Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.04.14 09:41



Ми от една гледна точка всичко е едно, от друга гледна точка всичко е различно, от една гледна точка нищо не е по-висше от друго, от друга има йерархия, зависи човек за какви цели използва фактите...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.04.14 06:25



“ от една гледна точка нищо не е по-висше от друго, от друга има йерархия,“

Може да зависи от период или етап, на който се намираме.
Ако сме в период на осъзнаване как от една форма на съществуване преминаваме чрез разлагане в други форми / част от нас преминава в почвата, растенията, животните и други хора/,естествено се питаме какво съдържание влагаме в словосъчетанието:“висше същество“.

Какво според теб е :“ висше същество“?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.14 09:49



Сега ще ни обясня по един начин, но начините и гледните точки са много, сега ще ти дам една гледна точка, която току що ми изникна в акъла.
Човек играе шах и е с черните фигури - той е селфдетерминиран, играе само от гледна точка на черните фигури и държи сметка за тях, а за белите, колкото да ги следи, за да спечели с черните фигури.
По-висшата изява е когато човек играе и с белите, и с черните фигури, той е пан-детерминиран, изразът е от сциентологията, той играе играта от името на всички участници.
По-висшето същество в този смисъл е онова, което може да играе от гледната точка на повече от един участник.
Пример - бизнесмените играят за себе си и унищожават земята и за децата си, те ще са по-висше същество, ако, играейки си игрите, мислят не само за конкретната си бърза печалба, но и за далечните последици от действията си.
Свръхдушите например пък играят на много шахматни дъски и от името на много повече играчи.

Колкото повече позиции можеш да постигнеш като свои собствени, толкова по-висше същество си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.04.14 09:54



Само заради последния ти пост тук , заслужи адмирациите ми.
Наистина си в 4Д.
Как преминава скока в 5 Д ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.14 11:24




их брей

Къде сега пък в 5Д? Там какво има?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.05.14 11:03



Специално за АН, която се покри и се надявам да преживява живота, а не да търси отговори ... пак





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.05.14 05:46



че защо да се лишаваме от игрите на ума, докато търси отговори




още няколко дни ще съм заета



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.05.14 11:37



аз вчера включих, че тоя ум с тия игри ми е заел целия хард диск и в него вече няма място ни за емоции, ни за усещания, ни за нищо друго, освен ума да си играе, даже духът - софтуерът, се бори с него за оцеляване

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.05.14 06:34



Най-вероятно не говорим за едно и също, но казват, че пълен рестарт на ума може да спре развитието даже на ракови клетки.
А си е трудно даже за кратко умът да се научи да изключва информацията от сетивата.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.05.14 10:50



може, умът създава реарността, аз правя усилени опити да спра и обърна остаряването или барем да се прехвърля на светлинен носетел, оставайки в тая реалност



Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.