Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.04.13 12:49



За теб няма, вселената е безкрайна и в нея всичко вече съществува. Стига да си решил, че го има. Ако решиш, че го няма, то няма.
Въпрос на гледна точка.
Редно е да кажеш - от твоята гледна точка няма това и онова, нали не твърдиш,че познаваш света до такава степен, че да знаеш какво има и какво няма в него?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.04.13 12:51



И то по точно е да се каже - за теб няма към настоящия момент.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.04.13 12:52



Въпрос на гледна точка.

ама ти като бтв новините:

а истината е въпрос на гледна точка


обаче не е така. покривката е или:

-бяла
-на петна
-лилава


а не:
- от твоята гледна точка - жълта
-от гледна точка на иванчо - пембе
-а от гледна точка на марийка - на райета



Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.04.13 12:56



Белика, ако си далтонист, покривката може да е зелена.
Ти смяташ, че твоята гледна точка е единствено правилната, а това е високомерие от най-висша класа, дори без да ти се е налагало да се сблъскваш с учители-езотерици.
Ти си далтонист исе кълнеш, че покривката е зелена и никой не може да те убеди в противното.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.04.13 13:02



Ще ти дам друг пример, очеизваден.
На идток казват, че ако две твърдения са противоречиви и едното от тях е вярно, то нищо не пречи и на другото да е вярно.
Според геометрията, идваща от древните гърци, през една точка може да премине само една права, която не се пресича с друга права. Това е основна аксиома в геометрията.
Е, добре, според геометрията на Лобачевски през една точка могат да минат безброй много прави, които не се пресичат с друга права.
И двете твърдения са верни, и двете твърдения са противоположни, въпросът е с колко измерения работиш...

Ошо има хубав пример за битието и съзнанието и за вечния спор кое е първичното, е, Ошо казва, че двете са съставни части на едно по-голямо цяло.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.04.13 13:07



ще направят от нас воини ми се вижда





Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.04.13 13:11



Е, добре, според геометрията на Лобачевски през една точка могат да минат безброй много прави, които не се пресичат с друга права.

това не е така. прочети отново аксиомите на Лобачевски.

Ошо има хубав пример за битието и съзнанието и за вечния спор кое е първичното, е, Ошо казва, че двете са съставни части на едно по-голямо цяло.

това е вярно, но не виждам връзка с останалото.

последно - не може да обясняваш критика на слабости в опорните точки на гурувци-езотерици с далтонизъм и слепота от страна на критикарите им. това е демагогия.

хайде - отивам да готвя празнична салатка





Тема Re: Събития и транзитинови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.04.13 13:12



ти къде се слагаш при лаиците - стара воин-ка си си ти





Тема Re: Събития и транзитинови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.04.13 13:22



А как е, ако не е така, през една точка минава безброй много успоредни прави и през една точка минава само една успоредна права, кажи кое не е така, разбра ли смисъла, на казаното от мен?
Две твърдения са противоположни и са едновременно верни, така ли е или не е така?

последно - не може да обясняваш критика на слабости в опорните точки на гурувци-езотерици
О, не мога, но аз мога да ги изследвам или критикувам, защото се занимавам с тях 30 години и стъпвам на опита и изследването си. А ти на какво стъпваш в критиките си, чела ли сиги, проучвала ли си ги, съставила ли си мнение въз основа на дълги изследвания и наблюдения?
кажи, колко книги на Ошо си прочела, преди да се осмелиш да го критикуваш?
Ти се занимаваш с цветя, аз имам една папрат тук, която други насадиха, поливам с вода и чакам кога ще изсъхне. Аз никога не бих се осмелила да давам мнение за цветята и розите, ти от висотата на какъв опит го правиш?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Събития и транзитинови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано27.04.13 13:37



колко и какво съм чела и чета е дълго за обясняване. и ошо, и дънов и кастанеда съм чела. вероятно не всичко напечатано, но съм чела не малко.

и други работи съм чела. доста.

ако ще мерим килограми, тонове изчетено - не съм съвсем сигурна кой е по-по-напред.

но логиката ти ме изненадва.

понеже ти четеш езотерики от 30 години, а аз съм споделяла, че се занимавам с цветя - аз нямам стълба да ти давам акъли за езотериките или ти на мен за цветята.

това не го разбирам аз така. не количеството, а качеството и таланта понякога са от по-голяма тежест.

съвсем не се имам за капациет в цветята, и съм напълно сигурна, че има какво да науча за тях от теб.

та така. днес няма да стигнем до решение






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.