Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.02.14 09:48



Постулатите биват такива, които ни помагат, и такива, които ни пречат.
Не говоря за ония, които ни помагат, защото те са като здравето - ако го имаме, не говорим за него.
Естествено, че за да изпита човек каквото и да било във физическата реалност, трябва да има постулати, те първо плетат нишката, като онова въже от боб ли беше, дето един се изкачил по него в небето. Та постулатите плетат това въже, по което да слезем от небето долу, без постулати няма как да изпитаме физическата реалност.
Но виж, след като има войни, бедност, насилие, безработица, капитализъм без човешко лице, страдания, болести, очевидно нещо с това въже не е наред.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано19.02.14 05:28



по какво съм преценил ли ?
имам база за сравнение. Огледай се наоколо - хората не са мръднали и на йота от преди една година, докато ти явно се развиваш.
интересни неща има в клуба ти, чета с удоволствие.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.02.14 06:43



Тук и сега са ни познати и емоционалната и психическата реалности.
Свързани са с физическата и с постулатите.
И се появяват въпроси къде точно са постулатите и как да разграничим добрите от лошите, както и кога един добър постулат преминава в лош и обратно.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.02.14 11:13



Е, аз почти не се задържам в тоя клуб, споря си с Ан най-вече из него и чат пат някой друг се включи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.02.14 11:18



Башар има много хубава схума за постулатите и аз съм я превеждала и пускала някъде.
Хъбард, от когото за сефте разбрах за постулатите, също има схеми и нива.

Общото е, че постулатите стоят най-горе, най-високо, те определят след това емоциите, съзнателните, подсъзнателните и каквото още се сетиш, в началото бе Словото, помниш ли?

А мисленето Башар специално слага най-долу в схемата. Май и под емоциите. За да изпитаме каквато и да било физическа реалност, първо създаваме постулати и после почваме да слизаме надолу

А как се различават добрите от лошите - не с мислене,

, като ти убива камък в обувката, как разбираш за него?
Като почне да ти убива нещо в реалността, очевидно зад него има постулат, който е почнал да ти пречи.
Той сам си изплува, по-точно следствието само си изплува, ти почваш да търсиш какво се крие зад следствието и така начираш постулата.
Ако нищо не ти убива, по-добре не пипай.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.02.14 06:49



Тръгнахме от тия твои твърдения:“ но се поразрови в убежденията си и ще се убедиш, че в което вярваш, това се случва.“ и „Вътрешните противоречия не са ни заложени по рождение, а следрождение, от околните“

Стигнахме до съгласие, че все пак имаме заложена програма в нас, вкл. и вътрешни противоречия понякога.

А сега казваш:“ Общото е, че постулатите стоят най-горе, най-високо“ – е, решим ли да разрушим заложените в нас убеждения и постулати по рождение / което на практика ще е самоубийство/, то това си е пълен формат на хард диска и дори и да се заложат нови програми, вече няма да сме ние и надали ще сме решили задачите пред тоя ни Аз.

С други думи- дори съзнателно да изберем да вярваме, че сме в нам кое си измерение, това никаква работа не ни върши, ако не сме направили пълен формат на харда





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.02.14 09:30



Интересното е, че аз стигнах до същия извод преди много много години, когато още нямаше интернет и не бях чувала за Хъбард. Че се налага да разрушим целия постамент на постулатната матрица, да занулим и да стигнем до нищото, откъдето да се изградим наново.
Ако искам различен свят, трябва да създам различна матрица.
Ти го разглеждаш като самоубийство, аз го разглеждам като прераждане, възраждане, ново начало.
Аз не съм набор от постулати, нещо много по-високо съм. Изтривайки системата си от постулати се изчиствам от всички наслоения, за да остане само истинската ми същност, нулевата точка, състояние неум, към което се стремят всички източни техники.

Ти това състояние разглеждаш като самоубийство, защото се идентифицираш с набора от постулати.
А задачите пред тоя ни Аз са различни за различните хора, на теб задачата ти може да е да го пазиш като зеницата на очите си, а на мен да го разруша, за да се преродя, без да се налага да умирам физически и после да се раждам с друг набор постулати, т.е. да направя онова, което прави Буда.
Да видя истинската си същност, която е над набора от постулати, а ти се изживяваш именно като набор от постулати.
Имаше една хубава притча от Гюрджиев - изяснете си какво защитавате, та ти наясно ли си, че защитаваш не себе си, а текущия си набор постулати.
От какво и от кого ги защитаваш и защо? Защо смяташ, че си те и ликвидирайки ги, се самоубиваш? Е, не е.
Тоя живот е трансформиращ за болшинството от нас, което какво значи според теб? Или не вярваш, че е трансформиращ? Може пък за теб да не е...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.02.14 09:33



Впрочем, когато се появиха компютрите, точно с това сравних работата на Ошо - формат С на диска, пълен формат, след което оставя диска съвсем празен, всеки да го пълни с каквото си иска. Той е единственият учител, когото съм срещала и който форматира диска, без при това да вкарва нова програма на него. Затова го ценя високо.

Гюрджиев



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.02.14 06:53



А знаеш ли какво точно искаш да трансформираш в себе си чрез заличаване на постулатите?
Нали сме наясно, че дори отделни човеци да постигнат контролирана трансформация, ако останат тук и сега в това тяло, то физическият свят със споменатите по-горе :“ войни, бедност, насилие, безработица, капитализъм без човешко лице, страдания, болести,“ няма да се промени?

И пак стои въпрос, защо като цяло сме се родили с такива постулати.За да осъзнаем, че трябва да се трансформираме и да постигнем добро здраве, мир и разбирателство? Но това са въпроси на морала и етиката и всяко що годе цивилизовано общество се стреми към тях.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.02.14 09:43



Един от петте абсолютни закона, които Башар развява при всеки удобен повод, е - Всичко е тук и сега.
Така че какво би могло да остане там и тогава?


Всичко е тук и сега, непосредствено под носа ни, обаче ние не виждаме всичко, защото виждаме и усещаме само онова, на чиято честота вибрираме.
Така че чрез трансформация променяме честотата си на вибриране и едни неща изчезват от полезрението ни, а други се появяват.

Какво точно искам да трансформирам - на практика много много неща вече съм трансформирала, перспективата ми е съвсем различна от онази преди 30 години, приеми всеки постулат за перде на прозорец, махайки перденцата, откриваш нови гледки, които все са си били тук и сега, но не си могъл да видиш.

Нали сме наясно, че дори отделни човеци да постигнат контролирана трансформация, ако останат тук и сега в това тяло, то физическият свят със споменатите по-горе :“ войни, бедност, насилие, безработица, капитализъм без човешко лице, страдания, болести,“ няма да се промени?
Много обичаш да говориш за себе си в множествено число.
И не обичаш да четеш онова, което аз пиша.
Светът е набор от кадри, неподвижни и застинали, никога нищо не се променя в света, набор от безкрайно количество реалности, всяка реалност неподвижна и непроменима. Ние се местим от една реалност в друга съобразно вирбациите си. Все едно има безброй ТВ програми и ти превключваш от една на друга, ти гледаш една програма и знаеш, че всички останали съществуват по другите канали.
Този свят с войните и бедствията си никога няма да се промени, той винаги е съществувал и винаги ще съществува, просто аз се местя в друг свят.
Била съм в първи клас, преминавам го и отивам във втори, първият клас не спира да съществува, той си остава там и други първолаци се пържат в него, просто аз завършвам гимназия и излитам във висше учебно заведение, от това, че аз отивам да уча висше, не следва, че ти не си оставаш в първи клас и не продължаваш да се въртиш в него.
Промяната идва точно за отделните човеци, за мен нещата ще изглеждат като променен свят с радост и извънземни, а за теб, ако така предпочиташ, ще продължат да изглеждат като войни, бедност и насилие. И двете реалности заедно с още безброй реалности ще продължат да съществуват точно тук и сега, под носа ни, само че ние ще възприемаме различни реалности от безбройното множество.
Това, че аз ще почна висше, няма да промени твоята първолашка реалност, освен ако ти не решиш така. Моята нова реалност не заплашва с нищо твоята предпочитана реалност.

И пак стои въпрос, защо като цяло сме се родили с такива постулати.
И друг път съм го казвала, аз подхождам към нещата като магьосник, ти като учен, аз търся начин да ги променя, без да ги изследвам, ти търсиш начин да проучиш защо става така. Аз влизам в колата и почвам да я карам или изучавам как се кара, ти влизаш в колата и почваш да изучаваш винтовете, лостовете, смазките и амортисьорите, аз даже не знам, че има такива неща и не ме интересува.

Всеки се ражда с различни постулати, защото си ги е насадил от предишни животи, какво ще прави той с тия постулати, си е лично негова работа, аз ги променям, ти ги затвърждаваш, двете истини са еднакво реални и валидни, да прави всеки каквото му е кеф.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.