлив, вдъхновен, мрънкащ и още хиляди образи и лица.

Но пък хубавото на Башар е, че ти дава вяра и цел. Чудесно е да се събужда човек сутрин с очакване за нещо интересно.
О, абсолютно, светът ми се пълни с чудеса, даже наяве почнаха да прескачат по някои, вярвам, че с тренинг и вяра ще ги увелича.



Само че не става с поглед и или, или, вътрешна работа си трябва, знаеш ли как бях свикнала сутрин още несъбудила се аз самата и вече чувам умът ми почнал да мърмори зъбите, пломбите, парите, работата, безсмислието...в момента, в който идвам в съзнание след сън, ме посреща умът ми, който вече е навит на пълни обороти и цикри върху поредната грандиозна за него задача.
То си трябва вътрешва работа да го изръчкаш и принудиш да спре да ти дудне барем сутрин на гладно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.07.14 10:42



„дали с промени се постигат Д-тата - то няма с какво друго.„ – може да е даденост по рождение и после желание.


Мисля, че когато духовните учения дават дати, говорят за външни промени.
Но пък и без това вътрешните трансформации все са във връзка с външни фактори.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.07.14 11:29



Аз си мисля, че преди раждането висшият ни аз е избрал какви да бъдем и какво да правим в основни линии.
Така че аз искам по природа и възнамеряване на висшия си аз на всяка цена да мина отвъд, друг иска на всяка цена да не минава никъде..

А външните дати зависят от вътрешните трансформации, те външните дати са толкова много, навсякъде са поставени жалони, накацали са из всички години, че човек се хваща за ония дати, които му резонират, аз съм се хванала за предсказания за тая година, даже това лято до началото на есента, други са се хванала за есента на 2016, трети за 2020, четвърти чакат извънземните 2025-2037 г...та която маймуна където и е удобно, там да се хваща...



Като впрочем понеже слушам Башар в 30-годишен период, и през 80-те е говорил за спешни промени и случващи се неща...значи непрекъснато има хора, готови за скока, и той говори на тях, и няма ония, които са били готови преди 30 години, да ги кара да чакат мен примерно, която съм готова сега, или теб, която ще бъдеш готова в някой следващ живот.

Аз си представям нещата така - ври и кипи и редовно има хора, които стават готови, те се събират, останалите да врат още.
А сега просто е времето, в което стават готови много повече хора от нормалното..и болшинството може и да замине, или поне немалка част..

Редактирано от Kaily на 10.07.14 11:36.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.07.14 06:46



Ами 20-30, 200-300 или даже 2-3 хиляди години не са толкова много. Само миг.
Стига да имаме нагласа да се виждаме като част от кръговрата и трансформациите в природата и вселената.
И тогава за никъде не бързаме.
Не е толкова трудно, ако човек като види цвете, става цвете, или скала, или вода, или вятър и пеперуда.
Проблемът сигурно идва от осъзнаването и помненето.

Нали се появяваха фенки на цветята и много пъти ги питах какво ги привлича в цветята





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.07.14 09:37



Ами ние не сме бързали заникъде няколко хиляди години, ама сега, понеже живеем в трансформиращи времена, сме в очакване и наблюдение и осъзнаване, и аз не съм бързала няколко хиляди години, сега в последните се разбързах.
Седиш в полето, седиш в града, седиш насам натам, ама като седнеш на гарата да чакаш влака, не си в същото състояние на духа като да седиш под дъпвото бодхи и да омкаш.
Нормално е който е на гарата, да има различно вътрешно състояние от оня, който в пещерата си медитира...и сигурно оня на гарата неслучайно е избрал да седи там..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.07.14 06:54



Усещането и желанието ти за промяна ми напомнят Селестинското пророчество.

Случах някаква статистика – около 5 милиона американци вярват, че са общували с извънземни. Интересното е, че за всички общуването е било в сънно състояние.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.07.14 21:02



какво за селестинското пророчество, че съм го забравила?

Башар казва, че те живеейки в четвърто към пето измерение изпитват огромни трудности да се въплащават физически, тяхната реалност е това, което ние наричаме сънувана реалност, демек реалността на сънищата ни. Затова се срещат с нас в сънищата най-често, защото това е реалността, която им е удобна.

А аз като не сънувам или не помня какво сънувам, страдам ужасно и пробвам да се срещна с тях и наяве, и насън белким просънувам нещичко изобщо



А в последно време се събуждам пребита, всичко ме боли все едно съм ходила без да спирам два дена на поход, а после са ме били в добавък.
То човек да го е страх да си легне да спи, че не знае как ще се събуди, честно ти казвам, имам чувството, че си почивам наяве от съня, който изобщо не помня...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.07.14 08:03



Чела съм Селестинското пророчество много пъти, но не скоро.
Като ми остане време ще я прочета пак. Внушението на всичките книжки беше за промяна. И макар че аз нямам такова усещане, книгата ми звучеше като откровение. Това чувство за предстояща промяна си е свързано с житейската философия. Аз по-скоро усещам кръговрата – всичко вече е било и пак ще бъде. Може да е защото са ми еднакво интересни миналото и бъдещето милиони и милиарди години напред и назад.
А това „в последно време се събуждам пребита“ някои изследователи го свързват с нещо, което наричат „сънна парализа“. С него обясняват и състоянието на тия хора, които общуват с извънземни.
Разбира се, може да е и въпрос на ЕГН.
Защо не пробваш с упражнения да помниш сънищата си?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.07.14 10:15



Който има усещане за промяна, му се случва промяна, който няма - не му. Всеки е дошъл на земята, за да преживее различни неща и ничия опитност не е по-валидна от нечия друга.

Нали знаеш, че няма минало и бъдеще, а всичко е тук и сега, ние просто го разпределяме - това ще е сега, това ще го усещам като минало, а онова като бъдеще...

Чела си за други хора, които се събуждат като пребити ли? Я разкажи?
Не избирам да е от ЕГН, избирам да е от промяната и общуването с извънземни.



Дай някое упражнение за помнене на сънищата...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано13.07.14 14:44



Аз имах много неприятен сън. Бях на вилата, и някакви мъже копаеха гроб насред цветната леха до вратата на двора. Дупката беше дълбока и празна.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.07.14 18:07



ууу, то такива сънища по-добре да не се помнят

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.07.14 07:42



Предаванията за изследванията на американци и японци върху сънищата и извънземните бяха по нешънъл джиографик.
Странно е, когато големи групи от хора по едно и също време имат сходни сънища или сходни състояния след сънуване. (приемам, че всички сънуват, но някои хора или понякога не обръщаме внимание на сънищата и не ги помним)

Най -ентусиазираща книга, която те кара да изпробваш всички техники в нея, за мен е на Тед Андрюс – Алхимия на съня. Моята е първото издание от 98г, но после май съм я виждала пак, отделно, че съм я виждала във виртуалните библиотеки. Ако искаш, я потърси.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.07.14 07:43



Освен да го тълкуваш тоя сън на обратно.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано14.07.14 11:43



Да, беше много неприятен и беше в нощта след РД-то



За съжаление не избираме кои сънища да запомним.

Ще видим - дано да е нещо случайно...



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.07.14 12:18



а, хич и няма да търся
ко ща да сънувам, в момента се опитвам да установя постоянна връзка с висшия си аз, щото Фьшар плаши, че докато не станем цялостни и интегрирани и не заприличаме на тях, няма да установяват реале физически контакт с нас

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.07.14 13:11



Основните архетипни енергии ще са на жената, противника(ограниченията) и смъртта с прераждането.
Ако е нямало много страх в съня, си имаме основания да го тълкуваме позитивно.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.07.14 13:12



Ако не е страх от много работа или от неуспех в работата със сънуването, то отказът да помниш сънищата си е защитен механизъм, пък тия механизми не ги закачаме.

Какво имаш в предвид с това „в момента се опитвам да установя постоянна връзка с висшия си аз“?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.07.14 21:19



Не е страх бе, от какво пък да ме е страх...защитен механизъм за какво? Абе много странна работа, ама Башар каза веднъж, че който не сънува, като кпи, значи си живее сънуваната реалност.



За висшия аз ми хрумна наскоро - пак Башар вика, че няма да се свържат с нас, докато не ги приемем като равни, защото сега сме ги гледали отдолу едва ли не като богове.
А да се изкатериш в горната плътност означава ...
Значи ще преминеш в четвърта плътност, когато осъзнаеш, че не ти живееш в трета плътност, а трета плътност е част от теб.
Пък това как става? Като се интегрираш и станеш едно с всичките си части, в т.ч. и най-вече с висшия си аз.

Една много готина техника си измислих пак от Башар ми дойде идеята - като правя нещо, вървя някъде, вися в метрото и т.н., забелязвам неща около себе си и казвам това не е случайно, не е случайно, че влиза жена в метрото, не е случайно, че носи сини обувки, не е случайно, че точно 3-ма се държат за дръжките горе, не е случайно, че подухва точно от лявата ми страна, не е случайно, че две жени четат книги, не е случайно, че едната чете Оцеола, не е случайно, че другата е точно на 32 страница, не е случайно, че мъжът до мен е с очила ... и т.н.
Нищо не е случайно и кой го прави? Висшият аааззз

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.07.14 07:38



Според мен,независимо в коя реалност сме, всички останали са като сънувани.
А не помним, т.е. е защитен механизъм, за да сме адаптирани, да не сме като дрогирани, преминавайки от една реалност в друга.

„че няма да се свържат с нас, докато не ги приемем като равни“ – така трябва да е, макар че аз смятам, че те са просто по-напред от нас технически и научно, пък пак не разпознавам нещо като извънземно.
От друга страна, всичко, за което мислим (извънземни, богове, духове или мутанти) е възможно, щом имаме понятие за него.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.07.14 14:48



То и тази реалност, в която сме, е сънувана, не само останалите.
Неслучайно Башар обикновено завършва разговор с "Приятни сънища"
Пък тяхната цивилизация преди нам си колко столетия ли беше една нощ заспали всичките и не знам колко време спали, ама разбрали, че всъщност те сънуват реалността и сега живеят в сънувана реалност и сънуват в живяна реалност и не знам, ама са оплели всичко в едно.

Та даже не другите реалности са сънувани, а всичко извън нас е сън, птичката на дървото, дъждът, ураганът, вятърът, слънцето, банковата криза - спим и сънуваме споделени (понякога) сънища...

"макар че аз смятам, че те са просто по-напред от нас технически и научно, пък пак не разпознавам нещо като извънземно"
Аз смятам, че е по-важно те какво казват, а не ти какво смяташ.



Не ти разбрах мисълта каква ти е честно...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор zornik2-133053 (неспасяем)
Публикувано16.07.14 17:47



Пък тяхната цивилизация преди нам си колко столетия ли беше една нощ заспали всичките и не знам колко време спали, ама разбрали, че всъщност те сънуват реалността и сега живеят в сънувана реалност и сънуват в живяна реалност и не знам, ама са оплели всичко в едно.



Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.07.14 07:17



„Аз смятам, че е по-важно те какво казват, а не ти какво смяташ. “


Защо вярваш повече на Башар, отколкото на мен?
Защото е извънземен?
Медиите често се опитват да ни накарат да престанем да мислим или да приемем чуждите мисли за свои.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: zornik2-133053]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.07.14 07:21



усеща се сходство с руската фантастика в тоя разказ



Ти вярваш ли, че извънземните ни изпращат послания и някои земляни ги приемат, а после ни ги предават вярно?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.14 10:15



Защо вярваш повече на Башар, отколкото на мен?
Защото трепти на моята честота по-силно и по-близо.
Всички истини са равностойни, така че в каквото си избереш, това е твоята истина.
А неговата истина е моята, само че изразена по по-елегантен, категоричен и подреден начин.

Башар не е медия, приемам го като дар, даден ми от висшия аз, бог или който там си представиш, че е. Значи аз първо приемам, че има нещо по-висше от мен и моя ум. И сега приемам, че това висше е приело ако не плът и кръв, то поне звук и ми говори.

Ти ще приемеш други приказки или мисли за твои собствени и ще повярваш в нещо друго. Башар изразява истини, които са мои, но от по-високо от моя гледна точка ниво, така го чувствам, така го действам.

Ти примерно си решила, че от твоя физически ум няма нищо по-високо и си работиш с тая вяра, защото логиката също е въпрос на вяра, преди да използваш логиката, се налага да повярваш, че от нея нищо по-високо нема, епа нема.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.14 10:18



Ако не вярваш в това, винаги можеш да се свържеш директно с извънземните или който си поискаш, и да си ги комуникираш вярно.
Принципно вярно и невярно няма, всичко е вярно.
Единствената истина е, че всички истини са истински. Въпрос точно на вкус.
Ето Белика вярва, че животът е черен, суров и гаден и това е нейната непоклатима истина, ти вярваш, че твоят ум е черешката на тортата и си му напълно подчинена, това си е твоята истина. Аз вярвам, че висшата сила най-накрая е получила достъп до мен и ми говори, на теб звездите ти го говорят, на Белика кой знае кой и го говори и т.н....

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.07.14 12:54



Ири с две думи

Приемам истината на Башар, щото ми харесва повече.
И не виждам защо трябва да приемам истини, които не ми харесват, при положение, че имам право да избирам.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.07.14 06:52



Така е – хубавото на вярата е, че не се нуждае от логика, разум или доказателства. Не че и пречат, ако ги има.
Не и пречат и въпросите или съмненята, ако е истинска вяра. По-скоро я укрепват.

Интересно защо едни хора са силно вярващи, а други са си по природа неверници, без значение за каква точно вяра става въпрос.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.14 09:19



Башар обяснява и това - казва, че според тях съмнението не е липса на вяра, всеки вярва на 100% в нещо, съмнението е вяра в нещо, което не харесваш.
За всичко е необходима вяра, аз съм си мислила, че и доказателството е въпрос на вяра, първо трябва да повярваш, че доказателствата са нещо абсолютно и чак тогава да ги използваш. Доказателството е богът на съвременния човек, а логиката е неговата религия - пак въпрос на вяра....цялата логика изисква първоначално да повярваш, че логиката е именно онова, което държи света. Ако не вярваш в логиката, тя спира да има това първостепенно значение за теб.
Ти вярваш на логиката, затова я използваш.

Логиката, разумът и доказателствата първо се нуждаят от вяра в тях и чак после се превръщат в нещо толкова важно за съществуването ти...

Т.е. всичко се нуждае от вяра, но вярата не се нуждае от някои неща. А логиката не говори ли, че няма как ние да сме най-развитите същества във вселената, която е безкрайна и от която ние не познаваме почти нищо, не е ли простата логика живо доказателство за извънземните?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.07.14 07:08



„А логиката не говори ли, че няма как ние да сме най-развитите същества във вселената, която е безкрайна и от която ние не познаваме почти нищо, не е ли простата логика живо доказателство за извънземните?“
Оу, разбира се. Освен логиката, цялата позната ни история на промени на планетата ни (не на нашата цивилизация, която е съвсем млада) говори за същото.
Аз нямам съмнения за вероятността за съществуване на извънземни.
Имам някои резерви относно контактите на земляни с извънземни.

Снощи гледах филм за контакти с извънземни по дискавъри. Интересно, но сякаш точно хора, които се плашат от тия контакти, ги осъществяват.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано19.07.14 08:22



стъпвайки на пръсти и шепнешком ( щото да не подплаша девойките тук

) , мисля, че да си вярващ също се иска споразумение .
между теб и вярата ти - независимо каква е тя -
дали в Башар, дали в хороскопи, дали в гадни копеленца, дето се разхождат по улиците и само дебнат невинни девойки .. квото там си избереш.

иначе за доказателствата си абсолютно права - ако нещо не е доказана нАучно от някой мастит, плешив и тотално затъпял професор от на майната си, според хората няма такова нещо.
иска се доказателство, при това с патент и прочие простотии.
ама то нещото си съществува и не му пука за доказателства, теореми и меореми.

нали така ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано19.07.14 08:24



уппс, забравих - проф . Мичико казва следното -
абсолютно нахално и нагло от наша страна е да смятаме, че сме единствените живи същества в Космоса.
Като гледам Хъбъл какво е снимал, и съм съгласен на 100 %.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.07.14 11:13



Имам някои резерви относно контактите на земляни с извънземни
Какви резерви? Най-естественото нещо е след като ги има, да влизат в контакт.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.07.14 11:15



На Вселената не и пука за нашите доказателства

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.07.14 06:40



Защо например, според теб, не контактуваме по-ползотворно с мравките или слоновете?
Или с едни микроскопични за нашите очи създания, но за това пък издържат на всякакви познати ни екстремални условия(радиация, гравитация, температура, налягане и пр.) и са много вероятен наш прародител, особено ако и ние сме с извънземен произход?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.07.14 11:03



Не знам защо, на мен лично не ми е интересно, затова не контактувам с тях толкова.
А ако на теб ти е интересно и не контактуваш, ти трябва да ми отговориш на този въпрос.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.07.14 11:07



сори, Ан, знам, че не разговаряш с профани като мен - но !
просто вметка -
ние не разговаряме с мравки или слонове, щото сме толкова самовлюбени в самите нас, и си мислим, че сме върха на сладоледа, та забравяме, че ние сме нахалниците, които влизат с взлом в хабитата на тези животни. и че има какво да научим от тях., а не те от нас.

като още една вметка - гледам едно куче - улична превъзходна на свободен режим

-
та, кучката има 3 кученца, вече на по 3 месеца.
няма такава грижовна майка като това куче - първо ядат кученцата, после, ако остане , яде и тя. като започнаха жегите, това куче изкопа дупка в земята, достатъчно дълбока, за да събере малките и после ги натика едно по едно там. за да им е хладно и да са в безопасност.
сега, я си сложете ръката на сърцето и ми кажете, колко такива майки сте виждали ?

погледнете само по колко деца НА ДЕН се оставят в домовете за отглеждане.
после ми кажете - кой е на върха на еволюцията ?



нали така ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.07.14 11:40



Аз напоследък гледах три фирмчета за малки патета, котета и кои бяха третите, които се пързалят на пързалка, толкова всеотдайно като човешки деца, направо съм удивена как животинките не са по-различни от хората.
Ще взема да ги намеря и да ги постна...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.