Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.04.14 08:07



„Какви проблеми създава импланта?“
На 3-4 години е импланта, а последните месеци се е разклатил, пък трябваше да е вечен.


А тя е млада – сещаш се, че на Сатурнова възраст човек трябва да е особено внимателен към кости и импланти.

„Как можеш да разпознаеш има ли или няма решение, ако не опиташ?
Действие трябва, а ти го удряш на философстване всеки път.“
Действията и решенията най-общо могат да са в 3 групи:
1.отклоняване на вниманието
2.концентрация на вниманието
3.блокиране на вниманието/чрез медитация, примерно/
Изборът на действие е в пряка връзка с житейската философия, която пък е резултат на осъзнаването. Накъде без осъзнаване и светоглед? Как се постигат те, според теб или пък според Башар?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.04.14 08:08



"всички задачи имат решение."


Примери колкото щеш, но ми трябва поне една приемлива причина да си разменям мисли с теб





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.04.14 09:26



Хм, я виж ти ...за импланта, значи и той не е вечен наистина, само дето е скъп...аз тия дни четох за някакви нови импланти, дето хем били по-евтини, хем по-бързо ставали, хем сигурно са трайни, като ги гледам...
Ама то Божа работа.

Всички решения за мен се свеждат до внимателно оглеждане на ситуацията и, така как си я гледам, се задълбочавам, решението в един момент само изплува пред мен.
Т.е. карам на концентрация според твоята статистика.

Според мен и според Башар решението е промяна на дефинициите или постулатите, както аз им викам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.04.14 09:44



Тъкмо ми попадна цитат, под който се подписвам -
Ти не решаваш проблемите, ти променяш начина си на мислене. Тогава проблемите се решават сами.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.14 06:46



С колкото повече хора си разменяш мисли и идеи, толкова по добре.




зелено - това, което знаеш
лилаво - това, което знаеш, че не знаеш
жълто - това, което не знаеш, че не знаеш



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.04.14 07:21



Това с вниманието са си 3 групи техники и се предполага, че ползваме различни в зависимост от задачата, личната философия и темперамент.

За решение, например за зъба, коя дефиниция или постулат би променила?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.04.14 07:22



А на мен напоследък ми харесва една мисъл, която казват редовно по една тв: дай на човек риба и ще го нахраниш веднъж, научи го да лови и ще е за цял живот





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.14 11:23



То имаше една мисъл преди време, има
неща, които знаем, но не знаем, че знаем
неща които не знаем и не знаем, че не знаем
неща, които не знаем, но знаем, че не знаем
неща, които знаем и знаем, че знаем
неща, които знаем, но знаем, че не знаем
неща, които не знаем, но знаем, че знаем...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.14 11:28



Ми боря се в момента, аз имам нагласа да мразя всички дискомфорти, в т.ч. да ми човъркат по зъбите, сега се опитвам първо да променя дефиницията си, че да ми липсва зъб в устата е силно дискомфортно и неприемливо нещо.
И втората, по-важна дефиниция - обичам да изпреварвам нещата и да ги елиминирам в зародиш, но сега, ако искам да изпреваря нещата, трябва да си извадя всички зъби и да си сложа чене, че да съм приключила веднъж завинаги с проблема.
Така че промяната е - да спра толкоз да изпреварвам събитията и да се науча да ги следвам понякога, по-добре да чакам нещо да се случи и тогава да реагирам, отколкото да предвиждам какво би могло да се случи (бастисване на зъбите) и, изпреварвайки събитията, да ги вадя всичките.
Това ми е много основна дефиниция - за предвиждането и изпреварването на събитията като основно правило за спокоен живот. Очевидно тук не става. И много се обучавам..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.04.14 07:14



Щеше да е добре, ако можехме да сменяме физическите тела както сменяме дрешките


Органите, вкл. сетивните, се износват бързичко, само мозъкът, респ. умът е по-траен.
А в йога казват, че животът се мери не с години, а с брой вдишвания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.