Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Къде  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.12.13 06:52



ни се загуби Белика?

Тъкмо сега слушам по радиото нещо за култивирани билки.



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.12.13 10:56



Че тя не се ли занимаваше с китки, не с билки?



Я ми дайте свестен зъболекар, при положение че моят е от 30 години, но имам някакъв проблем на долните два зъба и вече се клатят, болят, венеца основно май ма кой знае, тя вика пародонтоза, ама що пък само там...

Редактирано от Kaily на 07.12.13 11:02.



Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано07.12.13 16:25



купи си:

антибиотик родожил - трябват ти поне 2 опаковки, за поне 10 дни + паста лакалут актив или билка пародонтозна + вода за уста пародонтозна + антибиотично кремче - индекстол - мажеш поне сутрин и вечер целия венец около полните зъби.

това е сериозно.

рецепти за тези неща ще ти даде всеки зъболекар, който знае какво е това.



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано07.12.13 16:30



тук си е, просто вие много взехте да се отнасяте, и ми идвате твърде ефимерни за базисния ми буквализъм.

иначе животът си върви все някак.

дано сте добре.

напоследък разсъждавам за хората, за срещите и разделите в живота. и стигнах до извод, че - от една страна съм твърде фиксирана, а от друга - хората наоколо стават твърде пластични. при това - хем пластични, хем меркантилни някак. меркантилни, но усилено булещи се с езотерични воали.

хм...

какво ли ще последва?



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.12.13 18:40



Ми мойта знае очевидно какво е това и ме лекува от 30 години. То на практика няма нещо кой знае какво и джобове няма, само една тъпа болка и на, клатят се, летоска пих антибиотик, не знам какъв ми изписа, ефект абсолютно нулев.
А сега я питам може ли с индекстол да се мацам, не може, може ли с гранофурин, не може.
Баси. Викам и да ми ги извади двата зъба и да ми тури мост, и това не може, зъбите били здрави, мъча се от година сигурно.


И ходих втори път на лазерна терапия, после ми чегърта камъка и как се вика, чегърта ми и венеца.

И пих води жабурих, рече да спра с хлорхексидина, щото бая време се мажа с него. Значи лакалут не става.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.12.13 18:41



Аз пък спрях да виждам меркантилни хора и ми е едно ведро, сал с тия дребни телесни проблеми, от които не се умира, ама дразнят до смърт, досущ дребни тиранчета.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.12.13 07:03



Моите хора като спряха цигарите им се появиха подобни проблеми с венците съвсем естествено и логично.
Помагат още отвара от смрадлика и редовно ежедневно миене на зъбите със солена морска вода. /е, когато не сме в държава, където от чешмите тече такава, просто разтваряме морска сол в чаша с вода/



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.12.13 07:05



"и ми идвате твърде ефимерни за базисния ми буквализъм"

То е щото търся да си открия и формулирам обща фундаментална нишка във всички духовни и окултни учения, които са ми известни. Не може да няма такава.

Какво ти правят цветята?
Аз сега искам да ми оживеят една орхидея, мини роза и китайска роза- и трите се опитват да цъфтят





Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.12.13 11:18



Защо пък от спирането на цигарите?



И аз четох на места за морската сол, четох и за сода, и за мед, и за прополис, и за какво ли не...

Редактирано от Kaily на 08.12.13 11:19.



Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.12.13 05:46



цигарите имат общо със свиване на кръвоносните съдове, също както смрадлика и солената вода.

но то си е така с болежките във физическото тяло - повечето мина, по-малко ни остава





Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.13 11:34



Ми аз не съм имала болежки и затова и най-дребната болежка ме хвърля в ужас.
И се съмнявам, че е пародонтоза, възпалява ми се само едно определено място, става като розичка там, или не, но това е от година и нещо и е само на едно място.
Склонна съм да мисля, че точно там има нещо друго.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.13 11:36



Като всичко знаеш, кажи кое да избера - гранофурин или индекстол? Щото за индекстола четох, че не се прилага при гъбички и нам си какво, а то аз вече откъде да знам от какво ми е така.

Ето

Не прилагайте Индекстол:
• ако имате гъбична, вирусна или друга инфекция на устната кухина;


Откъде да съм сигурна, че не са гъбички или вируси?...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.12.13 06:34



Не разбрах точно какъв е проблема, / нямаш доверие на зъболекаря или те мързи да го посетиш, но не е важно/ - защо не пробваш с какъв да е наличен широкоспектърен антибиотик еднократно налагане на проблемната зона?

Иначе, от астрологична гледна точка, точно тия дни виждаме съвсем точна опозиция на тр. Юпитер към натален Сатурн, който се грижи за зъбите. Запаси се с търпение и подходи сериозно за да не се превърне в хроничен проблемът. И вкарай в дневните грижи превенция за постоянно – това пак заради звездите.



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.12.13 09:57



Посетила съм зъболекаря си има няма 1000 пъти от лятото насам. Не дава да се мажа с нищо, зъболекарката ми е такава от 30 години и само при нея си ходя, ама сега не знам. Защо не дава да го мацам с антибиотик, ум не ми го побира.
Мисля, че едновременно имам възпаление на венеца точно там, което прогресира с времето, и си стискам зъбите нощно време точно там и те болят + възпалението.
Затова нощно време започвам да опитвам да спя в състояние нащрек, т.е. хем спя, хем съм нащрек и ако усетя, че си притискам зъбите, да се будя.
А за венеца с какво да го мажа според теб - гранофурин, индекстол или йодасепт?...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.12.13 06:24



е, зъболекарката сигурно знае защо не ти дава и би трябвало да ти каже.

Споменатите от теб лекарства не са ми познати.
Ако е инцидентно възпаление, си представях, че може да ти помогне неколкократно третиране с някакъв изостанал в къщи антибиотик- напр. ампула гентамицин. Смрадликата също дава в някои случаи почти магическо облекчаване дори при еднократна употреба.

да не са ти свръхчувствителни венците на нервна почва? - ако вземеш нещо успокоително или обезболяващо не помага ли?



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.12.13 11:38



Ами най-вероятно е на нервна почва, обаче съм пробвала почти всичко и не помага, лазерът помага, но за кратко, зъболекарката твърди, че е пародонтит, той не се лекува и да си кретам така, ма аз нещо не съм навита.
Ще си действам чрез самовнушение пък да видим.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.12.13 06:37



ще е лесно да сложиш чашка със сол до четката за зъби - направи нещо като знак за Вселената.



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.12.13 13:26



Ама солта нали е за кървене, моите не кървят изобщо, то това ми е подозрителното...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.12.13 06:31



Е, какво ти пречи да пробваш- солта е и фин пилинг като содата – та ако от месеци човек има някакъв проблем е добре да пробва всичко лесно и подръчно с надеждата, че нещо ще свърши работа поне като „спусък“, т.е. да мобилизира тялото да се справи.



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.12.13 09:21



Е аз пробвам де, правя жабурене със сода и сол във вода. Питах зъболекарката и тя каза да не жуля венците със сол или сода.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.12.13 07:54



трябва да спрат досадните болки.

Наближават празниците - нещо чрезвичайно- гости, пътувания?



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.12.13 13:38



Имам си гости вече, цял месец ще стоят.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано15.12.13 11:41



Да ти се клатят постоянни зъби не може да бъде инциденто възпаление, АН. Корените са дълбоки - почти до костта. Виждала си на снимки как са инсталирани постоянните зъби. Имам познати с подобни проблеми и знам колко сложно, гадно и скъпо е лечението, а резултатът и изходът неясни.

Успех на Кайли.



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.12.13 13:49



Ми аз затова викам да сложат мост и да приключваме, ма зъболекарката йок.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.12.13 07:35



ами чудесно



Сега си мисля, че е по-добрият вариант

Аз се готвя да посрещам празниците в три различни държави и май от очакването или от ЕГН-то, ентусиазмът ми е поизчерпан



Тема Re: Къденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.12.13 11:24



О, свят ще видиш, да пуснеш картички.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.12.13 21:39



Малко за родителите на обичаната ви езотерика, а именно - Теософията и Антропософията:

"In the absolute sense, nothing is good in itself, but always good or bad according to the use to which it is put." [8]

One could say that these practices lead to mastering the creation of deceptions, chaos and confusion and to act towards others with false compassion. Racism and discrimination are prevalent in Steiner's dogma that the " blonds and blue eyed people" are endowed with intelligence. - See more at: http://www.henrymakow.com/steiner_expose.html#sthash.r4LFY7xU.dpuf


В абсолютен смисъл, нищо не е добро в същността си, а винаги е добро или лошо според смисъла, който му задаваме.

Бихме могли да кажем, че тези практики водят до овладяване изкуството за създаване на лъжовности, хаос и объркване и как да манипулираме другите посредством лъжливо съчувствие. Расизмът и дискриминацията са в основата на догмата на Щайнер, а именно, че: "русите и синеоки хора" са надарени с интелект.

от тук:
http://www.henrymakow.com/steiner_expose.html

Редактирано от belika на 21.12.13 21:41.



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 10:33



Западните родители демек, те нямат нищо общо с източните.
И аз не ги уважавам много много, въпреки че съм ги чела, прекалено усложнени идеи, които се губят във водопад от думи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано22.12.13 11:12



напротив - идеите не са усложнени, те са целенасочено прикрити с цел скрито/тайно препрограмиране на субекта, на който са поднесени. Чувала си за неща като НЛП. Е, Блаватска, Дънов и Щайнер не са много далечни. Подмяна. Просветените/избраните/привилигированите да се издигнат още, и да си организират армия от нисшестоящи редници. Която да воюва до последна капка кръв, с всички средства и на всякаква цена за тяхното облагодетелстване, слава и цели.

Това, което не е пресметнато обаче - или Е, но се ползва по - особено корумпиран и мръсен начин за егоистични цели - е щетите, които целите тези схеми нанасят и на избрани, и на редници, по пътя на препрограмирането им.

Не може ли всичко да е автентично, честно и искрено? Очевидно не. Защото ако е такова не би носило бързите печалби, слава и власт на ръководителите и йерархията им.

В това отношение, мога да кажа, че Хъбард поне е бил малко по-искрен. Но не достатъчно, защото и сред сциентолозите има доста опасни и вредни сакатлъци.

ц ц ц.

Много са тъпи хората.

Редактирано от belika на 22.12.13 11:14.



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 12:18



Какви сакатлъци има сред сциентолозите?
То сакътлъци има навсякъде, виж здравеопазването.
Чела съм, че някой си от сциентолозите не се лекувал и хоп умрял, това ли е?
Ошо е искрен напълно, той е единственият учител, който форматира диска без да вкарва абсолютно нищо друго на него.
Разбива всички постулати и не ги заменя с други.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано22.12.13 12:37



не мисля, че е съвсем ясно - кое е по-опасното - диск с операционна система, била тя и не толкова съвършена - или форматиран стар диск, но със същото количество дупки и лоши сектори на него?



колкото до сакатлъците - ами пример алчността. дайте тука едни парички за едно курсче и ще ви възвисим чрез шорткът

обещанията за възвръщаемост на инвестициите също.

това за отказите от лечение е само капчица в морето.

но е несъмнено, че Хъбърд поне е по-директен.

напоследък доста разсъждавам за модерните херметзми, гностицизми, езотерики, и изобщо псевдо преки пътечки за прочистване, одухотворяване и възвисяване на третокласното народонаселение. и - поне з амомента - тъжното ми усещане е, че лъжата и подмяната са доста по-примамливи и сладки от по-труднопостижими и частично болезнени истини, и признания - изискващи осъзнаване и само/признания за реалността, параметрите и негативите на съществуващите ограничения.



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 13:18



Ми за теб може онова да е по-опасно, за мен това.
Затова хората са различни и харесват или не харесват различни неща.
За мен старият диск не е опасен, просто е скучен и предвидим, а новото, макар и опасно, е любопитно и интересно.

А алчността е навсякъде, сега пак си работя за стария шеф и ме принуждава да се циганя за пет лева, не знам докъде ще го докарам, то всяко нещо трябва да е умерено. Бизнесмените не са и чували за сциентология, пък са алчни, политиците ни също. Та от сциентологията не произлиза алчността, тя си е вездесъща, очевидно обаче сциентологията не може или не иска да я излекува.

Сега ще ти кажа нещо, до което аз съм достигнала. Единственият път за пречистване е покаянието и смирението. но толкова ни е страх от него, че се занимаваме с всичко друго.
Поне за мен е така, няма пречистване без покаяние, а няма покаяние без признаване на грешността.
Ученията са си наред, по-добре някой да върви с тях, отколкото хич и без тях, все нещо ще му влезе в главата, не си мисли, че ако ги нямаше тия учения, хората щяха да се залетят към истинските.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 13:22



Покаянието и смирението обаче не значат страдание!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано22.12.13 13:56



естествено, че за Козирог не могат да значат страдание





Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.12.13 20:00



Не става въпрос за козирог, казвам, че само смирението и покаянието водят по пътя и допълвам, че само смирението и покаянието, нека не прибавяме автоматично към тях и страданието.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 00:17



така е, но и те са разтегливи понятия за повечето от днешните хора.

на хората им е удобно да имат разтеглив морал, да нямат виждания за добро и лошо, а по-удобното - според зависи...

тъжна е тази възцарила се демагогия. тя застига и смирението и покаянието дори. имам една приятелка, тя много лудна по езотерика, самопознание и себеусъвършенстване последните години. Но всичките ги прилага в много приложната им и в най-лесно-удобната им форма - според кое й изнася - и както й изнася - действа, и кое не - не е важно.

та тя много заговори за смирението и покаянието напоследък. но - както всичко останало - с тях е според собственото й удобство. ще кажеш - тя има право на собствен прочит за що е смирение и що е покаяние - и аз пък няма да се съглася





Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.12.13 10:27



Всички днешни хора бягат от покаянието като дявол от тамян, ужасно чувство е.
За смирението пък да не говори.
Та нека поне го имат предвид, че изобщо такова нещо съществува, пак е нещо, а хич?

Всеки се опитва да се изсули от неприятното и така е откак свят светува. Така сме създадени, да се стремим към приятното и да избягваме неприятното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 12:26



не е добре да се правят генерализации :всички:всеки:винаги:никога:



"Всеки се опитва да се изсули от неприятното и така е откак свят светува. Така сме създадени, да се стремим към приятното и да избягваме неприятното."

не съм съгласна. да - малко са хората, извън тази генерализация - но аз познавам такива.

и друго - лесния:удобния:късия път има твърде много скрити хлъзгавини. справка - слизането по стълби - или по планина - нанася повече травми, макар да е по-малко енергоемко и да е значително по-лесно на пръв поглед. или - повече хора се пребиват, докато се къпят в удобните си бани, отколкото изкачвайки стълби.


нямам обяснение какво са ме възседнали тези религиозни критики напоследък - АН, ако има желание, да каже на кои звезди се дължи



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.12.13 16:28



Питай тия хора за мотивацията им и няма начин да не откриеш дълбоко под целия им героизъм пак наслаждение. Например колко са уникални, особени или просто какви са герои...

А критикуваш религиозните, защото си убедена, че твоята истина е най-правилна.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 18:07



жалко, ако наистина мислиш така - и по двете точки. и не - не "защото моята истина е най-правилна", а защото "винаги съм се старала да мисля, да проучвам и се информирам, а също да постъпвам правилно". но не мисля, че това е причината да изпитвам скорошната си критика над сектантствата. по-скоро тяхната натрапчивост от всякакви посоки напоследък ми идва като нашествие на хлебарки.



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.12.13 19:44



интересна работа, при мен никакъв сектант не се е мяркал от години

А за наслаждението - първо дойдох до тоя извод, преди да навърша 15, тогава бях голям философ и аз, в един момент разбрах, че сексуалният манияк и партизанинът в гората и двамата гонят само своето собствено наслаждение, само че обществото приема едното и порицава другото, затова те се явяват положителен и отрицателен герой.
Но в дълбочина, под повърхността двамата и всички останали правят само едно нещо - онова, което наистина им е кеф да правят.
Десетилетия живот го потвърдиха, а освен това словесно го потвърдиха и Ошо, кабала, че и Башар, за останалите не помня.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 20:18



понеже остават само 8 часа до рождения ти ден, ще пропусна да влизам в схватки. но последния ти пост ми идва с непреодолими противоречия. в един пост казваш - никакъв сектант не ти се мярка, и вкарваш Ошо, кабала и Башар... ех...



погледни това, ако ти се чете - историята е съвсем истинска.
за съжаление, не познавам - освен филми като блестящ ум - на яве в продължителност истории със замесена шизофрения да се задържат трайно положителни...





Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.12.13 20:41



Ама влизай в схватки бе, точно така ми правиш подарък за рождения ден.


В един пост вкарвам всичко, което ми се струва подходящо за вкрване в един пост и свързано.
А че при теб същите тия неща изглеждат по съвсем различен начин - нали затова сме различни.

Никой не ми е звънял на вратата, никой не ми се е навирал в ръцете, никой не ми е предлагал да стана член на ....

това много дълго бе, къде ще го чета, като има толкова филми с дядо коледи и ангели в момента, а аз ги обожавам

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.12.13 21:03



Мали, гледам си солара, Сатурн на ИЦ, Юпитер на МС и акцентиран трети дом. На какво е това?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.12.13 21:50



не знам, аз на солари не вярвам никак. но като ще гледаш - гледай юпитер в рак на сол мц.

сол венера ти е на натален к3 - чужбинка, или по интернет либоф, там ти е и сол фортуна, сол к5 ти е близо до натална венера, а сол дц ти е в нат 5ти дом. сол к2 съвпад с натален нептун в 12 натален - ще пропечелиш пари от езотерики.

дай сега 2 лева, да не умре циганката





Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.12.13 11:10



Ооо, на всяка цена трябва да се видим да те черпя нещо



Да почна да си печеля от процесинг, любов и чужбина, това си е за черпене, златни ти уста!
Няма сърчица в тия иконки, за жалост.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор abroad. (-)
Публикувано25.12.13 14:51





Бьдете здрави и щастливи:)



Тема Re: Къденови [re: abroad.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.12.13 10:49



Да бъдем здрави щастливи и благословени всички!
Амин!



Весела Коледа девойки и младежи!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.01.14 21:42



Девойко, ти като всичко знаеш, имам питане за корени на зъби, направих си снимка и всичките ми зъби са с недокрай запълнени корени, тия новите пищят и вдигат врява, че това са недолекувани зъби и трябва на всяка цена да дам 4-5 бона, за да ми свалят всички коронки, да ми почистят корените и да ги запълнят наново докрай.
Ма аз ако имам толкова пари, ще се оженя, а и зъбите не ми създават проблеми на тоя етап пу пу пу, някои са мъртви от десетилетия.
Трябва ли да се бута и разбутва всичко, само за да печелят зъболекарите?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано03.01.14 11:07



Кайли, решението си е твое, но умъртвени зъби с недобре запълнени корени могат да донесат пародонтоза - възпаление на зъбите, отиващо към челюстта, може дори челюстната кост да стигне до необратимо гниене. Може да доведе и до абцес и гангрена. Което си е доста сериозно.

Аз имам един умъртвен зъб, при чистенето и пълненето на корените му зъболекарката е счупила едно щифтче-изгличка и то си е останало вътре

Корените обаче, уж поне - изглеждали добре запълнени. Наблюдавам го внимателно, но с него нищо не може да се направи, няма начин да се извади тази игличка, решението е да се извади зъба. Всяка година го снимам и засега не е гангренясал



Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.14 14:14



хм
добре си ти с едно умъртвено

Оф, как не ми се дават сега толкова пари и да ги спестявам и с години да се мандрахерцам...ама ако съм решила да вървя в чужбина пък, може би това нарочно ми е изникнало на дневен ред, то във Франция щерка ми вика, че на нейна приятелка за една коронка са и взели 1000 евро.
Май ще си туря душата на мъка и ще се занимавам тая година със зъбите си.
А ходя редовно на зъболекар, откакто се помня, по два пъти в годината, и си мислех, че зъбите са ми наред, и гледах съжалително на ония, които не ги поддържаха, глей кво нещо е животът...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано03.01.14 17:30



Дано да попаднеш на добър и честен специалист. Стискам палци





Тема Re: Къденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.01.14 20:33



Аз пуснах теми насам натам, два отговора от зъболекари имам и двата ме съветват да не бързам, единият казва да не разбутвам нещо работещо, което не ми създава проблеми.
То всичко се случва принципно, ма единият пише, че напълно изчистен и запълнен зъб 100% по правилата след две години развива гангрена.



Май май няма да ги пипам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Къденови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано04.01.14 10:19



Както знаем - и напълно здрав зъб - жив и без пломби дори може да развие гангрена



Гаранции няма. Има обаче статистики разни. Ти си решаваш. Аз мога само да стискам палци да нямаш проблеми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.