Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.02.14 18:14



Да, така го приемам, умът е от физическия мозък, останалото е разум, не е ум.
Затова говоря за ум и висш ум или разум примерно. Или ум и космически разум. И двата са ни присъщи, но явно ти не ги отличаваш.

нали говорехме, че в цялото имаме безвремие е да де, и то се възприема с космическия разум, от пета плътност нагоре няма време, в четвърта плътност все още има, но времето е доста по-гъвкаво. А в нашата трета плътност има време, то е твърдо и еднопособно. Умът физически работи в трета плътност. Той е инструмент, създаден да работи в трета плътност.

как така се страхуват? Това ще рече, че се страхуваме непрекъснато от себе си
Добрутро, прочети кой да е психиатър, щом си толкова учудена.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.02.14 18:15



И това става.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.03.14 11:50



С думата: „програма“ се опитах да наблегна на процеса.
Например ей това: „нямам намерение да преоткривам колелото“ ми се струва, че е вреден постулат понякога.
Идеята е ударението да падне върху процеса на откриване на колелото, а не върху крайния резултат. Като открием процеса на откриване, впоследствие ще си ползваме знанието да откриваме и ние всякакви неща. Нещо като да знаем отговора на задачата, но все пак да я решим.
Случват се и сгрешени отговори



Мога да ти го кажа и астрологически – за Аз със Слънце в Козирог под управителството на Сатурн е важно да е ефективен, т.е. да постигне крайния резултат. Но още по-важно е да постигне висшата изява на енергията му. А тая висша изява е еднакво свързана с процеса и крайния резултат.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано01.03.14 11:53



ти страхуваш ли се от подсъзнанието си?

Всички, с които съм говорила по подобни въпроси, се доверяват на интуицията си, която се проявява в резултат на връзката между съзнание и подсъзнание.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.03.14 12:24



Аз лично не, но болшинството хора, с които пък аз съм говорила, се страхуват да погледнат към подсъзнанието си, питай Белика примерно.
Тия, които се страхуват, избягват да говорят за това.

А аз разделям или по-точно разделях подсъзнание-съзнание-свръхсъзнание, като достъпът до свръсъзнанието е чрез непрекъснато осъзнаване на съзнанието.
Ти изглежда нямаш в категориите си свръхсъзнание?

Башар сега ги обърна нещата до известна степен, но общото с Хъбард е, че поставя постулатите най-високо. Интересното е, че поставя и подсъзнанието по-високо от мислите, т.е. от онова, което ние с теб наричаме физически ум.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.03.14 12:27



Ами аз мога да откривам други неща, не тия, които вече са открити, прочела съм ги и съм ги одобрила.
Няма нужда непрекъснато да откривам колелото, като мога да открия някоя машина, свързана с колелетата. И така да върви прогресът, а не непрекъснато да се въртя в .. колело.



В момента съм в процес на преоткриване на знанието как всичко се случва мигновено и не е необходим процес за случването му.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.03.14 07:28



„поставя и подсъзнанието по-високо от мислите, т.е. от онова, което ние с теб наричаме физически ум.“
Я да видим къде се разминаваме в разбирането или употребата на думи и словосъчетания.
Значи под „ум“ разбирам възприятия, реакции, емоции, логическо мислене. Така се обединяват предмети, растения, животни, земни хора и извънземни. Съзнателно се упражняваме да се придържаме към цялото. Обединяваме всички енергии – и без това те винаги се проявяват заедно и ако пропуснем някоя, виждаме изкривена картина.
И тогава „физически ум“ или „спиране на ума“ са подходящи само в конкретен аспект.

„Ти изглежда нямаш в категориите си свръхсъзнание?“ – не го използвам.
Ти какво точно имаш предвид като го използваш?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.03.14 07:29



„В момента съм в процес на преоткриване на знанието как всичко се случва мигновено и не е необходим процес за случването му.“

Че какво му е доброто нещата да се случват мигновено?
За хубавите се лишаваме от очакването, а за лошите- от време за реакция или предотвратяване./ освен за физическата смърт – тя най-добре да се случи мигновено

/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.03.14 10:55



Свръхум е примерно космическият разум.
Нали сме наясно, че ние сме както частта, така и цялото. Като част използваме земния си ум, като Цялото използваме космическия си разум.
Башар прави хубаво разграничение и аз съм го давала тук поне 100 пъти, но ти освен дето не искаш да слушаш видеа на Башар, също така очевидно не искаш да четеш и моите трудови напъни да ти обясня за какво говори той.

Имаше една книга Матрицата пет ли беше, коментирали сме я и в стария форум, май вещицата беше много вътре в тия идеи. Е, Башар повтаря почти същото или го е казал по-рано, пък момчето го е преписало.
Това ми го е казвал и един познат преди близо 15 години, аз тогава го отхвърлих, но все пак го запомних, а ти като отхвърляш нещо, после удобно го и забравяш.



Ние сме като гроздове, нагре се събираме примерно 50 човека и правим свръхдуша, после примерно 50 свръхдуши се събират и правят една свръхсвръхдуша, после 50 свръхсвръхдуши се събират и правят ... и т.н. Всяко едно такова обединение си има собствен ум, различен от сумата на умовете на участниците. Ние като човечество имаме колективен разум, различен от простото събиране на умовете на всички човешки същества.
Тоя колективен разум е редно да е по-могъщ от моя или твоя ум в частност, не ли?

Но на най-ниско ниво, нашето - твоята свръхдуша, когато е решила да изпита физическата реалност, е създала организъм, съставен от две части - свръхум и ум, Башар ги описва като водолаз, който се спуска в дълбините, и друг, който стои горе в лодката и контролира водолаза да не погине. Водолазът може да се спусне толкова дълбоко, че да забрави за съществуващия в лодката, но стоящият в лодката никога не забравя за водолаза.

Вземи изгледай видеото, а? То не можеш да научиш нещо ново, без да положиш поне минимални усилия да го направиш.

С две думи нашият физически ум е част от общия човешки ум, другата част на тоя ум е свръума, който стои в лодката, приеми го и като т.н. ангел-хранител, който всички сме били имали.
По-нагоре има ум на свръхдушата, после ум на свръсвръхдушата и т.н.
И в същото това време ние сме хем дребното човече долу, хем и всичко това останало, защото Цялото е холографско. Ако наочим вниманието си към свръхума, можем рано или късно да успеем да се идентифицираме и с него.
Башар даже казва, че вечното търсене на половинката си всъщност не означава да си намерим човешка половинка от другия пол, а означава да се свържем с висшия си ум, за да станем цялото, което сме били.

Значи под „ум“ разбирам възприятия, реакции, емоции, логическо мислене.

А постулатите къде сложи? Постулатите са най-горе, не са плод на физическия ум, преди душата да слезе на земята, тя си създава терен, на който да си играе, калъп на реалността, тоя калъп е изграден от постулати. Физическият ум обаче може да стигне до тях и да ги промени, като по тоя начин създава играта.
Емоциите, възприятията и реакциите са плод на постулатите, които сме заложили горе в ролята си на свръхдуша или душа, да не се захващаме за думата.

Значи има душа, тя решава да си поиграе във физическата реалност, разделя се на свръхум и ум, създава игрално поле от постулати и пуска умовете в него, като единият ум стои в лодката, а другият, този, когото ти единствено признаваш, върши черната работа.

В четвърта плътност логическото мислене на трета плътност не важи. Но за да го разбереш, трябва да се опиташ да мислиш с нещо друго, на първо време опитай да мислиш не с ума, а със сърцето си. Примерно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.03.14 10:56



Затова ти си стоиш тук и си играеш на процеси, а на мен до такава степен ми е писнало и съм се наиграла на очаквания, че искам нова и различна игра.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.