Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мунданнинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.05.13 10:19



А, няма разочарование тук, има очарование.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Мунданнинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.05.13 06:44



каква би следвало да е според мен пряката лична полза от въпросната медитация:
След дълбок душевен контакт /тригон между Сатурн и Нептун/ човек би трябвало да прозре /секстил между Слънце и Уран/, че ако няма умения или инстинктивно желание за нещо не би трябвало с лека ръка да го отхвърля и отрича. /опозицията на Луната с триото/
Например, ако не умее да мисли логически, а оттам и абстрактно, да отрече значението му, без дори да се опита да го постигне.


/и ако пак ме засечеш, че имаш предвид мунданно и екипно, ще ти припомня, че екипът се състои от индивиди

и се грижим за гредата в нашето око, а не за сламката в чуждото/



Тема Re: Мунданнинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.13 10:22



Ти изфилософства за предполагаемата от ума ти полза, пък аз взех, че просто я направих и почувствах резултатите. Има голяма разлика, ще знаеш, от това да го направиш и това да го предпоставиш.
Или, както ти обичаш да казваш, лозето не ще философия, иска мотика.
Защо така добре връзваш тоя принцип на физическо ниво и изобщо отказваш да копаш на духовно?


Май е по-трудно аз теб да карам да копаш в духовното, отколкото ти мен в реалното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Мунданнинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.05.13 11:44



Ще оставим настрана на какво почиват изводите ти за моето духовно състояние



Ще обърнем внимание на астрологията, която в прав текст казва някои неща.
Например, че когато в радикса Марс е в изгнание или падение, за цял живот е важна физическата култура, към която нямаме особен афинитет по рождение, но родителите ни още от детските години е било добре да ни възпитават в такава.

Та ако не е ни наред физическото състояние, стрес, нерви и пр, всякак пречат на духовното ни състояние.

Сега ще те попитам нещо, а ти си отговори насаме с максимална вътрешна честност.
Как се връщаш след дълбока медитация във физическото си тяло?
Ако човек няма ясна представа за това връщане, не е стигнал до дълбоката медитация, а от там и до прозренията, които идват с нея.
А до дълбоката медитация не се стига, ако не е наред физическото тяло.

Пък за ума и изфилософстването ще се върнем друг път



Тема Re: Мунданнинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.13 11:57



Че аз никога не съм твърдяла, че съм стигала до дълбока медитация, имам основен страх, който осъзнах наскоро - да си напускам тялото, да ми се мотае другото тяло и да подскача и изобщо да нямам твърдост и установеност, ако земята се изплъзне под мен, незабавно се връщам обратно и гледам като лалугер от дупката на физическото си тяло.

А прозрения ми идват редовно, не знам що свързваш прозренията с дълбоката медитация и сънуването на всяка цена със състояние на спане. Това все ме е учудвало - защо човек трябва да спи, за да получи пророческо видение или там каквото и да е, което после да тълкува...

Както и да е, понеже зачекна важна за мен тема...наистина имам механизъм винаги, когато земята полети, моментално да идвам в съзнание и да възстановявам твърдата реалност, случва ми се в будно състояние, случва ми се в просъница, случва ми се понякога насън, а литне, а връщам съзнание, събуждам се и заковавам реалността сакън да се не скапе...снощи пак ми се случи.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Мунданнинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.05.13 13:36



Не знам дали е възможно да стигне човек до истинска медитация, ако не е учил при жив учител.
Обяснявам си го с обмен на енергия между учител и ученик.
А това, на което се учи ученика, е дълго, тъпо и упорито занимание с ритмично и психично дишане, докато в някой момент разбере за какво трябва да диша така.
И другото, на което се учи, е че трябва да тренира ума си също както тялото. Да наблъска човек инфо в ума си и да го запамети си е добро упражнение, но идеята е друга – волята трябва да управлява състоянието на ума и той да стига до адекватност, независимо дали интуитивно или логически.
Даже опитите да се опишат тия неща са несериозни, защото нямаме подходящите думи.

Така или иначе, занимай се поне с дишането, чрез някоя от практиките на йога. Разни интересни неща почват да се случват почти веднага.

Пък за прозренията – май всякак става.

Колкото до това прозрение за примера с ума го дадох, защото си чувствителна на тая тема, също както за физическата работа.

Нея си я обясняваме с Марс, но за ума няма отговор. Сякаш някой авторитет ти го е казал, и ти сега съветваш всички наред.

Изобщо търсех някакъв отговор за нерви и стрес, които са без обективна и реална причина.
А може да са отворени сетива, но някак изчанчено. Когато нормално се отварят, човек засилва вътрешната си чувствителност и става леко нечувствителен към външния свят с всичките му дразнители.
А сега може да има едновременни максимуми към вътрешни и външни дразнители и да се стига до нервно напрежение.



Тема Re: Мунданнинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.05.13 14:04






мда

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Мунданнинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.13 16:02



Ти смяташ, че стигането е само с жив учител и само с дишане и че само жив учител на място може да ти предаде енергия, но не и просто учител от "разстояние"?
Аз мисля, че нещата могат да се случат с всякакъв учител - жив, мъртъв, стига да има близка връзка...

Да наблъска човек инфо в ума си и да го запамети си е добро упражнение
И после на всяка цена трябва да го забрави, всъщност Ошо точно на това учи, а и Башар го е казвал - не се опитвайте да запомните нищо, нищичко, което ви трябва, само ще си намери пътя и ще се покаже, когато трябва...

Аз ще ти дам отговора за ума - когато изпадна понякога във вътрешно мълчание, се случват много интересни неща, затова наблягам на него, иначе имам силно логически математически ум, Ошо е казвал, че трябва да развием ума максимално, иначе не можем да минем отвъд него, е, аз мисля, че ума съм го развила някога преди, сега целта ми не е да го развивам повече, а да мина отвъд него.
Та, приеми, че Ошо ме е обработвал години наред на тема вътрешното мълчание и вътрешната тишина.

Изобщо търсех някакъв отговор за нерви и стрес, които са без обективна и реална причина.
Кога съм казвала, че са без обективна причина? ...една година се влачих по доктори ушен-невролог-ушен-невролог...докато не почнах да издирвам причините в интернета, не попаднах на някои упражнения, няколко месеца имах силен световъртеж и естествено лекарите викаха, че нищо ми няма, е такива неща, сега това е затихваща функция

И изобщо немаловажно - чувството за вина, че стоя така и се почесвам, вместо да взема да свърша нещо.
Всъщност аз предпочитам да върша нещо, но нещо, което е смислено за мен. Да се хвана на любимата ти работа със сиви не ми е смислено. Много ми се работи с извънземни, а те не ме искат да им работя.

Колкото пъти ми се приработи, толкова пъти ми отговарят - Седи мирна, грей се.

Редактирано от Kaily на 27.05.13 18:41.



Тема Re: Мунданнинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.13 16:47



Знаеш ли какъв ти е проблемът? Че смяташ онова, което е меродавно за теб, за меродавно за всички останали.
Ако на теб ти е необходим жив учител, дишане и медитация, за да стигнеш до еди си къде, считаш, че това е задължително и за всички останали.
Мога да ти го обясня кратко чрез Башар. Той говори за permission slips - пособия, чрез които човек се движи напред, патерици, казва, че всичко, абсолютно всичко, което използваме, са permission slips, че всъщност можем и без тях, изобщо можем без тях, но ни е по-лесно с тях, това са нашите позволения, които си даваме сами на себе си, за да отидем там, където искаме да отидем.
И казва всеки да използва всичко, което работи за него. Няма значение дали медитация, астрология, захарчета под възглавницата или, в моя случай, извънземен принц, - щом това помага, да го използваме. Докато спре да помага, след това да търсим нещо друго. Освен ако не можем без permission slips вече.
Казва, че всичко ние сами си правим, не го правят захарчетата или дишането, или учителя, само и единствено ние сме ония, които могат да го направят. А permission slips са ни позволенията, които даваме сами на себе си да го направим.
Така погледнато, ако ти имаш нужда от дишане, учител и медитация, за да стигнеш, където си тръгнала, на мен може да ми трябва примерно извънземен принц, за да стигна там, където аз съм тръгнала.
И аз не те насилвам да си намериш извънземен принц, защото съм решила, че това е твоята патерица, за да стигнеш Там. Защото знам, че ако нещо работи за мен, то не е задължително да работи за теб.
Аз може да нямам нужда от дишане...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Мунданнинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.05.13 05:51



Ами да – един концерт или мечтите за Башар може да са средства за влизане в медитация.
Но дишането прави годни тялото и ума за медитация.

Както лъжицата, устата или медицинска игла са средства за доставяне храна на тялото. Но после обменните процеси в организма го правят годен да я усвои.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.