Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Новата ни тема за глупости  
Автор belika (deleted)
Публикувано06.08.13 09:53



преместване от притчите:

belika (deleted)
Публикувано 05.08.13 08:59



разговорът за инстинкти vs. съзнание с вас вече го водихме и до единомислие не стигнахме. много е скоро за втори му дубъл - ефектът пак би бил същия

колкото до розата - има акари, в този сезон всички минирози имат акари, ако й намериш спрей за акари - ще изкара и цъфне отново. ако чакаш сама да се пребори с паячните нашественици - божа работа, но нито минирозите от холандия = нито днешните агресивни акари са божие дело - и двете са съвременни мутанти, създадени с човешка намеса. та така.

пс - няма ли да ми видиш евент картата за начинание - май беше в темата с транзитите.


имам си и хорар по подобно - но друго дълго обмисляно начинание - дали да не си отворя магазинче - дали му е дошло време за раждане? за октомври се мисли, ако изобщо...?


AH_ (старо куче)
Публикувано 05.08.13 10:06



я на прима виста, докато чакам на скайпа за един адрес и да изляза да пращам някакво колетче в чужбина

пак ми прави впечатление една опозиция между Сатурн и Луна в първата карта.

И друг път сме гледали подобна опозиция и май си имаше проблеми с начинанието. Значи нещата се въртят около Луната. Много си е важна за всички, но за теб явно е особено важна. Има вероятно нещо, свързано с нея, което всеки път се пречка. Кое да е то?
И квадрат на Сатурн и Слънце. Т.е. и на подсъзнателно и на съзнателно ниво има някакви спирачки или бавения.
Явно трябва да се преодолеят или да мине време.
То във всяко начинание има плюсове и минуси.
Я ги изброй - ако е за магазинчето не виждам що да са нещо тайно пречките, така че пиши спокойно.

Но пък Сатурн прави куп хубави аспекти, нищо, че е в 12-ти дом. Значи имаме основание да мислим по идеята, т.е. има полза да се умува, независимо дали ще реализираш проекта.
И с идеите е като с материалните неща- лесно трябва да получаваме и още по-лесно да се разделяме- общо взето за кратко сме на земята



Тема Re: РИЦАР И ДРАКОН [re: belika] Отговор на мнението
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано 05.08.13 10:11



по втората карта - тя май е за магазинчето, пък първата е била за друго.

във втората - там вече имаме хубав аспект между Сатурн и Луна, макар че на съзнателно ниво пак има бавене заради квадрата между Сатурн и Слънце. И Сатурн пак прави куп хубави други аспекти.

Ами обмисляй търпеливо и действай.
Преди те спряха май здравословни проблеми. Отиват му на Сатурн. Сега изглежда, че ги няма.
Имаш нещо по мотивацията/Луна/ да изчистваш



Тема Re: РИЦАР И ДРАКОН [re: AH_] Редактирай мнение Отговор на мнението
Автор belika (deleted)
Публикувано 05.08.13 10:30



значи - през октомври трябва нещо да се случи - юпитер влиза в 10ти дом, а все, когато се е случвало е имало дейности - предния път - 2002 - кариерен растеж, смени на работи и прочие парички.

за сатурн - сатурн не е във 1вата карта пречка, поне не успявам да го видя така - във втората има касателство да - за магазинчето ще трябва подкрепа, паричи, прочие, за 1вото начинание - то започна между другото доста кретаво де, няма сатурн, там си дълбая от десетилетия... има нещо друго обаче - това по 1вата карта, както и магазинчето не се връзва много на основния ми досегашен профил пред света, поне този, който повечето искаха да съзират при слънчево и мрачно време. може би сатурн има общо за това несъоветствие.

та за магазинчето - ще бъде за вълшебства, бижута, красоти и доста неща. но има хора, които смятат, че съм твърде мечтателски, идеалистично и нематериално настроена, за да съм способна да въртя печеливша търговия.

в крайна сметка - и двете начинания ги смятат някои за стъпка не само в страни, но и надолу спрямо всеобщо смятаната за вярна посока.

за натриване на сол бе ползвана историята с розите от пролетта, която не стигна особено далеч, макар аз да си мисля и сега, че все някой ден ще стигне - когато имам повече сили.

колкото до здравето - топлият сезон, а и слънчевата даша ми се отразяват добре. просто се старая да гледам в слънцето.

благодаря ти за включването тези работи са ми важни, не само сега. по принцип.



Тема Re: РИЦАР И ДРАКОН [re: belika] Отговор на мнението
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано 05.08.13 13:57



По първата карта гледам У на 11-ти дом, като за начинание, чието естество не знам, както и Сатурн и Уран, като общи сигнификатори на 11-ти дом.
Прави впечатление влияние на енергия, символизирана от Уран, т.е. обръщане на нещата.
Както и да се обръщат, в крайна сметка трябва да има общи ползи и удовлетворения, най-вече заради големия тригон между Луна, Венера и Плутон.

За магазинчето – там гледаме Венера и Меркурий.
Значи заради опозицията между Венера и Нептун, внимавай някой нещо да не те подведе или излъже.

А иначе за основния ви профил – ами Слънцето ви е подчинено на променливата Луна, та основният ви профил е да сте променливи
Колкото до „триенето на сол“ – ако е от страна на родителите – ами това си е дълг на родителите - да поучават - къде за добро, къде за лошо

Впрочем, всички имаме на първо място дълг към себе си- да сме си верни на целите и разбиранията



Тема Re: РИЦАР И ДРАКОН [re: AH_] Редактирай мнение Отговор на мнението
Автор belika (deleted)
Публикувано 05.08.13 18:57



леле-леле! вече и на вие ли ще си приказваме?

благодаря ти, АН. Дано да потръгне поне по едната карта. ще продавам наред

http://www.youtube.com/watch?v=jJGVP7DERd8



Тема Re: РИЦАР И ДРАКОН [re: belika] Отговор на мнението
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано 06.08.13 06:40



това "вие" беше за всички Лунни личности

За начинанията ни трябва енергия.
И в двете карти имаме Марс в специална позиция.
Интересно е да се търсят тънките разлики в специалните му позиции, но в случая да обърнем внимание на нещо друго.
/Отделно, във всяка карта, която изобщо сме гледали за теб, Луната е на преден план./
Та това друго нещо е вътрешната нагласа/Луна/ за поддържане на енергията /Марс в Рак/.
Можем да очакваме пречки и спънки при начинанията, свързани, в прав текст казано, с мързел:)/т.е. с позицията на Марс/
Това е възможно проявление на Марсовата енергия поради неподходяща вътрешна нагласа.
А успехът във всяко начинание е на 90% свързан с вътрешната нагласа. /с това твърдение почти всички хора спорят, но спорът не пречи, даже помага за създаването на вътрешната нагласа, ако изобщо трябва да си я създадем:)/

belika (deleted)
Публикувано 06.08.13 08:57



хм... мързелът, и друго има обаче - поддаването на крушения под въздействие на данък обществено мнение... ех...

ето сега умувам над евент картата за регистриране на магазинчето, ето пример - но ще експиряса, ако е експирясала, пак ще я пусна:




Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано06.08.13 09:58



тук марс вече е в лъв, а луната е в рак, има и балансирана везнишка венера у1 в 1. дали..?

колкото до вътрешната нагласа - и тя е много според зависи, приливи, отливи, цикли на луната, сезонни и метеорологични условия, общественото мнение, икономико-политическата и глобална ситуации, както и не на последно място - здравето... много зависимости, много нещо....

Редактирано от belika на 06.08.13 09:05.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.08.13 12:35



Та някой чувал ли е за този Хлебаров и елексирите му?



Лично аз на бг лекари не вярвам, още повече след като миналата година ме влачиха от лекар на лекар и най-препоръчван невролог не знаеше, че на шията има нервен плексус.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор Цар Извор ()
Публикувано06.08.13 20:38



Размерът на половия член у мъжа функция ли е на неговия хороскоп?



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.08.13 06:45



Е, да – вярно, че и това е съществена особеност на силната Луна – внимание към чуждото мнение.
Сатурн в Лъв явно не помага достатъчно./това от радикса ти/
Иначе Лъвската енергия в нас ни кара да се инетесуваме на първо място от себе си:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.08.13 06:47



Тук карта не виждам, но Марс в Лъв много държи на успеха:)

Пък като става въпрос за магазинче, не знам какво ще рече „успех“. Надали може да се очакват кой знае какви пари. Може би по-скоро да се занимава човек с нещо, което е що годе смислено и да му е приятно?

И защо са ти толкова важни близките и другите? Зависиш финансово от тях?
Защото ако не зависи човек от другите, най-добре да прави каквото му харесва, понеже нямаме много време на земята:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.08.13 06:48



Билките са си много добро нещо.

А оня ден срещнах една позната, която не бях виждала отдавна. Изглеждаше страхотно. Спомена Норбеков и ми даде повод да си го припомня и да прибавя нещичко към йогата.
Та там има упражнения за уши

и се сетих за теб:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Цар Извор]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.08.13 06:48



Чалгата и неадекватното поведение се превърнаха в масова култура на нашето ежедневие.
И май щем не щем ставаме част от масовката – ужас:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано07.08.13 09:31



и аз съм про билко лечението и други помощи с билки, цветя и камъни




специаално този сайт звучи много сериозно. успех също бих препоръчала - при мен действа - да си вземеш един голям буркан мед от някое сигурно място - ние имаме още малко от Белоградчик от един приятел на баща ми, който за съжаление почина. и сутрих по супена лъжица с вода или студен чай, или студено кафе - както предпочиташ - важно е да не е топла течността, но може да бъде хадка.

също всички лекарства с пчелен прашец, прополис, восък, пчелно млечице - само да не си алергична към някое - алергия се проверява като разтъркаш леко най-нежната кожа на вътрешната страна на свивката на лакътя със стерилна игла, но не до кръв, а по-леко, и отгоре поръсиш/намажеш с нещото, което ще тестваш - след 2 до 4 часа проверяваш, ако не е раздразнено и подпухнало - нямаш алергия

те май предимно само бебета могат да имат алергия към пчелни продукти.

успех.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано07.08.13 09:33



АН - не става дума само за финансова зависимост. да - зависима съм много от близките аз. не само от роднините. и от приятелите. мисля, че доста от тях са и зависими от мен, но по техен си начин.

ако не усещам подкрепа във важност за мен - не бих могла да акумулирам енергията да я пренеса през бурни води и на далеч. опитвала съм - тествано е. и пак - не става дума за финансова подкрепа.

така съм устроена просто.





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано07.08.13 09:39



сега за успеха на нещата, и на магазинчето в конкретика. не - не става дума за паричен успех. не и само. а да стане нещо приказно, не само за мен, и за други - клиенти да ги наречем. то няма да бъде, ако изобщо го бъде магазинче за продукти, а магазинче за вълшебства. нужно е да има ефект - докоснати от магичността хора, очарование, радост, празничност, въобще. и да може да прерасне в друго - да произвежда собствени магичности например, които да се разпространят още по-надалеч, и така все по-нагоре, и нагоре... май наистина прекалявам... но винаги и с всичко съм била така...

с големите чанти. за щастие не винаги съм се крашвала.

можеш ли да разбереш..?



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.08.13 13:38



А, и аз почнах пак ставната гимнастика на Норбеков, навремето при световъртежа със ставната гимнастика го оправих, сега може и останалото да ми оправи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.08.13 06:57



ако всички имаха афинитет и разбиране за магическите неща, те нямаше да са магически:)

Имаш ли конкретна идея от къде ще се появят първоначално нещата за зареждане на магазинчето?



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.08.13 06:58



харесваш ли упражненията му?

Аз май ще се упражнявам 1 месец в упорство - това не са точно моя тип движения.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.13 15:59



Не мога да се сдържа да не отбережа постулатчето.


Магическо е нещо, което е станало напук на логиката. Сега измислих тая дефиниция и ми се струва точна.
Ако всички знаеха, че нещата винаги стават напук на логиката, светът щеше да е чудесно магическо място за живеене на магьосници.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.13 16:01



много ми помагат и освен това са много леки и мързеливи
и въпреки че са 47 минути, а мен никога не ме свърта на едно място толкова дълго време, освен ако не е компютъра, някак тук времето не ми тежи много

Не става въпрос за харесване или не, става въпрос, че помагат.
Който има нужда, да ги прави, а не който ги харесва.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.08.13 16:35



Не помня казах ли, че съм ги качила в нета, тия упражнения, ако някому трябват, да пробва.
Аз ги намерих преди 2 години, когато 3-4 месеца имах световъртеж и лекарите естествено викаха, че нищо ми няма, тогава обърнах интернета и в един форум едно маце, господ здраве да му дава, в един форум се бяха събрали ревящи от световъртеж да си се оплакват един на друг и какви апове пили и как нищо не помагало. И това същество беше писало - Правете тия упражнения 2-3 пъти седмично и няма изобщо и да се сетите за световъртеж...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.08.13 07:44



Сещам се за Пратчет и магьосника Ринсуинд как искаше да се отърве от магията



Какво и е на логиката? Тя е красиво нещо, срещащо се далеч по-рядко от магията В повечето случаи имаме понятие за нещата, но до съждения /да не говорим за умозаключения/ изобщо не стигаме. Изобщо не осъзнаваме, че повтаряме като папагали и сме твърде далеч от творческо мислене и оригиналност.

а вчера чух по новините, че мозъчната смърт следва да се приравни с биологичната /по повод дарителство на органи/



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.08.13 07:48



"Не става въпрос за харесване или не, става въпрос, че помагат.
Който има нужда, да ги прави, а не който ги харесва."

Добре е да се правят с удоволствие и усмивка, както всяко нещо, което правим:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.08.13 10:36



Вчера слушах един текст на английски няколко пъти, половината не го разбрах, но е много хубав - това, което разбрах.
Обясняваха за измеренията, и че времето, пространството и причинно-следствените връзки съществуват само до нашето и малко или цялото горно - 3Д и 4Д, по-нагоре вече има такива правила и явления, за които няма човешки думи и няма как да ни го обяснят, та логиката е според мен чудесно забавление вътре в кутийката, но извън кутийката има неща съвсем други в т.ч. и магия.

Също така вчера се сетих за нещо, което съм чела преди години, едва го изрових, оказа се, че мъдро съм го пуснала и в този клуб - дава добра представа какво и е на логиката.





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.08.13 06:04



кво правим на 25 август ?
знаменателен ден, подготвени ли сме ?



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.08.13 06:50



Именно – абстрактната логика е светът на пеперудата.
Като безкраен в далечината път, който няма за цел да води до някъде – просто е път и движение.
Което не значи, че светът на гъсеницата не е красив и безкраен.

Като става въпрос за пеперуди, се сещам пак за Норбеков- има такова упражнение.
Норбеков казва нещо крайно: „Единствената болест, която е свързана с остаряването, е старческото оглупяване. То се поражда обикновено от всеобхватна любов към вечния покой.“
(Из надпис над портите на старчески дом, който съществува у всеки от нас)


Непрестанна грижа за ума и тялото и то не по мързеливия начин





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.13 10:24



Не е абстрактната логика светът на пеперудата, не забравяй, че гъсеницата не може да знае какъв е светът на пеперудата, ако си мисли, че знае, то това определено НЕ Е светът на пеперудата, абстрактната логика принадлежи към света на гъсеницата. Все още.
Нагоре няма логика. Изобщо. Ни абстрактна, ни неабстрактна, нагоре важат закони, които изобщо няма как да разберем.

За вечния покой е така, чувствам се много изморена и немотивирана в безкрайния ти красив свят на гъсеницата. За мен не е красив, не е интересен, омръзнал ми е и може би човек като остарява, просто му писва от тая игра в тоя свят и иска да си ходи дома...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.13 10:25



Че те станаха всеки месец по един знаменателен ден вече, спрях да им обръщам внимание...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.08.13 13:57



така ще е до средата на октомври.
после, кой оцелял, оцелял..
хората говорят за стратгейт , плеяди и преминаване на ново ниво на вибрации, ти спиш, лейди...



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.13 15:39



Аз това го говоря от 2001 година, разтърси се в клуб окултизъм и ще разбереш.
Нещата забързват, така е, обаче аз съм готова от десетилетие, за вас е новост и подскачате, щото доскоро се забавлявахте да се надбягвате с орела.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано10.08.13 18:11



че кво му е на Орела ??
той си е там, и не му пука



ти говориш за скука, хората медитират, минават нивата, скачат в по горни..
ти направо си му ударила един ритник на вратата и си си там, нали така ?


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.08.13 18:23



отдавна съм там

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано11.08.13 05:56



"За вечния покой е така, чувствам се много изморена и немотивирана в безкрайния ти красив свят на гъсеницата"

А, ще ти мине – естествено, закономерно състояние, символизирано от транзита на Сатурн през 12-ти дом.
Характеризира се с доброволно или доброзорно оттегляне от работа и външния свят, преглед, ревизия, преоценка на мисли, чувства, модели, ценности в живота.
Преди 30-на години е било по-лесно- много нови неща са предстоели.
Сега на човек му остават извънземни или богове и религии.

Аз цяла година си приказвам за сивита или физическа активност, макар че знам, че и да ме чуеш, ще реагираш негативно.


Но това си е създаване на нагласа и не след дълго ще се включиш пак към красивия външен свят, без значение другите отвън дали ще го определят като свят на гъсеница или пеперуда- ще си е твой и ще си го харесваш

/Белика е малко по-напред в подобно състояние, защото при нея тр.Сатурн е вече в първи дом, но общото е, че транзитът през 12-ти и 1-ви дом е задължителна и важна преходна фаза в живота на всеки човек:)/



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.08.13 09:14



Мдам, ще се включа аз, ама искам да се включа в ном свят, не в стария, в смисъл помечтала, помечтала, па се върнала пак на изходна позиция.
Но идеята ти за причината - Сатурн в 12, ме радва, поне някакво обяснение на състоянието ми.
Сега ми обясни, че понеже същият този е точно там, ми се появяват и всякакви болежки, от които не се умира, но са силно дразнещи и дискомфортни.


И може би щото ако леко врътна картата, на върха на шести ще се падне овен, пък Марс ми е притиснат отвсякъде...

Иначе гледам, гледам, което исках в тоя живот, си го направих, трябва да почна нов...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.08.13 07:01



Сатурн, 6-ти и 12-ти дом са общи сигнификатори на болести и болници.
Сатурн, когато активира тия домове, все нещичко се проявява, независимо от превенцията.
Така насочва вниманието ни към всякакви дейности- и физически, и умствени, и емоционални и пр. Иска забавяне на темпото за да осъзнаем кое ни е важно.

Все едно да чуваме шума на външния свят някъде отдалеч, но да сме на тихо и спокойно място – сякаш сме долепили раковина до ухото си:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.08.13 11:06



Ъхъ, нали аз това правя от нова година, а ти все връз мен сиви та сиви.


Щото съм цар на чистене на ментално ниво, сега ме натискат да се занимавам с неприятното ми физическо.
Почнах насериозно Норбеков, намерих и по-съкратена версия, точно половин час, чета чудеса, че правят упражненията му, то и аз мога да декларирам чудото със световъртежа.
Ми ще се правят някакви леки упражнения, няма как, добре, че ги има и че са без пари.

Сатурн 12 и 6, ама ако и Марс ми е управител на 6 и тъкмо на място - физическа дейност, мускулатура...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано12.08.13 19:23



ех... магично е нещо, което е прекрасно, което отваря - запалва - осветява - искрица - прозорче - красота - каква логика, постулати и какво напук търсите?

не е ли магия разлистването и цъфването на дървета, цветя и прочие всяка пролет в европейските ширини след зимния им сън и символичната смърт - окапване на листата на есен?

не е ли магия звездния дъжд на персеидите, чиито пик ще е тази нощ между другото, нищо, че се случва всяка година?

има и магии, които се случват по веднъж, има и такива, за които само си оставаме с мечтаенето да се случат. но и то може да е прекрасно.

утрепахте ми хубавата тема за мечти и магичности - макар и материални. ц ц ц.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.08.13 07:34



като заговорихме за силно действащ тр.Сатурн /в съвпад с натален Нептун/, да не забравяме, че той символизира още и освобождаване и свобода. Не случайно е съуправител на Водолей.

В такива периоди е добре да медитираме или няколко дни да поумуваме от какво трябва да се освободим в живота си.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.08.13 07:35



магазинчето при мечтите ли е или при желанията?

понеже мечтите и хорарите не си пасват много добре по природа



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.08.13 08:53



Аз от толкова умуване го докарах, че трябва да се освободя от физическото тяло и да гилам само по светлинно.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано13.08.13 09:39



при мечтите.


понеже мечтите и хорарите не си пасват много добре по природа


лоша работа значи.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор Цар Извор ()
Публикувано13.08.13 18:52



Правете каквото искате. Аз зададох конкретен въпрос.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.08.13 06:38



Като речеш да се освобождаваш от нещо, не е от какво да е, а



Аз, когато имам подсказки от Вселената за освобождаване и олекотяване, и не се сещам за нещо важно, поразчиствам някъде и изхвърлям неща. И още на другия ден се оказва, че ми трябва нещо от изхвърленото



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.08.13 06:39



Е, чак пък лошо



По-скоро трябва да се търси активация на нещо натално – напр., бързите транзити са минали над наталния Меркурий:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Цар Извор]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.08.13 06:41



и нещо не ти хареса от конкретния ми отговор





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор Цар Извор ()
Публикувано14.08.13 12:45



Просто не ме интересува ежедневието ти. Безразлично ми е. Аз питах за нещо друго.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Цар Извор]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.08.13 14:03



Е, да, някои хора са в състояние да възприемат само директни отговори и команди.


Но пък има вероятност и да си научил това, което ти трябва





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.13 14:54



не се сещам що на другия ден би ми потрябвало физическото тяло



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.08.13 16:50



ами то непрекъснато напомня за ограниченията.

Но кога Духът и Душата решават, че вече не им трябват тяло и магазинчета, не е много ясно.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор Цар Извор ()
Публикувано14.08.13 18:44



По-добре директни отколкото да минават през подсъзнанието.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.13 19:07



Башар вика, че ние сме тук на земята всичките Майстори на ограниченията.
Немало друга цивилизация по безкрайната вселена, която така дълбоко да се е навряла в 3Д и в ограниченията и ние сме царе.
Нарочно сме се навряли, за да видим дали сме способни от такава непрогледна тъмнина да налучкаме светлината и фактът, че го правим, ни издига много в очите на останалите раси, които гледат, цъкат с език и викат - Брей, тц тц тц, щом те могат, значи и ние можем.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Цар Извор]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.08.13 19:39



Правете каквото искате. Аз зададох конкретен въпрос.

като ти отговори Ан, драсни един ред.
щото тя не отговаря, тя само пита и после пак пита. И не отговаря, щото да не се изложи, май ... Пробвал съм, затова споделям.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.08.13 19:40



мда бе, то има и по напреднали от Башар.
Я да не ни подценяват.
ама ха !



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.08.13 20:38



На въпроса защо сме на земята май всички възможни отговори са еднакво добри.

Един унгарец казва следното: „ Най-важният въпрос е дали човек бяга от живота си и се оттегля в царството на абстрактното – тогава можем да кажем, че съзнанието е завладяно от Angst/страх/. Или живее с решението да се бори срещу злото и да поддържа доброто. Първият вариант предполага, че човек е безпомощна жертва на необясними сили, а вторият – участник в общност“

Може пък наистина да ни движат ограниченията и страховете.
А сме програмирани да се движим





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Цар Извор]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.08.13 20:40



Ако човек не усеща нюанси и подтекст, най-вероятно няма връзка между съзнание и подсъзнание.
И най-вероятно командва подсъзнанието.





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор Цар Извор ()
Публикувано14.08.13 20:57



"Ако" е велика дума. То цапа и мирише и прави работа на мама.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: silver.moon]  
Автор Цар Извор ()
Публикувано14.08.13 20:58



такива да ги нямаме в тоя клуб, много сте се разхайтили там в Кастанеда


Редактирано от Kaily на 14.08.13 21:59.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.13 21:57



Егати изкривената гледна точка има тоя унгарец Интересно що точно на нея се връзваш.



Значи първо на земята си за да се бориш със злото, брей, тц тц тц, дефинирай зло? Дефинирай борбата?
На мен най-ми харесва мисълта, че с един модел не можеш да се пребориш, като се бориш с него, а като създадеш друг модел, който да направи първия излишен.
Когато се бориш с нещо, само го засилваш.

И второ ако човек предпочита да живее в рая, от това още не следва, че го е страх от ада.
Ако на софрата имаш боб чорба и таратор и предпочетеш таратора, от това следва ли, че избягваш боба?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.08.13 22:00



Ти така си се овъртял около тая Ан, че се чудя вече дали не е права



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор Цар Извор ()
Публикувано14.08.13 23:07



Става ли за ебане?



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.08.13 07:28



Шокиращ е, нали


Той е някакъв социалист.
Събрал е в едно съждение 4 ключови думи: ограничения, страхове, избори и общество. Всички те са ключови и за Сатурн.

Обикновено приемаме, че животът се движи от парите и любовта/Венера/
А Сатурн е по-силен, та Лукач може и да има основания за твърдението си.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.08.13 09:13



Всеки има основания за твърденията си, тази вселена е достатъчно любезна да ни предоставя доказателства за всички наши твърдения.
Всички истини са равностойни и всички индивидуални истини са верни и това е единствената абсолютна истина - че всички истини са верни.
Въпросът е кой какво предпочита.
Аз не предпочитам ограничения и страхове.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.08.13 10:35



Говорехме си защо понякога искаме да излезем от тялото и някаква наша същност.
А тялом сме обречени да живеем с илюзиите на времето си и да мечтаем за разни неща – магазинчета и пр.
Впрочем, ако живеехме през медната епоха, например, отдавна да сме напуснали тия тела.

И хората винаги са търсели утеха в отвъдния свят, при извънземните или пък в изкуството.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.08.13 11:08



Ама каква утеха бе, ти смяташ, че си обречена да живееш в тяло и имаш нужда от утеха, за да съумееш да продължаваш да живееш.

Аз смятам, че съм вечен дух, избрал да опита какво значи да се живее в тяло, да посъбере някакви опитности и като му писне, да прави нещо друго. И нямам нужда от утеха, избрала съм го, любопитно ми било, поправила съм туй онуй, писнало ми е, искам нещо различно.

Който има нужда от утеха, дълбоко в себе си се чувства жертва. Следствие. Пък аз се чувствам причина. За какво да се утешавам? Че съм полюбопитствала как се живее във физическо тяло на тая земя? Ми това е приключение. Докато е интересно, го живея, като ми писне, се връщам там, където АЗ СЪМ. Или отивам другаде, ако любопитството ми напърчи нос.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.08.13 06:45



Често светът, към който хората се стремят, руши света, в който живеем.
Подценяваме настоящето, а така създаваме лоши модели за бъдещето.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.08.13 10:09



Не често, а винаги.
Казано е, че ако искаш да промениш света, не трябва да се бориш с него, а трябва да създадеш нов свят, който да направи стария непотребен.
И в това ни е надеждата, аз не се стремя да запазя стария свят - природни катаклизми, извращение в умовете, печалбата, която е нещо ефимерно и несъществуващо, изяждаща съществуващата планета, животни и растения. Държави, затънали в дългове, безработни все повече, светът пропада в бездната, ти за какво искаш да останеш в него?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано16.08.13 16:20



е, много генерално. все някой от създаваните модели може и да е добър за бъдещето





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.08.13 06:57



Доброто и лошото са все заедно винаги и навсякъде, т.е. това не ни върши работа като мотивация и движеща сила да се преместим в друг свят.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.08.13 06:58



Така е, но дали можем да даваме път и израз само на добрите модели.

Кой да е тоя безотказен и безпогрешен критерий.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.13 08:52



Защо реши, че не ни върши работи и защо реши, че на мен не ми върши работа?
Може би на теб не ти върши работа и ти несъзнателно обобщаваш, а обобщенията са едни от автоматизмите, които процесингът бори.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.08.13 08:53



Ан, ти да не пледираш да си седим, където сме, щото иначе по-лошо става?
Май това ти е постулатът.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано17.08.13 22:50



Кой да е тоя безотказен и безпогрешен критерий.

мечти => вяра => проба => грешка => проба => грешка => успех.

така си мисля поне.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.08.13 07:36



Обобщенията – правя опит да излезем от това :“теб“ и „мен“.
Но не случайно процесингът и сциентологията са по-скоро вяра и религия, отколкото наука. Повтарям се, но нищо не пречи пак да го напиша. Религиите се занимават с индивидуално спасение и успехи, науките- с общото.

А бяхме стигнали до консенсус по отношение на екипността.


Т.е. да не се вкарваме в схемата заради дървото да не виждаме гората, както и обратното.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.08.13 07:38



Казвам, че ако движещата сила за промяна е неудовлетворението и страховете от една действителност:

„природни катаклизми, извращение в умовете, печалбата, която е нещо ефимерно и несъществуващо, изяждаща съществуващата планета, животни и растения. Държави, затънали в дългове, безработни все повече, светът пропада в бездната, ти за какво искаш да останеш в него?“,

има голяма вероятност тя да ни заведе в същата:
„Светлинното тяло, напълнено с високи вибрации, ще помогне на човек да се сдобие със способността да оцелява и в най-неблагоприятните условия, да съхрани здравето си и да помогне на околните в сложен период.“/някой от твоите любимци намеква, че и в другия свят има трудности/

Свободният и силният човек се движи от други мотиви.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.08.13 07:39



Сещаш ли се как в зависимост от Слънцето и Марс акцентът ще падне върху различна думичка



За Марс в Скорпион акцентът много често пада върху думичката:“проба“:)



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.13 10:40



Е ама те обобщенията се правят на база някаква статистическа извадка, а ти ги правиш само на база личен индивидуален опит и при това претендираш за научност.



Да речем, прави се изследване на 100 000 човека, после се обобщава, че според статистическата извадка 50% се движат от това, 50% се движат от онова...а ти на база на собствените си изсмукани от пръстите умозаключения правиш обобщение за 7 млрд човека сега и още милиарди от зараждането на човечеството досега, пък на всичко отгоре претендираш за научност.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.13 10:46



Свободният човек се движи от предпочитанията си.
На шведската маса има всичко, но той избира, което му се яде.
И не избира което не му се яде.
Та на мен досега мибеше вкусно оцеляването на ръба на бръснача, ама нещо ми писна и сега искам друго.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.08.13 18:23







Специално за теб научни изследвания и доказателства за това какво е реалност, какво е реално и какво е обективна реалност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.08.13 09:30



Обобщения от тоя род:“ Доброто и лошото са все заедно винаги и навсякъде, т.е. това не ни върши работа като мотивация и движеща сила да се преместим в друг свят.“
не се нуждаят от статистика.
Цялата история на човечеството и вселената ги доказва.
Но индивидуалният опит може да ни вкара в грешка. Често има периоди, в които ни се струва, че всичко е само лошо или само добро.

Казвах друго – че мотивите и движещата сила предопределят успеха или неуспеха на начинанието. Независимо дали начинанието ще е преход в друг свят или магазинче за магии.
Сещаш ли се за една приказка: пази се от дребна жена, която е готова да убие за да защити детето си, а не от едър мъж, който се опитва да те убие за да ти вземе парите.
Т.е. трябва ни друг мотив за да се преселим успешно в нов свят



Например, в картата на Белика мотивите наистина изглеждат да са магия в магазинчето заради асцендента, но по-дълбоките излиза, че са други – по-скоро сигурност и просперитет заради Слънце и Луна.

Пък за успеха си ни трябва и осъзнаване на мотивацията.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.08.13 09:36



знаеш ли какво хубаво текстче имаше как мисленето променя физиологията



за пръв път четох подобни твърдения от Дънов преди много-много години



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано19.08.13 09:56



за марс в скорпион - без оглед дали слънцето също би било там - акцентът обичайно пада в следното, струва ми се от нескромни, но пък твърде близки наблюдения: "залудо работи, залудо не стой". което е доста прахосническа схема. освен това - се залага на работене в предимно познати и близки мащаби. което пък затвърждава прахосничеството му.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.08.13 14:15



Обобщения от тоя род:“ Доброто и лошото са все заедно винаги и навсякъде, т.е. това не ни върши работа като мотивация и движеща сила да се преместим в друг свят.“
не се нуждаят от статистика.


И защо реши така? Защото си убедена, че каквото ти мислиш, го мислят всички останали ли?
На теб ако не ти върши работа, на мен примерно ми върши, всичко върши работа, стига да те накара да се раздвижиш. Не знаеш ли принципа на тахионните ли бяха полета - важното е да се движиш, нещата сами се наместват.
Дори да си въобразяваш, че бягаш от лошото, а всъщност да не бягаш, самият факт, че се движиш, помага на полетата да се раздвижат и задействат и да те преместят.
Ако не се движиш, независимо с каква мотивация, тия полета не те разпознават и не те движат.

Цялата история на човечеството и вселената ги доказва.
Ти не познаваш историята на вселената със сигурност и е твърде съмнително да познаваш и човешката история, познаваш само онова, на кето са ни учили в училище. Така че няма как нещо, за което и хабер си нямаме, да доказва друго нещо.
И дори ако предположим, че ти, за разлика от всички нас, познаваш историята на вселената и всичко останало, какво точно доказва? Стана ми интересно.
Човечеството се движи и това са единствените му мотиви, лежащи под повърхността на всички останали, това го казват всички учения и аз съм съгласна с тях - човекът винаги се стреми към удоволствието и винаги се опитва да избягва неудоволствието. И това е цялата движеща сила, едновременно го твърди Башар отнякъде си и древната еврейска кабала, която отрича извънземните и всички истанали. Бог така ни е създал, че да ни управлява с моркова и тоягата - доброто и лошото. И нищо повече не му е нужно, за да ни управлява, както и на магарето впрочем.

Т.е. трябва ни друг мотив за да се преселим успешно в нов свят
На теб може, но пак опираме до твоите обобщения, при положение, че си наясно, че сме различни хора.
На мен достатъчен мотив ми е, че искам да живея хармонично и спокойно сред извисени и пълни с любов същества. Преди 10 години исках да живея на ръба на бръснача в непрекъснато почти оцеляване, затова и бях тук, в тая държава.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.08.13 06:38



"Бог така ни е създал, че да ни управлява с моркова и тоягата - доброто и лошото."

Като знаеме, че където и да отидеме, пак ще има лошо, защо смяташ, че истинският ни мотив е да избягаме от настоящето лошо?

Не допускаш ли, че може би имаме и друг мотив, който не осъзнаваме?



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.08.13 06:44



Така е – планета на трон се нуждае от реализация на енергията си.
На първо място за такъв Марс стои удоволствието изобщо от спорта или работа, а после се интересува от печалби и ползи.
Но за прахосничество му трябва и подкрепа от друга енергия. Най-добре чрез тригон.
Сатурн не върши работа за такива импулси, Венера и Юпитер не са точно по работата, но Слънце, Луна или Меркурий могат много да го подкрепят в реализация на енергията.

Да те те е ядосал тия дни някакъв такъв Марс





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.08.13 07:37



Я след като си направих йогата, да резюмирам за какво си говорим в тая тема.


Значи искаме нещо/без значение друг свят или магазинче/ и енергиите в нас и около нас са общо взето благоприятни.
Въпросът е как да засилим шанса за успех.
Наблегнах на мотивацията, като твърдях, че бягството от лошото не е добра мотивация.
Наблегнах на пробата и действието.
Други идеи?



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано20.08.13 09:20



ядосват ме и двете бройки родителски марсове. постоянно. напоследък още повече. имат си и аспекти. както се сещате с моите телешки и задълбочени планети, техните резки скорпионски марсове и повърхностни и кухи стрелешки венери ми лазят по нервите в сериозни мащаби. за капак имат и мутабелни, неособено сензитивни луни и ац-та, въобще...

Редактирано от belika на 20.08.13 15:17.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано20.08.13 09:35



Други идеи?

-мантри и други ремедис.
-автоположителна сугестия
-невролингвистично програмиране
-ако предните две не свършат работа - същите работи, но имплантирани под хипноза





Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.13 14:27



Винаги има добро и лошо, важна е дозата.
Така например на планетата Есасани, вирее расата Сасани - хибридната раса на Башар.
Това, което описва за тях, ме привлича неимоверно и във всеки един дребен детайл.
Ако според теб мотивацията ми не е нито да избягам от тъпите неадекватни и все по побъркващи се човеци, ако мотивацията ми не е да отида в магически странен чудесен и вълшебен нов свят, то каква точно ми е мотивацията, която аз не виждам, но ти очевидно имаш нещо на ум?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.08.13 14:30



Ами стремежът към изобилие, хармония и любов.
Не бягството от, а стремежът към...

И - любовта, на мен винаги основна движеща мотивация ми е била любовта, цял живот няма друга сила, която да ме раздвижи освен любовта.

Те сега съм влюбена в Башар.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.08.13 07:52



Може би мотивацията трябва да е нужда от промяна.
В противен случай човек дава команда на Вселената да попадне само в добър свят, а такъв не съществува и той си стои на едно място или попада в черна дупка /нейната природа май още не е изяснена напълно/.
Нещо като да се опитва да задвижи кола с ядрен двигател с бензин.
Може би така Вселената ни наказва за липса на разбиране на законите, порядъка и хаоса в нея.
В хороскопите подобна ситуация се показва от две силни противоположни тенденции.
Например, силно действащи тр.Нептун и Сатурн. Нептун залага на вярата, а Сатурн иска реализъм, приемане на ограничения, страхове, отговорности и пр.
Отказът да интегрираме двете тенденции блокира действието.
Често точно когато човек се примири, че няма да се случи желаното/при влияние на Сатурн/, то се случва.

Редактирано от AH_ на 21.08.13 07:59.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.08.13 07:54



Наскоро слушах нещо за мантрите и то ме впечатли, а го забравих.

Така че залагам на автосугестията.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.08.13 07:55



Може би трябва да прибавим и без привързаност към резултата.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.08.13 07:57



Дали проблемът е в усилията и работата на халос на такъв Марс или в разминаване в разбирането какво трябва да се върши?

Решението може да е в намиране подход да ти съдейства или разбира.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.08.13 09:13



или изобщо дали да се добавя мисъл



Решението може да е в намиране подход да ти съдейства или разбира.

разбирането помежду марс в теле и марс в скорпион е еднопосочен процес. съдействието е друга работа, но и за него, за е ефективно са нужни мисли и разбирания, на каквито упражнения някои роднини не желаят, или не смятат за нужно да се наемат. казват, че им било минало времето. ц ц ц.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.08.13 09:15



добре значи



ти си геврек - аз съм геврек - всички сме гевреци.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.08.13 13:19



Писание изпълнено с прилепнали постулати, понякога направо ти се чудя как изобщо мърдаш, като си така опасана с "мъдрости", като с въже омотана от глава до пети.



Та така, подред.
Значи да се мотивирам да попадна в по-добър свят не става, ама просто да мотивирам промяна става, ами ако тая промяна е към по-лошо?
Като беше социализъм и искаха жителство, не даваха в чужбина и т.н. и мотивирахме промяна, та какво?
Мен просто промяната не ме мотивира.
Всеки го мотивират различни неща, не е важно какво го мотивира, важното е да има мотивация и да се движи. Сега мен ако твоята мотивация не ме мотивира и аз се напъвам ли напъвам да ме мотивира, ама аз съм различен човек и не става, изпадам в депресия, защото не се водя от собствената си мотивация, ами се опитвам да се водя от твоята.
Така че ти се мотивирай от промяната, аз ще се мотивирам от идеалния живот и така и двете ще се движим нанякъде, което е важното.


само в добър свят, а такъв не съществува
Е това откъде го реши, защо предпоставяш непрекъснато и се оплиташ в собствени теории?
Аз ти казвам, че съществува, в горните нива на вибрации, всички го пишат, в нашето тримерно пространство и 4-мерно пространство време, което още се нарича трета плътност, всичко е дуалистично, разделено, отдалечено от светлината, най-ниската точка на измеренията, тук не съществува.
Но всички масово говорят, че в момента се възнасяме, всеки със свои думи, преминаваме извън времето, затова някъде казват, че е края на времето, пълно е в интерснета с обяснения за 4Д, т.е. четвърта плътност, а нагоре, 5,6 и т.н. е още по-различна.

Ти приличаш на гъсеница или каквида ли беше, дето твърди, че света на пеперудата с просторите, цветята и полянките не съществува, ми не съществува, вътре в какавидата не съществува.
На мен цялото ми същество крещи, че съществува, умът, когото ти си възлюбила, дудне, че не съществува, защото никога не е виждал такова нещо, на ког да вярвам - на съществото и душата си ли или на любимия ти ум?

Сатурн иска реализъм, аз съм пълен реалист и затова цял живот съм знаела, че съществуват светове над нашия, извънземни, ангели и всякакви високоразвити същества, чиито разум се съотнася с нашия така, както нашия ум се съотнася с ума на минералите, лишеите и мъховете.
Защото няма нищо по-разумно от това да мислиш, че не си на върха на пирамидата и че над теб има неща, които не можеш и да си представиш.
Това е реализмът.
А твоето затваряне в пашкула, в който наистина няма пеперуди и дъхави полянки, също е реализъм, само че от друго ниво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.08.13 13:20



е да, това все още го преработвам



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.08.13 06:28



Добре е човек да си избере такива постулати или да си изгради такава философия, която да го държи в хармония и да осмисля съществуването му.

Разговорът ни не е външна атака срещу десетилетия вяра и стремежи към извънземни и идеални светове.
Ако нещо ни спира в стремежите, то е вътре в нас. Символизирано е в хороскопа от съвпада на тр. Сатурн и наталния Нептун.
Сатурн е тоя, който подлага на проверка и изпитание вярата ни.
Затова се смята, че Сатурн иска вътрешна честност, за да се изправи човек сам срещу неговите си изпитания и да ги преодолее.

Човек си пребивава едновременно в много светове, включително и в такива, които се надява да са идеални. Доказателство са сънуваните светове.
Значи или се стремим да променим в желана насока един конкретен свят, или се учим да осъществяваме преходите между различните светове.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано22.08.13 06:31



Общо взето, когато тр.Сатурн е над наталния Уран в първи дом, някоя от аналогиите на Сатурн ще доведе до промяна в нас. Например, по-възрастни хора.

И да се бунтуваме, и да не се бунтуваме, все тая. И да осъзнаваме промените и да не ги осъзнаваме, пак все тая.
Кофти, че Сатурн не може да се залъже с привидни промени



Т.е., съвпадне ли тр.Сатурн с натална планета, човек неминуемо се изправя срещу трудности. Може да са родители, шефове или собствените разбирания и вяра.
Изглежда, че се бори с тях, но всъщност се бори със себе си.
В борбата със себе си кой ли е победителят и как ли изглежда победата



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.08.13 11:55



Ами аз цял живот съм се стремяла да изляза извън наложената матрица, значи ме увлича стремежът към прескачане в други светове, магията, парадокса, не ме вълнува линейно време, развитие и причинно-следствени връзки.
И сега отвсякъде говорят, че на 25 август е втората звезда на Давид, времето между 29 юли и 25 август е особено, а от началото на септември щели да почнат да се случват много интересни неща, даже извънземни да контактват готовите земни жители и прочее.
Т.е. за мен преходът е почнал, сега се въртя в него и смятам да засилвам оборотите.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.08.13 11:56



Не трудности, а предизвикателства.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.08.13 07:02



На тая дата имаме три опозиции- бързо, безпрепятствено протичане на много енергии.
Най-точната опозиция е между Слънце и Меркурий с Нептун.
Подходящ ден за дълбока медитация или за връзка с други светове.
В по-обикновения случай човек може да наблюдава как му действат разни храни и напитки или пък музика, филми, книги и пр.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.08.13 07:03



Каква е разликата между трудност и предизвикателство?
Според мен предизвикателството е интересна, провокираща трудност.
Но трудностите по Сатурн са по-скоро стари, познати, досадни.
Смисълът на трудности по Сатурн е да ни учат на търпение и да не прибързваме.
Прибързването е ненужен стрес.
Като да отворяш току що затворена врата на хладилник. По-лесно се отваря, ако се изчака няколко секунди.



Тема Re: Новата ни тема за глупостинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.08.13 11:24



Трудността е пълна с негативен смисъл, предизвикателството е пълно с позитивен.
Проблем, трудност извикват усещане за нещо, което не си го желал, пък на, стои ти на пътя и ти псуваш и го преодоляваш.

Предизвикателство значи нещо вълнуващо, ново и интересно.
Затова американските челинджъри са се нарекли предизвикатели, а не трудност или проблем. Челиндж е предизвикателство.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.