Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.03.14 11:30



Ми аз не се опитвам да си отговоря на тоя въпрос, човек се интересува от едно, после от друго, после от трето, защо ми се струва изначален философски въпрос от рода на защо небето е синьо и кое е първичното битието или съзнанието.

Лично аз винаги съм обичала магичното, загадъчното, странното и тая реалност ама никога не ме е привличала, от десетилетия се опитвам да си създавам занимавки, белким се задържа още малко.
Хич не ми е интересно да ходя на работа 5 дена в седмицата по 9 часа на ден за да оцелявам, а светът не ще да ми дава пари, за да се занимавам с извънземни по моя си начин.
С времето се появяват и дефекти на физическото тяло, не стига, че по природа си е ограничено и не може да се телепортира, не стига че 90% от времето на земята отделям за грижи на физическото тяло - храна, подслон, сън това са все негови нужди. Хич не ми е интересно да работя, за да го изхранвам, после да пазарувам, готвя, мия, чистя и всичко заради него...ами на всичко отгоре и почва да дава дефекти, болежки и да ми причинява дискомфорт.
Е много му стана вече!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано04.03.14 23:29



мисълта, дадена от Бога, се различава от обикновената логическа мисъл, защото е гениално проста, неочаквана и бързо предизвиква пристъпи на умора поради неадекватността на съприкосновението на човешкия с Висшия разум.

цитат



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.03.14 07:14



Не вертикално или хоризонтално, а пространствено.
Т.е. обект и около него общо енергийно/информационно / поле. Енергиите или информацията, изграждащи обекта и вселената, по същество са едни и същи.

И тогава не можем да кажем, че цветето е свръхсеменце, нито пък че семето е свръхцвете. Просто по друг начин самоорганизирана и проявена информация.

Градацията /по-; най-; свръх и пр./ е подходяща за една и съща характеристика на еднакви конкретни проявления/ напр. човеци/.

Обаче нищо не ни пречи да си използваме каквито си искаме думи





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано05.03.14 07:18



Да де- на мен най-много не ми допадат ограниченията.
Но май каквото и да правим, все тая.

Като в оня виц – един бизнесмен гледа човек, лежащ си под дърво и похапващ си банани, като паднат от дървото. Казал му:
-Събери повече банани и ги продай на пазара.
Човекът попитал:
-Е, и?
-Ще си купиш кошница и ще продадеш още повече банани.
-Е,и?
-Ще спечелиш още повече пари и ще си купиш камион и работници.
-Е,и?
-Ще станеш богат и тогава ще си лежиш и ще си пееш.
-Че аз сега какво правя?





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.03.14 09:56



Ми то всичко е и всъщност не е, така че всички деления и схеми са условни.
Но за да се разбираме с нашия човешки ум, са измислени всякакви методи и мантри.
То е ясно, че всички сме едно, само че имаше друга красива теза в Кибалион - че мъдрецът зяпа звездите, но в същото време си гледа и в краката, щото ако не го прави, ще се спъне и ще си разбие носа.
Битието е едно и също, просто го гледаме от най-различни гледни точки и това го прави различно.
Даже Башар го казва - битието е неподвижно и застинало, състоящо се от милиони фасетки, ние го обикаляме оттук оттам и го гледаме през различна перспектива. Затова то се показва различно.

Някой беше казал, че човек не е нищо друго, освен гледна точка.
Та извънземните и земните са едно и също нещо и в определен смисъл даже различни мои части, ти, Башар, плеядинците, сатанистите - всички сте части от моето съзнание, не ли?


Играем си с различните части, както ни харесва.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.03.14 10:00



Да де, всичко е валидно, ама на мен примерно ми омръзна да похапвам банани и си измислям игри.
Всичко е игра, а за да има игра, трябва да има известна доза свобода и известен брой ограничения, без ограничения няма игра. Затова Тетанът, човешкият дух най-общо казано според Хъбард, слиза долу в ограниченията, създава си футболно игрище с някакви правила и си играе различна игра...според мен от скука, щото първо играеш да се извисиш нагоре в най-тънките вибрации, после след определен брой животи стигаш там, подскачаш, радваш се, подскачаш, па по едно време ти стане скучно и почнеш да се оглеждаш за нова игра.
Малките деца не висят в медитация денем и нощем, нали? Те си играят и се занимават с нещо занимателно.
И ние така, не висим да медитираме, щото писва, повисим, повисим, па току си измислим нова игра...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.03.14 10:03



Аз на тия мисли викам озарения. Те идват внезапно и са пълни със светлина. Освен това са адекватни и остават адекватни във времето.
Докато човешката мисъл се базира на информацията, смени се информацията, сменят се заключенията и никога не можеш да бъдеш сигурен дали поредното ти заключение е вярно.
Но пък човекът упорито и самонадеяно защитава всяко поредно свое заключение като извечна истина и там му е грешката.
Извечните истини идват като озарения.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.03.14 17:08




да, така е.
категорични и непроменими.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.03.14 07:01



А някои хора избират да се захванат с най-различни задачи и проекти, които в процеса на работа им стават интересни, та не им остава време да се питат защо има войни или защо небето е синьо. Направо не им стига един човешки живот.

По тоя повод- каква е продължителността на съществуване на твоите извънземни?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.03.14 09:31



По тоя повод- каква е продължителността на съществуване на твоите извънземни?
Във физически тела ли? Цивилизацията на Башар живеят около 300 години, но си поддържат връзка едни с други независимо дали са в тела или не, щото нали четвърта плътност е приблизително плътността на умрелите, така че те, живеейки в четвърта плътност, са все тая живи умрели. Освен това всеки без тяло може временно да си образува едно и да се засели в него, за да свърши нещо, и после пак да излезе от тяло.

А някои хора избират да се захванат с най-различни задачи и проекти
Ми да де, всички се захващат с различни задачи и проекти, някои с чисто земни, други с извънземни - на който каквото му се харесва, аз съм се захванала с проекта сваляне на високите вибрации на земята и посрещане на извънземните, с какво, според теб, моят проект е по-лош от този на останалите?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.