Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.02.14 20:43





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.02.14 06:44



“Този свят с войните и бедствията си никога няма да се промени, той винаги е съществувал и винаги ще съществува, просто аз се местя в друг свят.
Била съм в първи клас, преминавам го и отивам във втори, първият клас не спира да съществува, той си остава там и други първолаци се пържат в него, просто аз завършвам гимназия и излитам във висше учебно заведение,”

Премествайки се в новия свят, ако не помним войните/ а наскоро установихме, че ни е проблем помненето на предишно съществуване в други светове/, как ще познаем мира? Или радостта и извънземните, ако не познаваме тъгата и земляните?

Идеята за класове, нива, низше и висше си е удобство, но само ако помним, че се стремим не към по-висок клас за да не се „пържим“ в 1-ви, а за да постигнем цялото.

А докато заявяваме, че се местим в друга реалност без войни и пр., не осъзнаваме цялото.

Т.е. магията не е да се качим в колата и да я караме без да познаваме чарковете и, а да се слеем с всеки неин чарк, с цялата кола – ние да сме колата./ също и за телевизора- не да сменяме програми и честоти, а ние да сме телевизора/


Също както с цветето, за което наскоро си говорихме.

Най-вероятно трябва да търсим радостта не във висши светове, а в прости неща като да вадим вода и да носим дърва/ перефразирайки дзен мъдрост/ в кой да е свят.

С други думи решението е в овладяване проявлението на енергиите тук и сега.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.02.14 11:34



Премествайки се в новия свят, ако не помним войните/ а наскоро установихме, че ни е проблем помненето на предишно съществуване в други светове/, как ще познаем мира? Или радостта и извънземните, ако не познаваме тъгата и земляните?
Ние може и да не помним, но висшият ни аз помни всичко, не го помни само настоящата ни личност. И ако случайно наистина нито една част от нас не помни нищо, това причина ли е да не вървим нататък?

А докато заявяваме, че се местим в друга реалност без войни и пр., не осъзнаваме цялото.
Откъде точно извади тази логика? Значи да си стоим в свят на войни, защото тук сме били помнили цялото ли, защо си решила, че тук го помним и затова по-добре да си стоим тук?

Най-вероятно трябва да търсим радостта не във висши светове, а в прости неща като да вадим вода и да носим дърва

Когато спреш упорито да говориш от множествено число и да налагаш върху другите собствените си разбирания, ще прогледнеш, че светът е пъстър и многообразен и че което за теб е правилно, за друг може да не е. И обратното. Търси радостта, където само предпочиташ, но не налагай собствените си предпочитания на мен в случая.

С други думи решението е в овладяване проявлението на енергиите тук и сега.
Действай.


И не забравяй, че всичко е тук и сега, дори оня другия свят пак е тук и сега. Стига да имаш очи да го видиш. Естествено, че всичко е тук и сега и че ние няма къде другаде да бъдем, освен тук и сега, защото нали всичко, в т.ч. и ние сме тук и сега.
За теб тук и сега са дървата и водата, за мен тук и сега е Башар. Затова ти се занимавай с дървата, а аз ще се занимавам с Башар.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.02.14 08:16



„Когато спреш упорито да говориш от множествено число и да налагаш върху другите собствените си разбирания, ще прогледнеш, че светът е пъстър и многообразен и че което за теб е правилно, за друг може да не е. И обратното.“

Така е. Но нали наскоро коментирахме, че през повечето време мислим и говорим само за себе си и собствените си интереси. Добре е от време на време да се усещаме като част от нещо пи-голямо, част от група хора, от общество или даже Вселена.
Как иначе практикуваме ставането на цвете.
Каквото и да усещаме, мислим или кажем, някой вече го е усещал, мислил или казвал.
Смятаме, че сме различни и уникални, но е факт, че имаме много сходства с останалите хора, животни, растения, даже звезди.

Нали харесваше принципа:“каквото горе, такова и долу“.
Как се връзва той с идеята за изстрелване във висша реалност и пърженето в 1-ви клас?
Все едно да кажем, че възрастният човек е нещо по-висше от бебето.



С това отговорих и на тоя ти въпрос:“ А докато заявяваме, че се местим в друга реалност без войни и пр., не осъзнаваме цялото.
Откъде точно извади тази логика? Значи да си стоим в свят на войни, защото тук сме били помнили цялото ли, защо си решила, че тук го помним и затова по-добре да си стоим тук?“
Не казвам да стоим тук, а казвам, че каквото горе, такова и долу, т.е. важно е какво правим, независимо къде сме



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.02.14 11:49



Нали харесваше принципа:“каквото горе, такова и долу“.
Как се връзва той с идеята за изстрелване във висша реалност и пърженето в 1-ви клас?

Нещата са И-И, не са или-или.
И едното е валидно, и другото.
Всичко съществува едновременно и всичко съществува тук и сега. Нали не мислиш, че докато ние се пържим в първи клас, в същото това време не съществуват същества из другите реалности, как се връзва това с принципа? Ако ти се пържиш в първи клас, има ли същества, които вече са взели диплома за средно образование и щъкат из съвсем различни реалности - да или не?
Ако е да, то с какво е по-различен тоя факт от принципа горе-долу? Ако е не, значи си убедена, че ние сме върха на съзиданието и никога няма да отидем по-нагоре, защото долу има пържещи се.
Не разбирам кой точно постулат те кара да седиш и да се пържиш - идеята, че няма как да има пържещи се и реещи се?

Все едно да кажем, че възрастният човек е нещо по-висше от бебето.
Кога съм твърдяла, че висшистът е по-висш от първолака? Те просто са различни. Битието е мозайка и всяка една част е равна на всички останали, независимо в коя част от мозайката се намира. Просто на човек като му дойде времето или му омръзне да учи буквите, или като ги научи, следва нещо друго.

Не ти разбирам постулата, верно вземи го формулирай, какво не ти дава правото да минеш във втори клас? В живота не е ли същото - има бебета, има възрастни, има първолаци, има доктори на науките, какъв ти е постулатният проблем тук?

казвам, че каквото горе, такова и долу, т.е. важно е какво правим, независимо къде сме
Някои даже казват, че не е важно какво праим, важно е с какво намерение го правим, защото едно и също действие, но приложено с различно намерение, води до различен ефект. Така че важно е не толкова какво правим, а е важно как се отнасяме с Цялото.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.02.14 13:01



Добре е от време на време да се усещаме като част от нещо пи-голямо, част от група хора, от общество или даже Вселена.
Непрекъснато се усещам така.


Аз съм част от цялото, а после съм част от една огромна група сподвижници на Башар на земята, чувствам се добре там, имаме групи във фейсбука, споделяме, коментираме, пускаме клипчета.
Чувствам се част от групата на хората, които работят за новия свят, викат им работници на светлината, непрекъснато сме в контакт, не само около Башар, но и около всички просветители, които пускат материали, ченъли и прочее.
А отделно от самото начало се чувствам част от голямото семейство на Башар, неговата цивилизация, нарекла се есасани - жива светлина, така се превежда името им.
Те са телемпати и цялата им цивилизация от няколкостотин милиона е едно голямо семейство.
Та аз принадлежа, чувствам принадлежност, чувствам общност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.02.14 06:48



„Нещата са И-И, не са или-или.“
Всъщност нещата са едновременно И-И + Или-Или.

„Не ти разбирам постулата, верно вземи го формулирай, какво не ти дава правото да минеш във втори клас?“
Точно защото сме едновременно във всички класове, няма нужда да отиваме другаде за да сме уж в друг клас.

Обаче вселените са изградени от постулати, както къщите ни от тухлички. Само че една купчина от тухли още не къща. Раждаме се с купчина от тухли, а после добавяме още и си строим къщи.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.02.14 06:51



именно заради това понякога е точно да говорим в множествено число, отделно, че понякога е и полезно за индивидуалността ни/ гледаме да не я губим обаче/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.02.14 09:28



Всъщност нещата са едновременно И-И + Или-Или.
е да де, и след като всичко е едновременно, то И-И го обобщава



Точно защото сме едновременно във всички класове, няма нужда да отиваме другаде за да сме уж в друг клас.
Ами то това е нещо като висш ум и настоящ физически ум, с висшия си ум сме едновременно навсякъде, но с текущия си ум сме там, където си насочим вниманието, сега говорим за физическата персоналност, къде сме с нея. Висшият ум може да бъде навсякъде, къде ти е физическия ум, в кой клас?

Обаче вселените са изградени от постулати
Абсолютно, не може да имаме преживявяне във физическата реалност, без преди това да сме създали стройна система от постулати, помниш ли - каквото е писано на небето? Значи, за да щъкаме из физическата реалност, първо, преди да слезем тук, си изграждаме свят, небето с постулатите, формулираме си реалност, постулираме си я.

Ти си избрала към съществуващите постулати да добавяш нови, аз съм избрала да срина текущата система от постулати и да изградя съвършено нова. И двата подхода са еднакво валидни И-И

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.02.14 22:55



Раждаме се с купчина от тухли, а после добавяме още и си строим къщи.

Ти можеш ли да кажеш кои тухли са вродени и трябва да си ги носим и кои сме придобили оттук оттам като репеи насред полето сме ги забърсали, докато щъкаме насам натам?

В смисъл, ако река да се съглася, че съм дошла с определена програма и набор постулати, как да отлича кои постулати са ми от рождения набор и кои са ми безмислено закачени впоследствие и само пречещи ми даже да си изпълня рожденната програма.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.