Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Събития и транзитинови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.04.13 06:48



виж, изобщо не ме интересува коя си, с какво се занимаваш и с какво ще се занимаваш в бъдеще.

аз съм учил 11+ 6+ 3 + 2 години, за да работя това, с което се занимавам сега.
ако знаех как се краде сайт или чужд труд, нямаше да инвестирам 80 хиляди в образование.

аз не ям хляб, купен с крадени пари, Ан.
това е лоша карма, а аз не желая да се товаря с това.
но лоша карма е и да сипеш необосновани обвинения към човек, който идея си няма от твоите лични проблеми.
ако някой наистина ти е причинил някаква вреда, то потърси справедливо възмездие и то по законен начин.

ти не можеш по никакъв начин да ме дразниш.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Събития и транзитинови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.04.13 07:11



Ами добре – ще отговоря и на другите въпроси.
Когато не отговарям, не е защото не уважавам отсрещната страна – нямам какво да кажа или вече съм го казвала.
Когато слагам иконките, търся шегата.
Тук се разпознавам и в Кайли, и в Аброуд, и в Белика, и в теб.
Хана съм я запомнила от преди 10-на години с една реплика към теб, че не умееш да общуваш хармонично – не смятах, че е така – хармония понякога има и в контраста.

и ако сме приключили с всички стари неща, приемаме, че си сребърна луна, извинявам ти се за всичко, за което смяташ, че трябва, и си продължаваме напред

нали като си сребърна луна не трябва да те вълнува какво съм казала, забрави го и това е



Тема Re: Събития и транзитинови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.04.13 07:37



чудесно
благодаря за куража

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Събития и транзитинови [re: silver.moon]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано28.04.13 07:53



тук смятай че съм наредила стотина такива физиономии

, ти си знаеш защо

някак не съм а тази вълнА



Тема Re: Събития и транзитинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано28.04.13 08:12



пак някакви символики воински, ама все едно...

какво да мисля за кучетата? те не са виновни - безпризорни дечица на колене в един човешки свят.

и мен са ме хапали два пъти.

последните десетилетия ескалира отказ от отговорност и чувство за безнаказаност от всякакъв вид - изоставени деца, изоставени старци, в самота, без грижи и безпаричие. и изоставени кучета, разбира се.

такова нещо българската история не помни, доколкото ми е известно.


нещата са обусловени и свързани с много целенасочени или не толкова, но допуснати и градени процеси - още от освобождението от турско робство - подмяната на български традиционни морали с някакви уж по-градски и европейски - да ги гоним циливилизованите - хвърляне в калта на баш герои като петко войвода, и въздигането на по-шик изглеждащи като стамболов например...

и така...

пази боже сляпо да прогледа са казали някога.

но това е положението. ето - воините от вип клуба, а теб като те гледам искате да контролирате, премервате сили и енергии. не разхищавате и се въздигате в мъгла и сила. други караме на камикадзе безконтролност, прах, искри и къчове. с кое се стига по-далеч не зная. очевидно вашето е по-здравословно за вас си.

и с кучетата същото.



Тема Re: Събития и транзитинови [re: Xaнa123]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.04.13 08:18



ми ти можеш да си наредиш каквото си искаш, познавам те

мъдрата змия Каа, това си ти

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Събития и транзитинови [re: AH_]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано28.04.13 08:20



е да де- светоглед, това също е фонов шум

искаш да кажеш че ме използваш снахата да се сети нещо? Можееее....



аз пък мислех че говорихме за воините, толтеките.

Един съвет от мен: предизвикателствата се преодоляват не като си блъскаш главата в тях. Те се прескачат, или заобикалят. За целта трябва да си отстранен.
Така се спира въртенето на една и съща плоча.

Обичам да гледам едно детско аниме- Наруто. Там в една песничка се пее:

....Защото, запомни- колкото повече се приближаваш към нещо, толкова повече не можеш да го видиш...

писах толкова дълго, щото тези сериозни и тежки разговори не са за мен, и спирам поради това. Те са като капаци и ми пречат да видя света наоколо.
А света наоколо в момента е прекрасен: аз съм в градинката, пия си кафето сред цветята, славейчетата над главата ми пеят неземно, и слънцето едва изгряло огрява новите пъпки. Трябва да направя оглед на цветята-бебета, и на старите, и да видя някоя роза не е ли отворила прекрасен цвят за мен.

Както разбираш, не мога да изтърва толкова важни неща, дори и много да искам да бъда полезно използвана тук

А, да, и да допълня: няма да можем да говорим на един език, щото ти смяташ нещата които ни се случват за добри или лоши, а аз ги смятам единствено за предизвикателства.
Пожелавам ти от сърце да успееш да прескочиш поредното препятствие, защо по всичко личи че не си все още.

айде че розите ме чакат да им кажа Добро утро"



Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.04.13 08:20



въпрос - кой изоставя деца, възрастни и кучета ?
ние, нали така

вместо да плачем за тях, просто трябва да им помагаме.
или по скоро да помагаме на хората да осъзнаят, че това е лошо.

да поемаме отговорност за постъпките си.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Събития и транзитинови [re: Xaнa123]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.04.13 09:34



Ами да си избере човек как да вижда света в себе си или около себе си- дали като предизвикателства или пък като добро и лошо, си е светоглед за мен.

Избирам да го виждам като добро и лошо, защото смятам, че всички измерения и извънземни са тук и сега – в нас и извън нас. А добро и лошо са морални оценки за света ни, ако сме в него.

Предизвикателствата някак не са ми предизвикателство


Не са ми предизвикателство и доброто, нито лошото. Даже не ми е предизвикателство чуждата оценка за мен, като например, че не съм прескочила някакво предизвикателство.

Предизвикават ме нещата, които ме карат да се замисля, а по-рядко и тия, които ми действат емоционално. Емоционално ми действат само тия, които харесвам.

С какво се променя света, ако го приемем като предизвикателство? Водим войни? Изтъкнати пълководци от историята казват, че най-добрата война не е спечелената, а непроведената.



Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.04.13 09:36



А, нямаше кой знае какво войнско във въпроса за кучетата.




Впечатлиха ме тая сутрин и се запитах, замислих защо и потърсих подсказки.
Хем ги храним, хем не ни харесват и да не ги забелязваме – противоречие си е.
Така или иначе, няма добро решение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.