Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.03.14 12:55



Ето ти изначален прилепнал постулат - Тук и сега са политиката, болестите, бедствията и пр.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.03.14 06:21



А, само проверих дали има шанс да почнеш да гледаш на нещата и през твоите очи.
Не ми стана ясно как го прилагаш на практика тоя принцип според разбиранията на Башар.
Това е основен принцип в кармичната астрология и се проявява в способността да откриваме радостта в най-делнични неща- напр. в 8 часовия работен ден.





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.03.14 11:04



Ти си чуден човек.
Естествено, че винаги гледам през моите очи, но те могат да гледат през най-различни чужди очи, веднъж гледам през едни, друг път през други. Мога да гледам през очите на котка, куче, дърво - и всеки път това пак са моите очи, защото всичко това съм аз.



Кой принцип как прилагам? Че всичко е тук и сега ли? Ами измъквам различно отношение, внимание, перспектива, да погледнеш на нормалната си стая през очите на котка е различна перспектива, нали?
После, промяна на отношението, после опитвам се в делника да търся магията, мистерията и да я виждам. Гледам да отпускам едни от нишките на събирателната си точка и да ловя други. Така се променям.

А по отношение на 8-часовия работен ден - че аз мога да извличам от него каквото умея и пак да предпочитам нещо друго. Всичко съществува тук и сега, въпросът е аз какво предпочитам да виждам.
За да изчезне нещо и да се прояви друго трябва да умея да давам възможност на всичко да съществува, но аз да предпочитам нещо друго.
Шведска маса - и примерът е мой личен - на която има всичко, но аз не съм се втренчила в храната, която ми е отвратителна, а вземам, каквото предпочитам да консумирам, пък останалата си стои на масата, някой друг, например Ан, си я харесва и нека си я яде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.03.14 06:53



„Шведска маса - и примерът е мой личен - на която има всичко, но аз не съм се втренчила в храната, която ми е отвратителна, а вземам, каквото предпочитам да консумирам, пък останалата си стои на масата, някой друг, например Ан, си я харесва и нека си я яде.“

И какви са посланията на духовните учения в най-общ план и през твоите очи?
Нещо в смисъл да усъвършенстваме възприятията си, да работим над себе си и да избираме каквото ни харесва?



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.03.14 09:28



В смисъл да, така е.
Това са посланията.
Ошо казва, че ние сме там, където е нашето внимание.
Башар казва да следваме най-голямото си въодушевление, защото то е връзката ни с висшия аз. То е и самоорганизиращ се принцип, когато го следваме, детайлите сами се подреждат и си падат на мястото.

Времето е трансформиращо и старите сфеми и принципи отстъпват място на нови, влаковете стоят на гарата, тръгват вече и е много важно в какъв влак ще се качим, защото в началото все още можем да прескачаме от влак на влак, но скоро няма да можем, а след време и ще забравим, че сме имали тази възможност.
Затова да избираме реалност и да си отваряме очите на четири сега.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.03.14 06:41



Да, основните послания са еднакви и се различават по начин на изказ, за да са вдъхновяващи за различни хора.
Но няма еднаквост за смисъла на всичко това. Защото човек може да изгуби интерес, да се насити даже на светлина и любов, на изгреви и залези, на всякакви влакове.
Древните гърци говорят за арете и за дълг към себе си, източните учения направо казват да не се търси смисъл, защото такъв няма.

И опираме до хаос, или случайност на съществуване, или удоволствие от духовни учения.


Освен ако смисълът не е тайна, или краткотраен и променлив във времето



Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.03.14 11:36



И Башар казва, че нищо няма смисъл и това е огромният подарък от Цялото - че ни е дадена възможност да слагаме навсякъде какъвто смисъл си искаме.

Човек лесно се насища на едно или друго, аз бях забила навремето в още по-горни измерения, където стигаш просветление и после какво, седиш и си клатиш краката, щото то там нищо не се случва, няма игра.

Затова слязох малко надолу в областта на игрите, а за да има игра, трябва да има известна доза свобода и известна доза ограничения.
При безграничната свобода направо няма какво да правиш. Затова вселената е пълна със същества, които непрекъснато играят всевъзможни игри на всевъзможни нива.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.03.14 06:47



Да, всевъзможни игри.
Хубаво е човек да има красива идея за някакво бъдеще време.
А някои духовни учения казват, че няма време. Представяш ли си да има само „сега“, без надежди за бъдещето.





Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.03.14 10:58



Ами аз колко пъти го повтарям, че няма бъдеще?
И Башар непрекъснато го повтаря. То и минало няма, бъдещето и миналото ги създаваме от СЕГА. Те са паралелни реалности, но се създават единствено сега сега сега сега

Колко пъти съм го повтаряла това...


Но пък тук работи принципът И-И, както и това съм повтаряла хиляди пъти, та бъдеще няма и все пак има и двете са едновременно верни.

Ние изживяваме един безкраен момент на СЕГА СЕГА СЕГА, само че от различни перспективи. Всъщност всичко е илюзия, освен нашето преживяване, а то зависи от перспективата ни.
Та - моята перспектива е една и си ми харесва, твоята е друга и си ти харесва, освен което и непрекъснато ги сменяме и така създаваме времето.


А някои духовни учения казват, че няма време.
Ама не наистина колко пъти да го повтарям, че време и пространство има само в трета плътност нашата, в четвърта време все още има, но то е гъвкаво и не е линейно, зависи къде щъкаш нагоре надолу, ту има, ту няма, ту е гъвкаво, ту пак има - свят широк, желание за щъкане да имаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ОТКЪДЕ ЗНАЕШнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.03.14 06:44



“Ами аз колко пъти го повтарям, че няма бъдеще?
И Башар непрекъснато го повтаря.”

Нали правим разлика между идеята за „сега“ и „бъдеще“ в духовните учения / която е свързана с вечността и безкрая/ и идеята за „сега“ и „бъдеще“ в човешкото ни битие / която е свързана с осмисляне на човешкия живот/ ?

И нали Башар те учеше, че посланията на духовните учения следва да се претворяват, прилагат и изпробват в човешкия ни живот?

Е, значи имаме време и бъдеще и то е по- важно в конкретен смисъл

/т.е. посланията на дух. учения за „сега“ не са насочени само към щъкане в паралелни светове/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.