Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.03.14 11:43



Не знам ти какво правиш, аз не го правя.
Аз правя следното, приемам, че всичко е тук и сега и започвам да измъквам други нишки от снопа, не тия, които съм измъквала преди. И опитвам да си играя с тях, за да видя къде ще ме заведат.
Буквално, практически.
Донът нали имаше едни нишки и една събирателна точка, всички нишки на цялото битие ги събирам аз, обаче работя не със старите нишки, а вплитам нови, пък старите изпускам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.03.14 08:07



„обаче работя не със старите нишки, а вплитам нови, пък старите изпускам.“

Кажи пример?
Но не цяло учение, а нещо наистина буквално и практическо от тая реалност.
Това напомня една техника на Т. Андрюс за работа със сънища, както и една творческа представа на Ст. Кинг.
/ дай нова тема, че тая е различна/



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.03.14 11:21



Ми пусни тема, аз не знам какво точно визираш.
Какъв пример да дам, най-елементарното, събуждам се днес, умът ми почва да мели на тема зъби, преди да се е събудил, аз го елиминирам и започвам да правя медитативна техника, която вчера Башар ми е подсказал.
Така изпускам нишките на меленето на ума и насочвам вниманието си, а по него и цялото си същество, към нещо различно.
Умът ми почва да обмисля информация за адхезивни мостове, евтини импланти и какви ли не още щуротии, аз прекратявам вслушването в меленето му и започвам да излъчвам от центъра на съществото си бяла светлина, която запълва кристала, който съм.
Нерде импланти, нерде бели вселенски дупки.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.04.14 10:34



всички нишки на цялото битие ги събирам аз, обаче работя не със старите нишки, а вплитам нови, пък старите изпускам.

много интересно, откъде издърпваш нови нишки ?

а старите къде ги слагаш ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.14 11:44



Нови издърпвам от вдъхновението си, а на старите спирам да обръщам внимание и те се разпадат, това подвеждащ въпрос ли беше от типа как стоножката не си обърква стоте крака, като ходи с тях.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор Crazy Space (новак)
Публикувано24.05.19 22:58



Как от къде? Някой друг образ от съня те е открехнал за повечето работи които си научил и ти си го приел на юнашко доверие.То за тва е нужен и гуру за повечето егота, без негова помощ те просто не могат да се отърват от илюзията както казват руснаците да ги ева тя е "захвативающая" демек фаща те и нема мърдане.Поне образите които гледам наоколо до самата си смърт като тяло си остават толкова,а даже и повечето стават още по-глупави с възрастта.



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор Crazy Space (новак)
Публикувано24.05.19 23:03



Всъщност малка корекция. В основата не са другите образи от съня а самозаблудата, че си това тяло и ум.Другите образи и чувствените възприятия само пригласят в хора но цялата заблуда произлиза от това първото.то за това няма до сега и няма и да бъде измислена "система" която да продуцира пробудени.По простата причина, че ако някой не заспи той няма и нужда от пробуждане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.