Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.06.13 06:58



Самодоволен, арогатен цинизъм и даже не си правят труд да го маскират зад популизъм.



Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.06.13 10:09



Ми аз знаех какво ще стане, това го говоря от месеци, а в оня форум ме направиха на маймуна, щото всички се бяха съюзили срещу ГЕРБ на всяка цена, аз и още 2-3-ма мъцахме там и ни унищожаваха на пепел всеки божи път.
Вчера цял ден вършах из форума и лаях, цял ден злорадствах.


Знам че не е хубаво, ама то от последната година и еле от последната половин година много ми се беше насъбрало.
Навъртяла съм сигурно 200 мнения лай.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано15.06.13 10:35



герб не е алтернатива, а интегрална част от олигархо-мафиотското статукво. за другото сме на едно мнение.





Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.06.13 10:45



Е не е, ама измисли ти алтернатива при това положение на нещата, тоя изборен закон и тая Конституция.
Ако някой прокара идеята за ВНС в парламента, това ще е ГЕРБ, не БСП и ДПС.
Аз не съм за Бойко, аз не виждам алтернатива в близките месеци, а ти?
Но реална алтернатива, не въображаема и както ни се иска.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.06.13 09:40



Някакво решение може да е гражданската активност, позиция, сдружения, а от там- контрол над властта /в тая карта Луна и Юпитер са заедно, а Луна и Слънце в полусекстил/



Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.06.13 11:33



Може, само че на мен и в това хоро повече не ми се тропка.
Има млади, да го играят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.06.13 06:24



Ние само говорим, че живеем в демокрация.
Всъщност основните държавни уредби са описани още в 3-4в пр.н. е. от Платон.

По неговото описание държавата с уредба олигархия се характеризира със следното:
- В нея основна ценност са парите. Не се уважава науката, работата/земеделие, занаяти/, спорта.
- Уважават се основно търговията и банките, като последните отпускат заеми с лихва, надвишаваща главницата на практика.
- Това е държава на богати и бедни.
/направо си е нашата държава сега

/

В държава, в която съществува култ към парите, и богатите и бедните са роби на парите.
Робството закономерно извиква на живот нова ценност – свободата. А свободата е основна ценност за демокрацията.

Т.е. естествено и закономерно ще се появи демократичната уредба, даже и без конкретното участие на тоя или оня
Пък вече от демокрацията ще се появи тиранията закономерно, но може и да не е по наше време.

А сме живели преди в държавна уредба, наричана от нас социализъм, която съответства на "тимокрацията" на Платон.



Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.06.13 10:34



Много е важно какво ще се появи сега оттук нататък, всички извънземни, които следя, барабар с маите, обясняват, че идва нов свят, маите са го казали, че ще е празен свят, ще е такъв, какъвто ние си сътворим.
Забрави миналото и линейното развитие, което така здраво и стегнато си си набила в главата, не екстраполирай миналото в бъдещето, бъдещето няма да е това, което мислиш в линейната си перспектива, освен ако сама не го изградиш такова.
Затова казват да внимаваме какво мислим, защото точно сега ще се сбъдва.
Ако искаш свят на тирания, такъв и ще имаш, ако подсъзнателно си представяш, че такъв ще е светът, защото така се върти колелото, в такъв свят ще попаднеш.

Краят на времето дойде и малцина са наясно какво значи това...да ти обяснявам ли, че аз съм един от тия малцина?


Линейното време като стрела от минало към бъдеще свърши, четвъртото измерение несъдържа такова време, представи си права стрела, която в един момент се заобля, минава в кръг, затова е краят на времето, защото е краят на правата стрела.
Няма време, всичко се случва тук и сега и ние възприемаме движението просто като различни перспективи към една и съща вечна структура тук и сега.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.06.13 13:19



Ами то си зависи от светогледа и философията на човек.
Ако му е интересно да живее и може да управлява себе си без да е много зависим от външния свят, дали ще живее при извънземните или при държавна уредба тирания е все то.
Или го може или го не може живота.


Пък нашите политици сега демонстрират много типично лошо проявление на съвпад Слънце/Юпитер – вкус към повече неща, отколкото са им необходими, както и опит за живот на чужд гръб.
Поне правят шоу и докато не ни тласнат пак към самоубийства, можем да гледаме философски до къде ще се докарат.



Тема Re: Транзитна събитийна ситуациянови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.06.13 14:26



Ами така де, който иска да живее при тирания, свободен е да го прави.
Башар просто предупреждава, че времето е особено и трябва внимателно да преценим какво и къде искаме да правим.
Предполагам слеващия път такова време ще се прояви след 26000 години или поне най-малко след 5150 или колкото беше там цикъла на маите.
Но подозирам, че ще се спази големия цикъл - та щом ти е интересно да живееш в тирания, приятен живот и може и да се видим след още един цикъл, аз категорично отказвам да се кача на тоя влак.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.