Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Видов Ден  
Автор belika (deleted)
Публикувано15.06.13 09:07



Религиозната същност на празника не е добре позната. Според народно поверие празникът е в чест на Вида, сестра на 2-та светци (наричани "градушкари") Въртоломей и Елисей. Отбелязва се за предпазване от градушки. Ето защо е прието, че на този ден не трябва да се работи, за да не се разгневят градушкарите.

Според други поверия това е денят на Видьо, или Видо - езическо божество измежду 4-та градушкари — Герман, Въртоломей, Лисе и Видо.

Народното вярване, че градушките идват като възмездие за грехове, е довело до представата, че на Видовден ще излязат наяве всички сторени злини. Оттам е и предупреждението: "Всяка коза за свой крак, но като дойде Видовден, ще видим!"

На празника хората стават рано, за да видят как изгрява слънцето. Вярва се, че това ще ги направи здрави и весели. Видовден е свързан и с култа към Слънцето.

Според други празникът е посветен на Свети Вит. Светецът е живял в края на 3 век и началото на 4 век. Той е патрон на актьорите, танцьорите, кучетата, болните от епилепсия, пазител на хората от отровни змии, гръмотевици и градушки. Свети Вит е патрон също и на Прага (Чехия), както и на областта Саксония (Германия). Смята се, че именно саксонските миньори (наричани саси) са донесли почитта към светеца в тази част на Балканите.


Това е от уикипедия. от моите етно учебници обаче помня, че на този ден се отправя молитва към звездите за изравняване - получаване на неполученото заслужено и отнемане на незаслуженото получено - без знак пред него. имаше и някакви аналогии с египет, и други култове към слънцето.

и така - пожелания за изравняване - погледнете слънцето







Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.06.13 10:06



Таман навреме видов ден и за управляващите.


Добра новина е и че днес не се работи.
Не знаех това за изравняването, ще изпълня ритуала, благодаря!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано15.06.13 10:33



точно. вчерашният обилен дъжд добре съвсем тамън за протестите, видов ден и измиването. и беше топъл и обилен. а не гадната мразовита и зловеща градушка от през седмицата





Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.06.13 09:42



Интересен е тоя ден, така представен.

Има няколко основни принципа, върху които стъпват всички традиционни и нетрадиционни науки, учения, философии.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.06.13 11:34



За какви принципи говориш?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.06.13 06:18



"Народното вярване, че градушките идват като възмездие за грехове, е довело до представата, че на Видовден ще излязат наяве всички сторени злини."

горното е според народния календар, вярвания и традиции.
в астрологията - проявление на закона за кармата
във физиката - закон за действие и противодействие и т.н.

пък ти някъде беше написала нещо, че си едновременно причина и следствие - в какъв смисъл?



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.06.13 10:28



Ако приемем, а аз все повече го приемам, че светът не съществува, а аз съм се разделила на мое вътрешно аз и мое външно аз, за да мога да се наблюдавам и иправям по-лесно. Това се твърди от кабала-Лайтман, от Башар, от Ошо.
Башар казва, че общо взето това е четвъртото измерение, пък аз от няколко години имам такива просветъци, че гледам навън, ама то е като компютърна игра, която сама създавам и играя.

Та външното е проявление на вътрешното, значи аз съм причина за външното.
Пък като ми го върне външното тъпкано, ставам и следствие. Ако изхождам от вътрешната си позиция.
Ако изходя от външната си позиция, т.е. преместя съзнанието си от тялото си във външния свят, тогава каквото е сътворило онова там тяло-ум, се отразява на мен като външен свят и значи ставам следствие, пък като му го върна тъпкано на онова там тяло-ум, ето че ставам и причина.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.06.13 13:21



Това малко завъртяно ми се вижда, но всякак става, щом му върши работа на човек.

Ти искаш да си причина и следствие едновременно или просто установяваш, че така се случва?



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.06.13 14:29



Просто всеки е едновременно причина и следствие - иска или не иска.
Помисли и ще видиш, че каквото и да направиш в ролята на причина после си понасяш като следствие. То и законът за кармата казва същото, кое не ти е ясно?
Ето например сега в ролята на причина се каниш да се правиш на смела, силна и нам още каква и да продължиш да живееш при тирания, в резултат на което в ролята на следствие ще го живееш 26 000 години.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.06.13 06:43



Кое тогава е наложило използването на думи като причина, факт, следствие?
Напр. факт е, че няма единение в човек, общност или държава.
Или факт е, че те интересуват много извънземните.
Няма ли причини и следствия?



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.06.13 09:14



Че защо от едното реши, че следва другото?
Разделянето на единното на аз и ние поражда противоречия и поражда причини и следствия.
Ако ти си причина и следствие, не си ли в състояние да разграничиш кога си играла ролята на причина и кога си била принудена да търпиш ролята на следствие?

Освен това, казват, че сега сме в края на времето, когато старите парадигми отстъпват място на новите, което е било досега, вече няма да е, трябва да си предефинираме понятията.
Значи веднъж причината и следствието няма да се махнат, но ще ги изживяваме по-непосредствено и по-бързо - направиш нещо, отговорът-следствие се появява почти незабавно, а не в някой следващ живот. Второ - разликата в четвърто ниво леко се поразмазва, пристъпваме в нова вселена с нови физични закони.

Но и да не пристъпваме, защо от тезата, че ти си причина и следствие стигна до въпроса си защо има различни думи, не разбирам?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.06.13 14:43



Ето тъкмо е качено едно клипче на Башар с много интересно описание за причинно-следствените връзки.
Той казва, че няма причинно-следствена връзка между постояването на къща и живеенето в къща, ние можем да изберем първо да живеем в къща и после да я построим, но когато свържем едното с другото, тогава се появява т.н. от нас причина и следствие. Обаче тази причина не поражда това следствие или това следствие не е задължително да се предшества от тази причина. Освен ако ние, с някаква цел, не решим да ги свържем така...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.06.13 17:06



"Но и да не пристъпваме, защо от тезата, че ти си причина и следствие стигна до въпроса си защо има различни думи, не разбирам?"

- нали си търсехме повод и тема за спор



И щях да се аргументирам за какво са ни различни думи, т.е. разграничаване на причините и следствията.



Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.06.13 17:09



е, сега отпада необходимостта да се аргументирам, щом и Башар казва, че когато свържем нещата, се появяват причини и следствия



но да си кажа все пак

Да, нещата често са свързани и си имат причини, а после и следствия.
В тесен смисъл можем да сме едновременно причина и следствие, особено ако приемаме, че външният свят е отражение на вътрешния или е породен от вътрешния.

Но в глобален план си ни трябват ония причини и следствия.
Факт е, че сега държавността тук се клати. Причини много, пък следствието доминиращо е едно – повечето хора са недоволни.
И е важно коя е основната причина, че по-адекватно да се действа.

Колкото до интереса към извънземен разум- и там сигурно причините са доста, пък следствията –също.
И понеже извънземните са ти слабост, кои да са причините и следствията?



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.06.13 18:34



Не ме разбра, не става въпрос за логическо свързване, че да ровиш, мислиш и откриеш причината на следствието.
Става въпрос, че в четвърта плътност не важат хоризонталните причинно-следствени връзки, нали сме си говорили за това, за хоризонталните и вертикалните връзки, за Съдбата като шанс и принципите на седемте планети?
Нали затова превеждах и пусках проработката на планетите на Подводни из всички клубове, която е проработка на вертикалните принципи и нали за това от години обяснявам, че хороскопът е хоризонтална карта двумерна на причинно-следствените връзки, докато ако издигнеш нагоре третото измерение, ще се получи вертикална карта с проработените планети.

Надявах се да го чуеш Башар, бях забравила, че се захващаш за моите думи и не слушаш нищо странично...
Та - не става въпрос за това както ти си го разбрала - че причина-следствие си съществуват априори и ако ние вденем, просто сме го вденали и можем да работим с тая реалност.
Става въпрос, че ако ние не решим да свържем две явления, те нямат обективно никакви причинно-следствени връзки.

В горното измерение причина-следствие отстъпва място на синхроничността, а синхроничност по определието на Юнг е две събития, нямащи причинно-следствен характер, но носещи смислово значение едно за друго...


А за извънземните създала съм си на тоя етап умствена спекулация - те са самите нас, но в други версии, все едно ние от бъдещето се протягаме в миналото, за да създадем себе си, за да можем да съществуваме в бъдещето и да се протягаме към миналото.
Ние сме цялото на едно ниво, на друго ниво сме това дребно физическо тяло, ние в ролята на Цялото си играем на ние в ролята на тяло.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.06.13 18:39



А, ама виж, аз не съм казала, че на едно ниво причина и следствие не съществуват, както казваше Ошо - учените от хилядолетия спорят кое е първичното - битието или съзнанието. Е, двете са съставни части на едно по-голямо цяло, двете страни на една и съща монета..така че - моята любима тема за това, че ако две твърдения са противоречиви и едното от тях е вярно, то нищо не пречи и на другото да е вярно. Всичко зависи от измерността, която влагаме. Пример - в 2-мерното пространство през една точка минава само една права, успоредна на друга права.
Прибавяме едно измерение и в тримерното пространство през една точка минават безброй много прави, успоредни на дадена права.

Това обаче не означава, че в двумерното пространство аксиомата не важи.
Аброуд ме беше апострофирала, че не може да кажеш ден е и нощ е по едно и също време, а пък аз на репликата дуплика - че ако говорим за цялата планета, е напълно възможно.

Та - има причина и следствие примерно в нашето досегашно четиримерно простраство-време. И докато сме в това 4-мерно, винаги ще ги има.
Зависи от каква перспектива поглеждаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.06.13 19:15



Е, те нивата на планетите са били известни и преди Подводни. Аз ги знам от преди повече от 20г.
Но в по-различен смисъл им виждам приложението. Даже май и не виждам как да вършат добра работа като причинно следствени връзки. Но за осъзнаване вършат страхотна работа.


Ей това е много хубаво казано:“ те са самите нас, но в други версии, все едно ние от бъдещето се протягаме в миналото, за да създадем себе си, за да можем да съществуваме в бъдещето и да се протягаме към миналото.
Ние сме цялото на едно ниво, на друго ниво сме това дребно физическо тяло, ние в ролята на Цялото си играем на ние в ролята на тяло“

Но ми се струва, че последните години има по-голямо внимание към извънземните, та се чудех за причините.
Тия дни гледах нещо за Китай и го свързваха с извънземна цивилизация. Едва ли не е въпрос на чест по цялото земно кълбо да претендираме, че има следи от чужд разум.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.06.13 19:48



Даже май и не виждам как да вършат добра работа като причинно следствени връзки.
Дадох ти ги за пример за вертикални връзки, вертикалните не са причинно-следствени, а синхронични.

Извънземните наближава времето за официалното им появяване, затова се засилват проявленията им.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.06.13 06:28



В какъв смисъл нивата на планетите са синхронични връзки?
Нивата не са нито едновременни, нито причинно-следствени, нито хоризонтални, нито вертикални връзки.
Звучат като вертикални, защото ползваме думата „ниво“, която се свързва с вертикалност.
Имаме една и съща енергия, но с различно проявление. Както е водата в различните и агрегатни състояния.
Използваме „примитивно“ или „висше“ ниво, но това само звучи като степенуване.
Същността е друга- първото ниво се грижи най-вече за индивидуалното, а четвъртото ниво- за общото.
Понякога да оцелее цялото, не означава да оцелее всеки конкретен индивид, както и обратното.
Т.е. същността е трансформация.

Пък за завишения интерес към извънземните- причината може и да е друга.
Изглежда, че човечеството еволюира и се движи напред според желанията на тия с власт и много пари. Но не е така.
Движат го умните хора, които не хабят енергия да властват и трупат пари.
Движат го тия, които осъзнават, че глобализацията физически сближава хората, което ги прави по-силни, но си трябва и ментално сближаване. Традиционните религии се оказва, че не могат да свършат тая работа.
Трябва си обща, предизвикателна, мащабна и красива идея, а такава може да е извънземният свят.
Но може и да е друга- напр. оцеляване при мащабно бедствие, като се съхранят постиженията.


И понеже наистина не чета Башар, той да не би да иска от последователите си само да вярват и да разпространяват думите му, без собствено мислене, ровене и пр?



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.06.13 09:02



Защо реши какво иска Башар?
Кога и къде съм казвала, че Башар иска нещо?
Той предлага помощ, предлага нови гледни точки. Не иска да му вярваме и винаги казва, че всичко зависи от нас, каквото изберем, това да бъде, той няма никакво намерение да ни се бърка.
Например казва, че всичко е лесно и просто, ние го правим сложно, дава нови положения, обяснява защо е лесно и просто и накрая казва, че, разбира се, ако ние искаме да е сложно и трудно, няма да ни се бърка, защото всеки има право да живее реалността, както си иска.

А защо си решила, че извънземни няма и затова няма да кацат на земята, а всичко е замисъл на умни хора, не знам, логически с твоята любима логика е невъзможно да сме сами и най-развити в тая безкрайна вселена. По-вероятно е да има и по-висши сили и същества от нас, не ли? И ако ги има, защо да не се въртят около земята, какво ти пречи тая идея?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.06.13 10:43



"А защо си решила, че извънземни няма и затова няма да кацат на земята, а всичко е замисъл на умни хора"

Че по каква логика или причина бих твърдяла, че няма извънземни?

Наблягам на това, че с извънземни или без, човеците трябва да си намират задачи, причини, идеи да осмислят съществуването си.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.06.13 11:25



Ами наблягай си, обаче пропускаш нещо много важно.
Ако няма извънземни и богове, тогава човеците си търсят и намират задачи, причини и идеи.
Ако има извънземни, богове и висши азове, тогава висшите азове определят задачите и причините, а човеците играят шахмат в предварително зададени параметри и като преварително зададена фигура.

Има огромна разлика - в единия случай човекът е единствен бог и няма въшна сила, която да го побутва в една или друга посока.
в другия случай каквито и задачи да си избира човекът, външната сила го води в посоката, избрана от нея.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.06.13 12:58



има го тоя момент- че някой или нещо ни побутва - но си има чар и в това





Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.06.13 13:11



Ако някой ни побутва, значи не правим всичко сами и тезата ти отпреди отпада. Остава не да се чудим дали извънземни ни бутат или ние сами си ги измисляме и се побутваме, остава да се чудим как е разпределено побутването между Бог, сатаната, извънземните, ангелите, между отделните групи извънземни и кой каква роля играе в процеса, който се извършва върху нас.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.06.13 07:04



Сещаш ли се за Пърсиг и Дзен и т.н.?
Как се сглобяваше онова барбекю на скулптура – гледаме на инструкцията само като основна маркировка и после творим- т.е. сменяме нагласата и виждаме по нов начин задачата.

Т.е. дали ни бутат или се бутаме, все сме на пътя и го вървим, както можем.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.06.13 11:01



Така е, но май тръгнахме от въпроса има ли извънземни или ние сме венецът на творението.
Както казват на изток - няма ИЛИ-ИЛИ, има И-И.
Т.е. и двете са едновременно верни.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.06.13 14:07



Не знам има ли или няма извънземни, но знам, че изкуствено и не достатъчно удачно се поделя науката на традиционна и нетрадиционна или окултна. /особено в областта на медицината/

И ако трябва да реша коя наука да се занимава с извънземните, всякак ще ги пратя при традиционните науки- като почна от астрономия и физика и стигна до психология и физиология.





Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.06.13 14:28



Ами прати ги, където решиш.
Аз ти обяснявам, че традиционната наука няма инструментариум за тънките явления, затова не ги открива, не признава съществуването им и точка.

Традиционната наука изисква повторяемост на резултата. Окултните явления не могат да и го предложат. Затова тя отрича съществуването им.
И като пратиш окултните явления при традиционната наука, тя не само няма да ги разучи, ами ще ги отрече.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.06.13 16:21



"тя не само няма да ги разучи, ами ще ги отрече" -а, това го правят само псевдоучените или прекалено догматичните.

Но и те си имат важна роля - биват провокация.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.06.13 17:00



Не го правят само псевдоучените, Ан, наистина не е лошо преди да си съставяш мнение, да потърсиш допълнителна информация, има гугъл, всичко ти е на длан, не е хубаво да вадиш заключения изпод ноктите си.

Обясних ти най-чинно, ти не благоволи да го осмислиш - науката борави с доказателствата и с повтаряемостта на събитията. Ако няма повтаряемост, не се признава. Самите инструменти на науката не стават за окултното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.06.13 18:18



Преди да се установи повтаряемост, законът в науката се забелязва от някой изследовател, разкрепостен в мислене и представи, за първи път. После следва доста работа за теоретична и експериментална обосновка.
Повтаряемостта помага за обосновката, но акцентът не пада върху нея.

Пък и извънземните доста са повтаряеми



Науката е постоянната работа да се разшири познанието на хората – върху това е акцентът.
Колкото до инструментите – те са общи за класическите и окултните науки: хипотези, експерименти и прогнози.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.06.13 19:10



Не е вярно, Ан, нито един учен не може да публикува нищичко, преди да установи повтаряемост, без нея няма научен факт.
А че извънземните били повтаряеми, за първи път го чувам, знаеш ли дефиницията за научна повтаряемост или пак си говорим, без да четем из книжките?


Ти наистина си живееш в някакви твои представи за света и изобщо отказваш да събираш външна информация, смяташ, че всичко можеш да извлечеш от дълбиние на съзнанието си.

Отказвам да говоря с теб по въпроса за научните доводи, преди да се запознаеш с фактите.
Ето ти най-бързо търсене с гугъл

Иначе аз говоря на база събрана информация, ти гвориш на база изсмукани изпод ноктите знания.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.06.13 20:06



То ако беше само до повтаряемост, нашите политици последните 20 години повтарят ли, повтарят и ще да са страхотни учени



Наука имаме тогава, когато се разширява кръгозора на хората. Науката трябва да съдържа в себе си потенциал за развитие. Това е най-важната и характеристика.

За да изведем нещо като закон в някаква наука ни е важна повтаряемостта, ама има и доста глупави или ограничени закони

Смятам, че разнобоят между класически и окултни науки се е появил, защото в определен етап на развието на човечеството най-тесногръдите религии са се оказали необходими и са задушили древната наука. А после религиозните фанатици много внимателно са допускали развитие на науки. А най-дръзките в хипотезите са били обявени за вредни и окултни

За спор си трябват мислене и аргументи, а не просто да се позовеш на уйкипедия или други авторитети или пък да кажеш на опонента : „ти гвориш на база изсмукани изпод ноктите знания“
Впрочем, в тоя материал от уйкипедия не виждам нищо, което да се сблъсква с моето разбиране за традиционни и окултни науки



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.06.13 20:26



Е на мен пък с пълното ти отричане на външната информация и с доводите , които си изсмукваш от пръстите, не ми се спори.
Каквито аргументи имах, изложих, каквито факти събрах, предоставих.
Като не си съгласна с фактите и дефинициите, не виждам смисъл да споря с твоята реалност.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.06.13 06:41



Добре де, но ние тоя спор го водим няколко пъти последните години.



Така и не разбрах заради спорта ли го водим или ти интуитивно си против мисленето и класическите науки /което приемам почти като лична обида, защото цял живот май се занимавам на теория и практика с една такава, както и с една окултна/?

Или не те ентусиазира идеята човечеството най-сериозно да се захване с методично изследване на т.н. феномени и паранормални явления и способности?

Има нещо привлекателно винаги да остават тайнствени и мистични неща, но то всякак ще остават такива, колкото и да ги изследваме и изучаваме.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.06.13 09:27



Честито астрономическо лято!








Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.06.13 09:43



Ами точно тоя спор с теб не съм го водила, но съм го водила тук с различни науковъди до безкрай.
Но пък те никога не са твърдяли, че т.н. традиционна наука може да се занимава с явления, които не са повтаряеми. Докато ти го усукваш и твърдиш, че може.
При ясното съзнание, че

Науката в тесния смисъл на понятието се разделя на две основни направление - природни науки, които изследват природните явления, и социални науки, които изучават човешкото поведение и общество. Науките от тези две групи се основават на наблюдения и възможността за проверка на изводите чрез повторими експерименти.

Нито с извънземните могат да се провеждат повторими експерименти, нито с окултните явления, най-характерното за които е, че обектът на изследване при едни и същи изходни условия всеки път се държи както си иска.



И не съм против мисленето и класическите науки. Казвам, че техният инструментариум не предполага изучаването на околтните явления, просто защото окултните явления не могат да бъдат доказвани чрем повторими експерименти.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.06.13 09:46



Мерси, Белика.
Днес е 21 юни - лятно слънцестоене в противовес на зимното слънцестоене, което се падна на 21 декември - 21.12.2012 - разделителната линия, след която светът никога няма да е същият. Още преди тая дата някои писаха, че тогава не свършва светът, а почват разни работи, които се развиват във времето и една от граничните им точки е лятното слънцестоене.
Тия дни доста народ по земното кълбо прави медитации по тоя повод, че да позволи на светлината да влезе по-стабилно в нашия свят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.06.13 10:10




Спомените са като игра на развален телефон



Спомените ни са странен феномен! Спомняте ли си играта на развален телефон, в която всички участници се редуват да шепнат нещо в ухото на съседа си? Забавното настъпва, когато последният от редицата каже на глас какво е дочул, съобщението се оказва напълно променено. По подобен начин стоят и нещата с паметта. Всеки път, когато си припомняме минала случка, връзките в мозъка се променят и преправят по - нататъшното й припомняне. Тоест, следващия път, когато си спомним събитието, то няма да е същото. Този феномен на паметта се доказва от изследване, проведено в Американския северозападен медицински университет.
Причината за изменението на спомените е фактът, че паметта лесно се адаптира. Ето защо ако си припомним нещо в контекста на ново време, ново обкръжение, или просто сме в различно настроение, спомените ни ще интегрират новата информация. Случвало ли ви се е, когато си мислите за събитие, станало много отдавна да се усетите, че добавяте факти по - късно, а не пресъздавате оригиналното му протичане? Вие си припомняте все по – малко точно, докато на практика се окаже, че в главата ви е съвсем различен и дори напълно погрешен спомен…С две думи спомените са като игра на развален телефон… Играли ли сте я?




Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.06.13 10:15



То и настоящето е същото, криминалисти казват, че като разпитват очевидци, всеки има съвсем различна версия от тази на другите, пък са присъствали на едно и също събитие...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано21.06.13 10:21



това с разпитите на очевидци е друго. то е - всеки има различни сензори, различни неща го впечатляват, съответно - различи неща изважда на преден план. няма тотално пълноценна в пиксели памет. като с компютърните конфигурации - различните имат различни предимства. но това съвсем не е развален телефон.

от водещият разпита зависи как да насочва разпитваните - и как да насочва фокусът на разпита - какво търси и как да го извади на светло от спомените им. има си учебници.

Редактирано от belika на 21.06.13 10:22.



Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.06.13 10:42



Ами ... Башар...

има много интересна идея. Твърди, че няма минало и бъдеще, това впрочем го твърдят и източните, че всичко е само тук и сега, но Башар отива още по-далеч. Казва, че има само тук и сега, а всичко останало ние го създаваме в ума си - от тук и сега, демек няма минало, ние сами си го създаваме във всеки един момент. И във всеки един момент си създаваме различно минало, защото и ние се променяме. Спомням си много нагледно беше разперил двете си ръце настрани и се клатеше насам натам като малките деца както си представят самолет, и обясняваше, че едната ръка е миналото, другата бъдещето и както се извърта тялото, така се извъртат и миналото и бъдещето - всеки път различни.
На мен ми харесва идеята.
Една жена го питаше ама как няма минало, аз помня всичко, той и опонираше, че всички спомени ги създава в момента, създавайки по тоя начин миналото си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.06.13 07:07



Честито!

То и днешният ден е специален:)



Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.06.13 07:08



„Всеки път, когато си припомняме минала случка, връзките в мозъка се променят и преправят по - нататъшното й припомняне.“

Това е много ценно и би трябвало да успяваме да го ползваме.



Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.06.13 07:11



„Нито с извънземните могат да се провеждат повторими експерименти, нито с окултните явления, най-характерното за които е, че обектът на изследване при едни и същи изходни условия всеки път се държи както си иска.“

Това не е точно така. Или е толкова така, колкото за класическите науки.
Нямам предвид извънземните. Тях ги включих по аналогия.
Повторими експерименти се правят в народната медицина, например/понеже е най-близка до традиционна наука/. И в астрологията и във всякакви други окултни науки.

Науките, без значение класически или окултни, плашат хората.
Защото учените вървят напред, към неизвестното, занимават се с нови неща, възпламеняват световете си, а останалите... Ами те просто изостават.
Но учените движат света – без значение точно какви учени.


"науковъди"





Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.13 09:28







"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.06.13 10:43



Не го движат света учените, а ония свише, които им пъхат в главата новото знание, докато спят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.13 12:44



днешните деца се раждат със научени отнякъде или от нещо на неща, за които на нас ни е трябвало поне 10 години.
кой ги учи още в утробата ?
вчера дете на 2г и 7 месеца ми взе айфона ново поколение и за 5 сек ми извади от там снимките, ена по ена.
и се смееше през цялото време.
пълен шаш и паника.



Редактирано от silver.moon на 23.06.13 12:45.



Тема Re: Видов Деннови [re: silver.moon]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.06.13 12:54



раждали се научени - дрън дрън. просто живеят с други технологии, в друго време - с мутирали храни например. може да ти е извадило снимките и да се справя с меню на смарт фон, но едва ли се справя така акселератски с ориентация в материален свят, общуване и прочие. справя се според възрастта си.



Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.13 13:20



справя се прекрасно.
съвсем избирателно общува с хората.
категорично отказва да общува с негативни хора.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Видов Деннови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.06.13 13:31



от ноосферата, всички знания са в Акаша, напълно свободни и достъпни за всеки, стига да знае как да си ги вземе.
Башар предлага да не учим нищо, защото всичко, от което имаме нужда, ще се появи точно, когато трябва, нито миг по-късно и нито миг по-рано.
Ако умееш да черпиш от Акаша, не ти трябват никакви знания, всъщност съвременното образование не трябва да учи 20 години децата на мъртво знание, а само да ги научи да черпят от Акаша и няколко години най-основното познание...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.06.13 13:32



Белика, новото поколение от различен вид даже, не само силвъра се чуди, на земята вече имаме съвсем нов вид хора.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.06.13 13:42



Белика, новото поколение от различен вид даже, не само силвъра се чуди, на земята вече имаме съвсем нов вид хора.

това важи за хората на всеки нов век.



Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.06.13 13:43



мистифицирате излишно





Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.13 13:44



новото поколение деца са нещо съвсем различно.
не всички, но поне половината от новите деца са специални.
знаят, могат и не се плашат от нищо.
по скоро са в хармония със себе си и със света отвън.
рейнбоу деца, индиго или кристални - не знам.
просто са нов вид.
изпитвам само смирение край тях.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Видов Деннови [re: silver.moon]  
Автор belika (deleted)
Публикувано23.06.13 13:46



не всички, но поне половината от новите деца са специални.

предишните бяха ширпотреба - тези сега са специални. пък тези след 100 години ще мислят пак:
предишните бяха ширпотреба - тези сега са специални.





Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.13 13:50



не, не е така.
всяко поколение си има своите предимства.
иначе нямаше да има прогрес.
просто ми направи впечатление това, че специално това дете нямаше нужда от инструкции, за да работи с нещо сложно.
просто го направи, и то с усмивка.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.06.13 15:03



не съм казала противното, казах само, че има ново поколение, което от пелените е наясно с компютрите, именно защото е нов векът
А старите хора и половин година не им стига да се научат да си отварят имейлите
Има хора, които са много на ти с новите техники, и хора, които хич ги няма
Новото поколение е на ти, старото тук там

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.06.13 15:05



Харесва ми да живея в свят на приказки, така че от моя гледна точка ти принизяваш приказките излишно

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.06.13 15:09



Лайтман, който е към 70, често говори за внука си, явно много го е впечатлил, как от люлката взел телефон и се справил с него, докато самият Лайтман не могъл. Аз съм от първите лястовици на новото, по мое време, аз като бях дете, бях много особена сред връстниците си, и по физическа конструкция, и по ментална, тогава изобщо не се вписвах сред останалите. После минаха малко десетилетия и в един момент разбрах, че малките вече приличат повече на мен, та не стърча единично. Затова казвам, че аз съм от сапьорите, ония, де вървят напред и обезвреждат мини с живота си.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.06.13 15:31





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.06.13 15:57



Впрочем суперлуната днес ми е в точен съвпад със слънцето, разлика от няколко минути, какво ли мога да очаквам от това, я извънземни на покрива, я гърненце със злато в мазето.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.06.13 07:32



Имащите, ако са толкова глупави да пръскат произволно имането си, ще да са останали без него.


Но и да са, те трябва да си имат учени, които да водят тях.
Дори и на тях да им пада знаенето от горе, все някой над тях ще трябва да има способността да носи и развива знаене и учене в себе си

Има едни 10-12 житейски сфери, вкл. пари, учене, работа, общуване и пр., които са фундаментални.
Ако някоя житейска сфера ни е рошава, не ни спори не само в нея, но и във всички останали.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано24.06.13 09:02



брей... ти колко човека познаваш, дето всичките сери са им чинно фризирани?

честит Еньв ден!





Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.06.13 09:51



Хъбард говори за 8 динамики - аз самия, моето семейство, моята група, човечеството, всичко живо по земята, безплътните същества и съществата из вселената, Бог. Всички динамики се намират на нивото, на което се намира най-ниската от тях. Т.е. ако си занемарил себе си, и Бог слиза до това ниво, ако си занемарил групата си, ако ще да си богат като Крез, и първа, и вички останали динамики слизат до това ниво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.06.13 06:39



Честит празник!

„брей... ти колко човека познаваш, дето всичките сфери са им чинно фризирани“

Ами май няма универсални гребенчета


Може да е, защото колкото повече пораства човек, толкова повече е привлечен, даже влюбен, в непонятното и рошавото у себе си и в света

После, то е като с пеенето- почне ли човек по-високо или по-ниско, не може да си изпълни цялата песен добре.
Но за певците песните са като живота – непрекъснато си ги почват и пеят



Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.06.13 06:42



Хъбард за съвсем конкретна градация явно говори, но и така става – стремежът е към изтънчен и остър интелект; към психика, уверена в житейски и духовни стойности.

И тоя стремеж сега би трябвало да го виждаме всички /покрай струпването в Рак/, например у политиците, а как пък се демонстрира точно обратното.
Все едно сме на аматьорска театрална постановка, без грам талант, но никой не може да напусне представлението- ни актьори, ни зрители.

/покрай закриването на сезона за хората на изкуството, май съм на тяхна вълна

/



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.06.13 09:38



Стремежът трябва да е към връзка с висшето, защото сега времето е такова, че се придвижваме от трета в четвърта плътност, от физическата реалност и егото към смесена реалност на физическо и духовно, в която реалност главна роля играе висшия аз.
Който се стреми към рационалния ум, непрекъснато му се подбива почвата под краката и затова всичко се проваля. Птицата има крака и криле, тя е свикнала да ходи само с крака - просто си го представи, не ми опонирай. Сега седи на клон, клонът непрекъснато го режат с цел тя да хвръкне, обаче тя се изхитря непрекъснато да търчи от клон на клон и така да се задържа. Целта е да литне и ще и се режат клоните, докато не го направи.

Отделно енергиите, които текат и стават все по-силни, правят пукнатините пропасти. Помниш ли как натуралистично съм го обяснявала много пъти - чашата има пукнатина и с нея можем да си служим с години, но ако я пъхнем в микровълновата, пукнатината ще се разшири и ще разбие чашата. Е, сега течащите енергии правят земята микровълнова и пукнатините се пукат.

За поритиците пък съвсем не става въпрос, те отдавна са си продали душите на дявола, което се изразява чрез липса на здрав разум, душата означава съвест, а съвестта води до здрав разум.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.06.13 06:55



"просто си го представи, не ми опонирай"


На ей това няма да обръщаме внимание, понеже обърнем ли му, приключва разговора.



"За поритиците пък съвсем не става въпрос, те отдавна са си продали душите на дявола, което се изразява чрез липса на здрав разум, душата означава съвест, а съвестта води до здрав разум."

Духовните науки и учения във всички времена са имали връзка и отношение към всички сфери на личния и обществен живот, вкл. към политиката.
Снощи ми направи впечатление, че един приятел не казва за коя партия е гласувал. Зачудих се защо.
Та какво още казват твоите учители за обществените устройства?
Как държавата влияе върху нагласата на хората да приемат това или онова учение?

Може и нищо специално да не казват, но учението им би трябвало да оформи личното отношение към конкретната сфера.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.06.13 10:05



Ошо плюе мощно политиците и духовниците, казва, че връзката с Бог е лична и няма нужда от посредници.
Пък политиците са му трън в задника. Него са пробвали да го тровят САЩ, като е бил там, щото много му е знаела устата.

Лайтман казва, че политиците са унесвест, щото идва новият ред, а те хал хабер си нямат от него и се въртят като мухи без глави, неспособни да провидят, камо ли да свършат нещо.

Башар кара народа да пише писма на политиците да разкрият тайните за извънземните.
Ошо и Башар казват, че политиците са част от нас и ние трябва да си ги сменим.
Башар казва, че е дошло най-накрая времето да се освободим от тия политици. На неговата планета Есасани няма политици, всички са равнопоставени и вземат решенията телепатично, общо и синхронично.

Аз считам, че политикът трябва да е нещо като древен владетел, много отдавна, в древността царете правели саможертва в името на народа, оттам е дошла и идеята за саможертвата на Иисус.

Днешната държава, според мен, е паразит, извратена работа, поддържана за потискане на народа, който уж бил суверен. Държавата е най-голямата секта, а политиците в 95% са слуги на дявола, които са си продали душата.
Душата това е съвестта, в сциентологията има техника изписване на оверти, оверт е някакво прегрешение, което си направил и считаш ти самия за прегрешение. Навремето е имало изповеди - това значи да идеш при попа и да си изповядаш овертите. Демек греховете. Днешният политик непременно прави оверти, защото ако винаги се съобразява със съвестта си, системата просто го изхвърля.
Когато си плюеш на съвестта, се получава един такъв феномен - или имаш силата да си го признаеш, това означава покаяние и изчистване, или нямаш тази сила и тогава започваш да си внушаваш, че си постъпил правилно. И така си го внушаваш, че правиш същото отново и отново, за да си докажеш, че първия път си постъпил правилно. Така се отклоняваш от здравия си разум.
За мен душата е равна на съвестта е равна на здравия разум.
Плюеш ли си веднъж на съвестта, заместваш здравия разум с повторение на овертите, значи все повече навлизаш в измеренията на нездрав разум, все повече отклонения получаваш и спираш да се държиш адекватно. Затова политиците са неадекватни, защото са извървали прегрешения спрямо здравия си разум, после са ги защитавали тия прегрешения и така все повече са се отдалечавали от него.
Затова и лудват повсеместно в тия дни, защото енергиите, които текат, изискват чиста връзка с душата, т.е. със съвестта.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.06.13 09:27



От както има човеци, е имало водач на клана, вожд и старейшини на племето.
Една от задачите на старейшините е била да са говорители и слуги на всички.
Такива трябва да са и сегашните политици. Но често бъркаме в избора им.

А като не можем и такъв елементарен избор що годе свястно да направим, дали сме готови изобщо като общество да чуваме думите на духовни учители и да минем към нови реалности...

Да не споменаваме пък истинските глобални проблеми пред човечеството.
А може би справянето с глобалните проблеми ще е свидетелство за преминаване в следващия клас.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.06.13 09:57



Не ние избираме, демокрацията по света в момента е фарс, затова се бунтуват хората навсякъде.
Системата така е направена, че капиталът слага тиквите в торбата, а ния после бъркаме, вадим тиква и пускаме в урните. В торбата са сложени само тикви и те са подбрани предварително от силните на деня, така ние теглим един от петте пръста на една и съща ръка.
Събуди се.


Не виждаш ли, че трябват много пари за една група от хора да направи партия, да събере последователи, да се покаже на обществото и да мине 4% бариера, така е направена системата, че случайности да не стават и никой извън тия пет пръста да не може да влезе.
Ако някой друг много иска да влезе, му трябват много пари, откъде ги взима? От ония с парите. Така той става зависим от тях, за да влезе. Т.е. пропускът към властта е предварително да си си продал душата, както вече писах.
Капиталът избира управляващите, не ние.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Видов Деннови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.06.13 07:51



Така е – фарс е сега демокрацията по цял свят.
Но е и еманация на човешкото общество – капиталът, т.е. хората с многото пари, са част от това общество и определят не само политиката, но и знанията за извънземни, развитие на класически и духовни науки.
Трябва всички ние да си носим и поемаме отговорността за действията на капитала.

Нали се съгласихме, че на следващо ниво се ходи екипно и значи трябва да се държи сметка за капитала и нещо повече – духовно ориентираните хора не могат да си мислят, че са над парите като средство и оценка за нивото на обществото.
Не могат да си мислят, че ще загърбят всичко тук и ще отлетят на някъде.
Трябва някак да съвместяват двете- духовната и материалната ориентация.



Тема Re: Видов Деннови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.06.13 11:40



Трябва всички ние да си носим и поемаме отговорността за действията на капитала.
Значи за капитала активите, а за нас пасивите, вината и отговорността? Как ли пък не, това е негативно убеждение твоето, което доникъде не те води. Естествено, имаш право на всяка реалност, която си пожелаеш да изградиш, но защо изграждаш точно тази?

Аз гледам на капитала като на паразити, които са нападнали здравия организъм, ракови метастази, които се разрастват и плюскат, докато изядат всичко.
Извънземните и висшите планове приемам като чичо доктор, който е дошъл да лекува организма, докато се оправи.
Като човек се разболее, той се лекува или се обвинява, че е допуснал да се разболее, или дори се обвинява, че е болен?

Един и същи факт, два различни свята - моя и твоя. В моя чичо доктор ме лекува, а аз трябва да лежа, да си трая и да му следвам препоръките и да си пия аповете.
В твоя свят ти поемаш отговорността на капитала и после какво правиш с нея?

И понеже всяка реалност е различна, за мен и за теб бъдещето ще е различно. В моето бъдеще извънземните ще се преборят с болестта, аз ще се изчистя от миналото и негативните си убеждения и ще настъпи нов свят на хармония, чиста планета и духовни щастливи хора, постепенно земляните ще се присъединят към някоя и друга космическа федерация и след стотина години ще летят по други планети да ги приобщават към безкрайния космически разум.
Какво ще се случи в твоето бъдеще?

Нали се съгласихме, че на следващо ниво се ходи екипно
Екипно не значи цялото човечество заедно като един екип, моят екип ще си ходи екипно, твоят екип ще си ходи екипно някъде другаде. От теб зависи какъв екип да си избереш и какво бъдеще.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Видов Деннови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.07.13 11:05



Силите на светлината са спуснали задача за формиране на групи на повърхността на планетата.
Тези групи ще са възловите точки на мрежата на светлината по време на Събитието и ще стабилизират преминаването. Преди Събитието те ще подготвят населението, а след Събитието ще помагат на масите, предлагайки информация и подкрепа.
Групите трябва да се формират във всяка страна.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.