Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.03.14 18:38



Всъщност дали толкова упорито се противиш на тезата за ум и свръхум примерно, защото егото ти не може да приеме идеята, че има някой над него?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.03.14 07:05



Значи аз те попитах:“ „Ти изглежда нямаш в категориите си свръхсъзнание?“ – не го използвам.
Ти какво точно имаш предвид като го използваш?“
а ти ми отговаряш:“ Свръхум е примерно космическият разум.“
– значи ли това, че слагате с Башар знак за равенство между :“свръхум“ и „свръхсъзнание“? А между „ум“ и „съзнание“?

„също така очевидно не искаш да четеш и моите трудови напъни да ти обясня за какво говори той.“ – чета ги.

Някои теории ми харесват, други не толкова.
Но най-добре да говорим с някого или да пишем защото ни е приятно и заради себе си. Защо иначе да го правим- за да го поучаваме или да му кажем какво мислим за него? – това си е загуба на полезно време.

„на първо време опитай да мислиш не с ума, а със сърцето си.“ – защо да го правя? За да харесам Башар? – не е задължително всички да харесваме едни и същи неща.
Чудиш се как може ти да го харесваш толкова много, а другите не толкова? Ами аз харесвам кратък и схематичен изказ, а Башар е малко натруфен за моя вкус.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.03.14 07:06



По-скоро защото от 18 годишна възраст системно изучавам устройството на земята и вселената. Запозната съм с най-различни теории и не всички издържат проверките. Няма лошо де- във всяка има ценни неща и доста си приличат.

Но „свръхчовека“ на Заратустра или „свръхума“ на Башар не намирам за какво да ги използвам.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.03.14 07:08



Ами ей това ми се вижда най-сериозния недостатък на Башар – кара те непрекъснато да си недоволна от тоя свят и да се стремиш към друг, вместо да те учи да ти е интересно със самата теб- тогава в който и свят да си, все ще ти е интересно. Направо ще осъзнаеш, че сами създаваме световете си.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.03.14 13:24



значи ли това, че слагате с Башар знак за равенство между :“свръхум“ и „свръхсъзнание“? А между „ум“ и „съзнание“?
Не не значи, давам ти само някаква отправна точка белким се зкачиш, за да разбереш за какво говоря.
Не искам да си говорим за разликите между една и друга дума и техните дефиниции, искам да ти обясня, че има и вертикална структура и нашият физически ум в тая вертикална структура е примерно на 2-ра позиция от 100 възможни. Другояче казано цитирам ти Кибалион

За удобство херметическата философия разделя вселената на три велики планове, а именно:
1. Велик физически план.
2. Велик ментален план.
3. Велик духовен план.
За Великият духовен план можем да говорим само както слепец говори за светлината. Този план се обитава от същества толкова по-високо стоящи от човека, колкото последният стои по-високо от минералите и химическите елементи. На тези същества ние им се струваме спящи, както на нас ни се струват минералите, а нашите мисловни процеси им се струват механистични. Материята, от които са изградени, принадлежи към най-високите форми на материята, за някои дори се говори, че са от най-чиста енергия.
На по-низшите подпланове се намират съществата, които ние наричаме учители или адепти. По-нагоре вървят великите йерархии на небесните сили, които е непостижимо за човешкия разум да разбере, а още по-високо са тези, които с право могат да бъдат наречени богове. Тези същества са недостъпни дори и за най-силните пориви на човешкото въображение.
И въпреки всичко дори и тези същества са смъртни и техният план се намира по-ниско от плана на абсолютния дух.
Само тези, чиито умове са щателно натренирани в продължение на много години и които са донессли със себе си знания от минали прераждания-само тези могат да постигнат смисъла на ученията за тези нива. И много от тези доктрини са скрити и се пазят в тайна, защото дори са и опасни за публично разпространяване.



„на първо време опитай да мислиш не с ума, а със сърцето си.“ – защо да го правя? За да харесам Башар?
За да откриеш нова съвсем различна перспектива от оная, която си имала досега, не ти ли харесва да виждаш нещата от различни ъгли? За сърцето не го казва само Башар, всички учители го казват. Ако не друго, забавно е. Да се опиташ да виждаш с носа си, да чуваш с очите си и да мислиш с бъбреците си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.03.14 13:25



Е ти си знаеш.
Аз намирам и ги използвам усилено.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.03.14 13:31



Нещо си в дълбока грешка, точно Башар непрекъснато настоява, че сме се родили на земята неслучайно и трябва да си играем игрите тук.
А аз недоволствам срещу неговите настоявания, виждаш ли какво се случва, като не черпиш от извора, а се оставяш друг да ти преразказва.



Напротив, Башар иска непрекъснато да търся онова, което ме въодушевява тук и сега, и да го правя, да стоя тук и сега, защото само тук и сега имам и се случва всичко, непрекъснато говори, че не е целта ние да се изхвърлим някъде нависоко някъде си, а целта е да сведем ония вибрации тук долу, на земята, където сме.
Демек кара ме непрекъснато да търся красотата и въодушевлението от този именно свят.
И няма какво да осъзнавам, че ние създаваме световете си - осъзнала съм го отдавна, а освен това и Башар го повтаря на всяка своя втора дума.
Нали затова все ти обяснявам, че първоначално постулираме реалността си и после си играем в нея, но първо я постулираме, т.е. създаваме.

Не знам защо си останала с впечатления други от Башар, моят шеф например бил чел, че Ошо е бил секс маниак и това му е достатъчно да не пипне книга на Ошо.
Пък аз не чета книги за Ошо, а от Ошо, и намирам съвсем различни неща там.
Затова е речено - черпи от извора.
Ама ти първо заявяваш, че не те интересува какво мисли Башар, а аз. А после слагаш моите мисли в неговите уста и си правиш изводи за него, вместо за мен.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.03.14 06:35



„има и вертикална структура“

Именно – разнообразие и богат избор на теории за устройството на вселената.
И ако не се придържа към оня постулат за колелото, всеки може да открие или изработи собствена.

За мен най-високо стои „общо енергийно поле“ или „информационно“. / по съдържание се припокрива почти с това, което някои наричат Бог или Цяло/

А умът или съзнанието са индивидуални и за това „свръхум“ или „свръхсъзнание“ стават несъстоятелни.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.03.14 06:37



„Башар иска непрекъснато да търся онова, което ме въодушевява тук и сега,“

Да се придържаме тогава към препоръката на Башар и да се опитаме да отговорим на въпроса защо с времето ни става безинтересно да сме в тия физически тела и в тая реалност.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.03.14 11:04



Освен теории, сигурно има и реална вертикална структура или няма? Пък има само теории....а всичко е хоризонтално.

Не разбрах логиката за несъстоятелност, може ли пак?
Т.е. за теб има два елемента - ум и Бог. И между тях няма никакви други нива, вселената е двустепенна?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.