Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема ОТКЪДЕ ЗНАЕШ  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.02.14 12:04



Откъде знаеш, че съзнанието не е вечно? Откъде знаеш, че смъртта е трагедия? Откъде знаеш, че смъртта е краят? Откъде знаеш, че ти си тялото си? Откъде знаеш, че ти си този, който си?

Откъде знаеш, че можеш да се довериш на сетивата си? Откъде знаеш, че виждаме нещата по един и същи начин? Откъде знаеш, че моето синьо не е пурпурно за теб, което и двамата наричаме розово?

Откъде знаеш, че нещата са все още тук, когато не ги гледаш? Откъде знаеш, че това не е илюзия? Откъде знаеш, че има изобщо нещо зад теб? Откъде знаеш, че не сънуваш? Откъде знаеш, че злото съществува? Откъде знаеш, че доброто съществува?

Откъде знаеш, че времето е линейно? Откъде знаеш, че времето не се ускорява? Откъде знаеш, че между всеки момент, времето не спира за 1000 години? Откъде знаеш, че вчера наистина се е случило?

Откъде знаеш, че хората не са творение на собствения ти ум? Откъде знаеш, че не си само един тук? Откъде знаеш, че не си сам?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.02.14 06:46



С такива въпроси може да се загубим в себе си или в небитието


/Но отиват на тр. Нептун на радикална точка/

Въпросите ми приличат на голяма, висока сграда в нощта, чиито прозорци светват и угасват, светват и угасват в неравномерен ритъм

Та казваш има ли заложени по рождение противоречия в нас – раждането и смъртта не са ли теза и антитеза; противоположност; противоречие?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.02.14 08:08



много добро това.
откъде го знаеш ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.02.14 09:58



Интересното е, че аз на всички тези въпроси по-горе съм отговорила, че вече ги нямам, т.е. изчистила съм ги, т.е. разгледала съм ги надлежно и съм установила, че са ми привнесени отвън, след което съм ги ликвидирала като знание. Това още от времето на Ошо, той е голям разбивач на прилепнали постулати.
Това са така наречените от Хъбард извечни истини, които са приети за истина веднъж завинаги и никога повече не са подлагани на съмнение.
Та аз не съм се загубила в тия въпроси, разглеждала съм ги навремето и съм ги отлюспила един по един.
Аз не ги разглеждам като висока сграда, разглеждам ги като решени в миналото дилеми.

Сигурно има заложени по рождение противоречия в нас и знаеш ли защо? Защото всяко едно противоречие на по-ниско ниво се явява две страни на монетата на по-високо ниво.
На ниско ниво имаме ези или тура, на следващото ниво имаме една цяла монета.
На ниско ниво имаме битието или съзнанието, на следващото ниво имаме и битието, и съзнанието са двете страни на едно по-голямо цяло.
На ниско ниво имаме живот И смърт, не живот или смърт, самият факт, че си сложила И, а не ИЛИ, говори, че ти самата подсъзнателно не го имаш за противоречие, а за оная спирала на Хегел теза-антитеза-обединяват се в едно до следващата теза-антитеза.

Противоречията са ни заложени, когато са заложени, за да можем да ги обединим и да израстнем в следващото измерение, защото всяко едно по-високо измерение обединява онова, което в по-ниското измерение сме имали за противоречие.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.02.14 09:58



Кое откъде знам? Из фейса се носи, то първо го имаше на английски, а после една добра душа го преведе и на български.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Медицинатанови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.02.14 13:38



Не си струва да се доверявате на мнението на лекаря. Много от лекарите не са в състояние да виждат здравето, просто защото те са изучавали не здравето, а болестите. Защото в очите им се набиват признаците на болестта, но не и признаците на здравето. И още — защото те нямат представа от относителната стойност на признаците на едното или другото в даден човек; те винаги са по-склонни да ви обявят за болен, отколкото за здрав.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Медицинатанови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.02.14 05:32



те винаги са по-склонни да ви обявят за болен, отколкото за здрав.



права си.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.02.14 07:01



с удоволствие откривам, че си направила качествен скок.
готова ли си за 5 D ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.02.14 07:15



Ако трябва да озаглавим въпросите, то ще е :съмнявай се



По тоя повод все представяш постулатите в черни краски - кажи нещо добро за тях
Вярата не е ли основана на постулати?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.02.14 09:45



Я пък ти, по какво прецени, че съм направила качествен скок? Аз все си мисля, че нищо не правя и само се балтавя.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.02.14 09:48



Постулатите биват такива, които ни помагат, и такива, които ни пречат.
Не говоря за ония, които ни помагат, защото те са като здравето - ако го имаме, не говорим за него.
Естествено, че за да изпита човек каквото и да било във физическата реалност, трябва да има постулати, те първо плетат нишката, като онова въже от боб ли беше, дето един се изкачил по него в небето. Та постулатите плетат това въже, по което да слезем от небето долу, без постулати няма как да изпитаме физическата реалност.
Но виж, след като има войни, бедност, насилие, безработица, капитализъм без човешко лице, страдания, болести, очевидно нещо с това въже не е наред.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано19.02.14 05:28



по какво съм преценил ли ?
имам база за сравнение. Огледай се наоколо - хората не са мръднали и на йота от преди една година, докато ти явно се развиваш.
интересни неща има в клуба ти, чета с удоволствие.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.02.14 06:43



Тук и сега са ни познати и емоционалната и психическата реалности.
Свързани са с физическата и с постулатите.
И се появяват въпроси къде точно са постулатите и как да разграничим добрите от лошите, както и кога един добър постулат преминава в лош и обратно.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.02.14 11:13



Е, аз почти не се задържам в тоя клуб, споря си с Ан най-вече из него и чат пат някой друг се включи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.02.14 11:18



Башар има много хубава схума за постулатите и аз съм я превеждала и пускала някъде.
Хъбард, от когото за сефте разбрах за постулатите, също има схеми и нива.

Общото е, че постулатите стоят най-горе, най-високо, те определят след това емоциите, съзнателните, подсъзнателните и каквото още се сетиш, в началото бе Словото, помниш ли?

А мисленето Башар специално слага най-долу в схемата. Май и под емоциите. За да изпитаме каквато и да било физическа реалност, първо създаваме постулати и после почваме да слизаме надолу

А как се различават добрите от лошите - не с мислене,

, като ти убива камък в обувката, как разбираш за него?
Като почне да ти убива нещо в реалността, очевидно зад него има постулат, който е почнал да ти пречи.
Той сам си изплува, по-точно следствието само си изплува, ти почваш да търсиш какво се крие зад следствието и така начираш постулата.
Ако нищо не ти убива, по-добре не пипай.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.02.14 06:49



Тръгнахме от тия твои твърдения:“ но се поразрови в убежденията си и ще се убедиш, че в което вярваш, това се случва.“ и „Вътрешните противоречия не са ни заложени по рождение, а следрождение, от околните“

Стигнахме до съгласие, че все пак имаме заложена програма в нас, вкл. и вътрешни противоречия понякога.

А сега казваш:“ Общото е, че постулатите стоят най-горе, най-високо“ – е, решим ли да разрушим заложените в нас убеждения и постулати по рождение / което на практика ще е самоубийство/, то това си е пълен формат на хард диска и дори и да се заложат нови програми, вече няма да сме ние и надали ще сме решили задачите пред тоя ни Аз.

С други думи- дори съзнателно да изберем да вярваме, че сме в нам кое си измерение, това никаква работа не ни върши, ако не сме направили пълен формат на харда





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.02.14 09:30



Интересното е, че аз стигнах до същия извод преди много много години, когато още нямаше интернет и не бях чувала за Хъбард. Че се налага да разрушим целия постамент на постулатната матрица, да занулим и да стигнем до нищото, откъдето да се изградим наново.
Ако искам различен свят, трябва да създам различна матрица.
Ти го разглеждаш като самоубийство, аз го разглеждам като прераждане, възраждане, ново начало.
Аз не съм набор от постулати, нещо много по-високо съм. Изтривайки системата си от постулати се изчиствам от всички наслоения, за да остане само истинската ми същност, нулевата точка, състояние неум, към което се стремят всички източни техники.

Ти това състояние разглеждаш като самоубийство, защото се идентифицираш с набора от постулати.
А задачите пред тоя ни Аз са различни за различните хора, на теб задачата ти може да е да го пазиш като зеницата на очите си, а на мен да го разруша, за да се преродя, без да се налага да умирам физически и после да се раждам с друг набор постулати, т.е. да направя онова, което прави Буда.
Да видя истинската си същност, която е над набора от постулати, а ти се изживяваш именно като набор от постулати.
Имаше една хубава притча от Гюрджиев - изяснете си какво защитавате, та ти наясно ли си, че защитаваш не себе си, а текущия си набор постулати.
От какво и от кого ги защитаваш и защо? Защо смяташ, че си те и ликвидирайки ги, се самоубиваш? Е, не е.
Тоя живот е трансформиращ за болшинството от нас, което какво значи според теб? Или не вярваш, че е трансформиращ? Може пък за теб да не е...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.02.14 09:33



Впрочем, когато се появиха компютрите, точно с това сравних работата на Ошо - формат С на диска, пълен формат, след което оставя диска съвсем празен, всеки да го пълни с каквото си иска. Той е единственият учител, когото съм срещала и който форматира диска, без при това да вкарва нова програма на него. Затова го ценя високо.

Гюрджиев



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.02.14 06:53



А знаеш ли какво точно искаш да трансформираш в себе си чрез заличаване на постулатите?
Нали сме наясно, че дори отделни човеци да постигнат контролирана трансформация, ако останат тук и сега в това тяло, то физическият свят със споменатите по-горе :“ войни, бедност, насилие, безработица, капитализъм без човешко лице, страдания, болести,“ няма да се промени?

И пак стои въпрос, защо като цяло сме се родили с такива постулати.За да осъзнаем, че трябва да се трансформираме и да постигнем добро здраве, мир и разбирателство? Но това са въпроси на морала и етиката и всяко що годе цивилизовано общество се стреми към тях.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.02.14 09:43



Един от петте абсолютни закона, които Башар развява при всеки удобен повод, е - Всичко е тук и сега.
Така че какво би могло да остане там и тогава?


Всичко е тук и сега, непосредствено под носа ни, обаче ние не виждаме всичко, защото виждаме и усещаме само онова, на чиято честота вибрираме.
Така че чрез трансформация променяме честотата си на вибриране и едни неща изчезват от полезрението ни, а други се появяват.

Какво точно искам да трансформирам - на практика много много неща вече съм трансформирала, перспективата ми е съвсем различна от онази преди 30 години, приеми всеки постулат за перде на прозорец, махайки перденцата, откриваш нови гледки, които все са си били тук и сега, но не си могъл да видиш.

Нали сме наясно, че дори отделни човеци да постигнат контролирана трансформация, ако останат тук и сега в това тяло, то физическият свят със споменатите по-горе :“ войни, бедност, насилие, безработица, капитализъм без човешко лице, страдания, болести,“ няма да се промени?
Много обичаш да говориш за себе си в множествено число.
И не обичаш да четеш онова, което аз пиша.
Светът е набор от кадри, неподвижни и застинали, никога нищо не се променя в света, набор от безкрайно количество реалности, всяка реалност неподвижна и непроменима. Ние се местим от една реалност в друга съобразно вирбациите си. Все едно има безброй ТВ програми и ти превключваш от една на друга, ти гледаш една програма и знаеш, че всички останали съществуват по другите канали.
Този свят с войните и бедствията си никога няма да се промени, той винаги е съществувал и винаги ще съществува, просто аз се местя в друг свят.
Била съм в първи клас, преминавам го и отивам във втори, първият клас не спира да съществува, той си остава там и други първолаци се пържат в него, просто аз завършвам гимназия и излитам във висше учебно заведение, от това, че аз отивам да уча висше, не следва, че ти не си оставаш в първи клас и не продължаваш да се въртиш в него.
Промяната идва точно за отделните човеци, за мен нещата ще изглеждат като променен свят с радост и извънземни, а за теб, ако така предпочиташ, ще продължат да изглеждат като войни, бедност и насилие. И двете реалности заедно с още безброй реалности ще продължат да съществуват точно тук и сега, под носа ни, само че ние ще възприемаме различни реалности от безбройното множество.
Това, че аз ще почна висше, няма да промени твоята първолашка реалност, освен ако ти не решиш така. Моята нова реалност не заплашва с нищо твоята предпочитана реалност.

И пак стои въпрос, защо като цяло сме се родили с такива постулати.
И друг път съм го казвала, аз подхождам към нещата като магьосник, ти като учен, аз търся начин да ги променя, без да ги изследвам, ти търсиш начин да проучиш защо става така. Аз влизам в колата и почвам да я карам или изучавам как се кара, ти влизаш в колата и почваш да изучаваш винтовете, лостовете, смазките и амортисьорите, аз даже не знам, че има такива неща и не ме интересува.

Всеки се ражда с различни постулати, защото си ги е насадил от предишни животи, какво ще прави той с тия постулати, си е лично негова работа, аз ги променям, ти ги затвърждаваш, двете истини са еднакво реални и валидни, да прави всеки каквото му е кеф.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.02.14 20:43





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.02.14 06:44



“Този свят с войните и бедствията си никога няма да се промени, той винаги е съществувал и винаги ще съществува, просто аз се местя в друг свят.
Била съм в първи клас, преминавам го и отивам във втори, първият клас не спира да съществува, той си остава там и други първолаци се пържат в него, просто аз завършвам гимназия и излитам във висше учебно заведение,”

Премествайки се в новия свят, ако не помним войните/ а наскоро установихме, че ни е проблем помненето на предишно съществуване в други светове/, как ще познаем мира? Или радостта и извънземните, ако не познаваме тъгата и земляните?

Идеята за класове, нива, низше и висше си е удобство, но само ако помним, че се стремим не към по-висок клас за да не се „пържим“ в 1-ви, а за да постигнем цялото.

А докато заявяваме, че се местим в друга реалност без войни и пр., не осъзнаваме цялото.

Т.е. магията не е да се качим в колата и да я караме без да познаваме чарковете и, а да се слеем с всеки неин чарк, с цялата кола – ние да сме колата./ също и за телевизора- не да сменяме програми и честоти, а ние да сме телевизора/


Също както с цветето, за което наскоро си говорихме.

Най-вероятно трябва да търсим радостта не във висши светове, а в прости неща като да вадим вода и да носим дърва/ перефразирайки дзен мъдрост/ в кой да е свят.

С други думи решението е в овладяване проявлението на енергиите тук и сега.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.02.14 11:34



Премествайки се в новия свят, ако не помним войните/ а наскоро установихме, че ни е проблем помненето на предишно съществуване в други светове/, как ще познаем мира? Или радостта и извънземните, ако не познаваме тъгата и земляните?
Ние може и да не помним, но висшият ни аз помни всичко, не го помни само настоящата ни личност. И ако случайно наистина нито една част от нас не помни нищо, това причина ли е да не вървим нататък?

А докато заявяваме, че се местим в друга реалност без войни и пр., не осъзнаваме цялото.
Откъде точно извади тази логика? Значи да си стоим в свят на войни, защото тук сме били помнили цялото ли, защо си решила, че тук го помним и затова по-добре да си стоим тук?

Най-вероятно трябва да търсим радостта не във висши светове, а в прости неща като да вадим вода и да носим дърва

Когато спреш упорито да говориш от множествено число и да налагаш върху другите собствените си разбирания, ще прогледнеш, че светът е пъстър и многообразен и че което за теб е правилно, за друг може да не е. И обратното. Търси радостта, където само предпочиташ, но не налагай собствените си предпочитания на мен в случая.

С други думи решението е в овладяване проявлението на енергиите тук и сега.
Действай.


И не забравяй, че всичко е тук и сега, дори оня другия свят пак е тук и сега. Стига да имаш очи да го видиш. Естествено, че всичко е тук и сега и че ние няма къде другаде да бъдем, освен тук и сега, защото нали всичко, в т.ч. и ние сме тук и сега.
За теб тук и сега са дървата и водата, за мен тук и сега е Башар. Затова ти се занимавай с дървата, а аз ще се занимавам с Башар.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.02.14 08:16



„Когато спреш упорито да говориш от множествено число и да налагаш върху другите собствените си разбирания, ще прогледнеш, че светът е пъстър и многообразен и че което за теб е правилно, за друг може да не е. И обратното.“

Така е. Но нали наскоро коментирахме, че през повечето време мислим и говорим само за себе си и собствените си интереси. Добре е от време на време да се усещаме като част от нещо пи-голямо, част от група хора, от общество или даже Вселена.
Как иначе практикуваме ставането на цвете.
Каквото и да усещаме, мислим или кажем, някой вече го е усещал, мислил или казвал.
Смятаме, че сме различни и уникални, но е факт, че имаме много сходства с останалите хора, животни, растения, даже звезди.

Нали харесваше принципа:“каквото горе, такова и долу“.
Как се връзва той с идеята за изстрелване във висша реалност и пърженето в 1-ви клас?
Все едно да кажем, че възрастният човек е нещо по-висше от бебето.



С това отговорих и на тоя ти въпрос:“ А докато заявяваме, че се местим в друга реалност без войни и пр., не осъзнаваме цялото.
Откъде точно извади тази логика? Значи да си стоим в свят на войни, защото тук сме били помнили цялото ли, защо си решила, че тук го помним и затова по-добре да си стоим тук?“
Не казвам да стоим тук, а казвам, че каквото горе, такова и долу, т.е. важно е какво правим, независимо къде сме



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.02.14 11:49



Нали харесваше принципа:“каквото горе, такова и долу“.
Как се връзва той с идеята за изстрелване във висша реалност и пърженето в 1-ви клас?

Нещата са И-И, не са или-или.
И едното е валидно, и другото.
Всичко съществува едновременно и всичко съществува тук и сега. Нали не мислиш, че докато ние се пържим в първи клас, в същото това време не съществуват същества из другите реалности, как се връзва това с принципа? Ако ти се пържиш в първи клас, има ли същества, които вече са взели диплома за средно образование и щъкат из съвсем различни реалности - да или не?
Ако е да, то с какво е по-различен тоя факт от принципа горе-долу? Ако е не, значи си убедена, че ние сме върха на съзиданието и никога няма да отидем по-нагоре, защото долу има пържещи се.
Не разбирам кой точно постулат те кара да седиш и да се пържиш - идеята, че няма как да има пържещи се и реещи се?

Все едно да кажем, че възрастният човек е нещо по-висше от бебето.
Кога съм твърдяла, че висшистът е по-висш от първолака? Те просто са различни. Битието е мозайка и всяка една част е равна на всички останали, независимо в коя част от мозайката се намира. Просто на човек като му дойде времето или му омръзне да учи буквите, или като ги научи, следва нещо друго.

Не ти разбирам постулата, верно вземи го формулирай, какво не ти дава правото да минеш във втори клас? В живота не е ли същото - има бебета, има възрастни, има първолаци, има доктори на науките, какъв ти е постулатният проблем тук?

казвам, че каквото горе, такова и долу, т.е. важно е какво правим, независимо къде сме
Някои даже казват, че не е важно какво праим, важно е с какво намерение го правим, защото едно и също действие, но приложено с различно намерение, води до различен ефект. Така че важно е не толкова какво правим, а е важно как се отнасяме с Цялото.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.02.14 13:01



Добре е от време на време да се усещаме като част от нещо пи-голямо, част от група хора, от общество или даже Вселена.
Непрекъснато се усещам така.


Аз съм част от цялото, а после съм част от една огромна група сподвижници на Башар на земята, чувствам се добре там, имаме групи във фейсбука, споделяме, коментираме, пускаме клипчета.
Чувствам се част от групата на хората, които работят за новия свят, викат им работници на светлината, непрекъснато сме в контакт, не само около Башар, но и около всички просветители, които пускат материали, ченъли и прочее.
А отделно от самото начало се чувствам част от голямото семейство на Башар, неговата цивилизация, нарекла се есасани - жива светлина, така се превежда името им.
Те са телемпати и цялата им цивилизация от няколкостотин милиона е едно голямо семейство.
Та аз принадлежа, чувствам принадлежност, чувствам общност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.02.14 06:48



„Нещата са И-И, не са или-или.“
Всъщност нещата са едновременно И-И + Или-Или.

„Не ти разбирам постулата, верно вземи го формулирай, какво не ти дава правото да минеш във втори клас?“
Точно защото сме едновременно във всички класове, няма нужда да отиваме другаде за да сме уж в друг клас.

Обаче вселените са изградени от постулати, както къщите ни от тухлички. Само че една купчина от тухли още не къща. Раждаме се с купчина от тухли, а после добавяме още и си строим къщи.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.02.14 06:51



именно заради това понякога е точно да говорим в множествено число, отделно, че понякога е и полезно за индивидуалността ни/ гледаме да не я губим обаче/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.02.14 09:28



Всъщност нещата са едновременно И-И + Или-Или.
е да де, и след като всичко е едновременно, то И-И го обобщава



Точно защото сме едновременно във всички класове, няма нужда да отиваме другаде за да сме уж в друг клас.
Ами то това е нещо като висш ум и настоящ физически ум, с висшия си ум сме едновременно навсякъде, но с текущия си ум сме там, където си насочим вниманието, сега говорим за физическата персоналност, къде сме с нея. Висшият ум може да бъде навсякъде, къде ти е физическия ум, в кой клас?

Обаче вселените са изградени от постулати
Абсолютно, не може да имаме преживявяне във физическата реалност, без преди това да сме създали стройна система от постулати, помниш ли - каквото е писано на небето? Значи, за да щъкаме из физическата реалност, първо, преди да слезем тук, си изграждаме свят, небето с постулатите, формулираме си реалност, постулираме си я.

Ти си избрала към съществуващите постулати да добавяш нови, аз съм избрала да срина текущата система от постулати и да изградя съвършено нова. И двата подхода са еднакво валидни И-И

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.02.14 22:55



Раждаме се с купчина от тухли, а после добавяме още и си строим къщи.

Ти можеш ли да кажеш кои тухли са вродени и трябва да си ги носим и кои сме придобили оттук оттам като репеи насред полето сме ги забърсали, докато щъкаме насам натам?

В смисъл, ако река да се съглася, че съм дошла с определена програма и набор постулати, как да отлича кои постулати са ми от рождения набор и кои са ми безмислено закачени впоследствие и само пречещи ми даже да си изпълня рожденната програма.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.02.14 07:42



„Висшият ум може да бъде навсякъде, къде ти е физическия ум, в кой клас?“
Ако приемаме идеята, че търсим връзка с цялото и с всичко, то съществуваме паралелно на всякъде – в будния живот, в сънуваните светове, при извънземните, в цветето. И на всякъде се справяме както можем.

И става несъстоятелно да кажем, че при извънземните сме с висш разум, на земята - с физически ум, пък цветето ще отпадне от класацията.
Впрочем, много е вероятно да сме с извънземен произход, също както животните и растенията на Земята.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.02.14 07:48



Не знам- това понятие за постулати го внесе ти.
Ясно е, че постулатите могат да са вродени и добавени, че могат да са вредни и полезни. Ясно е, че нещо споява постулатите и им дава живот.

Трябва ни първо работещо и безспорно определение за постулат.
После ни трябва да изработим що годе работеща методика за изследване на постулати.
Като приемаме, че сме създания от енергия, можем да ползваме символиката на звездите от астрологията. После ни трябват техники от други духовни учения- преглед на миналото, психологически тестове и подобни, които да потвърдят или опровергаят проявата на определен постулат.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.02.14 10:50



Ама Ан, приемаме, че съществуваме навсякъде и И И И в същото време съществуваме в определена локална точка.
Не изключвай едната идея заради другата.Питам те локално къде се изживяваш, че се намираш, на земята, в София, или навсякъде, като ходиш да си купуваш хляб, от навсякъде ли го купуваш?



Ако приемеш, че, то става несъстоятелно... ако-то...ами ако не?
Как ги въртиш и се овърташ сама.

Ти упорито не искаш дори да си поиграеш с идеята, че има висш ум и физически ум и че физическият ум е само един инструмент за преживяване в трета плътност, на който сме дали прекалено много власт и той се опитва да си пъха гагата из всички останали плътности.

Ти си холографско съзнание и индивидуална идентичност. От един и същи център ли се ръководят двете и този център мозъкът ти ли е?

После - имаш подсъзнание, съзнание - и подсъзнанието ли се управлява от мозъка, ако не, откъде?

Редактирано от Kaily на 26.02.14 11:33.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.02.14 10:55



Постулат е всяка теза, която ти си приела за истина.
Даже ще бръкна из гугъла да видя Хъбърд каква дефиниция дава за постулатите

ПОСТУЛАТ (POSTULATE): 1. Истина, сотворенная самим “Я” – это просто суждение, порожденное самим собой. Мы просто заимствуем слово, которое довольно редко используется в языке – мы называем это постулат. Под постулатом мы имеем ввиду истину, созданную самим “Я”. Человек постановил что-то. Он что-то строит, это и есть постулат. (Курс профессиональных лекций Хаббарда А6-4, 5608С—). 2. Постулат - это конечно такая вещь, как: направленное желание, приказ, запрет, принуждение со стороны индивидуума в форме идеи. (2ККПУ23А, 5312КМ14). 3. Самоопределенная мысль, которая начинает, останавливает или продолжает прошлые, настоящие или будущие усилия. (ПП&А). 4. Это в действительности предсказание (5112КМЗОБ).
ПОСТУЛИРОВАТЬ: 1. Устанавливать постулат, принимать в качестве исходного положения без доказательств, создавать истину, предлагать в качестве реальности. 2. Постулировать: создавать или придумывать концепцию. Концепция – это мысль. Постулировать предполагает наличие требования, условия о том, что нечто является этим нечто или им не является, или же о том, что должно иметь место некоторое действие. Другими словами, “постулировать” означает задавать некоторые условия и действия в отличие от обычного мышления. 3. Извлекать из проблемы вывод, решение или заключение, утверждать образец на будущее или аннулировать образец прошлого. “Постулировать” означает быть причиной мыслительной деятельности или решения. 4. В Саентологии слово постулировать означает быть причиной мыслительной деятельности или суждения. Это особое слово, оно определяется как причинная мыслительность. (Основы мысли) 5. Выводить суждение, решать или справляться с проблемой, устанавливать образец на будущее или аннулировать образец прошлого. (Руководство для преклиров) 6. Породить, “шмякнуть” концепцию. Постулат приводит к состояниям и действиям, а не просто излагает мысль. У него есть связь с динамикой, движением. (СХ Спец 84, 6612С13)
ПОСТУЛИРОВАННЫЙ (POSTULATED): определенный самим индивидуумом.



Хъбард е работил десетилетия по постулатите, ако ще изработваш тепърва дефиниции и действащи методики, аз се отказвам, неговата методика ми върши перфектна работа и нямам намерение да преоткривам колелото.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.02.14 06:53



„Питам те локално къде се изживяваш,“
Сега се изживявам у дома, пред компа, разговаряйки с теб. Преди малко- в сънищата – на съвсем различни места. След малко- на разходка сред природата, с куче и растения.
Не че постоянно се чувствам добре там, където съм, но си имам поети ангажименти. Не смятам, че е правилно да зарязваме поети ангажименти и да се отнесем някъде, където ни е по-добре. По-правилно е да се стремим да се чувстваме добре навсякъде.

„Ти упорито не искаш дори да си поиграеш с идеята, че има висш ум и физически ум“ – точно защото се заигравам с тая идея, я намирам несъстоятелна.
Несериозно е да смятаме, че на земята сме с животински или физически ум, а извън земята сме с висш ум.
Умът възприема обстоятелства и факти. Фактите и обстоятелствата не създават определен ум – бил той висш или низш.
На земята с годините зрение, слух, кости и пр. се износват, но умът може да се развива непрекъснато, да се усъвършенства и да се стреми към висше състояние и всеобхватност.

„После - имаш подсъзнание, съзнание - и подсъзнанието ли се управлява от мозъка, ако не, откъде?“
Съзнанието е дейност на мозъка по обработка на информация. Подсъзнанието е хранилище за информация. Когато волево свържем съзнание и подсъзнание, мозъкът управлява и подсъзнанието.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.02.14 06:54



„нямам намерение да преоткривам колелото“ – е, аз предпочитам за нещата, които са ми интересни, сама да избера дефиниция и да я проверявам, актуализирам.
/ а това е и в духа на заглавието на темата

/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.02.14 10:01



Ми аз поетите ангажименти си ги приключих. Сега съм свободна като летен вятър.

Несериозно е да смятаме, че на земята сме с животински или физически ум, а извън земята сме с висш ум.
Що? Ти навсякъде с един и същи инструмент ли боравиш? В градината с мотиката и пред компа с мишката или пак с мотиката, или в градината с мишката? Не е ли по-разумно да имаме различни инструменти за различните видове дейности, хората като умрат и после с физическия ум ли си щъкат на оня свят?

Умът възприема обстоятелства и факти.
Физическият това, да?
Висшият ум възприема бъдещето, течението на времето и всички неща, които са недостъпни за физическия ум.

Подсъзнанието е хранилище за информация.
Нима? За тогава хората толкова ги е страх от подсъзнанието? Та там са само факти.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.02.14 10:01



И каква дефиниция си избра за постулат?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.02.14 07:42



“Що? Ти навсякъде с един и същи инструмент ли боравиш?”
Добър въпрос


Но само ако приемем, че умът е свойство само на мозъка на човека. А малко по-нагоре говорехме, че се сливаме с цветя.

„възприема бъдещето, течението на времето“ – нали говорехме, че в цялото имаме безвремие. Нали към това безвремие се стремим даже на земята в състояние на медитация.

„Нима? За тогава хората толкова ги е страх от подсъзнанието? Та там са само факти.“ – как така се страхуват? Това ще рече, че се страхуваме непрекъснато от себе си, защото несъзнаваното, подсъзнанието и съзнанието на земята са си винаги с нас.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.02.14 07:43



Още не съм си я избрала окончателно.



Но може би бих казала, че постулатите са модели и програми, заложени в нас, на които съзнателно или несъзнателно се подчиняваме през повечето време.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.02.14 18:14



Да, така го приемам, умът е от физическия мозък, останалото е разум, не е ум.
Затова говоря за ум и висш ум или разум примерно. Или ум и космически разум. И двата са ни присъщи, но явно ти не ги отличаваш.

нали говорехме, че в цялото имаме безвремие е да де, и то се възприема с космическия разум, от пета плътност нагоре няма време, в четвърта плътност все още има, но времето е доста по-гъвкаво. А в нашата трета плътност има време, то е твърдо и еднопособно. Умът физически работи в трета плътност. Той е инструмент, създаден да работи в трета плътност.

как така се страхуват? Това ще рече, че се страхуваме непрекъснато от себе си
Добрутро, прочети кой да е психиатър, щом си толкова учудена.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.02.14 18:15



И това става.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.03.14 11:50



С думата: „програма“ се опитах да наблегна на процеса.
Например ей това: „нямам намерение да преоткривам колелото“ ми се струва, че е вреден постулат понякога.
Идеята е ударението да падне върху процеса на откриване на колелото, а не върху крайния резултат. Като открием процеса на откриване, впоследствие ще си ползваме знанието да откриваме и ние всякакви неща. Нещо като да знаем отговора на задачата, но все пак да я решим.
Случват се и сгрешени отговори



Мога да ти го кажа и астрологически – за Аз със Слънце в Козирог под управителството на Сатурн е важно да е ефективен, т.е. да постигне крайния резултат. Но още по-важно е да постигне висшата изява на енергията му. А тая висша изява е еднакво свързана с процеса и крайния резултат.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.03.14 11:53



ти страхуваш ли се от подсъзнанието си?

Всички, с които съм говорила по подобни въпроси, се доверяват на интуицията си, която се проявява в резултат на връзката между съзнание и подсъзнание.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.03.14 12:24



Аз лично не, но болшинството хора, с които пък аз съм говорила, се страхуват да погледнат към подсъзнанието си, питай Белика примерно.
Тия, които се страхуват, избягват да говорят за това.

А аз разделям или по-точно разделях подсъзнание-съзнание-свръхсъзнание, като достъпът до свръсъзнанието е чрез непрекъснато осъзнаване на съзнанието.
Ти изглежда нямаш в категориите си свръхсъзнание?

Башар сега ги обърна нещата до известна степен, но общото с Хъбард е, че поставя постулатите най-високо. Интересното е, че поставя и подсъзнанието по-високо от мислите, т.е. от онова, което ние с теб наричаме физически ум.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.03.14 12:27



Ами аз мога да откривам други неща, не тия, които вече са открити, прочела съм ги и съм ги одобрила.
Няма нужда непрекъснато да откривам колелото, като мога да открия някоя машина, свързана с колелетата. И така да върви прогресът, а не непрекъснато да се въртя в .. колело.



В момента съм в процес на преоткриване на знанието как всичко се случва мигновено и не е необходим процес за случването му.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.03.14 07:28



„поставя и подсъзнанието по-високо от мислите, т.е. от онова, което ние с теб наричаме физически ум.“
Я да видим къде се разминаваме в разбирането или употребата на думи и словосъчетания.
Значи под „ум“ разбирам възприятия, реакции, емоции, логическо мислене. Така се обединяват предмети, растения, животни, земни хора и извънземни. Съзнателно се упражняваме да се придържаме към цялото. Обединяваме всички енергии – и без това те винаги се проявяват заедно и ако пропуснем някоя, виждаме изкривена картина.
И тогава „физически ум“ или „спиране на ума“ са подходящи само в конкретен аспект.

„Ти изглежда нямаш в категориите си свръхсъзнание?“ – не го използвам.
Ти какво точно имаш предвид като го използваш?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.03.14 07:29



„В момента съм в процес на преоткриване на знанието как всичко се случва мигновено и не е необходим процес за случването му.“

Че какво му е доброто нещата да се случват мигновено?
За хубавите се лишаваме от очакването, а за лошите- от време за реакция или предотвратяване./ освен за физическата смърт – тя най-добре да се случи мигновено

/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.03.14 10:55



Свръхум е примерно космическият разум.
Нали сме наясно, че ние сме както частта, така и цялото. Като част използваме земния си ум, като Цялото използваме космическия си разум.
Башар прави хубаво разграничение и аз съм го давала тук поне 100 пъти, но ти освен дето не искаш да слушаш видеа на Башар, също така очевидно не искаш да четеш и моите трудови напъни да ти обясня за какво говори той.

Имаше една книга Матрицата пет ли беше, коментирали сме я и в стария форум, май вещицата беше много вътре в тия идеи. Е, Башар повтаря почти същото или го е казал по-рано, пък момчето го е преписало.
Това ми го е казвал и един познат преди близо 15 години, аз тогава го отхвърлих, но все пак го запомних, а ти като отхвърляш нещо, после удобно го и забравяш.



Ние сме като гроздове, нагре се събираме примерно 50 човека и правим свръхдуша, после примерно 50 свръхдуши се събират и правят една свръхсвръхдуша, после 50 свръхсвръхдуши се събират и правят ... и т.н. Всяко едно такова обединение си има собствен ум, различен от сумата на умовете на участниците. Ние като човечество имаме колективен разум, различен от простото събиране на умовете на всички човешки същества.
Тоя колективен разум е редно да е по-могъщ от моя или твоя ум в частност, не ли?

Но на най-ниско ниво, нашето - твоята свръхдуша, когато е решила да изпита физическата реалност, е създала организъм, съставен от две части - свръхум и ум, Башар ги описва като водолаз, който се спуска в дълбините, и друг, който стои горе в лодката и контролира водолаза да не погине. Водолазът може да се спусне толкова дълбоко, че да забрави за съществуващия в лодката, но стоящият в лодката никога не забравя за водолаза.

Вземи изгледай видеото, а? То не можеш да научиш нещо ново, без да положиш поне минимални усилия да го направиш.

С две думи нашият физически ум е част от общия човешки ум, другата част на тоя ум е свръума, който стои в лодката, приеми го и като т.н. ангел-хранител, който всички сме били имали.
По-нагоре има ум на свръхдушата, после ум на свръсвръхдушата и т.н.
И в същото това време ние сме хем дребното човече долу, хем и всичко това останало, защото Цялото е холографско. Ако наочим вниманието си към свръхума, можем рано или късно да успеем да се идентифицираме и с него.
Башар даже казва, че вечното търсене на половинката си всъщност не означава да си намерим човешка половинка от другия пол, а означава да се свържем с висшия си ум, за да станем цялото, което сме били.

Значи под „ум“ разбирам възприятия, реакции, емоции, логическо мислене.

А постулатите къде сложи? Постулатите са най-горе, не са плод на физическия ум, преди душата да слезе на земята, тя си създава терен, на който да си играе, калъп на реалността, тоя калъп е изграден от постулати. Физическият ум обаче може да стигне до тях и да ги промени, като по тоя начин създава играта.
Емоциите, възприятията и реакциите са плод на постулатите, които сме заложили горе в ролята си на свръхдуша или душа, да не се захващаме за думата.

Значи има душа, тя решава да си поиграе във физическата реалност, разделя се на свръхум и ум, създава игрално поле от постулати и пуска умовете в него, като единият ум стои в лодката, а другият, този, когото ти единствено признаваш, върши черната работа.

В четвърта плътност логическото мислене на трета плътност не важи. Но за да го разбереш, трябва да се опиташ да мислиш с нещо друго, на първо време опитай да мислиш не с ума, а със сърцето си. Примерно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.03.14 10:56



Затова ти си стоиш тук и си играеш на процеси, а на мен до такава степен ми е писнало и съм се наиграла на очаквания, че искам нова и различна игра.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.03.14 18:38



Всъщност дали толкова упорито се противиш на тезата за ум и свръхум примерно, защото егото ти не може да приеме идеята, че има някой над него?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.03.14 07:05



Значи аз те попитах:“ „Ти изглежда нямаш в категориите си свръхсъзнание?“ – не го използвам.
Ти какво точно имаш предвид като го използваш?“
а ти ми отговаряш:“ Свръхум е примерно космическият разум.“
– значи ли това, че слагате с Башар знак за равенство между :“свръхум“ и „свръхсъзнание“? А между „ум“ и „съзнание“?

„също така очевидно не искаш да четеш и моите трудови напъни да ти обясня за какво говори той.“ – чета ги.

Някои теории ми харесват, други не толкова.
Но най-добре да говорим с някого или да пишем защото ни е приятно и заради себе си. Защо иначе да го правим- за да го поучаваме или да му кажем какво мислим за него? – това си е загуба на полезно време.

„на първо време опитай да мислиш не с ума, а със сърцето си.“ – защо да го правя? За да харесам Башар? – не е задължително всички да харесваме едни и същи неща.
Чудиш се как може ти да го харесваш толкова много, а другите не толкова? Ами аз харесвам кратък и схематичен изказ, а Башар е малко натруфен за моя вкус.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.03.14 07:06



По-скоро защото от 18 годишна възраст системно изучавам устройството на земята и вселената. Запозната съм с най-различни теории и не всички издържат проверките. Няма лошо де- във всяка има ценни неща и доста си приличат.

Но „свръхчовека“ на Заратустра или „свръхума“ на Башар не намирам за какво да ги използвам.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.03.14 07:08



Ами ей това ми се вижда най-сериозния недостатък на Башар – кара те непрекъснато да си недоволна от тоя свят и да се стремиш към друг, вместо да те учи да ти е интересно със самата теб- тогава в който и свят да си, все ще ти е интересно. Направо ще осъзнаеш, че сами създаваме световете си.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.03.14 13:24



значи ли това, че слагате с Башар знак за равенство между :“свръхум“ и „свръхсъзнание“? А между „ум“ и „съзнание“?
Не не значи, давам ти само някаква отправна точка белким се зкачиш, за да разбереш за какво говоря.
Не искам да си говорим за разликите между една и друга дума и техните дефиниции, искам да ти обясня, че има и вертикална структура и нашият физически ум в тая вертикална структура е примерно на 2-ра позиция от 100 възможни. Другояче казано цитирам ти Кибалион

За удобство херметическата философия разделя вселената на три велики планове, а именно:
1. Велик физически план.
2. Велик ментален план.
3. Велик духовен план.
За Великият духовен план можем да говорим само както слепец говори за светлината. Този план се обитава от същества толкова по-високо стоящи от човека, колкото последният стои по-високо от минералите и химическите елементи. На тези същества ние им се струваме спящи, както на нас ни се струват минералите, а нашите мисловни процеси им се струват механистични. Материята, от които са изградени, принадлежи към най-високите форми на материята, за някои дори се говори, че са от най-чиста енергия.
На по-низшите подпланове се намират съществата, които ние наричаме учители или адепти. По-нагоре вървят великите йерархии на небесните сили, които е непостижимо за човешкия разум да разбере, а още по-високо са тези, които с право могат да бъдат наречени богове. Тези същества са недостъпни дори и за най-силните пориви на човешкото въображение.
И въпреки всичко дори и тези същества са смъртни и техният план се намира по-ниско от плана на абсолютния дух.
Само тези, чиито умове са щателно натренирани в продължение на много години и които са донессли със себе си знания от минали прераждания-само тези могат да постигнат смисъла на ученията за тези нива. И много от тези доктрини са скрити и се пазят в тайна, защото дори са и опасни за публично разпространяване.



„на първо време опитай да мислиш не с ума, а със сърцето си.“ – защо да го правя? За да харесам Башар?
За да откриеш нова съвсем различна перспектива от оная, която си имала досега, не ти ли харесва да виждаш нещата от различни ъгли? За сърцето не го казва само Башар, всички учители го казват. Ако не друго, забавно е. Да се опиташ да виждаш с носа си, да чуваш с очите си и да мислиш с бъбреците си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.03.14 13:25



Е ти си знаеш.
Аз намирам и ги използвам усилено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.03.14 13:31



Нещо си в дълбока грешка, точно Башар непрекъснато настоява, че сме се родили на земята неслучайно и трябва да си играем игрите тук.
А аз недоволствам срещу неговите настоявания, виждаш ли какво се случва, като не черпиш от извора, а се оставяш друг да ти преразказва.



Напротив, Башар иска непрекъснато да търся онова, което ме въодушевява тук и сега, и да го правя, да стоя тук и сега, защото само тук и сега имам и се случва всичко, непрекъснато говори, че не е целта ние да се изхвърлим някъде нависоко някъде си, а целта е да сведем ония вибрации тук долу, на земята, където сме.
Демек кара ме непрекъснато да търся красотата и въодушевлението от този именно свят.
И няма какво да осъзнавам, че ние създаваме световете си - осъзнала съм го отдавна, а освен това и Башар го повтаря на всяка своя втора дума.
Нали затова все ти обяснявам, че първоначално постулираме реалността си и после си играем в нея, но първо я постулираме, т.е. създаваме.

Не знам защо си останала с впечатления други от Башар, моят шеф например бил чел, че Ошо е бил секс маниак и това му е достатъчно да не пипне книга на Ошо.
Пък аз не чета книги за Ошо, а от Ошо, и намирам съвсем различни неща там.
Затова е речено - черпи от извора.
Ама ти първо заявяваш, че не те интересува какво мисли Башар, а аз. А после слагаш моите мисли в неговите уста и си правиш изводи за него, вместо за мен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.03.14 06:35



„има и вертикална структура“

Именно – разнообразие и богат избор на теории за устройството на вселената.
И ако не се придържа към оня постулат за колелото, всеки може да открие или изработи собствена.

За мен най-високо стои „общо енергийно поле“ или „информационно“. / по съдържание се припокрива почти с това, което някои наричат Бог или Цяло/

А умът или съзнанието са индивидуални и за това „свръхум“ или „свръхсъзнание“ стават несъстоятелни.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.03.14 06:37



„Башар иска непрекъснато да търся онова, което ме въодушевява тук и сега,“

Да се придържаме тогава към препоръката на Башар и да се опитаме да отговорим на въпроса защо с времето ни става безинтересно да сме в тия физически тела и в тая реалност.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.03.14 11:04



Освен теории, сигурно има и реална вертикална структура или няма? Пък има само теории....а всичко е хоризонтално.

Не разбрах логиката за несъстоятелност, може ли пак?
Т.е. за теб има два елемента - ум и Бог. И между тях няма никакви други нива, вселената е двустепенна?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.03.14 11:30



Ми аз не се опитвам да си отговоря на тоя въпрос, човек се интересува от едно, после от друго, после от трето, защо ми се струва изначален философски въпрос от рода на защо небето е синьо и кое е първичното битието или съзнанието.

Лично аз винаги съм обичала магичното, загадъчното, странното и тая реалност ама никога не ме е привличала, от десетилетия се опитвам да си създавам занимавки, белким се задържа още малко.
Хич не ми е интересно да ходя на работа 5 дена в седмицата по 9 часа на ден за да оцелявам, а светът не ще да ми дава пари, за да се занимавам с извънземни по моя си начин.
С времето се появяват и дефекти на физическото тяло, не стига, че по природа си е ограничено и не може да се телепортира, не стига че 90% от времето на земята отделям за грижи на физическото тяло - храна, подслон, сън това са все негови нужди. Хич не ми е интересно да работя, за да го изхранвам, после да пазарувам, готвя, мия, чистя и всичко заради него...ами на всичко отгоре и почва да дава дефекти, болежки и да ми причинява дискомфорт.
Е много му стана вече!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано04.03.14 23:29



мисълта, дадена от Бога, се различава от обикновената логическа мисъл, защото е гениално проста, неочаквана и бързо предизвиква пристъпи на умора поради неадекватността на съприкосновението на човешкия с Висшия разум.

цитат



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.03.14 07:14



Не вертикално или хоризонтално, а пространствено.
Т.е. обект и около него общо енергийно/информационно / поле. Енергиите или информацията, изграждащи обекта и вселената, по същество са едни и същи.

И тогава не можем да кажем, че цветето е свръхсеменце, нито пък че семето е свръхцвете. Просто по друг начин самоорганизирана и проявена информация.

Градацията /по-; най-; свръх и пр./ е подходяща за една и съща характеристика на еднакви конкретни проявления/ напр. човеци/.

Обаче нищо не ни пречи да си използваме каквито си искаме думи





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.03.14 07:18



Да де- на мен най-много не ми допадат ограниченията.
Но май каквото и да правим, все тая.

Като в оня виц – един бизнесмен гледа човек, лежащ си под дърво и похапващ си банани, като паднат от дървото. Казал му:
-Събери повече банани и ги продай на пазара.
Човекът попитал:
-Е, и?
-Ще си купиш кошница и ще продадеш още повече банани.
-Е,и?
-Ще спечелиш още повече пари и ще си купиш камион и работници.
-Е,и?
-Ще станеш богат и тогава ще си лежиш и ще си пееш.
-Че аз сега какво правя?





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.03.14 09:56



Ми то всичко е и всъщност не е, така че всички деления и схеми са условни.
Но за да се разбираме с нашия човешки ум, са измислени всякакви методи и мантри.
То е ясно, че всички сме едно, само че имаше друга красива теза в Кибалион - че мъдрецът зяпа звездите, но в същото време си гледа и в краката, щото ако не го прави, ще се спъне и ще си разбие носа.
Битието е едно и също, просто го гледаме от най-различни гледни точки и това го прави различно.
Даже Башар го казва - битието е неподвижно и застинало, състоящо се от милиони фасетки, ние го обикаляме оттук оттам и го гледаме през различна перспектива. Затова то се показва различно.

Някой беше казал, че човек не е нищо друго, освен гледна точка.
Та извънземните и земните са едно и също нещо и в определен смисъл даже различни мои части, ти, Башар, плеядинците, сатанистите - всички сте части от моето съзнание, не ли?


Играем си с различните части, както ни харесва.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.03.14 10:00



Да де, всичко е валидно, ама на мен примерно ми омръзна да похапвам банани и си измислям игри.
Всичко е игра, а за да има игра, трябва да има известна доза свобода и известен брой ограничения, без ограничения няма игра. Затова Тетанът, човешкият дух най-общо казано според Хъбард, слиза долу в ограниченията, създава си футболно игрище с някакви правила и си играе различна игра...според мен от скука, щото първо играеш да се извисиш нагоре в най-тънките вибрации, после след определен брой животи стигаш там, подскачаш, радваш се, подскачаш, па по едно време ти стане скучно и почнеш да се оглеждаш за нова игра.
Малките деца не висят в медитация денем и нощем, нали? Те си играят и се занимават с нещо занимателно.
И ние така, не висим да медитираме, щото писва, повисим, повисим, па току си измислим нова игра...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.03.14 10:03



Аз на тия мисли викам озарения. Те идват внезапно и са пълни със светлина. Освен това са адекватни и остават адекватни във времето.
Докато човешката мисъл се базира на информацията, смени се информацията, сменят се заключенията и никога не можеш да бъдеш сигурен дали поредното ти заключение е вярно.
Но пък човекът упорито и самонадеяно защитава всяко поредно свое заключение като извечна истина и там му е грешката.
Извечните истини идват като озарения.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.03.14 17:08




да, така е.
категорични и непроменими.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.03.14 07:01



А някои хора избират да се захванат с най-различни задачи и проекти, които в процеса на работа им стават интересни, та не им остава време да се питат защо има войни или защо небето е синьо. Направо не им стига един човешки живот.

По тоя повод- каква е продължителността на съществуване на твоите извънземни?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.03.14 09:31



По тоя повод- каква е продължителността на съществуване на твоите извънземни?
Във физически тела ли? Цивилизацията на Башар живеят около 300 години, но си поддържат връзка едни с други независимо дали са в тела или не, щото нали четвърта плътност е приблизително плътността на умрелите, така че те, живеейки в четвърта плътност, са все тая живи умрели. Освен това всеки без тяло може временно да си образува едно и да се засели в него, за да свърши нещо, и после пак да излезе от тяло.

А някои хора избират да се захванат с най-различни задачи и проекти
Ми да де, всички се захващат с различни задачи и проекти, някои с чисто земни, други с извънземни - на който каквото му се харесва, аз съм се захванала с проекта сваляне на високите вибрации на земята и посрещане на извънземните, с какво, според теб, моят проект е по-лош от този на останалите?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.03.14 06:48



„с какво, според теб, моят проект е по-лош от този на останалите?“
Недостатъците на мащабните проекти си проличават чак когато човек се захване сериозно с тях. Така че ти трябва да си знаеш.
Отстрани- красивият свят на извънземните може да те прави прекалено взискателна, критична, недоволна към другите светове/ но последните могат да се дължат и на Сатурн

– но пък висшето проявление на Сатурнова енергия трябва да ни кара да работим за красота на всякъде, а не да се пренасяме там, където вече е красиво/

„Цивилизацията на Башар живеят около 300 години“ – интересно, че при нашата някои от сетивата/ зрение, слух и др./ след 40 годишна възраст влошават работата си, докато някои от характеристиките на ума/ логика, взаимовръзки, интуиция/ поддържат тенденция за подобряване до края на живота.

Но така или иначе информацията не се губи- отива в общото информационно поле и така общо взето се осмисля съществуването ни



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.03.14 09:45



Ми като има недостатъци на големите проекти, дай да правим дребнички, а?
Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му....не виждам смисъла да се отказвам от мечтите на живота си, само защото Ан мисли, че са прекалено грандиозни.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.03.14 06:53



Тук, заради спора ще кажа, че има разлика между мечти и проекти



На друго се чудя – много ти се иска да си сред цивилизацията на Башар- надали е заради отсъствие на войни и природни катаклизми. Ние с теб не сме преживели такива. Е, знаем, че по света ги има, но и извънземните знаят, че из вселената ги има.
На нас с теб за половин век ни досадиха тия физически тела, а извънземните ти могат да избират, пък избират да живеят до 300 години. Все едно капката вода да избере да е част от рехав дъждец, който се плъзга по стъклото и потъва в земята, вместо да е част от голяма река, вливаща се в океана.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.03.14 11:47



Ми какво се чудиш, ти си го каза - досади ми ограничението на това физическо тяло, освен това винаги съм предпочитала магическото, екстраординарното, а то, оказва се, съществува в четвърта плътност, там се създават нещата, които после получават проявление в трета.

Винаги съм се опивала от парадокса, от нелинейното прескачане, а в трета плътност има линейно време и, за да прескочиш, трябва да минеш временно в четвърта.
Т.е. цял живот съм си харесвала събитията и реда на четвърта плътност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.03.14 07:18



оу, аз се чудя по принцип, защото и тук има магия и там има ограничения.

но пък повечето от престоя ни в тия физически тела вече премина





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.03.14 13:30



Има и тук и там всичко, важна е дозата, нали знаеш, че винаги е важна дозата.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.03.14 06:41



така е



Нещо ново и спорно от любимия ти духовен учител?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.03.14 10:21



Спорно няма, с него никога няма спорно.



Напоследък е почнал да ме учи какво всъщност представлява човекът в по-широк план.
И за астрологията подметна нещо, питаха го може ли да се сравни картата на раждане с първичния темплейт, той говори, че - ако съм го разбрала правилно де и обобщавам инфо от много места - нали ДНК било 12 нишки, само 3 от тях са в материалния свят, останалите са из горните светове. Една примерно от нишките може да се уподоби най-общо на базисния калъп, той каза, че всъщност може и така да се погледне. Та астрологията така погледнато според мен може да се каже, че астрологията изучава една от нишките на ДНК-то.

После даде една схемичка как човекът е съставен от триъгълник, а тоя триъгълник е свързан с източника.


Така че сега започвам да се изживявам не като физическо тяло, а като тази схемичка...и е различно...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.03.14 06:53



„Така че сега започвам да се изживявам не като физическо тяло, а като тази схемичка...и е различно...“ – а, различен светоглед, различна гледна точка. То ние с теб непрекъснато се упражняваме в различни гледни точки.



Иначе идеята за триъгълника я има като фигура на хармонията и в астрологията, и в религиите, с тяхното триединство. И изглежда полезна.

А астрологията, занимавайки се с проявление на енергии, се родее с процесинга ти, доколкото той се занимава с волева трансформация на вътрешни енергии.
Но Башар е по-близко до религиите, които говорят за ад и рай, а Башар говори за горни светове и плътности. Достатъчно е да вярваш и ще преместиш планини, а ако все пак не можеш, значи не вярваш достатъчно. Но искат конкретна вяра, да няма човек други богове и пр., а в астрологията вярата може да бъде във всичко и акцентът пада върху вярата като източник на мотивация./ при това астрологията даже не обещава рай или по-висока плътност- в най-добрия случай човек стига до себепознание/

„Та астрологията така погледнато според мен може да се каже, че астрологията изучава една от нишките на ДНК-то.“ – да , занимава се често с доста прозаични и изначални неща- напр. казва, че като съвпадне тр. Сатурн с натален Марс, човек може да си усеща цялото тяло сковано. Толкова сковано, че не му се иска да има физическо тяло/ освен ако не е от студа и ЕГН-то/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.03.14 10:38



Значи първо и основно да ти кажа - ти не познаваш Башар и не можеш да говориш за него, да го квалифицираш и характеризираш, просто защото не си го слушала и нямаш хал хабер понятие от него.



А астрологията, занимавайки се с проявление на енергии, се родее с процесинга ти
Това съм го казвала много пъти, само че аз използвам астрологията, за да хвана същината на проблема, а после се опитвам да го разреша чрез процесинг. Докато вие си стоите в астрологията, нищо не правите и чакате да мине транзита.
Т.е. аз активно копам по проблема, вие използвате пасивно транзита, прехвърляйки му отговорностите.

Но искат конкретна вяра, да няма човек други богове
Кое те наведе на тая мисъл, че Башар изисква конкретна вяра?!?!?!?!?!?!?!?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.03.14 06:50



„Значи първо и основно да ти кажа - ти не познаваш Башар и не можеш да говориш за него, да го квалифицираш и характеризираш, просто защото не си го слушала и нямаш хал хабер понятие от него.“
Така е – нищо не знам за него и съответно ти знаеш много повече от мен


/ впрочем, защо ни е да го подчертаваме- да поставим другите на местото им и да се усетим велики. Или просто се закачаме- надявам се на второто/

Пак впрочем, знам от теб за идеите на Башар за устройството на вселената – за свръхума и високи плътности. Точно тия идеи са основополагащи за религиите- съществуването на управляващи богове и висши светове, към които хората да се стремят. Това ми даде основание да говоря за сходство между тях.

Реагираш, сякаш евентуалното сходство с религии е обида. Милиарди хора вярват в класически религии, а друга част вярва в по-модерни религии или идеологии като тая на Башар. Всъщност всеки вярва в нещо- дори тия, които вярват само в материалния свят.
А аз вярвам в съществуването на паралелни светове, като никой не е по-висш от другите. Доказателство са ми сънуваните светове или кое да е произведение на изкуството, което ме пренася в друг свят или време. Е, не на всички изкуството им въздейства така, но пък всеки сънува.

„Докато вие си стоите в астрологията, нищо не правите и чакате да мине транзита.“ – това не е така и ти го знаеш – но пък няколко пъти го казваш, та почвам да се съмнявам

„Т.е. аз активно копам по проблема“ – а как разбираш къде е проблема? – хората често казват едно, а имат предвид друго. Когато погледнеш един хороскоп придобиваш обща представа за човека, докато конкретен проблем не ти я дава. Позицията по конкретен проблем е някакво решение за следствие, а докато има причини, следствия ще се явяват.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.03.14 10:10



Така е – нищо не знам за него и съответно ти знаеш много повече от мен
/ впрочем, защо ни е да го подчертаваме- да поставим другите на местото им и да се усетим велики. Или просто се закачаме- надявам се на второто


Тц, нито първото, нито второто. Обръщам ти внимание, поучавам те и те назидавам без грам его.


Не е редно да си съставяш мнение за някого по думите на друг. Например човек, който никога не е прочел ред от Ошо, казва, че той е умрял от СПИН и значи е лош човек. И приключва темата.
За да съдиш някого дали е такъв или онакъв, първо трябва да си си направил труда да попрочетеш нещо директно от източника.

Пак впрочем, знам от теб за идеите на Башар за устройството на вселената – за свръхума и високи плътности. Точно тия идеи са основополагащи за религиите- съществуването на управляващи богове и висши светове, към които хората да се стремят. Това ми даде основание да говоря за сходство между тях.
А случайно от мен да си чела, че Башар казва, че ние, т.е. аз и ти, както и всеки един друг Е тоя свръхум и ерго няма външен Бог, защото ние сами сме си богове. Коя религия казва, че Аз съм Бог? Масовите религии християнство и ислам казват, че бог е извън нас и ни управлява.
Т.е. Башар се родее в тая точка не с религиите, а с ню ейджа, доколкото съм чела аз пък за ню ейдж. Това не е религия.
И какво - всеки намек за нещо над нас е религия ли? А наука е всяко твърдение, че няма нищо над нас?

А аз вярвам в съществуването на паралелни светове, като никой не е по-висш от другите.
Това твърди и Башар, че нито те, никой някой друг е по-висш от нас, дори точно обратното.
Първо казва, че ние сме равни с тях и те ще се появят, чак когано ние осъзнаем, че сме равни с тях.
Второ - дори казва, че ние сме нещо по-високо от тях, защото сме слезли в такива дълбини на мирозданието, в каквито другите не смеят да слязат. Ние учим във висше училище, там, където ограниченията са толкова големи, че ни нарича майстори на ограниченията. И че останалите цивилизации ни гледат, цъкат с език и си казват - Щом те могат да направят това, значи нищо не е невъзможно.

„Докато вие си стоите в астрологията, нищо не правите и чакате да мине транзита.“ – това не е така и ти го знаеш – но пък няколко пъти го казваш, та почвам да се съмнявам
А как е?


„Т.е. аз активно копам по проблема“ – а как разбираш къде е проблема?
Има си техники и наборът от тия техники съм нарекла процесинг. Най-общо казано при умел диалог, проблемът винаги изплува самичък, стига да можеш да го различиш и хванеш за ушите. При разрешаването му отдолу най-често изплува друг проблем, с когото правиш същото, после трети и съвсем скоро стигаш до основния проблем, породил всички останали.

хороскоп придобиваш обща представа за човека, докато конкретен проблем не ти я дава
Процесингът не е създаден за добиване на обща представа на човек, а за решаване на проблемите, които му пречат.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.03.14 07:27



„Не е редно да си съставяш мнение за някого по думите на друг.“ „За да съдиш някого дали е такъв или онакъв, първо трябва да си си направил труда да попрочетеш нещо директно от източника“
Казах ти, че предпочитам да си говоря с теб, а не с Башар или други негови последователи.


Да разбирам ли, че ти умишлено изкривяваш информацията от Башар? Защо ти е това?
Непрекъснато се позоваваш на Башар и приех, че поне по смисъл сте близко в представите ви за вселената.
„Т.е. Башар се родее в тая точка не с религиите, а с ню ейджа, доколкото съм чела аз пък за ню ейдж. Това не е религия.
И какво - всеки намек за нещо над нас е религия ли? А наука е всяко твърдение, че няма нищо над нас?“
Религия и вяра не са лоши думи. Какво те притеснява? Религиите са духовни учения, просъществували с хилядолетия.
Ето например кое в твоите /или на Башар/ представи за устройството на вселената е близко до познатите ни религии:



„Тяхната цимилизация минава от четвърта в пета. която вече не е материална. Нагоре има още октави до 7 включително, които всичките са нематериални.
Била съм в първи клас, преминавам го и отивам във втори, първият клас не спира да съществува, той си остава там и други първолаци се пържат в него, просто аз завършвам гимназия и излитам във висше учебно заведение, от това, че аз отивам да уча висше, не следва, че ти не си оставаш в първи клас и не продължаваш да се въртиш в него.“
Това определено напомня за пламъците на ада и висотата на рая.

Или пък:


„неговата цивилизация ессасани е създадена от сивите, които през 60-80-те години са отвличали земни хора, правели са експерименти с тях и са създали пет нови раси, една от тях е есасани, т.е. създадена по наше преме преди 20-30 години.
Инкарнациите се преместват на земята, от далечна система пристигат Анунаките, ивжектират своя генетичен материал в човешкия род, който, ако се е развивал без намеса, е щял да бъде в днешно време от рода на снежните човеци.
Най-естествените спътници са ни извънземните, те са ни сътворили, родили и ни наглеждат и генетично модифицират,“
Това определено напомня как бог е създал Адам от кал, а от реброто му- Ева.
Но няма лошо- и хората създават нови сортове растения и се занимават с ДНК.

От древността хората са искали да вярват, че има и по-лоши и по-добри светове без войни и бедствия и са си ги създали.
Ако не са тия основни положения във въпросното учение, по какво според теб то се отличава от всички останали познати ни учения за самоусъвършенстване и насочени изключително към адекватно поведение в материалния свят? След като имаш претенции, че познаваш от първоизточника това учение, трябва да можеш да отговориш на тия въпроси.

„„Докато вие си стоите в астрологията, нищо не правите и чакате да мине транзита.“ – това не е така и ти го знаеш – но пък няколко пъти го казваш, та почвам да се съмнявам
А как е?““
Астрологията се занимава с наблюдения, регистрация, анализ и синтез на проявлението на различни енергии в нас и извън нас. Ползата е, че чрез тия знания човек прави по-информирани избори./ освен,че е интересно/ Ако успява да е в синхрон с енергиите, интегрира новото, променя каквото прецени за нужно в себе си, бори се с каквото може.
Общо взето няма претенции да решава проблеми. Като познава естествения ход на нещата, човек приема по-леко даже болести и смърт, т.е. излиза, че за него няма кой знае какви страхотни проблеми. Ето по това пък се различава от процесинга, ако неговата задача е да решава проблеми.

И разбирам потребността от духовност и отдалечаване от материалния свят, но не разбирам негативното отношение към науката, религията, и парите и банките.
Не са ли това „трънчета“? -и да не са, най-малко са негативни послания към вселената.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.03.14 10:06



Казах ти, че предпочитам да си говоря с теб, а не с Башар или други негови последователи.
Да разбирам ли, че ти умишлено изкривяваш информацията от Башар? Защо ти е това?


Аз нямам нищо против предпочитанията ти, казвам обаче, че след като предпочиташ така, не е редно да класифицираш Башар, защото аз не изкривявам умишлено информацията, обаче неумишлено определено я изкривявам, както правим всички ние, защото всички пречупваме. Освен това Башар твърди, че те излъчват непрекъснато огромен поток информация и от този поток всеки си подбира, което му резонира, така че аз подбирам примерно 10% от онова, което излъчват, моите 10%, не е редно ти да съдиш за цялото им излъчване по онова, което аз съм прецедила през собственото си същество.

Защо веднага включи думичката умишлено, изключи я и всичко ще си дойде на мястото.


Религията е организирана институция, ти говориш за духовност, в английските сайтове при регистрация и на религиозните предпочитания пише - Not religious but spiritual. Първо се появява носителят - Исус, Мохамед, те не са християнин или мюсюлманин, после останалите хора правят от тяхната поява религия.

Това определено напомня за пламъците на ада и висотата на рая.
На теб ти напомня, на мен ми напомня, че има всякакви светове над нас, които чакат да бъдат изследвани. Каква е разликата между духовност и религия?

Това определено напомня как бог е създал Адам от кал, а от реброто му- Ева.
Но няма лошо- и хората създават нови сортове растения и се занимават с ДНК.

Не ти е приятна идеята да си създадена като нов сорт растение? Всеки, който твърди, че хората са създадени по изкуствен начин, е религиозен? Това за мен е наука, религията е да вярвам в някаква официално наложена доктрина с църкви и собствени храмове.

по какво според теб то се отличава от всички останали познати ни учения за самоусъвършенстване
Ма не ме интересува, не се занимавам със сравнителни изследвания на ученията, съвсем практично си го използвам. За мен се отличава по това, че ми повага, че ми е интересно, занимателно и забавно, защо да го сравнявам и с каква цел да си губя времето по тоя начин? Който му върши работа, да го ползва, на който не му върши работа, да върви нататък, той и Башар това казва.

От древността хората са искали да вярват, че има и по-лоши и по-добри светове без войни и бедствия и са си ги създали.
Това си е твоя работа, само отчитам, че ти наистина не вярваш да съществува нещо, стоящо в умствено и духовно отношение по-високо от теб. Това е егото ти, което не може да допусне нещо по-високо от него, затова се запъваш за извънземните, за висшите реалности, за висшия си ум и за свръхдушата. Ама си е твоето его и си е твой избор, така че всичко е наред.

Общо взето няма претенции да решава проблеми. Като познава естествения ход на нещата, човек приема по-леко даже болести и смърт, т.е. излиза, че за него няма кой знае какви страхотни проблеми. Ето по това пък се различава от процесинга, ако неговата задача е да решава проблеми.
Ми хубаво, затова съществуват и астрологията, и процесинга и е хубаво да се обединят, едното да дава търпеливост и разбиране, другото да вади трънчето, когато не се трае.

И разбирам потребността от духовност и отдалечаване от материалния свят, но не разбирам негативното отношение към науката, религията, и парите и банките.
Не са ли това „трънчета“? -и да не са, най-малко са негативни послания към вселената.

Ами предпочитам нещо друго, не това.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.03.14 06:36



Малко пътувам тия дни



„Каква е разликата между духовност и религия?“

Религиите са духовни учения. Когато се превърнат в институции, възпитават и помагат на милиони. Не уважаваш ли религиите?
Преди да тръгна на училище имах понятие за християнство, църква и учението на Дънов, т.е. астрология. И съответно съм учена на уважение към тях. После, в училище, ни учеха на друго отношение

„Това си е твоя работа, само отчитам, че ти наистина не вярваш да съществува нещо, стоящо в умствено и духовно отношение по-високо от теб. Това е егото ти, което не може да допусне нещо по-високо от него, затова се запъваш за извънземните, за висшите реалности, за висшия си ум и за свръхдушата.“

Човек може да създаде градинка с езеро и рибки, да я копае, подрежда, полива. Създанията в градинката може да го възприемат като всемогъщ бог, който праща земетресения и дъжд. Човек е всякак по-сложно устроен от цветето и рибата, но дали и в какъв смисъл е по-висок или по-висш?
Защо ти харесва тая сложна йерархия с 8 или 15 нива и плътности?
Нещата може да са доста по-прости – индивид и около него всичко останало – духовни светове, материални галактики и хаос



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.03.14 09:39



Не уважаваш ли религиите?
Христос не е бил християнин. Мохамед не е бил мохамеданин.
Уважавам просветлените учители, не ученията, които са възникнали след тях, защото ученията изкривяват живите слова.

но дали и в какъв смисъл е по-висок или по-висш?
Защо ти харесва тая сложна йерархия с 8 или 15 нива и плътности?


Защото не е възможно да съществува само човешкият ум като венец на творението, това значи да принизяваме Бог до нашето ниво и да твърдим, че от Искъро по-глибоко нема.

Нещата може да са доста по-прости
Може. На теб какво ти дава това опростяване? Усещане за значимост?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.03.14 07:20



"На теб какво ти дава това опростяване? Усещане за значимост?"


Когато философията предполага равнопоставеност на живот и смърт, индивидът осъзнава/ но не задължително

/, че уверено върви към предаване на енергията в общото енергийно поле и трансформацията си в пръст, треви и буболечки.
То затова битуват и едни учения за животни-тотеми, ароматерапии, кристалотерапии- индивидът се свързва с другите си форми на съществуване.
Та къде при тая краткосрочност място за Его и ЧСЗ.

Но как стои въпросът за Егото и ЧСЗ при учения, които за съответни заслуги обещават живот в рая или на по-високо ниво, ще кажеш ти



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.03.14 11:21



Енергията може и да предава, но съзнанието не. А аз съм съзнание, обвито или служещо си с енергия, какво ме интересува дали я предавам или приемам, аз се осъзнавам и АЗ СЪМ.

Донът ти любим какво там правеше, че съм забравила, покрай орела?

индивидът се свързва с другите си форми на съществуване.
Да, Башар каза нещо много готино снощи - туйтимионуйтими и накрая заключи - цялата работа, която правите, е че непрекъснато откривате едни части от себе си и се криете от други части от себе си.
Ние сме цялото, което се себеизживява като отделни части, и бидейки цялото, сме си непрекъснато цялото, ама криещо едни или други свои части.

Та къде при тая краткосрочност място за Его и ЧСЗ.
Цялото се изживява като его и ЧСЗ, няма добри и лоши изживявания, кратки или дълги.

Но как стои въпросът за Егото и ЧСЗ при учения, които за съответни заслуги обещават живот в рая или на по-високо ниво, ще кажеш ти
От личен опит колкото е по-малко егото, толкова ми е по-просторно, а аз обичам широки пространства и много светлина. Егото ми прилича като лалугер в дупка, тясно, смръдливо, влажно и тъмно.
А отвън е светло, чисто, просторно и благоуханно.

Башар нищо не обещава, нито Ошо, и двамата твърдят, че всичко е тук и сега, Башар твърди, че няма друг момент в битието освен сега сега сега сега....ния просто го гледаме от различни перспективи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.03.14 06:59



“Башар нищо не обещава, нито Ошо, и двамата твърдят, че всичко е тук и сега, Башар твърди, че няма друг момент в битието освен сега сега сега сега....ния просто го гледаме от различни перспективи.”

Но нали по-нагоре говорехме, че Башар те привлича точно заради идеите за извънземни, по-високи нива само на светлина и любов.
Как се връзва това с посланията за „тук и сега“? Тук и сега са политиката, болестите, бедствията и пр. Учи те да си ангажирана със случващото се в тая действителност?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.03.14 10:52



Не, Ан, всичко е тук и сега. Всичко!!!
Схващаш ли? ВСИЧКО!!!

Тук и сега са политиката, болестите, бедствията и пр.
И всичко останало.
И извънземните. И светлината. И любовта.

Всичко е под носа ти. Ти избираш от кои нишки каква реалност да изплетеш. Телевизорът е пред теб и всички програми са достижими с дистанционното, ти избираш коя програма да цъкнеш, но това не означава, че останалите програми са някъде там.

От една перспектива извличаш болестите и войните, от друга перспектива извличаш извънземните, от трета перспектива извличаш пътешествие някакво - всичко ти е на една ръка разстояние и е едновременно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.03.14 12:55



Ето ти изначален прилепнал постулат - Тук и сега са политиката, болестите, бедствията и пр.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.03.14 06:21



А, само проверих дали има шанс да почнеш да гледаш на нещата и през твоите очи.
Не ми стана ясно как го прилагаш на практика тоя принцип според разбиранията на Башар.
Това е основен принцип в кармичната астрология и се проявява в способността да откриваме радостта в най-делнични неща- напр. в 8 часовия работен ден.





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.03.14 11:04



Ти си чуден човек.
Естествено, че винаги гледам през моите очи, но те могат да гледат през най-различни чужди очи, веднъж гледам през едни, друг път през други. Мога да гледам през очите на котка, куче, дърво - и всеки път това пак са моите очи, защото всичко това съм аз.



Кой принцип как прилагам? Че всичко е тук и сега ли? Ами измъквам различно отношение, внимание, перспектива, да погледнеш на нормалната си стая през очите на котка е различна перспектива, нали?
После, промяна на отношението, после опитвам се в делника да търся магията, мистерията и да я виждам. Гледам да отпускам едни от нишките на събирателната си точка и да ловя други. Така се променям.

А по отношение на 8-часовия работен ден - че аз мога да извличам от него каквото умея и пак да предпочитам нещо друго. Всичко съществува тук и сега, въпросът е аз какво предпочитам да виждам.
За да изчезне нещо и да се прояви друго трябва да умея да давам възможност на всичко да съществува, но аз да предпочитам нещо друго.
Шведска маса - и примерът е мой личен - на която има всичко, но аз не съм се втренчила в храната, която ми е отвратителна, а вземам, каквото предпочитам да консумирам, пък останалата си стои на масата, някой друг, например Ан, си я харесва и нека си я яде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.03.14 06:53



„Шведска маса - и примерът е мой личен - на която има всичко, но аз не съм се втренчила в храната, която ми е отвратителна, а вземам, каквото предпочитам да консумирам, пък останалата си стои на масата, някой друг, например Ан, си я харесва и нека си я яде.“

И какви са посланията на духовните учения в най-общ план и през твоите очи?
Нещо в смисъл да усъвършенстваме възприятията си, да работим над себе си и да избираме каквото ни харесва?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.03.14 09:28



В смисъл да, така е.
Това са посланията.
Ошо казва, че ние сме там, където е нашето внимание.
Башар казва да следваме най-голямото си въодушевление, защото то е връзката ни с висшия аз. То е и самоорганизиращ се принцип, когато го следваме, детайлите сами се подреждат и си падат на мястото.

Времето е трансформиращо и старите сфеми и принципи отстъпват място на нови, влаковете стоят на гарата, тръгват вече и е много важно в какъв влак ще се качим, защото в началото все още можем да прескачаме от влак на влак, но скоро няма да можем, а след време и ще забравим, че сме имали тази възможност.
Затова да избираме реалност и да си отваряме очите на четири сега.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.03.14 06:41



Да, основните послания са еднакви и се различават по начин на изказ, за да са вдъхновяващи за различни хора.
Но няма еднаквост за смисъла на всичко това. Защото човек може да изгуби интерес, да се насити даже на светлина и любов, на изгреви и залези, на всякакви влакове.
Древните гърци говорят за арете и за дълг към себе си, източните учения направо казват да не се търси смисъл, защото такъв няма.

И опираме до хаос, или случайност на съществуване, или удоволствие от духовни учения.


Освен ако смисълът не е тайна, или краткотраен и променлив във времето



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.03.14 11:36



И Башар казва, че нищо няма смисъл и това е огромният подарък от Цялото - че ни е дадена възможност да слагаме навсякъде какъвто смисъл си искаме.

Човек лесно се насища на едно или друго, аз бях забила навремето в още по-горни измерения, където стигаш просветление и после какво, седиш и си клатиш краката, щото то там нищо не се случва, няма игра.

Затова слязох малко надолу в областта на игрите, а за да има игра, трябва да има известна доза свобода и известна доза ограничения.
При безграничната свобода направо няма какво да правиш. Затова вселената е пълна със същества, които непрекъснато играят всевъзможни игри на всевъзможни нива.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.03.14 06:47



Да, всевъзможни игри.
Хубаво е човек да има красива идея за някакво бъдеще време.
А някои духовни учения казват, че няма време. Представяш ли си да има само „сега“, без надежди за бъдещето.





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.03.14 10:58



Ами аз колко пъти го повтарям, че няма бъдеще?
И Башар непрекъснато го повтаря. То и минало няма, бъдещето и миналото ги създаваме от СЕГА. Те са паралелни реалности, но се създават единствено сега сега сега сега

Колко пъти съм го повтаряла това...


Но пък тук работи принципът И-И, както и това съм повтаряла хиляди пъти, та бъдеще няма и все пак има и двете са едновременно верни.

Ние изживяваме един безкраен момент на СЕГА СЕГА СЕГА, само че от различни перспективи. Всъщност всичко е илюзия, освен нашето преживяване, а то зависи от перспективата ни.
Та - моята перспектива е една и си ми харесва, твоята е друга и си ти харесва, освен което и непрекъснато ги сменяме и така създаваме времето.


А някои духовни учения казват, че няма време.
Ама не наистина колко пъти да го повтарям, че време и пространство има само в трета плътност нашата, в четвърта време все още има, но то е гъвкаво и не е линейно, зависи къде щъкаш нагоре надолу, ту има, ту няма, ту е гъвкаво, ту пак има - свят широк, желание за щъкане да имаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.03.14 06:44



“Ами аз колко пъти го повтарям, че няма бъдеще?
И Башар непрекъснато го повтаря.”

Нали правим разлика между идеята за „сега“ и „бъдеще“ в духовните учения / която е свързана с вечността и безкрая/ и идеята за „сега“ и „бъдеще“ в човешкото ни битие / която е свързана с осмисляне на човешкия живот/ ?

И нали Башар те учеше, че посланията на духовните учения следва да се претворяват, прилагат и изпробват в човешкия ни живот?

Е, значи имаме време и бъдеще и то е по- важно в конкретен смисъл

/т.е. посланията на дух. учения за „сега“ не са насочени само към щъкане в паралелни светове/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.03.14 11:43



Не знам ти какво правиш, аз не го правя.
Аз правя следното, приемам, че всичко е тук и сега и започвам да измъквам други нишки от снопа, не тия, които съм измъквала преди. И опитвам да си играя с тях, за да видя къде ще ме заведат.
Буквално, практически.
Донът нали имаше едни нишки и една събирателна точка, всички нишки на цялото битие ги събирам аз, обаче работя не със старите нишки, а вплитам нови, пък старите изпускам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.03.14 08:07



„обаче работя не със старите нишки, а вплитам нови, пък старите изпускам.“

Кажи пример?
Но не цяло учение, а нещо наистина буквално и практическо от тая реалност.
Това напомня една техника на Т. Андрюс за работа със сънища, както и една творческа представа на Ст. Кинг.
/ дай нова тема, че тая е различна/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.03.14 11:21



Ми пусни тема, аз не знам какво точно визираш.
Какъв пример да дам, най-елементарното, събуждам се днес, умът ми почва да мели на тема зъби, преди да се е събудил, аз го елиминирам и започвам да правя медитативна техника, която вчера Башар ми е подсказал.
Така изпускам нишките на меленето на ума и насочвам вниманието си, а по него и цялото си същество, към нещо различно.
Умът ми почва да обмисля информация за адхезивни мостове, евтини импланти и какви ли не още щуротии, аз прекратявам вслушването в меленето му и започвам да излъчвам от центъра на съществото си бяла светлина, която запълва кристала, който съм.
Нерде импланти, нерде бели вселенски дупки.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.04.14 10:34



всички нишки на цялото битие ги събирам аз, обаче работя не със старите нишки, а вплитам нови, пък старите изпускам.

много интересно, откъде издърпваш нови нишки ?

а старите къде ги слагаш ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.14 11:44



Нови издърпвам от вдъхновението си, а на старите спирам да обръщам внимание и те се разпадат, това подвеждащ въпрос ли беше от типа как стоножката не си обърква стоте крака, като ходи с тях.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор Crazy Space (новак)
Публикувано24.05.19 22:58



Как от къде? Някой друг образ от съня те е открехнал за повечето работи които си научил и ти си го приел на юнашко доверие.То за тва е нужен и гуру за повечето егота, без негова помощ те просто не могат да се отърват от илюзията както казват руснаците да ги ева тя е "захвативающая" демек фаща те и нема мърдане.Поне образите които гледам наоколо до самата си смърт като тяло си остават толкова,а даже и повечето стават още по-глупави с възрастта.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор Crazy Space (новак)
Публикувано24.05.19 23:03



Всъщност малка корекция. В основата не са другите образи от съня а самозаблудата, че си това тяло и ум.Другите образи и чувствените възприятия само пригласят в хора но цялата заблуда произлиза от това първото.то за това няма до сега и няма и да бъде измислена "система" която да продуцира пробудени.По простата причина, че ако някой не заспи той няма и нужда от пробуждане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.