Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.01.14 11:56



Ми щом в твоята реалност е така, така да бъде.
Дори да не продължаваме без него, важното е той каква роля играе - дали е наш слуга, или е наш повелител.
Умът има определена работа да върши и като си я върши, всичко е наред.
Обаче когато реши, че трябва да върши цялата работа и се натовари с излишви неща, става лошо.
Така например Башар казва, че умът познава само онова, което се случва, не може да пронищне в т.н. бъдеще и да прогнозира какво ще се случи в бъдещето.
От такава гледна точка, например, трябва да ползваме ума за онова, което се случва, ежедневните дела. А за прогнозите, плановете трябва да използваме висшия ум.
Може би ти точно това и правиш, обаче упорито отказваш да го проумееш на ниво физически ум.
Като сънуваш предсказателни сънища, си в несъзнателно състояние, физическият ти ум не участва в тия сънища, после той участва в тълкуванията, но като спиш, той е изключен и ти работиш с висшия ум.
И понеже в будно състояние отказваш да следваш и опознаваш посланията на висшия ум, толкова много те занимават сънищата, защото висшият ти ум чака физическият ти ум да се изключи, за да започне да транслира.

Та ти хем си твърдо за физическия ум, хем още по-твърдо си нищиш посланията, дадени ти, когато този физически ум е изключен.

Как ще обясниш това?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано27.01.14 07:17



"Как ще обясниш това? "


Според мен умът е един- има си инстинктивни или примитивни и низши проявления, но си има и висши и творчески проявления.
Вредна е подялбата и принизяването на инстинктивните проявления, защото приемам, че сме в материалния свят за да се учим да материализираме идейните, нефизически светове и да стигаме до цялост.

Разбира се, отворена съм за обогатяване на това схващане/ и на всяко/, иначе нямаше да си говорим по тоя въпрос





Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.01.14 09:31



Ами добре, за да ти вляза в тона - говорим за връзката между висшите и низшите проявления на ума, не просто за ума като цяло, а го анализираме отвътре, какво прави висшето проявление, какво прави низшето, как са свързани едно с друго и кое каква функция има.

Аз не принизявам т.н. от теб низши, ти ги принизяваш, като ги описваш като низши.
Но за да анализираш каквото и да било, трябва да го разделиш на съставните му части, вредно е да настояваша да го разглеждаш само и единствено в неговата цялост, защото губиш детойли.
Все едно аз да кажа, че разглеждам астрологията в нейната цялост, наталната карта в нейната цялост и смятам за вредно да я разчленявам на отделни планети и аспекти.
Ми то се губи целият подход и смисъл на картата, ако не разделиш влиянието на Сатурн от това на Юпитер и т.н.

Като гледаш карта, нали оглеждаш отделните аспекти един по един, преди да правиш обобщение за цялата карта, същото е и с ума, първо го делиш и анализираш, а чак после обобщаваш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.01.14 07:35



Е,добре, щом висшият ум е част от ума и няма да се разделяме със средството и оръжието си за преходи и стигане до други светове/ понеже прехвърлянето на физическото тяло хем е съмнително, хем май не е много практично/



Чудя се на ей това:- защо човек прибавя нещо в подписа си – напр.“ Той погледна цветето и стана цвете край пътя“ – това е нещо красиво и иска да го сподели; липсва му и иска да го интегрира; иска така да се представи пред другите, или нещо друго?



Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.01.14 11:57



понеже прехвърлянето на физическото тяло хем е съмнително, хем май не е много практично
Съмнително за физическия ти ум на база познанията, които е насъбрал досега.
Практично или непрактично за кого?
За мен е безкрайно практично, защото ще се телепортирам на воля и днес ще съм във Франция, а нощес ще си легна в леглото в къщи, утре ще съм в Индия, а други ден на луната.
Няма по-прагматично нещо от светлинното тяло, което ни хляб иска, ни вода и се движи из пространството свободно без граници, паспорти и морска болест.
Да оставим, че не боледува и се възстановява с щракане на пръсти.

Интересно как пък го измисли да е непрактично?!?!?

За цветето лично аз искам да го интегрирам и винаги като го видя, пробвам да го интегрирам и се подсещам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.01.14 07:35



Оу, телепортация искам и аз


Но тя си е в тая реалност.
Даже си мисля, че докато не се върнем към подобни умения, няма същински преходи.
Имах предвид други светове – такива, в които ако атмосферата е малко по-различна, това тяло не може да функционира.

А цветето е игра на ума- без тая игра, няма цветя



Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.01.14 09:58



Ми като си е в тая реалност телепортацията, що я искаш, а просто не я правиш?

Както ходиш, дишаш, ядеш, бъркаш си в носа - всичко, което е в тая реалност, го правиш, без дори да се замисляш ца това.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.01.14 07:31



Че да не би всички да можем да правим всичко от тая реалност


Задача на въображението е да си въобрази невъобразими неща
Пък тая задача е сериозно предизвикателство и пред учени и пред фантасти, които са мотор на тая реалност. А какво остава за обикновените хора.



Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.01.14 09:20



Тая задача е предизвикателство пред обикновените хора, защото телепортацията се извършва на база съзнанието, не на база технологиите, а съзнанието е лично за всеки един и, както и просветлението, не става с пиене на хапче, което е изобретила науката. А става с вътрешна работа и осъзнаване.
Телепортацията се извършва със собствените тела - физическо, етерно, астрално, светлинно или каквото и да е друго.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башар - Кратка история на земятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.01.14 07:24



Така е, но технологиите са рожба на съзнания, които освен с идеята за телепортация са запознати и със закона за съхранение на енергията






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.