Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:13 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.14 16:09



Не ми се спори на тая тема, казвам ти как стоят нещата, а не какво казва статистиката.
Теорията за черните лебеди не отхвърля статистиката, напротив, казва, че черен лебед е събитие с много ниска вероятност, но с огромно въздействие.

За мен всяко внезапно събитие е черен лебед, независимо каква му е статичсическата вероятност, а внезапно събитие е непланираното в рамките на ежедневието и нормалните предвиждания.

Щото честно казано пет пари не давам каква е статистическата вероятност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.01.14 07:58



И така излиза, че същността на черните лебеди не е в предсказуемост, а в преобръщането на съществуването.
Сигурно си има все пак астрологични съответствия.



Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.01.14 07:59



По-скоро се чудех дали вътрешна нужда извиква за живот черния лебед.
Защото на повърхността надали можем да кажем, че си имала нужда да си счупиш зъбчето.



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано17.01.14 09:04



съмнявам се това да е правило. по-скоро една от възможните гледни точки, валидна до някъде в част от случаите.



Тема Re: Чернителебединови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.14 10:36



Външното е отражение на вътрешното, а точно начинът на отражение е божа работа, сигурно където е най-слабо, там подава. Пък е и въпрос на божия милост...може би посланието е да се откажа твърдо от старата си зъболекарка, при която ходя вече 30 години...всички неща, които досега ми се изпочупиха из устата, са правени в най-последните години, може би в последните години е престанала да работи качествено...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.14 10:37



Трябва да е правило, защото такова е правилото за черните лебеди, ако не е спазено това правило, не е черен лебед.
Не е ли Уран по неочакваностите?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.14 12:29



everything is synchronicity.
'verything is synchronicity. !ow what this means is this% as you are driving, as you are walking, as you are doing anything in your day#to#day lives, remember that every single ob&ect, every single person, every single sound, every single interaction, every crack in the street, every leaf on the tree, the number of the leaves, the color of the leaves, all are there for a reason; no accidents

Сега каква е връзката между синхроничността и черните лебеди пък ми стана интересно...

The idea, therefore, is to recognize, to use an analogy that you have shared with us +uite often% if you are driving in your car, and someone cuts you off, or if you are in a traffic &am, if you are in a situation that you would usually label as something negative, recognize, again, that nothing ever happens by accident. !(T-!)* 'very single thing " say you are in one of your traffic &ams% the car next to you, how much farther ahead or behind it is, what color it is, what way the light from the sun strikes it " none of it is by accident* !one of it*



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.01.14 07:15



По тоя повод и аз установих вчера, че ми се клати зъб с коронка.
Но не ме боли и май ще чакам тр. Сатурн на радикална точка





Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.01.14 07:16



Направих опит да намеря нещо общо в положението на звездите за споменатите по-горе класически примери, но не открих.
На микро ниво може би енергията, символизирана от Плутон, да има нещо общо с тая, която се проявява при събития като черните лебеди.
Така или иначе ни трябват 1-2 ключови думи за лебедите, които да ги разграничат от другите събития.



Тема Re: Чернителебединови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.01.14 09:34



кой го казва това правило? наказателният кодекс на черните лебеди? кой го е издал? може да е остарял вече? да го изменим в някои алинеи, а?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.