Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.02.14 12:04



Откъде знаеш, че съзнанието не е вечно? Откъде знаеш, че смъртта е трагедия? Откъде знаеш, че смъртта е краят? Откъде знаеш, че ти си тялото си? Откъде знаеш, че ти си този, който си?

Откъде знаеш, че можеш да се довериш на сетивата си? Откъде знаеш, че виждаме нещата по един и същи начин? Откъде знаеш, че моето синьо не е пурпурно за теб, което и двамата наричаме розово?

Откъде знаеш, че нещата са все още тук, когато не ги гледаш? Откъде знаеш, че това не е илюзия? Откъде знаеш, че има изобщо нещо зад теб? Откъде знаеш, че не сънуваш? Откъде знаеш, че злото съществува? Откъде знаеш, че доброто съществува?

Откъде знаеш, че времето е линейно? Откъде знаеш, че времето не се ускорява? Откъде знаеш, че между всеки момент, времето не спира за 1000 години? Откъде знаеш, че вчера наистина се е случило?

Откъде знаеш, че хората не са творение на собствения ти ум? Откъде знаеш, че не си само един тук? Откъде знаеш, че не си сам?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.02.14 06:46



С такива въпроси може да се загубим в себе си или в небитието


/Но отиват на тр. Нептун на радикална точка/

Въпросите ми приличат на голяма, висока сграда в нощта, чиито прозорци светват и угасват, светват и угасват в неравномерен ритъм

Та казваш има ли заложени по рождение противоречия в нас – раждането и смъртта не са ли теза и антитеза; противоположност; противоречие?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.02.14 08:08



много добро това.
откъде го знаеш ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.02.14 09:58



Интересното е, че аз на всички тези въпроси по-горе съм отговорила, че вече ги нямам, т.е. изчистила съм ги, т.е. разгледала съм ги надлежно и съм установила, че са ми привнесени отвън, след което съм ги ликвидирала като знание. Това още от времето на Ошо, той е голям разбивач на прилепнали постулати.
Това са така наречените от Хъбард извечни истини, които са приети за истина веднъж завинаги и никога повече не са подлагани на съмнение.
Та аз не съм се загубила в тия въпроси, разглеждала съм ги навремето и съм ги отлюспила един по един.
Аз не ги разглеждам като висока сграда, разглеждам ги като решени в миналото дилеми.

Сигурно има заложени по рождение противоречия в нас и знаеш ли защо? Защото всяко едно противоречие на по-ниско ниво се явява две страни на монетата на по-високо ниво.
На ниско ниво имаме ези или тура, на следващото ниво имаме една цяла монета.
На ниско ниво имаме битието или съзнанието, на следващото ниво имаме и битието, и съзнанието са двете страни на едно по-голямо цяло.
На ниско ниво имаме живот И смърт, не живот или смърт, самият факт, че си сложила И, а не ИЛИ, говори, че ти самата подсъзнателно не го имаш за противоречие, а за оная спирала на Хегел теза-антитеза-обединяват се в едно до следващата теза-антитеза.

Противоречията са ни заложени, когато са заложени, за да можем да ги обединим и да израстнем в следващото измерение, защото всяко едно по-високо измерение обединява онова, което в по-ниското измерение сме имали за противоречие.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.02.14 09:58



Кое откъде знам? Из фейса се носи, то първо го имаше на английски, а после една добра душа го преведе и на български.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Медицинатанови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.02.14 13:38



Не си струва да се доверявате на мнението на лекаря. Много от лекарите не са в състояние да виждат здравето, просто защото те са изучавали не здравето, а болестите. Защото в очите им се набиват признаците на болестта, но не и признаците на здравето. И още — защото те нямат представа от относителната стойност на признаците на едното или другото в даден човек; те винаги са по-склонни да ви обявят за болен, отколкото за здрав.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Медицинатанови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.02.14 05:32



те винаги са по-склонни да ви обявят за болен, отколкото за здрав.



права си.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.02.14 07:01



с удоволствие откривам, че си направила качествен скок.
готова ли си за 5 D ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.02.14 07:15



Ако трябва да озаглавим въпросите, то ще е :съмнявай се



По тоя повод все представяш постулатите в черни краски - кажи нещо добро за тях
Вярата не е ли основана на постулати?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.02.14 09:45



Я пък ти, по какво прецени, че съм направила качествен скок? Аз все си мисля, че нищо не правя и само се балтавя.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.