Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 02.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Черните лебеди  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.09.13 10:53



Има една любопитна нова теория за механизмите на обществена промяна - теорията за Черните Лебеди на Nassim Nicholas Taleb
Черните Лебеди са събития, които лежат далеч извън гаусовата крива на разпределение на обществените събитя според честотата им - т.е. случват се толкова рядко, че са напълно непредсказуеми поради ниската си вероятност на случване.
Характеристиките на черен лебед са:
-непропорционално високо въздействие в/у общественото развитие;
-изключително ниска вероятност да се случат;
-невъзможни за прогнозиране;
-иронично - с основна роля в определяне посоката на общественото развитие.
Теорията е развита от физици и социолози (базата й е в теорията на вероятностите) и логично следва понятия от физиката - събитие, което се квалифицира като черен лебед, води до обществена сингуглярност - старите социални закони престават да важат и обществото отива далеч отвъд проста смяна на парадигмата - а именно, в напълно ново състояние.
Според Талеб класически черни лебеди са откриването на персоналния компютър, първата световна война, застрелването на престолонаследника на австроунгарската империя, създаването на интернет, атаката на 11 септември и т.н.

Ние наричаме Черен Лебед събитие със следните характеристики:
1. То се намира извън системата на обикновените очаквания и перспективи, защото нищо в миналото не подсказва неговата възможност на случване.
2. То въздейства неимоверно.
3. Независимо от неочакваността му, хората се опитват да го направят предвидимо и обяснимо, но едва след случването му.
Т.е. събитието е извънредно рядко, изключително въздействащо и съвсем обяснимо и предвидимо, но в ретроспекция. Малко количество от черни лебеди обясняват почти всичко в нашия свят.
В смисъла на теорията за черните лебеди бъдещето на капитализма е напълно непредсказуемо и по дефиниция зависи от случването на събития, които са изключително малко вероятни и лежат далеч извън кривата на всичко, което се е случило досега в историята на човечеството, което ги прави невъзможни за прогнозиране.
Теорията е безкрайно далече от детерминизма и поради това може би по-близо до реалността.

Черните лебеди, не са случайни събития , а събития с изключително ниска степен на вероятност и необикновен импакт; обикновено историята се движи в тръст; черен лебед е събитие, след което от тръст събитията започват да галопират. Черен лебед е моментът, в който историята сменя предавките. Акцентът е ретроспетивната му предсказуемост - един вид , след като се случи, теоретиците си казават "абе как не се сетихме, то е било ясно, че е неизбежно", което обаче е илюзия. Рухването на източния блок изненада де що имаше социален теоретик от двете страни на желязната завеса, а всичките обяснения за "неизбежността" му дойдоха ретроспективно в опит да се реконструират събитията в някаква рамка постфактум.
***
Няма никакви исторически неизбежности. Теорията за черните лебеди е базирана на анализ на събития от 90-те, например - финансова корпорация с мултимилиарден годишен оборот и двама нобелисти по икономика в нея оперира консервативно с разчети на всеки 1000 долара да печели 10 при 98% вероятност или да губи 100 с 2 % процента вероятност. В течение на 5 години компанията генерира по половин милиард годишно и в средата на 98- сеза сефте се случва събититието с 2 процента вероятност и компанията губи 300 милиона за ден; на следващия ден губи 500 и в края на седмицата фалира. Събитието с 2% вероятност е Черен Лебед. Т.е. бъдещето на компанията не се определя от събитията с 98% вероятност, а от тези с 2% т.е. от нищожно вероятните, които обаче са решаващи. Авторите виждат същия патерн повтарян многократно в стопанската история на 90-те. Черен лебед е да падне метеор в мексиканския залив и да изтреби динозаврите преди 65 милиона години - събите с вероятност 1 на няколкостотин хиляди, но предопределя цялото развитие на екосферата за следващите 65 милиона г.

***Обаче пък във всеки терористичен акт срещу фигура от калибъра на Ленин има мистерия -братя Кенеди, Линкълн - кой може да каже какво би станало, напр. дали пък някой от братята не би натиснал копчето при повторение на кубинската криза, та лафът ти за малкия креслив човек, който крещял безобгазие, докато го биели, ми хареса.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Редактирано от Kaily на 06.04.15 11:06.



Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.09.13 07:13



Оу, от любимите ми теории - стига човек да поддържа нагласата си да търси интересното, всяка реалност или ниво са подходящи

- има си лебеди

Но с това „черни“ е малко драматично



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.09.13 10:58



Аз им викам парадокси. Виж горе ковнатата тема, Парадоксална магия или Пътят на странника.
Светът го разглеждам като пита кашкавал с дупки, линейното време е да ходиш по повърхността на кашкавала, а парадоксите - като да се шмугваш в дупките.
Обожавам само дупките, но именно тия лебеди или дупки или парадокси са от четвърта и по-висока плътност, всъщност ти обожаваш четвъртата плътност, която се намесва тук таме в равното течение на трета плътност, съзнаваш ли?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.01.14 06:57



Тая тема си стои късичка и изоставена.

Интересно, ако днес неоспоримо и видно за всички се появят извънземни на земята /или вампири/, дали това ще са събития „черен лебед“





Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.01.14 09:23



Ми според мен да. Те затова и не се появяват в момента, има книги по въпроса какво ще се случи в социално, икономическо, психическо отношение, ако внезапно се появят. Затова те първо ни подготвят, като се появяват тук и там, за да свикнем.
То ще трябва да се преработва цялата история, религия и всичко останало.
Разправят даже, че и звездното небе не изглежда всъщност така, както ни изглежда на нас сега, защото има някаква бариера, поставена около земята. Та ще бъдем изумени от нов изглед на небето нощем.
Какво остава за познатата ни история или за сриването на цялата политическа система, когато установим, че над политическата каста има други същества и над тях още други.
Очакват се масови вълнения например.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.01.14 07:26



„То се намира извън системата на обикновените очаквания и перспективи“ – и вампирите и извънземните не отговарят на това условие.
Но може би не е добре формулирано условието.

„Няма никакви исторически неизбежности“- струва ми се ,че „черните лебеди“ са необходимост и от там – неизбежност. И точно затова в ретроспекция са предвидими.
И може би в живота и на отделните човеци се случват малки „черни лебеди“.



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.14 11:04



Никой така наречен нормален не очаква извънземни, огледай се, ослушай се, който говори за извънземни, е смятан за ненормален.

А не знам ти как ги предвиждаш, черен лебед може да е сблъскването на метеорит със земята, откъде ще го предвидиш, тая мойта позната, която писала във форума до 2 през нощта и си легнала спокойна, сигурно даже си е мислила на кого какво още да отговори, а на сутринта вече умряла, мигар някой си прави предвидими планове на тая тема?
Да те блъсне влак, да ти падне тухла на главата, да счупиш крак, даже оня ден дето си счупих зъба от нищо, мигар съм го предвиждала?

Непрекъснато ни се случват черни лебеди,и на микро, и на макро ниво, затова и не вървяха петилетните планове, петилетни, петилетни и хоп - 10 ноември...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано16.01.14 11:20



ти може и да не предвиждаш да умреш или да счупиш зъб, но статистическата вероятност за подобни случки може да се предвиди, особено ако разполагаме с данни като пол, възраст, социален, работен, биологичен режим и психопрофил





Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.14 11:24



Ми хубаво, ама статистиката не предвижда да се срещна с извънземни.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано16.01.14 13:32



защо да не предвижда..? ако вкараме в нея данни като - Земята е част от Слънчевата система, Слънчевата система е част - малка брънка от галактика Млечен път, Млечен път е само брънка от безкрайния космос... Можем да извлечем статистически данни, че едва ли земляните сме единствени жители на галактиката и вселената. с малко повече изчисления би могла да се изведе и статистическата вероятност з среща между теб и извънземен...



Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.14 16:09



Не ми се спори на тая тема, казвам ти как стоят нещата, а не какво казва статистиката.
Теорията за черните лебеди не отхвърля статистиката, напротив, казва, че черен лебед е събитие с много ниска вероятност, но с огромно въздействие.

За мен всяко внезапно събитие е черен лебед, независимо каква му е статичсическата вероятност, а внезапно събитие е непланираното в рамките на ежедневието и нормалните предвиждания.

Щото честно казано пет пари не давам каква е статистическата вероятност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.01.14 07:58



И така излиза, че същността на черните лебеди не е в предсказуемост, а в преобръщането на съществуването.
Сигурно си има все пак астрологични съответствия.



Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.01.14 07:59



По-скоро се чудех дали вътрешна нужда извиква за живот черния лебед.
Защото на повърхността надали можем да кажем, че си имала нужда да си счупиш зъбчето.



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано17.01.14 09:04



съмнявам се това да е правило. по-скоро една от възможните гледни точки, валидна до някъде в част от случаите.



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.14 10:36



Външното е отражение на вътрешното, а точно начинът на отражение е божа работа, сигурно където е най-слабо, там подава. Пък е и въпрос на божия милост...може би посланието е да се откажа твърдо от старата си зъболекарка, при която ходя вече 30 години...всички неща, които досега ми се изпочупиха из устата, са правени в най-последните години, може би в последните години е престанала да работи качествено...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.14 10:37



Трябва да е правило, защото такова е правилото за черните лебеди, ако не е спазено това правило, не е черен лебед.
Не е ли Уран по неочакваностите?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.14 12:29



everything is synchronicity.
'verything is synchronicity. !ow what this means is this% as you are driving, as you are walking, as you are doing anything in your day#to#day lives, remember that every single ob&ect, every single person, every single sound, every single interaction, every crack in the street, every leaf on the tree, the number of the leaves, the color of the leaves, all are there for a reason; no accidents

Сега каква е връзката между синхроничността и черните лебеди пък ми стана интересно...

The idea, therefore, is to recognize, to use an analogy that you have shared with us +uite often% if you are driving in your car, and someone cuts you off, or if you are in a traffic &am, if you are in a situation that you would usually label as something negative, recognize, again, that nothing ever happens by accident. !(T-!)* 'very single thing " say you are in one of your traffic &ams% the car next to you, how much farther ahead or behind it is, what color it is, what way the light from the sun strikes it " none of it is by accident* !one of it*



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.01.14 07:15



По тоя повод и аз установих вчера, че ми се клати зъб с коронка.
Но не ме боли и май ще чакам тр. Сатурн на радикална точка





Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.01.14 07:16



Направих опит да намеря нещо общо в положението на звездите за споменатите по-горе класически примери, но не открих.
На микро ниво може би енергията, символизирана от Плутон, да има нещо общо с тая, която се проявява при събития като черните лебеди.
Така или иначе ни трябват 1-2 ключови думи за лебедите, които да ги разграничат от другите събития.



Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.01.14 09:34



кой го казва това правило? наказателният кодекс на черните лебеди? кой го е издал? може да е остарял вече? да го изменим в някои алинеи, а?





Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.14 10:26



То може да е от къс и лош щифт.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.14 10:27



Непредвидени и с огромни последици.
Например кацането на извънземни на Червения площад.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.14 10:28



Опитвам се да отгранича черните лебеди от другите събития. Затова измислям правила.
Ти упорито не искаш да признаеш съществуването им, няма лошо, в твоя свят сигурно няма черни лебеди.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.01.14 10:34



ами май няма наистина при мен. и как да има черни лебеди в света на роден песимист?





Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.14 10:57



Ми те лебедите носят и катастрофи, комета се сблъсква със земята примерно, не е ли черен лебед?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.01.14 11:16



не е задължително. сега ще ти споделя колко съм зла всъщност. преди 5 години в един ден при катастрофа, моя приятелка загуби и двамата си родители.


беше голяма трагедия, върна се от чужбина приятелката ми, току що родила второто си дете и за два дни ги погреба.

знаеш ли какво си помислих - не веднага, с времето? че може би така е по-добре. и с частица от себе си й завидях.



Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.01.14 11:18



това го казвам във връзка - че от определено гледище към днешна дата голяма част от човечеството/земята е време да срещне гибелта си, от комета например. дали ще дойде утре комета и ще погуби всички ни? не знам. може да погуби само мен. дали ще е голяма загуба за мен самата? не съм сигурна, въпросът е по-скоро дискусионен.



Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.14 18:33



Ми то и аз в момета чопля абсолютно същия проблем, ама от друг ъгъл...тия мойте зъби, от които до момента имам извадени само 4 мъдреци, но 10 зъвкателни са с плобми и коронки и сега и двата предните дето не се знае ако и да са здрави дали ще им се прави нещо или ще се вадят и мост - та да те питам, някой добър зъболекар със съвременни техники и не скъпар някъде по центъра познаваш ли?

Отклоних се, но и аз се хващам да си мисля, че тия зъби сигулно така и така ще опадат и ще се слага чене, дали сега да не си извадя всички здрави зъби или здрави корени и веднъж завинаги да приключа с тоя проблем, че даже се хващам на моменти да завиждам на хората с чене, че са приключили с тоя проблем...

Както виждаш, и аз съм в достатъчна степен луда и на моменти ми минава тая мисъл през главата, дали не е по-добре работата да е свършила и отминала, нежели да предстои...обаче се сепвам и си викам, че номерът не е да прескоча работата, а да я избегна.

А че голяма част от човечеството ще срещне гибелта си, да, който остане в трета плътност, това го чака под една или друга форма.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.01.14 07:34



Досаден недостатък на тия тела- много ограничени и искат непрекъснати ремонти и поддръжка



и бях планирала пътуване за февруари - ще видим какво ще стане с плановете ми



Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.01.14 07:35



Нали се сещаш- и махът на крилцето на пеперуда може да е с огромни последици- но нямаме бърза работа с тия лебеди



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.14 10:26



Абсолютно! Взе ми думите от устата!
Много досаден недостатък на тия тела, чудя се защо са ни снабдили с такива и още повече се чудя как да се прехвърля в ново и различно...а дето са ограничени и не могат да пътуват в пространството направо не ми се говори...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.14 10:27



Ние с тях нямаме, но те с нас имат, това че се опитваме да не видим нещо, не значи, че няма да ни изшамари в един момент.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.01.14 07:29



Повечето хора смятат, че здравето е най-важно.
Излиза, че е доста вероятно основната ни задача в тая реалност да е свързана не с щастие, успехи, пари и пр., а с физическото тяло.

Но каква да е тая задача обща за всички същества от милиони години…



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.14 11:17



От милиони години нашите тела са манипулирани, за да изкарват няколко десетилетия и после да се бъгват. Нарочно.
Затова и основната ни задача е да обслужваме физическото тяло - болести, ако е здраво - ядене, спане, придвижване, покрив, толпо - ние само това и правим да обслужваме физическото си тяло.
Но това не е основната ни задача, натрапена ни е нарочно, за да нямаме време за нищо друго. Както и работата в днешно време, с развитието на техниката спокойно 10% от населението на земята може да изхранва останалите 90 или хората да работят по 2-3 часа на ден няколко дена седмично. Обаче виж какво се получава на практика - въртят ни като хамстери в колело и файда никаква.
Натискат ни надолу, защото имаше една много хубава притча за момче и слон в темата Източни притчи...

Та основната ни задача е описана в херметизма, в източните епохи, извънземните ни я казват, ама ти както винаги си на особено мнение и знаеш повече от всички.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: МОМЧЕ И СЛОНнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.14 11:18



Това се случило в едно отдалечено село. Младо момче, син на бедняк, бил здрав и много силен. Толкова силен, че когато царят минавал през селото върху слона си, момчето хващало слона за хобота и той не можел да пристъпи. Това предизвиквало недоволство у царя и възторг у народа, който се събирал на пазара и се смеел на царя. Царят повикал министъра си и му казал:
-Това повече не може да се търпи. Не смея повече да минавам през селото, а момчето вече се разхожда и из другите села и никога не знам къде ще се засечем. Трябва да направиш нещо. Трябва да му намалиш някак си силата и енергията.
-Ще трябва да се посъветвам с мъдреците, защото и представа си нямам какво да направя-отговорил министърът-ако момчето имаше лавка, щеше да работи там и да се изтощава; ако работеше в кантора или ако беше учител, той щеше да изразходва силите си. Но той е просяк и няма нищо и с нищо не се занимава. Живее за собствено удоволствие. Народът го обича и затова го храни, така че момчето нищо не прави-спи и яде и се наслаждава на живота.
И така министърът отишъл при един мъдрец. Старецът му наредил следното:
-Направи едно нещо. Иди и кажи на момчето, че ще му даваш по една златна рупия всеки ден, ако той прави едно съвсем дребно нещо. Да ходи и да пали лампата в селския храм всеки ден. Нищо повече-когато се стъмни, да ходи в храма и да пали лампата. И ти ще му даваш за това по една рупия.
-Но как ще помогне това?-удивил се министърът.-Той ще има повече за ядене и няма да има нужда да проси, така че ще се сдобие с още по-голяма сила.
-Направи, каквото ти казвам-настоял мъдрецът.
Така и било направено. На следващата седмица, когато царят минавал през селото, момчето се опитало пак да спре слона, но не успяло. Слонът го повлякъл.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.01.14 07:56



„натрапена ни е нарочно, за да нямаме време за нищо друго“ – защо да е така?
Защо някой друг или пък самите ние да се нуждаем от нещо такова?

Аз съм отговаряла на тия мои въпроси, но не си спомням твоите отговори





Тема Re: МОМЧЕ И СЛОНнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.01.14 07:59



Обичам притчите



По повод тая имам следния коментар: дух. учения ни казват, че пълното отдаване на някакво занимание/ така, че да загубим интерес към слона или да не можем да го спрем/ е форма на медитация, с която стигаме до просветления.

Т.е. ей това :“ въртят ни като хамстери в колело и файда никаква“ надали е така –има полза и тя не е описана точно с думата“просветление“
/ не че съм сигурна каква е ползата/



Тема Re: МОМЧЕ И СЛОНнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.01.14 09:17



Ползата е че всичко е опитност и ползата е, че често човек решава какво точно иска, след като премине през всички кръгове на онова, което не иска.

А иначе всичко може да доведе до просветление, когато човек е готов. Когато не е готов, цял живот да медитира навръх планината, само се подготвя и не става просветлен.
Просветлението се случва, не го случваш ти, не можеш да го случиш, но можеш да му подготвиш пътя да се случи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.01.14 09:20



Твърдят, че земята е завладяна от разни паразити преди хилядолетия, които са измислили тоя начин на съществуване, за да ни отнемат личната сила, защото като не осъзнаваме, че сме богове, ставаме роби на системата, която им е изгодна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.01.14 07:27



Да приемем това си е доста обезсърчаващо





Тема Re: МОМЧЕ И СЛОНнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.01.14 07:33



„Просветлението се случва, не го случваш ти, не можеш да го случиш, но можеш да му подготвиш пътя да се случи.“
Добре де, но как подготвяме пътя?- и отговори:“чрез просветление“ или „чрез спиране на ума“ сме ги коментирали


И дори и да сме подготвили пътя, значи решението е на някой друг?

от една страна казваме, че сме тук да намерим мястото си и сме богове, а от друга- някой ни мести като пешки по дъската - може и двете едновременно



Тема Re: МОМЧЕ И СЛОНнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.01.14 09:58



И двете едновременно, ние съществуваме на много нива, на едно ниво сме богове, на други пешки, които задължително трябва да преминат през някои жалони, но начинът, по който да преминат, си зависи изцяло от тях.

Изчистване означава да чистим камъните по пътя на реката, после тя сама си намира пътя, просветлението е реката, нашите прилепнали постулати и системи от убеждения са камъните по пътя.
Лично за мен тоя живот е посветен точно на това, на изчистване на камъните по пътя на реката, за да ми се случи реката, трябва да премахна собствените си бентове пред нея.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.01.14 10:01



Всичко е на принципа И-И, няма или-или.
Така че хем лоши тъмни сили са ни сложили крак и препънали развитието, хем ние по някакъв начин на някакво ниво сме им позволили.
Нищо не става без нашето позволение, разрешение, така функционира вселената.
Затова сега трябва да намерим мястото на позволение в себе си и да го изчистим.

Ти винаги си в ролята на причина на нещата, дори ако в един момент се окажеш в ролята на следствие, то задължително преди това си бил в ролята на причина, която е постановила, че ще бъде следствие.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.01.14 07:46



„Затова сега трябва да намерим мястото на позволение в себе си и да го изчистим.“ – и като не го намираме може би ни се случват „черни лебеди“





Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.01.14 10:59



То винаги е така, съдбата води желаещия, нежелаещият влачи.
Първо почуква леко, потропва на портите, после, ако не искаш да чуеш, тропа по-силно, после почва да бие.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.15 11:54



От милиони години нашите тела са манипулирани, за да изкарват няколко десетилетия и после да се бъгват. Нарочно.
Затова и основната ни задача е да обслужваме физическото тяло - болести, ако е здраво - ядене, спане, придвижване, покрив, топло - ние само това и правим да обслужваме физическото си тяло.


това е.
истината, цялата истина и само истината.



и като знаем ( не казвам предполагаме ) , че извънземния разум е против това зомбиране и че се опитват да ни изкарат от матрицата, големия въпрос е - кой, по дяволите ни е вкарал там ? защо - то е ясно - за да развиваме останалите 95 % от мозъка си, и за да не разберем защо са ни останалите 80 % от ДНК -то..

дори Стивън Хокинс го каза - убеден съм, че има висша сила, разум, какво и да е то, което е създало Вселената и че това нещо има някакъв скрит за нас смисъл.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.15 12:06



Каквато и да е причината, винаги можеш да си измислиш своя версия и то така, че тя да ти върши добра работа.
Примерно, семенцето първо трябва да престои в земята цяла зима, за да може да покълне напролет.
Така и ние е трябвало да минем един цикъл от подобни действия, за да станем нещо повече.
Само дето нашият цикъл е продължавал хиляди или милиони години.
Сега е настъпил краят на тоя цикъл, така че е време да покълваме и да минаваме нататък.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.15 12:30



не съм много съгласен, че трябва да покълваме.
или да чакаме 9 месеца, за да се родим.
искам всичко сега.


иначе - знанията, за това, как да се измъкнем от матрицата са ни познати, просто някой се е погрижил да ги забравим и то добре.
древните са знаели толкова много неща, че няма да ми стигне един живот дори само да прочета малка част от написаното от тях.
дори това, че древните траки са знаели за 10 планета в нашата система, и са направили най точния слънчев и лунен календар ми е достатъчно, за да се почувствам като пълен профан и невежа.. какъвто в същност съм

преди време един Тома неверни ме попита, как така хомеопатичните лекарства действали, щом като активното вещество в тях е практически 0.
защото е постигнато разреждане 101 000 пъти, което си е направо 0.
та, кажи ми как да му обясня с две думи, че водата има памет , и че тялото ни, бидейки почти 70% вода , всъщност просто приема хомеопатичното лекарство като флашка с инфо и си я чете ?? А, кажи ми ти

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.04.15 16:17



ми като го искаш всичко тук и сега, вземи си го
и такъв път е възможен
Ако не можеш да си го вземеш сега и веднага, значи трябва още да папкаш и спинкаш, за да порастнеш.
Ако можеш да си го вземеш всичко тук и сега,що четеш древни и недревни текстове, ами не действаш?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.15 18:29



чета, за да знам. любопитен съм още от раждането ми. като ято врани съм любопитен и всечетящ.



действам, и съм шокиран какво точно мога.
и какво не мога.
и защо , мерд, не си вярвам повече ?

по повод на синхронността - чета си аз твоето писание за житните кръгове и после - хоп , намирам следното послание :
- За моя 65 рожден ден отивам и лягам в един житен кръг и започвам да чакам извънземните да дойдат и да ме вземат ( отвлекат) . Това е моят пенсионен план .

не намерих приложение, от което мога да ти копна тук снимката.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.15 19:04



кръгове имало и в Италия , да му се невиди.. съвсем наблизо



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.04.15 11:08



хахахах
Да ти кажа и моят пенсионен план е същият, само дето се опитвам да го реализирам още сега, няма да съобразявам пенсионната си възраст с веянията от последните десетилетия, хората навремето са се пенсионирали доста по-млади.
И за чий изобщо да бачкам до 65 или 67? Не ми е интересно отдавна, досадно ми е, изморява ме, тъпо е...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.04.15 11:11



има на много места



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.04.15 08:36



аз нямам пенсионен план, по скоро бих се качил на Андите и бих се заровил там в руините докато мога да дишам.
поне ще знам, че съм правил това, което обичам.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.04.15 09:08



по темата за черните лебеди -
много ми хареса една древна китайска поговорка -
"ако достатъчно дълго стоиш на брега на реката, то със сигурност един ден ще видиш труповете на враговете си да плуват покрай теб."

ако не разглеждаш поговорката в буквалния и смисъл, то нещата идват на мястото си. стига да си търпелив, безжалостен, прикрит и благ.



вчера една позната, силно огорчена от отношението на шефовете към труда и , каза долу горе същото - един ден, няма значение след колко време, те ще дойдат при мен да се молят за помощ.
моят въпрос беше - ще им помогнеш ли тогава, или просто ще ги оставиш на милостта на съдбата ? тя само се усмихна и не ми отговори.

такива ми ти неща..

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.04.15 13:36



е и?
мен какво ме грее, че един ден шефът ми щял да ми се моли?
ми аз го карам и сега да ми се моли.
и какво от това, аз затова ли да живея?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано08.04.15 18:39



не, разбира се.
ти си избираш как да живееш.
както и позната ми.
както и аз.


на някои им харесва живота в стил Граф Монте Кристо.


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.04.15 20:36



и на мен ми харесва тоя живот в участъка с многото пари



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.04.15 09:34



за да стигнеш до частта с многото пари, задължително трябва да минеш през първите няколко глави без пари.
това е закон.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.04.15 11:03



Башар би казал - Щом така казваш...и би казал, че има само пет закона във вселената и това изобщо не е един от тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.04.15 20:02



имаш ли някакви материални доказателства за съществуването на Башар ?
Аз, като праправнук на третата братовчедка на Тома неверни само си питам.

Иначе - какви са тези закони ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.15 11:08



Нямам материални доказателства, които да ти покажа.
За мен енергията му е предостатъчно доказателство. И съм сигурна, че съм се срещала с тая енергия преди десетилетия, като напъпващ тинейджър.
Като я срещнах тази енергия и тази вибрация, веднага я разпознах.

Законите бяха пет:
1. Ти съществуваш
2. Всичко е тук и сега
3. Един е Цялото и Цялото е един.
4. Каквото излъчиш, това ще приемеш.
5. Промяната е единствената константа, всичко се променя, дори първите 4 закона.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано11.04.15 11:55



още Айзък Азимов го е казал това . даже е написал книги по темата, които ние наричаме фантастика, щот сме тъпи.


промяната е единствената константа - добре, че съм с добро храносмилане, и го преглътнах . даже го разбирам.

относно вибрациите - защо, бидейки пъпчив тийн не си могла да останеш на същите честоти , а ти е трябвало време ?
значи, трябва да има количество и после идва качеството.
със всичко е така- трупаме, за да имаме после какво да губим или забравяме. или коригираме.
само ако си отгледана от бебе в подходяща среда и учители, няма да има какво да коригираш.
обаче, дори самия факт, че знаеш, че имаш нещо за оправяне, вече си е ново ниво.
нали така

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Чернителебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.04.15 13:57



защо, бидейки пъпчив тийн не си могла да останеш на същите честоти , а ти е трябвало време ?
Защото е трябвало да посвърша туй онуй, да науча туй онуй, да преживея туй онуй.
А в същото време е трябвало през цялото време, докато съм вършила тую онуй, да не забравям на дълбоко ниво какво има да срещна в края на свършването на туй онуй.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.04.15 18:32





времето тече, часовника цъка.
изпускаш !!
просто поискай и ще ти се даде . после можеш да плачеш.



Редактирано от silver.moon на 12.04.15 18:33.



Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.04.15 07:41



Щеше да е по-интересно сега да сме в 2215г



Може би в рамките на един човешки живот все щеше да се случи някой черен лебед



Тема Re: Черните лебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.15 09:35



еее, пък ти ... те се случват толкова черни лебеди сега, че не знам кога ще се случват повече изобщо ... за последните 30 години какво ли не се случи
падането на желязната завеса
мобилните телефони
интернетът...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.04.15 06:38



може да е някакъв глад за черни лебеди



нямам против сега да заспя и да се събудя след 200 години да доизживея тоя живот



Тема Re: Черните лебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.04.15 12:21



да ама не знаеш кога ще кацне черен лебед, можеш точно така да ги проспиш...
да кацне утре и след 200 години да няма
Нали знаеш, че живеем в интересни времена, точно сега е времето на черните лебеди, след 200 години ще е може би като преди 200 години - черен лебед веднъж на хилядолетие и цял живот едно и също...

Редно е да се запиташ защо си избрала да се родиш точно в тия времена? Май и ти бягаш от избора си преди раждането, пък мен овикваш, че не живея тук и сега, ами там и онам с извънземни всякакви.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.04.15 07:27



Абсолютно те подкрепям в интересите ти към извънземни, процесинг и пр



Не съм много сигурна защо не съм удовлетворена от черните лебеди на съвремието ни.
На теб достатъчни ли са ти?



Тема Re: Черните лебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.04.15 11:30



ми интересни са, то това им е работата да не знаеш какви са и накъде клонят
Ама искам извънземните като черни лебеди, пък се надявам това да стане скоро
След 200 години вече ще е станало и няма да е толкова интересно, нали знаеш, че най-интересен е първият път



Сега Башар твърди, че официалният контакт ще стане между 2025 и 2033, което лично мен не ме устройва и се каня да правя неофициален контакт тия дни...
Нали знаеш, че извънземните имат нужда и от ятаци

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.04.15 07:50



Нещата с извънземните май опират само до вярата, защото може вече да сме имали официални или неофициални контакти с тях, пък изглежда, че не даже не ги оценяваме толкова високо, колкото нета.



Тема Re: Черните лебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.04.15 16:13



Май всички сме имали контакт с тях, Башар вика, че те оценяват нашето напредване по степента, в която започваме да си спомняме контактите си с тях...значи са идвали правили са ни контактували сме си и после сме забравили

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.04.15 07:31



Да, помнене и осъзнаване.
Затова смятам, че същинските проблеми на това ни съвремие не са икономическата криза, безработицата, озоновата дупка, енергията или замърсяването и свръхнаселеността, а реализацията и изживяването на собствената индивидуалност в средата.
Всъщност това е основен проблем на всяко съвремие.
Черните лебеди би трябвало да ни разтърсват и да помагат за помнене и осъзнаване.


а току що научих, че една стара приятелка от нета е починала - Омега(Моарейн или Виолена) Ти може и да не я помниш. Сърчера сигурно я помни. Е, тъжно, много тъжно.
Анима, благодаря, че каза да си я припомним.



Тема Re: Черните лебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.04.15 11:18



Ау, имам спомени, макар и малки, за нея, говорили сме си по едно време.
От какво е починала?
Аз нямам твоето отношение към смъртта и не ми е тъжно...

Ти съществуваш навсякъде и където и да си, го изживяваш това като твоята реалност. Всъщност ти създаваш реалността, не живееш в нея, а си нея.
Та тя се е преместила, където е трябвало, когато е трябвало.

А проблеми няма, нали помниш дона, има предизвикателства. Смъртта е един позитивен черен лебед.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.04.15 06:51



беше нежна и жилава като кокиче или минзухарче.

бяха ония най-ентусиазирани години на виртуално общуване.

черните лебеди може би винаги са позитивни.



Тема Re: Черните лебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.04.15 13:07



Знаеш ли, че си права - черните лебеди винаги са позитивни, само страхът ни от промяна е голям и съпротивата ни ни такова майката...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.04.15 07:37



дали страхът е повечко свързан с инстинктите (подсъзнанието) или със съзнанието и наложени модели и разбирания (постулати)?



Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано24.04.15 08:30



понякога черните лебеди идват като отговор на молитвите ни.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Черните лебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.04.15 15:32



с егото
сакън да оцелея на всяка цена
А неизвестното е най-страшното от всички
По-добре ужасен край отколкото ужас без край

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.04.15 15:33



то май винаги така идват, ама понеже са придружени от хаос и ние се припознаваме и ги мислим за бедствия
В ония хексаграми ли бяха, къде беше един и същи знакът за хаос и за промяна?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.04.15 21:26



без хаос няма промяна.
черните лебеди -
понякога те идват, за да внесат справедливост.
понякога са карма.
все хубави неща.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Черните лебединови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.04.15 22:13



кармата вече отпадна

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.04.15 06:51



в какъв смисъл отпадна?



Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.04.15 09:33



ууупс, верно. няма повече карма.
всичко е платено.
няма и нови акаша записи.
и там сметките са приключени.
права си, както винаги.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано01.08.15 15:34



Хехех.

Аз се чудих над идеята на Толкин във "Властелина на пръстените" - знайно е, че произведението е вдъхновено от Втората световна, но откъде му е хрумнала идеята за развръзката? А то, той си е описал класически "черен лебед". Яко!

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Черните лебединови [re: L.L.]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.08.15 07:46



Да, това с развръзката си е проблем. Особено, за някоя интересна и недовършена поредица. Като Песен за огън и лед. Човек се принуждава сам да си измисля развръзка.

Не че сюжетът е по-важен от думичките.

Пък в контекста на темата май еволюцията и революцията са еднакво важни за промяната.



Тема Re: Черните лебединови [re: L.L.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.08.15 13:52



аз пък не помня развръзката, въобще имам чудесния навик да не помня нито филмите, нито книгите които съм гледала или чела...та може ли малко по-описателно?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Черните лебединови [re: Kaily]  
Автор specular (пристрастен)
Публикувано19.08.15 23:21



Това са глупости измислени най-вече от финансови институции които въртят огромни капитали (т.е. крадат и спекулират в огромни мащаби). Т.н. "черен лебед" е най-често планирано събитие за сриване на пазара и резитиране на системата, тъй като тя дегенерира до степен на невъзможност да функционира повече. Хора с акъл ги виждат много, много отдалеч, и изобщо не са изненада (дори и да не могат да засекат точно време защото то се планира от други).

Гаусавата крива може да ти покаже само кои са тези събития, които да заподозреш че не са нормални, т.е. има голям шанс да са изкуствено създадени (което е по-правилното тълкувание).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.