Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:38 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.07.14 14:46



Ми хората са различни и виждат различни перспективи на реалността, сега ти си имаш твоята перспектива, аз моята.
Щом си ти харесва, върви си с нея през живота, нищо не мога да ти кажа.
На мен си ми харесва моята.
А пилците се броят наесен и може даже да е тая есен..някои така намеци има оттук оттам.

Виж сега, аз установих, че най-важното за мен е да бъда щастлива. Правя всичко да съм. А дали съм умна, проста, вярваща, съмняваща се - вече ми е през...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.07.14 14:53



Да де, всички са тук и сега, не съм казала нещо различно. Казвам, че всичко е тук и сега, ама ние не сме в състояние да обхванем всичкото, а хващаме части от него. И избираме ония части, на чиято честота вибрираме.
Та с промени на честотата се привлича различното. И с нищо друго. Т.е. въпроса ти дали с промени се постигат Д-тата - то няма с какво друго.
Подобното се привлича от подобно, за да видиш нещо отвън, първо трябва да завибрираш на неговата честота.
Виж я Белика - Ошо е и такъв, и онакъв, в него има песен, има поезия, има вечност, сигурно има и порок, позор и човешки качества, аз виждам едното, тя вижда другото му лице.
С всичко е така - всичко вибрира на всички нива, постигаш ония, на които си се настроил. Зависи какво целиш в живота - да си умен, хубав, щастлив, вдъхновен, мрънкащ и още хиляди образи и лица.

Но пък хубавото на Башар е, че ти дава вяра и цел. Чудесно е да се събужда човек сутрин с очакване за нещо интересно.
О, абсолютно, светът ми се пълни с чудеса, даже наяве почнаха да прескачат по някои, вярвам, че с тренинг и вяра ще ги увелича.



Само че не става с поглед и или, или, вътрешна работа си трябва, знаеш ли как бях свикнала сутрин още несъбудила се аз самата и вече чувам умът ми почнал да мърмори зъбите, пломбите, парите, работата, безсмислието...в момента, в който идвам в съзнание след сън, ме посреща умът ми, който вече е навит на пълни обороти и цикри върху поредната грандиозна за него задача.
То си трябва вътрешва работа да го изръчкаш и принудиш да спре да ти дудне барем сутрин на гладно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.07.14 10:42



„дали с промени се постигат Д-тата - то няма с какво друго.„ – може да е даденост по рождение и после желание.


Мисля, че когато духовните учения дават дати, говорят за външни промени.
Но пък и без това вътрешните трансформации все са във връзка с външни фактори.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.07.14 11:29



Аз си мисля, че преди раждането висшият ни аз е избрал какви да бъдем и какво да правим в основни линии.
Така че аз искам по природа и възнамеряване на висшия си аз на всяка цена да мина отвъд, друг иска на всяка цена да не минава никъде..

А външните дати зависят от вътрешните трансформации, те външните дати са толкова много, навсякъде са поставени жалони, накацали са из всички години, че човек се хваща за ония дати, които му резонират, аз съм се хванала за предсказания за тая година, даже това лято до началото на есента, други са се хванала за есента на 2016, трети за 2020, четвърти чакат извънземните 2025-2037 г...та която маймуна където и е удобно, там да се хваща...



Като впрочем понеже слушам Башар в 30-годишен период, и през 80-те е говорил за спешни промени и случващи се неща...значи непрекъснато има хора, готови за скока, и той говори на тях, и няма ония, които са били готови преди 30 години, да ги кара да чакат мен примерно, която съм готова сега, или теб, която ще бъдеш готова в някой следващ живот.

Аз си представям нещата така - ври и кипи и редовно има хора, които стават готови, те се събират, останалите да врат още.
А сега просто е времето, в което стават готови много повече хора от нормалното..и болшинството може и да замине, или поне немалка част..

Редактирано от Kaily на 10.07.14 11:36.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.07.14 06:46



Ами 20-30, 200-300 или даже 2-3 хиляди години не са толкова много. Само миг.
Стига да имаме нагласа да се виждаме като част от кръговрата и трансформациите в природата и вселената.
И тогава за никъде не бързаме.
Не е толкова трудно, ако човек като види цвете, става цвете, или скала, или вода, или вятър и пеперуда.
Проблемът сигурно идва от осъзнаването и помненето.

Нали се появяваха фенки на цветята и много пъти ги питах какво ги привлича в цветята





Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.07.14 09:37



Ами ние не сме бързали заникъде няколко хиляди години, ама сега, понеже живеем в трансформиращи времена, сме в очакване и наблюдение и осъзнаване, и аз не съм бързала няколко хиляди години, сега в последните се разбързах.
Седиш в полето, седиш в града, седиш насам натам, ама като седнеш на гарата да чакаш влака, не си в същото състояние на духа като да седиш под дъпвото бодхи и да омкаш.
Нормално е който е на гарата, да има различно вътрешно състояние от оня, който в пещерата си медитира...и сигурно оня на гарата неслучайно е избрал да седи там..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.07.14 06:54



Усещането и желанието ти за промяна ми напомнят Селестинското пророчество.

Случах някаква статистика – около 5 милиона американци вярват, че са общували с извънземни. Интересното е, че за всички общуването е било в сънно състояние.



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.07.14 21:02



какво за селестинското пророчество, че съм го забравила?

Башар казва, че те живеейки в четвърто към пето измерение изпитват огромни трудности да се въплащават физически, тяхната реалност е това, което ние наричаме сънувана реалност, демек реалността на сънищата ни. Затова се срещат с нас в сънищата най-често, защото това е реалността, която им е удобна.

А аз като не сънувам или не помня какво сънувам, страдам ужасно и пробвам да се срещна с тях и наяве, и насън белким просънувам нещичко изобщо



А в последно време се събуждам пребита, всичко ме боли все едно съм ходила без да спирам два дена на поход, а после са ме били в добавък.
То човек да го е страх да си легне да спи, че не знае как ще се събуди, честно ти казвам, имам чувството, че си почивам наяве от съня, който изобщо не помня...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.07.14 08:03



Чела съм Селестинското пророчество много пъти, но не скоро.
Като ми остане време ще я прочета пак. Внушението на всичките книжки беше за промяна. И макар че аз нямам такова усещане, книгата ми звучеше като откровение. Това чувство за предстояща промяна си е свързано с житейската философия. Аз по-скоро усещам кръговрата – всичко вече е било и пак ще бъде. Може да е защото са ми еднакво интересни миналото и бъдещето милиони и милиарди години напред и назад.
А това „в последно време се събуждам пребита“ някои изследователи го свързват с нещо, което наричат „сънна парализа“. С него обясняват и състоянието на тия хора, които общуват с извънземни.
Разбира се, може да е и въпрос на ЕГН.
Защо не пробваш с упражнения да помниш сънищата си?



Тема Re: За приложението на духовни практики в материалниянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.07.14 10:15



Който има усещане за промяна, му се случва промяна, който няма - не му. Всеки е дошъл на земята, за да преживее различни неща и ничия опитност не е по-валидна от нечия друга.

Нали знаеш, че няма минало и бъдеще, а всичко е тук и сега, ние просто го разпределяме - това ще е сега, това ще го усещам като минало, а онова като бъдеще...

Чела си за други хора, които се събуждат като пребити ли? Я разкажи?
Не избирам да е от ЕГН, избирам да е от промяната и общуването с извънземни.



Дай някое упражнение за помнене на сънищата...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.